Karty kredytowe w Citibank. Szczegóły oferty wraz z kosztami i informacjami o bonusach.

Karty kredytowe w Citibank

Korzystanie z kart kredytowych pozwala w pewien sposób uniezależnić się od aktualnego stanu na koncie. To popularne rozwiązanie umożliwiające posługiwanie się środkami pieniężnymi w zakresie oferowanego przez bank limitu kredytowego. Karty kredytowe są na drugim miejscu pod względem liczebności kart płatniczych w Polsce.

Ostatnie dane NBP wskazują, że liczba tzw. kredytówek przekracza 5 mln, a wartość kredytów zaciągniętych na nie to ponad 14,6 mld zł.1 Oferta banków tego produktu kredytowego bywa ciekawa. Tylko w Citibank karta kredytowa dostępna jest w aż 4 różnych wersjach. Prezentujemy ofertę ze szczegółami. 

Oferta kart kredytowych w Citihandlowy 

W banku Citibank karta kredytowa dostępna jest jako:

 • Citi Simplicity z rabatami u ponad 400 partnerów,
 • Citibank World MasterCard ze zniżką do 50% z CitiSpecials i bezpłatnym programem punktowym dla posiadaczy kart MasterCard,
 • Citibank PremierMiles ze zniżką do 50% z CitiSpecials i bezpłatnym programem punktowym,
 • BP Motokarta z dostępem do przedsprzedaży biletów na największe koncerty w Polsce i numerem programu PAYBACK na karcie.

Posiadacze zyskują:

 • nieoprocentowany kredyt do 56 dni,
 • limit kredytu na karcie od 4600 zł do 100 000 zł,
 • dostęp do usługi chargeback, dającej możliwość rozwiązania sporu z podmiotem, który nie wywiązał się należycie z realizacji operacji opłaconej przez posiadacza karty;
 • dostęp do uczestnictwa w programach lojalnościowych MasterCard Bezcenne Chwile, Citi Specials,
 • możliwość skorzystania z programu ratalnego ułatwiającego spłatę wykorzystanego limitu – System Spłat Ratalnych Komfort.

Program CitiSpecials umożliwia korzystanie ze zniżek u niemal 300 partnerów programu, w tym sklepów stacjonarnych i internetowych. Dodatkowymi przywilejami są specjalne oferty i niespodzianki. Korzystając z karty World MasterCard zbiera się punkty wymienne na nagrody.

W Citibank karta kredytowa otwiera posiadaczowi dostęp do rabatów i bonusów. Co więcej, daje możliwość zaciągnięcia tzw. Pożyczki do karty (Loan to Card) w formie jednorazowego podwyższenia limitu kredytu i tzw. Pożyczki z karty (Quick cash) polegającej na przyznaniu dodatkowych środków na uproszczonych zasadach ze spłatą nawet do 60 rat. Szczegółowe informacje o kartach kredytowych w Citihandlowy można znaleźć w Regulaminie Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego.2

Karta kredytowa Citi Simplicity – szczegóły

Karta Citi Simplicity wyróżnia się:

 • brakiem odsetek od transakcji bezgotówkowych do 56 dni,
 • brakiem opłat za wydanie i użytkowanie karty,
 • dostępnością dla osób uzyskujących dochód od 1200 zł netto,
 • atrakcyjnym programem partnerskim.

Formularz internetowy pozwala na ubiegania się o kartę w pełni zdalnym procesie, nawet dla osób nieposiadających konta w Citibank. Reprezentatywny przykład dla karty kredytowej Citibank Simplicity prezentuje tabela:

Całkowita kwota kredytu10 000 zł
Całkowita kwota do zapłaty10 538,28 zł
RRSO10,24%
Oprocentowanie nominalne7,2% w skali roku
Całkowity koszt kredytu538,28 zł
Raty12 miesięcznych rat po 878,19 zł

Do korzystania z karty nie jest wymagane założenie konta. Wraz z kartą posiadacz otrzymuje numer rachunku, na który powinien spłacać zadłużenie poprzez przelew bankowy. Okres bezodsetkowy obowiązuje tylko i wyłącznie w przypadku dokonania transakcji bezgotówkowych. Jeśli zostaną wykonane transakcje gotówkowe, bank zacznie naliczać odsetki od pierwszego dnia użytkowania karty. 

