Konto maklerskie Alior Bank – oferta rachunku brokerskiego

konto maklerskie alior

Pozabankowe i bankowe biura maklerskie proponują różne oferty inwestorom, różniące się przede wszystkim funkcjonalnością i wysokością opłat. Zdradzamy, czym wyróżnia się oferowane przez Alior Bank konto maklerskie. Poznaj szczegóły, bo to propozycja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. 

Czym wyróżnia się konto maklerskie Alior Bank?

W Alior Bank konto maklerskie dostępne jest w różnej formie:

 • Rachunek Inwestor Standard – podstawowa oferta uniwersalnego rachunku skierowana do początkujących i zaawansowanych inwestorów,
 • Rachunek Inwestor Start – darmowy, skierowany dla nowych klientów zapewnia dostęp do pełnego arkusza zleceń w czasie rzeczywistym przez okres 30 dni,
 • Rachunek Inwestor Plus – z podglądem 5 ofert kupna/sprzedaży prezentowanych w czasie rzeczywistym, 
 • Rachunek Inwestor Max – z dostępem do pełnego arkusza zleceń w czasie rzeczywistym. 
ZACZNIJ INWESTOWAĆ Z KONTEM MAKLERSKIM ALIOR BANK

Oferta Alior Bank dla inwestorów to przede wszystkim:

 • Brak opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku.
 • Inwestycje w akcje, fundusze ETF, kontrakty terminowe, a także dostęp do rynku Forex.
 • Nowoczesna platforma umożliwiająca inwestycje na rynku.
 • Liczne aplikacje Alior Giełda, Pulpit Inwestora, Notowania Online 3, Notowania 4 PRO, Notowania 5 PRO.
 • Dostęp do porównywarki inwestycyjnej – narzędzia umożliwiającego wyszukiwanie informacji o instrumentach rynku kapitałowego.
 • Doradztwo inwestycyjne w postaci bezpłatnego dostępu do wiedzy ekspertów przy minimum 5000 zł oszczędności za darmo.
 • Opieka maklerska dla aktywnych w formie Alior Bank Makler VIP.
 • Możliwość skorzystania z brokerskiej linii kredytowej oraz odroczonego terminu płatności.
 • Infolinia oferująca pomoc przez wykwalifikowanych pracowników.

Inwestor ma możliwość zakupu i sprzedaży instrumentów finansowych notowanych na warszawskiej GPW, na rynku regulowanym, alternatywnym w systemie NewConnect, a także rynku obligacji Catalyst. Propozycje innych brokerów znajdziesz poprzez ranking rachunków maklerskich

Oferty specjalne w ramach Alior Bank konto maklerskie

Oferta Alior Bank na konto maklerskie przewiduje specjalne promocje dla wybranych klientów. To aktualnie:

 • Bonus do stawek przy przeniesieniu rachunku. Zmieniając brokera aktywny inwestor może liczyć na uzyskanie stawek proponowanych wcześniej i ma możliwość ich negocjacji.
 • Bonus za transfer papierów wartościowych z innego biura. W tym przypadku Dom Maklerski Alior Bank gwarantuje zwrot kosztów w formie zwolnienia z prowizji od zawieranych transakcji.  
 • Niższa prowizja dla młodego inwestora. Korzystający z oferty Biura Maklerskiego Alior do 26. roku życia skorzystają z niższych prowizji: od zleceń na akcje 0,21% i od zleceń na kontrakty 6 zł. Oferta dostępna jest jedynie dla tych, którzy posiadają ważną legitymacje studencką. 

Tabela kosztów konta maklerskiego Alior Bank

Podstawowe koszty dla tego, kto posiada w Alior Bank konto maklerskie, prezentują się następująco:

UsługaWysokość opłaty
Założenie konta0 zł
Prowadzenie rachunku0 zł
Prowizja od obrotu akcjami0,29% gdy wartość obrotów przekracza 1 mln zł (transakcje za pośrednictwem internetu), 0,38% przy wartości obrotów do 300 tys. zł
Prowizja od obrotu obligacjami0,19% (transakcje za pośrednictwem internetu)
Prowizja od kontraktów na indeksy9 zł
Przechowywanie papierów wartościowych 0 zł dla portfeli o wartości do 1 mln zł, 0,0004%/miesiąc dla portfeli powyżej tej kwoty
Przelew środków pieniężnych0 zł w ramach Alior Bank, a także 0 zł do innego banku za pośrednictwem internetu 

Trzeba pamiętać, że ostateczna wysokość opłaty uzależniona jest od rodzaju rachunku. Prowadzenie rachunku w ramach oferty Inwestor Plus i Inwestor Max wiąże się z kosztami. Opłaty kont dla osób fizycznych wynoszą odpowiednio 108 zł i 214 zł. W Alior notowania online dostępne są bezpłatnie dla inwestorów, którzy zapewnią odpowiednie obroty. 

