Kasa Stefczyka – opinie klientów i recenzja

Wkład własny Nie wymagany
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Skrócony przykład reprezentatywny RRSO: 9,27%, całkowita kwota pożyczki: 4000zł, oprocentowanie: 8,90%, całkowity koszt pożyczki: 4770,44zł - na podstawie pożyczki na 48 miesiące
Prowizja 0zł
Nasza ocena 5
Kwota 1 000 - 4 000 zł
Oprocentowanie 8,90 %
Okres spłaty 48 miesięcy
Czas wypłaty nawet w 15 minut
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 99 dni
RRSO 9,27 %
Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 4 000 zł
Metoda wypłaty przelew/gotówka
Wymagane konto bankowe Tak
Rodzaj kredyt
Przykład reprezentatywny Przykład reprezentatywny z dnia 01.05.2022 r. dla Pożyczki Zaratka ze stałym oprocentowaniem: Całkowita kwota kredytu wynosi 4000,00 zł. Stała roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją 0 zł / 0%) wynosi 8,90%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 9,27%. Czas obowiązywania umowy – 48 miesięcy, 47 miesięcznych rat równych: 99,38 zł oraz ostatnia, 48. rata: 99,58 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 4 770,44 zł, w tym odsetki: 770,44 zł.

Kasa Stefczyka czyli Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa powstała w 1993 roku. Jest to obecnie największa kasa oszczędnościowo-kredytowa w Polsce. To instytucja pozabankowa, zorganizowana w formie spółdzielni. W przeciwieństwie do banków czy firm pożyczkowych prawną podstawą jej funkcjonowania jest ustawa z dnia 5 listopada 2009 roku o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. 

Jakie produkty posiada w swojej ofercie Kasa Stefczyka?

Kasa Stefczyka za cel stawia sobie promowanie idei oszczędzania i gospodarności oraz walkę z finansowym wykluczeniem Polaków. Podmiot ten posiada w swojej ofercie produkty skierowane do klientów indywidualnych, firm oraz organizacji. 

Kasa Stefczyka ma prawo świadczyć określone usługi finansowe na rzecz swoich członków, w tym również te usługi, które zgodnie z Prawem bankowym, byłyby zarezerwowane dla banków (np. kredyt obrotowy).  

Klient indywidualny może skorzystać z pożyczki pozabankowej, założyć lokatę, konto oszczędnościowe, a także wykupić ubezpieczenie. Koszty pożyczki (jak i pozostałych produktów) Skok Stefczyka prezentuje czytelnie na swojej stronie internetowej.

Wśród lokat obecnie dostępne są następujące produkty, jak Lokata:

 • e-Lokata Kapitalna, 
 • Witaj w Kasie 
 • Skokowa i Skokowa PLUS,
 • Na nowe środki PLUS, 
 • e-Lokata Terminowa, 
 • Rachunek Oszczędnościowy Moja Skarbonka, 
 • Lokata na nowe środki, 
 • Rachunek Oszczędnościowy, 
 • Rachunek Oszczędnościowy KSO. 

Z każdą z lokat, warunkami jej założenia, minimalnym wymaganym kapitałem i czasem przechowywania środków, można zapoznać się na stronie Kasy Stefczyka. Tym, co wyróżnia ją w polskim sektorze finansowym, jest mnogość oferowanych produktów. Są to nie tylko pożyczki online (jak w przypadku większości firm pożyczkowych), lecz także wspomniane już konta i ubezpieczenia. 

Jeśli nie jesteśmy przedsiębiorcami, to mamy do wyboru następujące rodzaje rachunków:

 • Rachunek płatniczy IKS Classic, 
 • Rachunek płatniczy IKS Senior, 
 • Rachunek płatniczy IKS Med, 
 • Rachunek płatniczy IKS Classic dla Młodych, 
 • Rachunek płatniczy IKS Deponent, 
 • Rachunek płatniczy IKS Podstawowy. 

Taka różnorodność produktów sprawia, że każdy niezależnie od wieku czy zasobności portfela może założyć rachunek płatniczy w Kasie Stefczyka. Aby zostać ich klientem, należy spełnić niewiele warunków.

Kasa Stefczyka posiada w swojej ofercie także ubezpieczenia. Niczym firma ubezpieczeniowa oferuje pełen ich przekrój. Możemy zdecydować się na: 

 • ubezpieczenie spłaty pożyczek, 
 • ubezpieczenie mieszkaniowe, 
 • ubezpieczenie NNW, 
 • ubezpieczenie na życie Optimum MAX, 
 • ubezpieczenie komunikacyjne, 
 • ubezpieczenie podróżne, 
 • ubezpieczenie zdrowotne „Saltus Kuracja”, 
 • ubezpieczenie zdrowotne „Saltus na Zdrowie”. 