Warunki uzyskania i korzystania z karty kredytowej w CitiHandlowy

Podstawowe wymagania do aplikowania o kartę kredytową w Citibank są następujące:

 • wiek minimum 18 lat,
 • miesięczny dochód neto minimum 1200 zł z pracy zarobkowej lub minimum 2500 zł z działalności gospodarczej,
 • zatrudnienie od co najmniej 3 miesięcy lub prowadzenie działalności minimum 2 lata.

Limit kredytowy jest ustalany indywidualnie na podstawie zdolności kredytowej. Posiadacz może korzystać z darmowej bankowości internetowej i mobilnej. Dodając kartę kredytową do aplikacji Google Pay lub Apple Pay może płacić zbliżeniowo. W łatwy sposób można uniknąć opłaty za kartę, aktywnie korzystając z niej. Posiadacze nie zostaną obciążeni kosztami, gdy dokonają transakcji o wartości łącznej w miesiącu minimum 1000 zł. Standardowo oplata za obsługę karty wynosi 12 zł miesięcznie. 

Koszty karty kredytowej w Citibank

Dla porównania kosztów kart kredytowych dostępnych w CitiBank prezentujemy tabelę z reprezentatywnymi kosztami poszczególnych produktów.

OfertaCiti SimplicityWorld MasterCardPremierMilesBP Motokarta
RRSO10,24%9,44%10,44%7,44%
Całkowita kwota kredytu 10 000 zł21 000 zł14 000 zł10 000 zł
Całkowita kwota do zapłaty10 538,28 zł22 043,98 zł14 767,99 zł10 394,28 zł
Oprocentowanie nominalnezmienne, 7,2% w skali roku
Całkowity koszt kredytu538,28 zł1043,98 zł767,99 zł394,28 zł
Wysokość raty (12 miesięcy)878,19 zł1837 zł1230,67 zł866,19 zł

Żeby porównać te karty propozycjami innych banków, warto sprawdzić ranking kart kredytowych. Bank nie przewiduje opłat za korzystanie z Citibank Online. Nie pobiera prowizji za transakcje bezgotówkowe.

Pobierze następujące opłaty:

 • 20 zł za spłatę zadłużenia z karty w oddziale,
 • 10 zł za spłatę zadłużenia z karty w bankomacie, 
 • prowizję 10 % wartości transakcji za transakcję gotówkową,
 • 7 zł za potwierdzenie dokonania przelewu,
 • 40 zł miesięcznie za obsługę Planu Spłat ratalnych Komfort dla tzw. Pożyczki do Karty, Pożyczki z Karty oraz Salda na Raty.

O wysokości wszystkich opłat i prowizji informuje załącznik do regulaminu kart kredytowych.3

Dokumenty wymagane do uzyskania karty kredytowej w Citibank

Wymóg określonych zarobków wobec posiadaczy kart kredytowych w Citibank wiąże się z koniecznością ich udokumentowania. W większości przypadków wystarczający okazuje się wyciąg z konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy. Uwzględniany jest wygenerowany samodzielnie w bankowości internetowej dokument.

Bank może jednak wymagać aktualnego zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości dochodu bądź deklaracji podatkowej za ostatni rok podatkowy. O tę ostatnią może poprosić zwłaszcza w przypadku dochodów z działalności gospodarczej. 

Karta kredytowa Citibank Opinie klientów o produkcie

Popularność karty kredytowej Citi Simplicity jest znacząca i aż pięciokrotnie została uznana za najlepszą w swojej kategorii w rankingu „Złoty Bankier”.4 Dużym zainteresowaniem cieszy się program korzyści, który w ostatnim czasie został dostosowany do rzeczywistości online. Oferty specjalne są dostępne dla klientów bez wychodzenia z domu. Dla osób, których karta Citi SimplyCity nie interesuje, bank przygotował aż trzy alternatywne propozycje. 

1 Dane NBP za III kwartał 2020 roku: https://www.nbp.pl/systemplatniczy/karty/q_03_2020.pdf

2  https://www.citibank.pl/files/documents/credit-cards/regulamin_kart_kredyt_a4_10_07-19.pdf

https://www.online.citibank.pl/files/documents/credit-cards/toip-15072020.pdf

https://magazyn.citibank.pl/100837-karta-kredytowa-citi-simplicity-pieciokrotnym-zwyciezca-rankingu-zloty-bankier

5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz