Kredyt dla firm – Ranking wrzesień 2021 online

Kredyt dla firm bez zaświadczeń online ułatwia rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, a także wspiera rozwój i nowe inwestycje na rozszerzenie dodatkowych usług. Gdzie odnaleźć najlepsze oferty? Dzięki naszej porównywarce sprawdzisz, które instytucje proponują atrakcyjne warunki dla przedsiębiorców. Oto najnowszy ranking kredytów firmowych.

Najtańsze oferty kredytów dla firm

Ostatnia aktualizacja: 20 Sierpnia 2021
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
Alior Bank Kredyt dla firm
1 - 96 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 3 000 000 zł
Kwota
17,11 %
? 50 000 zł, 120 m-cy, prowizja 28,90%, oprocentowanie 7,49%
RRSO
3,80 %
? od 3,8%
Oprocentowanie
» SPRAWDŹ «
Krajowy Fundusz Pożyczek Hipotecznych - pożyczki hipoteczne dla firm
12 - 60 miesięcy
Okres spłaty
30 000 - 300 000 zł
Kwota
-
7,20 %
Oprocentowanie
» SPRAWDŹ «
3 - 120 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 200 000 zł
Kwota
9,59 %
? szczegóły kosztów i prowizji dostępne będą przed podpisaniem umowy u konkretnego pożyczkodawcy
RRSO
1,64 %
? szczegóły kosztów i prowizji dostępne będą przed podpisaniem umowy u konkretnego pożyczkodawcy
Oprocentowanie
» SPRAWDŹ «
BIZnest Kredyt dla przedsiębiorców
6 - 96 miesięcy
Okres spłaty
10 000 - 350 000 zł
Kwota
-
0,61 %
? od 0,61%
Oprocentowanie
» SPRAWDŹ «
6 - 72 miesięcy
Okres spłaty
3 000 - 60 000 zł
Kwota
15,32 %
RRSO
7,20 %
Oprocentowanie
» SPRAWDŹ «
BIZnest Limit dla Przedsiębiorców
2 - 3 lat
Okres spłaty
10 000 - 350 000 zł
Kwota
-
3 %
Oprocentowanie
» SPRAWDŹ «
6 - 12 miesięcy
? 6/12 miesięcy lub więcej
Okres spłaty
100 000 - 6 000 000 zł
Kwota
-
-
» SPRAWDŹ «
1 - 12 miesięcy
Okres spłaty
1 - 100 000 zł
Kwota
-
0,03 %
? za każdy dzień finansowania
Oprocentowanie
» SPRAWDŹ «
24 - 120 miesięcy
Okres spłaty
20 000 - 1 000 000 zł
? bez zabezpieczenia do 500 000 zł
Kwota
9,36 %
? Dla kwoty pożyczki 20 tys. z oprocentowaniem 7,19% i prowizji 3,5%, okres 48 miesięcy
RRSO
3,50 %
? od 3,5% do 7,19%
Oprocentowanie
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
200 - 250 000 zł
Kwota
-
-
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
1 - 500 000 zł
Kwota
-
0,08 %
? od 0,08% za każdy dzień finansowania
Oprocentowanie
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
1 - 300 000 zł
Kwota
-
0,09 %
Oprocentowanie
» SPRAWDŹ «
12 - 18 miesięcy
Okres spłaty
10 000 - 150 000 zł
Kwota
-
0,50 %
? oprocentowanie miesięczne
Oprocentowanie
» SPRAWDŹ «
1 - 36 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 20 000 zł
Kwota
68,61 %
RRSO
10 %
Oprocentowanie
» SPRAWDŹ «

Rozwój biznesu i praca na własny rachunek to dla wielu osób marzenie i główny cel działania. Jednak, aby wypłynąć na szerokie wody, liczy się nie tylko świetny pomysł na firmę, ale i odpowiedni kapitał. Dzisiaj – przyszli, jak i obecni przedsiębiorcy mogą skorzystać z różnych form finansowania. Gdzie młody przedsiębiorca może poszukać wsparcia finansowego? Możliwości jest wiele. Na rynku dostępne są kredyty gotówkowe na dowolny cel, karty kredytowe z otwartą linią kredytową, faktoring dla firm, a także pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń, które można spożytkować na wiele sposobów.

Ciekawym rozwiązaniem jest także kredyt dla firm pozwalający ruszyć z własną działalnością na pełnych obrotach. Chociaż takich ofert na rynku odnajdziesz wiele, to nie zawsze są łatwe do otrzymania – szczególnie dla wnioskującego z krótką działalnością gospodarczą. Dlatego ranking kredytów firmowych stworzony przez Money24.pl dopasowany jest do oczekiwań startującego przedsiębiorcy o nieugruntowanej pozycji. W zestawieniu uwzględniliśmy najlepsze kredyty dla firm, biorąc pod uwagę ich RRSO, maksymalny okres spłaty z możliwą kwotą do pożyczenia, a także wymagania co do formy prawnej firmy. Dodatkowo, wszystkim zainteresowanym umożliwiamy opcję złożenia wniosku o kredyt przez internet, bez konieczności wizyty w placówce instytucji.

Jeśli chcesz wybrać najlepszą ofertę kredytową, sprawdź nasz aktualny ranking kredytów firmowych. Odnajdziesz tutaj nie tylko atrakcyjny kredyt dla firm, ale także porównanie oprocentowania, okresu spłaty czy maksymalnej kwoty do zaciągnięcia.

Czym jest kredyt dla firm?

Kredyt dla firm online to specjalna oferta banków oraz pozostałych instytucji finansowych skierowana do klientów biznesowych. Za pomocą takiego wsparcia, osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą otrzymać wysokie dofinansowanie sięgające nawet kilku milionów złotych. Warto jednak pamiętać przy tym, że ostateczna wysokość kwoty kredytu oraz jego warunki zależą od indywidualnej oceny zdolności kredytowej wnioskującego.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj działalności prowadzisz lub zamierzasz rozpocząć, szybki kredyt dla firm występuje w ofertach banków pod wieloma postaciami. Może to być kredyt inwestycyjny przeznaczony na zrealizowanie nowych inwestycji, kredyt hipoteczny z zabezpieczeniem, technologiczny na wdrożenie innowacji czy kredyt konsolidacyjny na połączenie wielu zobowiązań firmy w jedną, tańszą ratę. Spośród powyższych form kredytów możemy wymienić też coraz popularniejszy kredyt dla firm na start, udzielany przedsiębiorstwom już od 1. dnia działalności.

Sprawdź nasz Ranking kredytów hipotecznych

Oprocentowanie kredytów dla firm zależy od indywidualnej oferty danej instytucji. Czasem na rynku odnajdziemy kredyt z zerową prowizją, ale za to z wyższym oprocentowaniem. Kredyty z wysokim oprocentowaniem skierowane są głównie do przedsiębiorców mających problem z płynnością finansową.

Kredyt dla firm online – kto może się o niego ubiegać?

Jeśli poszukujesz odpowiedniego finansowania dla własnej działalności, to swoją uwagę skieruj ku szybkim kredytom firmowym. Podobnie, jak w przypadku innych kredytów, podstawowym warunkiem ich otrzymania jest złożenie wniosku kredytowego oraz spełnienie określonych kryteriów.

Jednym z najważniejszych jest prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej czy małej lub średniej firmy w ramach spółki cywilnej, partnerskiej, akcyjnej, jawnej, komandytowej oraz spółki z.o.o czy rolniczej. Co więcej, wiele instytucji oferuje kredyt dla firm na start skierowany do młodych przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć własną działalność gospodarczą.

Kredyt dla firm otrzymasz w podobny sposób, co kredyt gotówkowy dla klientów indywidualnych. Z tym wyjątkiem, że banki wymagają od podmiotów gospodarczych dodatkowych informacji potwierdzających istnienie biznesu. Są to najczęściej:

 • zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami wobec ZUS i US,
 • przekonujący biznesplan firmy,
 • NIP oraz REGON działalności,
 • dokumenty finansowe. W zależności od formy opodatkowania mogą to być: PIT-28 lub PIT-36/PIT-36L/PITB za poprzedni rok, bilans czy też rachunek zysków i strat,
 • zaświadczenie z ewidencji działalności gospodarczej lub ewentualnie aktualny odpis KRS,
 • zaświadczenie o możliwości zabezpieczenia kredytu. Może wystąpić w formie poręczenia osoby trzeciej, cesji wierzytelności, weksla in blanco lub hipoteki na nieruchomości (mieszkanie/dom/działka/grunty),
 • może się też zdarzyć, że zostaniesz poproszony o wyciąg z rachunku firmowego.

Banki dają dużą swobodę w wyborze najlepszej oferty. I tym sposobem często proponują kredyty bez zabezpieczenia czy wkładu własnego dla początkujących przedsiębiorców. Równie popularny jest szybki kredyt dla firm bez zaświadczeń z decyzją kredytową w ciągu kilkunastu minut1.

motywy założenia firmy

Jak otrzymać kredyt dla firm na start?

Kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy to całkowicie odrębny produkt w katalogu usług banków i firm finansowych. Ten typ finansowania przeznaczony jest dla klientów, którzy mają stworzony świetny biznesplan – jednak brakuje im funduszy, aby wprowadzić go w życie. Dlatego cześć instytucji skłonna jest wesprzeć początkujących przedsiębiorców nawet bez posiadania jakiegokolwiek stażu.

Ile pieniędzy można uzyskać w ramach kredytu firmowego na start? Banki mając na względzie ryzyko związane z niepewną przyszłością firmy, nie rozdają środków zbyt pochopnie. Zwykle są to kwoty, które pozwalają na rozkręcenie biznesu lub znacząco wspomagają jego rozpoczęcie. Wahają się w przedziale od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Choć znajdą się i takie propozycje, które oferują znacznie więcej. W takich przypadkach wymagane jest jednak dobre zabezpieczenie, np. hipoteka na nieruchomości.

Co możesz kupić za kredyt na otwarcie działalności gospodarczej? Wszystko to, czego aktualnie potrzebujesz na rozwój.

 • wyposażenie biura, które jest niezbędne, by właściwie prowadzić biznes,
 • towary i usługi,
 • urządzenia i sprzęty,
 • nieruchomości, które staną się własnością firmy lub ewentualnie zakup gruntu (na którym powstanie działalność),
 • działania marketingowe, w tym reklama w social mediach,
 • środki transportu,
 • inne niezbędne materiały konieczne do świadczenia usług bądź produkcji towaru,

Oczywiście uzyskane środki można przeznaczyć na więcej niż jeden cel. Jednocześnie pamiętaj, by rejestrując własną działalność wybrać odpowiednie PKD (Polska Klasyfikacja Działalności). Niewłaściwy lub zbyt duży dobór typów działalności może skutkować negatywną decyzją kredytową w banku!

Obecnie wiele banków posiada kredyty dla firm na start, o które przedsiębiorca może ubiegać się w 100% przez internet. Dlatego decydując się na konkretną ofertę, kieruj się nie tylko wysokością oprocentowania czy marży, ale też opcją złożenia wniosku bez konieczności wizyty w oddziale instytucji.

Gdzie wziąć najlepszy kredyt dla firm, bez zaświadczeń online?

Kredyty dla firm online są bardzo powszechne – szczególnie dla przedsiębiorców ze stażem 12 miesięcy i w górę, dobrymi przychodami miesięcznymi, a także brakiem jakichkolwiek zaległości w ZUS i US. Gdzie jednak skierować swoją uwagę, gdy Twoja sytuacja przedstawia się nieco gorzej?

Oto banki, w których odnajdziesz atrakcyjny kredyt dla firm, bez zaświadczeń online:

 • Alior Bank,
 • Nest Bank.

Przy okazji warto również sprawdzić ciekawe propozycje kredytów, które można uzyskać na szybko w firmach pozabankowych.

 • Goldkredyt.pl,
 • Visset.

Kredyt dla firm, bez zaświadczeń online możesz uzyskać w równie szybki sposób, co kredyt dla osób indywidualnych. Błyskawiczną decyzję kredytową uzyskasz w banku, w którym prowadzisz konto firmowe. Dzięki temu, że kredytodawca ma wgląd w Twoje finanse omijają Cię dodatkowe formalności.

Kredyt dla firm bez zaświadczeń – jakie niesie ze sobą koszty?

Decydując się na kredyt firmowy na start bądź na rozwój dalszej działalności gospodarczej, warto zwrócić uwagę na koszty, jakie mogą się z nim wiązać. Jako przedsiębiorca musisz mieć świadomość tego, że będą one znacznie wyższe niż w przypadku klasycznego kredytu gotówkowego. Dlatego niezależnie od celu finansowania, przyjrzyj się opłacalności takiego rozwiązania.

 • Wysokość oprocentowania. Im wyższe, tym wyższe są odsetki do zapłaty. Na wysokość tego parametru składa się WIBOR oraz marża kredytu, która ustalana jest indywidualnie i podlega negocjacji. Całkowity koszt kredytu dla firm można jednak obniżyć, poprzez wliczenie odsetek do kosztów prowadzenia działalności (wpłynie to na ostateczną wysokość podatku).
 • Prowizja od kredytu i inne opłaty bankowe, jak np. ubezpieczenie kredytu. Dobra informacja jest taka, że powyższe koszty zaliczysz do kosztów prowadzenia działalności. Przykładowo, jeśli płacisz prowizję od kredytu na zakup środka trwałego, to odliczysz ją dopiero w momencie oddania środka do użytkowania. Do tego czasu prowizja zwiększa wartość środka, co przekłada się na powiększenie odpisów amortyzacyjnych.
 • Ubezpieczenie na życie kredytobiorcy (nie zaliczysz do kosztów uzyskania przychodów).
 • Koszty stały i jednorazowe. Przed sięgnięciem po kredyt zwróć uwagę, czy instytucja wymaga jakiś dodatkowych opłat za złożenie wniosku, udzielenie kredytu bądź wcześniejszą spłatę zobowiązania.
 • Prowadzenie konta firmowego w banku udzielającym zobowiązania.
 • Opcja wirtualnego biura księgowego.

Szczególnie pomocna przy wyborze oferty jest możliwość wakacji kredytowych dla firm. Pozwoli odroczyć spłatę kredytu na kilka miesięcy, w trudnym finansowo dla przedsiębiorstwa okresie.

Czy jest możliwy kredyt dla firm na oświadczenie?

Ta forma kredytu wyróżnia się niewielką ilością formalności do spełnienia. Wystarczy, że przedsiębiorca oświadczy, jakie wpływy miesięcznie uzyskuje bez konieczności dostarczania dodatkowej dokumentacji z instytucji podatkowych.

Kredyt dla firm na oświadczenie dostępny jest dla osób posiadających rachunek firmowy w banku, w którym chcą wnioskować o zobowiązanie. Jednak takie rozwiązanie coraz częściej oferowane jest też w formie szybkiego wniosku online dostępnego na stronie banków. Proces kredytowania ogranicza się zazwyczaj do wypełnienia formularza internetowego z danymi kontaktowymi oraz oczekiwaniem na telefon od doradcy bankowego. Większość banków deklaruje, że decyzja, jak i zawarcie umowy o kredyt dla firm na oświadczenie może zająć zaledwie kilka minut2.

Otrzymanie kredytu firmowego przyspieszy oświadczenie o niezaleganiu wobec ZUS i US. Dzięki niemu decyzja o przyznaniu środków podejmowana jest zdecydowanie szybciej. Czasem też, taka forma kredytowania wymaga od firmy przedłożenia dodatkowego zabezpieczenia, np. hipoteki.

Zalety kredytów dla firm online

Przedsiębiorcy nieustannie potrzebują środków, które wspierają rozwój biznesu. Dlatego warto mieć świadomość tego, jakie zalety niesie ze sobą skorzystanie z kredytu firmowego.

 • Dodatkowe pieniądze, które można przeznaczyć na dowolny cel, np. zakup sprzętu, materiałów czy nieruchomości koniecznych w kontynuowaniu opłacalnych inwestycji,
 • Błyskawiczne rozpatrzenie wniosku z przelewem gotówki nawet w ten sam dzień,
 • Odsetki, prowizje oraz inne koszty bankowe mogą zostać wliczone do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej,
 • Kwota i okres spłaty zobowiązania dopasowane są do możliwości finansowych przedsiębiorstwa,
 • Brak wkładu własnego lub zabezpieczenia (wnioskując o kredyt dla firm na start),
 • Opcja wakacji kredytowych w spłacie zadłużenia,
 • Brak formalności dla klientów posiadających konto firmowe w instytucji kredytującej.
nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw

Co zamiast kredytu dla firm?

Chociaż rynek kredytów bankowych jest dobrze rozwinięty i oferty dostosowane są do indywidualnych potrzeb klientów, to jednak wybór finansowania zależy od preferencji przedsiębiorców. Gdy Twoja historia kredytowa w BIK jest negatywna bądź nie posiadasz odpowiedniej zdolności kredytowej, możesz zwrócić uwagę na faktoring firm, a także pożyczki dla firm bez zaświadczeń. Oba rozwiązania przeznaczone są dla firm borykających się z zatorami płatniczymi lub złą historią kredytową.

Dobrym rozwiązaniem jest także kredyt dla firm z gwarancją de minimis Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Taka forma finansowania przeznaczona jest dla mikro-, małych oraz średnich przedsiębiorstw. Warto jednak pamiętać, że gwarancją nie są objęte odsetki i inne koszty związane z kredytem. Do opłat dodatkowych należy także doliczyć koszt prowadzenia rachunku w banku, który kredytuje zobowiązanie z gwarancją.

Ranking kredytów firmowych widoczny na Money24.pl pokazuje, że przedsiębiorcy nieustannie potrzebują dodatkowej gotówki na rozwój działalności. Jednak to jaką ostateczną kwotę uda się pożyczyć zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej przedsiębiorcy. Oznacza to, że warunki zaproponowane przez bank mogą się nieco różnić od przedstawionych w zestawieniu.

Źródła:

1. Raport „Startupy w Polsce 2019”, PARP 2019

2. Raport „Polscy przedsiębiorcy o usługach bankowych”, INDICATOR 2019

Komentarze (0)
Zostaw komentarz