Jak więc widać, w Skoku Stefczyka możemy nie tylko ulokować oszczędności, założyć konto, podreperować firmowy budżet (pomoże w tym pożyczka obrotowa), ale i ubezpieczyć siebie i swoich bliskich. Możemy także wziąć kredyt konsolidacyjny lub skorzystać z innych usług finansowych.

Rodzaje pożyczek w Kasie Stefczyka

Poza wskazanymi już produktami finansowymi i ubezpieczeniowymi Kasa Stefczyka oferuje także pożyczki po. Klient indywidualny ma do wyboru takie pożyczki jak:

 • prosta pożyczka pozabankowa do 3000 złotych (jeśli to właśnie na nią się zdecydujemy, to nie zapłacimy prowizji, a wszystkich formalności będziemy mogli dopełnić bez wychodzenia z domu), 
 • pożyczka Zaratka ze stałym oprocentowaniem (0% prowizji, możemy pożyczyć od 1000 złotych do 4000 złotych, miesięczna rata pożyczki wynosi 25 złotych za każdy pożyczony 1000 złotych), 
 • pożyczka gotówkowa, 
 • linia pożyczkowa, 
 • szybka pożyczka odnawialna, 
 • pożyczka konsolidacyjna FIT, 
 • pożyczka hipoteczna (jest zabezpieczona hipoteką, możemy pożyczyć nawet 500 tys. złotych, a spłatę pożyczki rozłożyć na okres od 5 do 25 lat), 
 • kredyt hipoteczny

Kasa Stefczyka nie udziela chwilówek. Po taki instrument zewnętrznego finansowania jak chwilówki będziemy musieli udać się do innego pożyczkodawcy niż Skok Stefczyka. Niezależnie od tego, na którą pożyczkę się zdecydujemy, Skok Stefczyka sprawdzi naszą zdolność kredytową.

Kredyt gotówkowy w KASA STEFCZYKA

Jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę w Kasie Stefczyka?

Członkiem Kasy Stefczyka mogą zostać osoby fizyczne, połączone ze sobą więzią o charakterze zawodowym lub organizacyjnym. Konieczna jest także deklaracja członkowska (należy ją wypełnić) oraz opłata członkowska. Wspomniana opłata jest niewielka, wynosi jedynie 4 złote. Na tę kwotę składają się: 

 • wpisowe – 1 zł, 
 • opłata za członkostwo w Stowarzyszeniu Krzewienia Edukacji Finansowej – 1 zł, 
 • opłata za 1 udział – 1 zł, 
 • wkład członkowski – 1 zł.

Przystąpić do Kasy Stefczyka można zarówno online, jak i przychodząc do placówki. Jeśli chcemy dopełnić zdalnie wszystkich formalności, to warto przygotować sobie wcześniej dowód osobisty.

Konieczne będzie także wypełnienie wniosku online, przeczytanie umowy i zaakceptowanie jej warunków oraz weryfikacja tożsamości. Gdy nasza tożsamość zostanie potwierdzona, będziemy mogli korzystać z Kasy Stefczyka. 

Aby złożyć wniosek o pożyczkę w Kasa Stefczyka, należy: 

 • być członkiem Kasy Stefczyka, 
 • wypełnić wniosek online – tu podobnie jak podczas wnioskowania o każdą inną pożyczkę musimy wybrać takie parametry jak kwota pożyczki i okres kredytowania,  
 • podać w formularzu wszystkie wymagane dane, powinny być one zgodne z prawdą, 
 • udzielić informacji o uzyskiwanych dochodach i posiadanych zobowiązaniach.

Nawet jeśli wniosek wypełniamy online, to czeka nas rozmowa z konsultantem (w przypadku wyższych kwot pożyczki). Przedstawi on nam wstępne warunki umowy pożyczki i zaprosi do placówki w celu dopełnienia formalności. 

Chcąc wziąć pożyczkę w Kasie Stefczyka, możemy też od razu skorzystać z infolinii. Wówczas podobnie jak w trakcie składania wniosku przez internet konieczne będzie podanie wszystkich, wymaganych danych. 

Konsultant zapyta nas o podstawowe informacje, o to, ile zarabiamy, z jakiego źródła uzyskujemy dochód i ile wynoszą nasze zobowiązania. 

Jeśli spełniamy stawiane przez pożyczkodawcę warunki, to zostaniemy zaproszeni do oddziału banku w celu podpisania umowy kredytowej. Konieczne będzie także zabranie ze sobą tych dokumentów, o które zostaliśmy poproszeni podczas rozmowy telefonicznej (dowód osobisty, rzadziej zaświadczenie o dochodach).

Dotyczy to jedynie wyższych kwot pożyczki. W przypadku pożyczki online i niższych kwot cały proces – od złożenia wniosku do otrzymania środków – przebiega zdalnie. 

Wysokość pożyczki, okres spłaty i ostateczne koszty

Wysokość pożyczki, okres kredytowania i ostateczne koszty zależne są od tego, na którą z pożyczek się zdecydujemy. Istotna będzie także nasza zdolność kredytowa oraz to, czy jesteśmy klientami indywidualnymi, czy przedsiębiorcami. Z uwagi na fakt, że oferta skierowana do klienta indywidualnego jest o wiele bardziej rozbudowana, to właśnie na niej się skupimy.

Dla przykładu: minimalna kwota pożyczki w przypadku Prostej Pożyczki online do 3000 złotych wynosi 1000 złotych, zaś maksymalna kwota pożyczki: 3000 złotych.

Co ważne, maksymalna kwota pożyczki może wynosić właśnie 3000 złotych. Oznacza to, że członek Kasy Stefczyka może mieć np. trzy pożyczki po 1000 złotych każda lub jedną pożyczkę na 3000 złotych, ale już nie kilka pożyczek po 3000 złotych. Prostą pożyczkę online można otrzymać w całości przez internet, nie trzeba przychodzić do placówki.

Okres spłaty pożyczki wynosi od 4 do nawet 60 miesięcy. Poniżej przedstawimy (za pożyczkodawcą) przykład reprezentatywny dla tego produktu. 

„Przykład reprezentatywny z dnia 11.04.2022 r. dla Prosta Pożyczka: Całkowita kwota kredytu wynosi 2 250 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją 0 zł / 0%) wynosi 7,99%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 8,29%. Czas obowiązywania umowy – 30 miesięcy rat równych: 83,01 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 2 490,30 zł, w tym odsetki: 240,30 zł. Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej. Konto oznacza rachunek płatniczy”. 

Z kolei Pożyczka Zaratka ze stałym oprocentowaniem, jak już wspomniano, dotyczy kwot od 1000 do 4000 złotych. Oznacza to, że nie możemy pożyczyć ani mniej, ani więcej niż wskazane kwoty. 

Pożyczka dostępna dla Członków Kasy posiadających rachunek IKS.

“Przykład reprezentatywny z dnia 01.05.2022 r. dla Pożyczki Zaratka ze stałym oprocentowaniem: Całkowita kwota kredytu wynosi 4000,00 zł. Stała roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją 0 zł / 0%) wynosi 8,90%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 9,27%. Czas obowiązywania umowy – 48 miesięcy, 47-miesięcznych rat równych: 99,38 zł oraz ostatnia, 48. rata: 99,58 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 4 770,44 zł, w tym odsetki: 770,44 zł”. 

Warto podkreślić, że widoczne na stronie Kasa Stefczyka oferty mogą różnić się od tej oferty, którą otrzyma klient. Aby dowiedzieć się, na jaką kwotę pożyczki możemy liczyć i jakie warunki musimy spełnić, najlepiej jest skontaktować się z infolinią: 801 600 100. 

Nim zdecydujemy się na taki krok jak podpisanie umowy, sprawdźmy, czy dana instytucja finansowa oferuje wakacje kredytowe, czy pożyczka ma oprocentowanie zmienne czy stałe, jaki jest okres kredytowania i jaka jest wysokość raty. Przy wyborze oferty firm udzielających finansowania warto także przejrzeć opinie klientów i to, czy pożyczkodawca ma placówki stacjonarne, czy działa tylko online.

Jakie wymagania stawia klientom Kasa Stefczyka w przypadku pożyczki?

Wymagania stawiane klientom w Kasie Stefczyka nie są zbyt restrykcyjne. Każdy wniosek o pożyczkę rozpatrywany jest indywidualnie. Tym, co czeka przyszłego klienta, jest analiza zdolności kredytowej i dotychczasowej wiarygodności finansowej (chodzi tu o to, jak dotąd spłacaliśmy swoje zobowiązania). 

Aby otrzymać pożyczkę jako klient indywidualny należy:

 • mieć minimum 18 lat, 
 • mieć dowód osobisty, 
 • posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, 
 • mieć polskie obywatelstwo, 
 • mieć konto bankowe, 
 • mieszkać na terenie kraju w momencie składania wniosku, 
 • posiadać zdolność do spłaty pożyczki, 
 • mieć dobrą historię kredytową, 
 • mieć stały i udokumentowany dochód (jego źródłem nie musi być umowa o pracę, ale przy ocenie zdolności kredytowej klienta brana jest pod uwagę forma umowy i długość jej trwania),  
 • nie figurować w bazach dłużników. 

Chcąc skorzystać z kredytu dla firm w Skok Stefczyka należy: 

 • prowadzić działalność gospodarczą lub spółkę cywilną, 
 • mieć firmę przez określony czas (dla różnych rodzajów pożyczek i kredytów, wymagany jest różny czas istnienia na rynku), 
 • posiadać rachunek firmowy Tandem w Kasie Stefczyka. 

Stawiane przyszłym klientom warunki mogą się różnić w zależności od wybranego produktu kredytowego. Co oczywiste, np. pożyczka hipoteczna będzie wiązała się z większą liczbą formalności niż pożyczka online do 3000 złotych. 

Jak przebiega weryfikacja klienta w Kasie Stefczyka?

Kasa Stefczyka sprawdza takie bazy dłużników jak BIK (Biuro Informacji Kredytowej) i KRD (Krajowy Rejestr Długów). W przypadku wyższych kwot pożyczki konieczna jest wizyta w placówce. Możemy także zostać poproszeni o zaświadczenie o zarobkach. 

Czym jest dostępna w Kasie Stefczyka pożyczka FIT?

Pożyczka FIT to pożyczka konsolidacyjna, co oznacza, że możemy przeznaczyć ją na spłatę swoich zobowiązań pożyczkowych i kredytowych. Minimalna kwota pożyczki wynosi 1000 złotych, zaś maksymalna kwota pożyczki nawet 160 000 złotych. Okres spłaty wynosi od 12 miesięcy do 120 miesięcy. 

Biorąc pożyczkę FIT, można skonsolidować: 

 • pożyczki gotówkowe, 
 • pozabankowe pożyczki ratalne, 
 • pożyczki online, 
 • kredyty samochodowe, 
 • karty kredytowe, 
 • kredyty w rachunku płatniczym, 
 • debet na rachunku osobistym. 

Jeśli mamy rachunek płatniczy w Skok Stefczyka, to o pożyczkę FIT możemy wnioskować bez wychodzenia z domu. Tym, co przemawia na korzyść tej pożyczki, jest 0% prowizji i RRSO wynoszące 8,35%. Pierwszą ratę pożyczki możemy zapłacić nawet po upływie 60 dni, od daty otrzymania pożyczki. 

Opinie klientów o Kasie Stefczyka

Skok Stefczyka to ciekawa alternatywa zarówno dla banków, jak i instytucji pożyczkowych. Kasa Stefczyka opinie ma w większości przypadków bardzo pozytywne. Do zalet Kasy Stefczyka należy zaliczyć:

 • szeroki zakres usług Kasy Stefczyka – zaczynając od pożyczki gotówkowej, przez ubezpieczenia, kończąc na lokatach i kredytach, 
 • fakt, że jest to firma o ugruntowanej pozycji na rynku (Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe oferują lepsze warunki finansowania od tych, które znajdziemy w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych),
 • możliwość skonsolidowania swoich zobowiązań (pożyczka FIT),
 • możliwość wzięcia pożyczki już w wieku 18 lat, 
 • ofertę skierowaną również do firm i organizacji, 
 • wysoką maksymalną kwotę pożyczki (takie kwoty w banku dostępne są wówczas, gdy wnioskujemy o kredyt gotówkowy),
 • elastyczne parametry pożyczki,
 • konkurencyjne RRSO, 
 • 0% prowizji, 
 • korzystne oprocentowanie pożyczki,
 • jasne i czytelne warunki pożyczki. 

Wady Kasy Stefczyka: 

 • weryfikacja klientów Kasy Stefczyka w bazach dłużników, 
 • na pozytywną decyzję kredytową mogą liczyć klienci o dobrej zdolności kredytowej,
 • fakt, że Skok Stefczyka udziela pożyczek ratalnych (nie chwilówek),
 • o pożyczkę gotówkową można wnioskować tylko będąc członkiem Skok Stefczyka,
 • konieczność udania się do najbliższej placówki Kasy Stefczyka (w niektórych przypadkach), 
 • fakt, że przedstawiona oferta ma wyłącznie charakter informacyjny,
 • przed zaciągnięciem pożyczki badana jest zdolność kredytowa,
 • zaświadczenie o dochodach (możemy zostać o nie poproszeni). 

Dane firmy

Nazwa firmy: SPÓŁDZIELCZA KASA OSZCZĘDNOŚCIOWO – KREDYTOWA IM. FRANCISZKA STEFCZYKA

adres: ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 6, 81-455 Gdynia

KRS: 0000080915

NIP: 5861040096

REGON: 190408529

Dane kontaktowe

Adres korespondencyjny: SKOK im. F. Stefczyka, ul. Legionów 126-128, 81-472 Gdynia
Telefon: 801 600 100 lub 58 782 93 00
Strona:
www.kasastefczyka.pl

4.3/5 - (27 votes)
Opinie klientów o Kasa Stefczyka - Pożyczka Zaratka ze stałym oprocentowaniem (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę w Kasa Stefczyka