Jakie warunki należy spełnić, żeby starać się o pożyczkę pozabankową na raty?

Jakie warunki należy spełnić, żeby starać się o pożyczkę pozabankową na raty

Pożyczki pozabankowe to rozwiązanie dla osób, które potrzebują gotówki praktycznie od zaraz. Na taką formę zaciągnięcia zobowiązania decydują się także osoby, które nie mają szansy ubiegać się o kredyt bankowy. Ze względu na szereg zalet pożyczki pozabankowe cieszą się dużą popularnością, a różnorodność ofert od instytucji pozabankowych stale się poszerza. Prócz tradycyjnych chwilówek istnieje możliwość wzięcia pożyczki pozabankowej na raty. Poszczególne oferty różnią się od sobą wymogami wobec pożyczkobiorcy i formalnościami, jakie należy spełnić.

Kiedy warto wziąć pożyczkę na raty?

W życiu wielu ludzi zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, które wymagają dodatkowych nakładów finansowych. Niejednokrotnie budżet okazuje się niewystarczający, a wtedy rozwiązaniem problemu okazuje się wzięcie pożyczki. Pozabankowe pożyczki ratalne znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach. Mogą być sposobem na uzyskanie pieniędzy potrzebnych na remont mieszkania, zakup nowego sprzętu RTV i AGD, jak również na sfinansowanie wyjazdu wakacyjnego, ważnej uroczystości czy po prostu narzędziem umożliwiającym spełnienie dawno odkładanych marzeń takich jak podróż życia czy odbycie kursu pozwalającego rozwijać swoją pasję i doskonalić umiejętności. Pozabankowe pożyczki ratalne od zwykłych chwilówek różnią się nie tylko kwotą, na jaką można zaciągnąć zobowiązanie, ale także możliwościami spłaty. W przypadku pożyczek ratalnych nie trzeba bowiem uiścić całej kwoty w jednym momencie, a zamiast tego spłaca się ją w częściach, tym samym znacznie mniej obciążając swój domowy budżet.

Dlaczego warto wybrać pożyczkę na raty?

Pozabankowe pożyczki ratalne to rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą czy nie chcą czekać, aż bank przyzna im pożyczkę. Zamiast tego wystarczy poświęcić zaledwie chwilę na złożenie wniosku, a po pozytywnym przejściu procedury weryfikacyjnej będzie można się już cieszyć dodatkowymi pieniędzmi na koncie. Z pożyczki pozabankowej na raty mogą korzystać także nowi klienci instytucji pozabankowej, co sprawia, że okres spłaty zazwyczaj jest bardziej korzystny, bo dłuższy. Gwarantuje to klientom większy komfort i umożliwia rozłożenie spłaty zobowiązania na preferowany przez nich okres czasu. Dzięki pożyczkom ratalnym można przede wszystkim zaoszczędzić czas i mnóstwo nerwów. Tutaj nie wymaga się wielu formalności, gdyż ograniczone są one do niezbędnego minimum. Jest więc to rozwiązanie wygodne szczególnie dla osób zapracowanych. Jednocześnie nie trzeba się jednak obawiać o bezpieczeństwo transakcji – firmom pożyczkowym zależy na dobrej opinii klientów, dlatego dbają o ochronę danych i błyskawicznie przesyłają pieniądze na konto.

Na jakich zasadach przyznawana jest pożyczka?

Aby zaciągnąć pożyczkę pozabankową na raty należy spełnić kilka wymogów. Przede wszystkim należy być osobą pełnoletnią. Niektóre firmy udzielają chwilówek od 18 lat, a inne mają minimalną granicę wieku która w niektórych firmach wynosi nawet 23 lata. Niektóre firmy pożyczkowe podwyższają jednak minimalny próg wieku, a często wyznaczają także wiek maksymalny, w jakim może być potencjalny pożyczkobiorca. Oprócz tego osoba ubiegająca się o pożyczkę na raty musi posiadać obywatelstwo polskie, miejsce zamieszkania na terenie Polski oraz dochód, który można udokumentować. Konieczne jest także podanie numeru telefonu komórkowego i adresu email.

