Konto Maklerskie ING – opinie i recenzja

Prowizja od obrotu obligacjami 0,2%
Nasza ocena 4,50
Prowadzenie konta 0 zł
Prowizja od obrotu akcjami 0,3%
Prowizja od kontraktów na indeksy 9

Co jest potrzebne do bezpiecznego inwestowania na giełdzie? Oczywiście konto maklerskie! Ponieważ rachunek maklerski ma zupełnie inne przeznaczenie, niż tradycyjne konto osobiste ROR, warto dokładnie poznać jego funkcjonalność. Dziś na tapet bierzemy ofertę konta maklerskiego w ING Banku Śląskim. Ile kosztuje, jak założyć i w co możesz inwestować?

Podstawowe informacje o rachunku maklerskim ING

W 2016 roku, w wyniku fuzji Domu Maklerskiego ING Securities z ING Bankiem Śląskim powstał Dom Maklerski ING Banku Śląskiego, co skutkowało wprowadzeniem do oferty rachunku maklerskiego.

Okazuje się, że był to ruch z dużymi perspektywami, ponieważ z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie konsumentów inwestowaniem swoich pieniędzy w giełdowe instrumenty finansowe.

Konto Maklerskie ING – opinie i recenzja

Warianty konta maklerskiego – elastyczne lub aktywne

Konto maklerskie ING Banku Śląskiego dostępne jest w dwóch wariantach:

 • konto elastyczne – dla początkujących inwestorów oraz osób inwestujących sporadycznie,
 • konto aktywne – dla osób aktywnie inwestujących, regularnie obracających kwotą minimum 30 tys. PLN / miesiąc.

Niezależnie od tego, na który rachunek maklerski się zdecydujesz, oba wyróżniają się prostotą obsługi i funkcjonalnością. Ponadto można nimi zarządzać przez nowoczesny Moduł Makler, obsługiwany z poziomu bankowości internetowej.

Aby rozpocząć inwestowanie z kontem maklerskim ING, musimy najpierw je zasilić ze swojego konta ROR, co oznacza, że trzeba być klientem tego banku. Po zaksięgowaniu środków możemy zacząć kupować wybrane instrumenty finansowe.

Co ważne, przepływ pieniędzy nadzorowany jest przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Instytucja ta dokładnie weryfikuje wszystkie transakcje, dzięki czemu są w pełni bezpieczne.

W co możesz inwestować za pośrednictwem rachunku maklerskiego w ING?

Za pośrednictwem konta maklerskiego ING Banku Śląskiego możemy inwestować między innymi w:

 • akcje spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych GPW,
 • obligacje skarbowe,
 • kontrakty terminowe,
 • fundusze inwestycyjne ETF (Exchange Traded Fund) notowane na giełdzie, w tym: WIG20, WIG20short, WIG20lev, mWIG40, DAX, S&P500, NASDAQ-100,
 • surowce, indeksy zagraniczne, pary walutowe spośród instrumentów notowanych na Giełdzie w Warszawie,
 • strukturyzowane produkty – certyfikaty inwestycyjne Turbo ING N.V.
ING konto maklerskie - oferta
ING Makler Mobile to intuicyjna aplikacja, która pozwoli nam inwestować na giełdzie z dowolnego miejsca i w dowolny sposób, ing.pl

Funkcjonalność konta maklerskiego w ING – Aplikacja ING Makler Mobile

Biuro maklerskie ING przygotowało dla swoich klientów szereg ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań, które przekładają się na łatwość obsługi konta i nie tylko. Możemy również liczyć na solidną dawkę wiedzy.

 1. Moduł Makler, który można obsługiwać bezpośrednio z poziomu bankowości internetowej, za pomocą komputera, laptopa czy telefonu komórkowego. Zapewnia wygodną i przejrzystą obsługę zleceń, a ponadto nie wymaga dodatkowych danych logowania. Za pośrednictwem modułu otrzymujemy dostęp do narzędzi niezbędnych podczas analizy rynkowej. Możemy śledzić notowania w czasie rzeczywistym, przeprowadzać samodzielną analizę techniczną, a także mamy wgląd w opinie i oceny analityków. Każdy użytkownik może także dowolnie personalizować pulpit modułu, dzięki czemu jest w pełni dopasowany do osobistych preferencji i ustawień.
 2. Aplikacja ING Makler Mobile na urządzenia z systemem Android oraz iOS, zapewniająca inwestorom bezpieczny dostęp do konta, wskaźników i wszystkich narzędzi analizy z poziomu smartfona. Zainstalowanie aplikacji ING Makler Mobile umożliwia sprawne zarządzanie kontem maklerskim, bez ograniczeń terytorialnych oraz obserwację notowań w czasie rzeczywistym.
 3. Notowania 5 Max dostępne na urządzeniach z systemem operacyjnym Windows (dla systemów starszych od Windows 10 dostępna jest wersja aplikacji Notowania 4 Max), do pobrania ze strony producenta programu – statica.pl. Opcja ta dostępna jest bezpłatnie wyłącznie w wariancie aktywnym. Użytkownicy mają dostęp do alertów dźwiękowych i wizualnych, eksportu danych do plików tekstowych i arkuszy kalkulacyjnych, a także do analizy wykresów dziennych. Ponadto oferuje dowolną konfigurację wszystkich tabel i wykresów.
 4. Rachunek OTP Trader dla najbardziej aktywnych klientów, w ramach którego przyznawany jest kredyt do 500% wartości aktywów. Limit odroczonej płatności uzależniony jest od wartości posiadanych akcji i kwoty pieniędzy zgromadzonej na koncie maklerskim. Okres spłaty zobowiązania wynosi 2 dni.

Oprócz wymienionych wyżej funkcjonalności i opcji, których zadaniem jest sprawna obsługa konta maklerskiego w ING, broker udostępnia również bank wiedzy. Z tych informacji skorzystają głównie początkujący inwestorzy.

Ile kosztuje konto maklerskie ING?

Przejdźmy zatem do opłat, jakie muszą ponosić użytkownicy rachunku maklerskiego w ING Banku Śląskim. Koszty różnią się w zależności od wybranego wariantu konta.

Konto maklerskie elastyczne jest darmowe, zarówno jego założenie, jak i prowadzenie. Darmowe są również przelewy na rachunki prowadzone w polskich bankach, dostęp do wiadomości rynkowych (Wiadomości Agencji Reuters) i korzystanie z internetowej bankowości. Prowizja od obrotu akcjami wynosi 0,30% wartości transakcji (nie mniej, niż 5 PLN).

W wariancie aktywnym użytkownik musi liczyć się z comiesięczną opłatą za prowadzenie rachunku. Aktualnie miesięczna opłata wynosi 15 zł. To, co odróżnia wariant aktywny od elastycznego, to niższa prowizja za składane zlecenie, którą warunkuje wartość obrotu. Dla przykładu transakcje o wartości do 1 mln PLN objęte są prowizją 0,25%. Natomiast te o wartości powyżej 5 mln PLN – 0,16%.

Oprócz wyżej wymienionych opłat inwestorzy ponoszą również inne koszty, np.

CzynnośćWysokość prowizji
Przelewy walutowe– 9 zł przelew europejski,
– 40 zł pozostałe przelewy walutowe
Transakcje na obligacjach Skarbu Państwa0,10% wartości transakcji
Wystawienie wyciągu ze stanem rachunku30 zł
Wystawienie dokumentu poświadczającego posiadanie instrumentu finansowego30 zł

Aktualna tabela opłat i prowizji maklerskich znajduje się na stronie ING Banku Śląskiego, w zakładce Inwestycje i oszczędności.

Jak założyć konto maklerskie w ING?

Po pierwsze rachunek maklerski dostępny jest wyłącznie dla właścicieli konta osobistego ING Banku Śląskiego. Po drugie, niezależnie od tego, który wariant konta docelowo nas interesuje, najpierw musimy założyć konto elastyczne, a następnie, w bankowości internetowej, zmienić je na konto aktywne.

Aby założyć konto osobiste w banku ING potrzebny będzie dowód osobisty i telefon komórkowy. Po zarejestrowaniu się na stronie banku należy wypełnić formularz, a następnie przejść proces weryfikacji tożsamości.

Do wyboru mamy:

 • weryfikację przez selfie w aplikacji Moje ING,
 • przelewem z innego banku,
 • podczas wizyty kuriera lub
 • stacjonarnie w placówkach bankowych.

Chcesz założyć konto maklerskie w ING Banku Śląskim?

 • Wypełnij formularz znajdujący się na stronie banku,
 • Potwierdź numer telefonu,
 • Załącz do wniosku zdjęcie lub skan dowodu osobistego,
 • Wykonaj przelew weryfikacyjny ze swojego rachunku ROR,
 • Wybierz wariant konta maklerskiego.

I to wszystko. W przypadku wątpliwości możemy skorzystać z infolinii biura maklerskiego lub założyć konto osobiście, w placówce bankowej.

Dane kontaktowe

Klienci indywidualni:

Telefon: +48 32 357 00 69

Przedsiębiorcy:

Telefon: +48 32 357 00 96

 • Infolinia czynna w dni robocze 8:00-18:00

Dane firmy

Nazwa bankuING Bank Śląski S.A.
Adres:ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice
NIP:634-013-54-75
REGON:271514909
Kod BIC Swift:INGBPLPW3.7/5 - (3 votes)
Opinie klientów o ING - Konto Maklerskie Elastyczne (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę ING Konto Maklerskie