Jak założyć rachunek brokerski w Alior Banku?

Sposób dołączenia do grona posiadaczy konta maklerskiego w Alior Bank zależy od statusu klienta. Posiadacze konta osobistego w Alior Bank konto maklerskie założą poprzez bankowość internetową. Wystarczy, że:

 • Zalogują się do konta.
 • Wybiorą zakładkę „Oferty”, a następnie „Produkty do samodzielnego inwestowania”.
 • Wypełnią wniosek wraz z kwestionariuszem inwestycyjnym przez internet.
 • Zapoznają się z dokumentami.
 • Potwierdzą umowę poprzez kody SMS.
ZACZNIJ INWESTOWAĆ Z KONTEM MAKLERSKIM ALIOR BANK

Ten, kto do tej pory nie był klientem tego banku, najpierw powinien podpisać umowę. Dokona tego po wykonaniu przelewu potwierdzającego dane osobowe. Warto wiedzieć, że rachunek brokerski w Alior Banku nie wymaga posiadania dodatkowych produktów. Posiadacze ROR skorzystają z pełnej integracji rachunku rozliczeniowego z rachunkiem brokerskim poprzez przelewy automatyczne. Wspólny rachunek brokerski mogą założyć osoby pozostające w ustawowej wspólnocie małżeńskiej. 

Żeby założyć rachunek maklerski, można też odwiedzić stacjonarne Biuro Maklerskie Alior Bank.

Kto może inwestować?

Oferta Biura Maklerskiego Alior Bank została przygotowana tak, by trafiać do wymagań każdego. Rachunek Inwestor Standard to dobra propozycja zarówno dla day tradera, jak i inwestora średnio czy długoterminowego. Poprzez konto maklerskie Alior Bank inwestować może ten, kto podpisze z Bankiem umowę. Nie musi posiadać konta typu ROR. 

Oferta dla firm w Alior

W Alior Bank konto maklerskie dla firm jest dostępne i umożliwia inwestycje giełdowe podmiotom krajowym i zagranicznym. Można je założyć w jednym z oddziałów Banku, który świadczy usługi Biura Maklerskiego. Formalności dotyczące zawarcia umowy, uruchomienia produktów towarzyszących, nadania pełnomocnictw do dysponowania rachunkiem ograniczają się do jednej wizyty. Firmy powinny dostarczyć następujące dokumenty:

 • potwierdzenie uzyskania osobowości prawnej, np. odpis z KRS, zaświadczenie o wpisie do CEIDG,
 • zaświadczenie o nadaniu REGON,
 • zaświadczenie o nadaniu NIP,
 • kod LEI,
 • uwierzytelnione dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności – w przypadku podmiotów zagranicznych. 

Inwestowanie z odroczonym terminem płatności

Usługa OTP, czyli odroczonego terminu płatności jest dostępna dla inwestorów bez opłat. Można skorzystać z niej online, przez infolinię lub w oddziale. Posiadacz konta powinien złożyć oświadczenie o sytuacji finansowej do Alior Broker. Taka dodatkowa usługa to szersze możliwości dla inwestora, który w zależności od swoich preferencji, może składać zlecenia bez pokrycia lub z 30% pokryciem zlecenia i prowizji. Pozwala na zakup papierów wartościowych bez angażowania środków własnych, z zapłatą realizowaną dopiero w dniu rozliczenia transakcji. 

Konto maklerskie Alior Bank opinie klientów

Oferowane przez Alior Bank konto maklerskie opinie pozytywne zawdzięcza głównie przejrzystej, nowoczesnej platformie i aplikacji giełdowej. Dzięki funkcjonalności konta korzystanie z instrumentów finansowych jest łatwe. Minusem jest jednak brak dostępu do rynków zagranicznych. Broker chwali się, że w jego oferta znalazła się najwyżej w rankingu Pulsu Biznesu i proponowane konto stało się najlepszym rachunkiem maklerskim 2021.

Kontakt

Dla aktualnych i przyszłych klientów Biuro Maklerskie Alior Bank dostępne jest zarówno online, jak i stacjonarnie. Kontakt z infolinią umożliwia uzyskanie kompleksowej pomocy dzięki wykwalifikowanym konsultantom. Połączenie z infolinią jest dostępne:

 • z telefonów stacjonarnych pod numerem 12 370 74 00,
 • z telefonów komórkowych pod numerem 19 503,
 • z zagranicy +48 12 19 503 oraz +48 12 370 74 00. 

Możliwy jest również kontakt mailowy na adres e-mail kontakt.bm@alior.pl. Siedziba główna mieści się w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej 38d. 

Brak ocen tego wpisu - bądź pierwszy!
Komentarze (0)
Zostaw komentarz