Niezbędnym elementem przy zaciąganiu chwilówki przez Internet jest też posiadanie osobistego konta bankowego należącego tylko i wyłącznie do pożyczkobiorcy. Firmy pożyczkowe ponadto indywidualnie określają dodatkowe warunki związane z zaciągnięciem zobowiązania. Oferty od różnych instytucji mogą się różnić miedzy sobą przede wszystkim wysokością kwoty, na jaką zostanie zaciągnięte zobowiązanie, a także maksymalną liczbą rat, na które można rozłożyć spłatę należności. Koszt pożyczki jest natomiast zawsze uzależniony od tych dwóch czynników, czyli właśnie od wysokości kwoty i ilości rat. Zazwyczaj w prosty sposób można sprawdzić całkowitą kwotę zobowiązania, przesuwając odpowiednio dwa suwaki znajdujące się na stronach internetowych większości firm pożyczkowych.

Weryfikacja tożsamości

Pożyczka zostaje udzielona po wstępnej weryfikacji tożsamości oraz sprawdzenia historii kredytowej klienta. Proces weryfikacji i kwestia oceny zdolności kredytowej również uzależniona jest od zasad przyjętych w poszczególnych firmach. Niektóre instytucje pożyczkowe mają bardzo niewielkie wymagania i często nie zwracają nawet uwagi na negatywne wpisy w biurach informacji gospodarczej. Istnieje także jednak druga grupa instytucji pożyczkowych, które znacznie uważniej weryfikują potencjalnych klientów, zwracając uwagę na bazy danych dłużników oraz zarobki wnioskującej osoby. Jeśli chodzi o sposoby weryfikacji oprócz tradycyjnego przelewu na 1 grosz niektóre firmy umożliwiają skorzystanie z KontoConnect lub Instantor.

Jakich pożyczek lepiej unikać?

Zła sława pożyczek pozabankowych nie wzięła się znikąd. Często wynika jednak z łatwości ich zaciągania, braku weryfikacji w BIK i nieracjonalnej oceny możliwości spłaty przez pożyczkobiorców, co wiąże się z późniejszą koniecznością płacenia kar umownych. Większość instytucji pozabankowych stara się udzielać pożyczek na jasnych zasadach, a wszystkie postanowienia są zawarte w umowie, którą pożyczkobiorca jest zobowiązany przeczytać . Warto jednak unikać ofert pożyczek od prywatnych inwestorów, którzy działają indywidualnie. Są to osoby, które posiadają własny kapitał i chętnie pożyczają pieniądze osobom dysponującym odpowiednim zabezpieczeniem takim jak nieruchomości czy samochody. Pożyczki tego typu zawsze są wysoko oprocentowane i bardzo niekorzystne dla pożyczkobiorców. W momencie zaniechania spłat zobowiązania inwestor jest bowiem uprawniony do przejęcia nieruchomości czy rzeczy ruchomej stanowiącej przedmiot zastawu. Prywatni inwestorzy zazwyczaj ogłaszają się na portalach takich jak OLX. Sięgając po pożyczkę pozabankową, lepiej więc korzystać z ofert od instytucji, by zapewnić sobie lepsze warunki spłaty i większe bezpieczeństwo. Szukasz szukasz pożyczki bez BIK sprawdź naszą ofertę.

Szybkie pożyczki przez internet

Pożyczki pozabankowe ratalne najczęściej udzielane są przez internet, co sprawia, że wydają się rozwiązaniem jeszcze bardziej atrakcyjnym. W takim wypadku formalności ograniczone są bowiem do minimum. Wystarczy, by potencjalny klient wybrał rodzaj interesującej go pożyczki, ustalił, jakiej kwoty potrzebuje i jaki okres spłaty byłby dla niego najbardziej dogodny. Kolejny etap to już elektroniczne wypełnienie wniosku i oczekiwanie na weryfikację. Zazwyczaj odpowiedź przychodzi jeszcze tego samego dnia, dlatego cała procedura przebiega bardzo sprawnie. Nie trzeba nawet wychodzić z domu i wystarczy poświęcić zaledwie kilka chwil, by móc cieszyć się potrzebnymi pieniędzmi. Często firmy proszą jeszcze o wysłanie przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę. Potem wystarczy już tylko czekać, aż gotówka pojawi się na koncie bankowym klienta. Niekiedy następuje to już po kilkunastu godzinach.

Komentarze (0)
Zostaw komentarz