Jak skorzystać z faktoringu cichego w Ferratum Business?

faktoring cichy w Ferratum

W czasie kryzysu niezapłacona faktura może być istotnym problemem. Prowadzenie firmy bywa trudne, zwłaszcza gdy kontrahenci zwlekają z płatnością. Jednym z najbezpieczniejszych, a do tego najskuteczniejszym instrumentem dla ochrony płynności finansowej jest faktoring. Przedsiębiorca otrzymuje pieniądze natychmiast, mimo że kontrahent się spóźnia. Nie zawsze kontrahent musi być o tym informowany.

Na czym polega tzw. faktoring cichy i w jakiej sytuacji warto z niego skorzystać? Poznaj to finansowanie, jeśli prowadzisz firmę. Przedstawiamy teoretyczne i praktyczne informacje o ofercie faktoringu w Ferratum Business. 

Na czym polega faktoring cichy w Ferratum?

W czasie pandemii aż 34,4% przedsiębiorstw wystawia mniej faktur niż wcześniej, a jednym z powodów są problemy finansowe kontrahentów.1 Tymczasem wystawiona faktura stanowi zabezpieczenie, bo w przypadku niewystawienia przedsiębiorca traci szansę na finansowanie.  Do ochrony płynności finansowej może posłużyć tzw. faktoring cichy.   Najważniejszym aspektem faktoringu określanego jako cichy lub ukryty jest to, że kontrahent nie ma świadomości o włączeniu osoby trzeciej do transakcji. Mamy do czynienia z cichą cesją wierzytelności, co oznacza, że faktoring ma niejako charakter pożyczki. Jako że ryzyko spoczywa na faktorze, decyzja o przyznaniu finansowania jest wynikiem oceny wypłacalności przedsiębiorstwa. Nie może on sprawdzić czy wierzytelność naprawdę istnieje. 

W jaki sposób działa faktoring cichy online? – Oferta faktoringu Ferratum

Firma, której zależy na otrzymaniu pieniędzy z faktur w kilka minut, może skorzystać z usług świadczonych za pośrednictwem internetu. Internetowa oferta faktoringu w Ferratum polega na usłudze finansowania faktur w przedziale od 4000 zł do 450 tys. zł. Jest skierowana dla firmy, która:

 • istnieje na rynku ponad rok,
 • ma przychód roczny w kwocie co najmniej 300 tys. zł,
 • jest zarejestrowana i działa w Polsce,
 • ma właścicieli również zamieszkujących Polskę.

Żeby skorzystać z oferty na faktoring w Ferratum Business, niezbędne są wyciągi z firmowego konta bankowego. Wypłata finansowania dokonywana jest na podstawie faktur sprzedażowych. Co ważne dla firm działających w czasie kryzysu, istnieje możliwość spłaty w ratach, a w razie konieczności przedłużenia finansowania do 90 dni.

O faktoring cichy online można ubiegać się poprzez złożenie wniosku online i wysłanie pierwszej faktury, by uzyskać limit faktoringowy. Następne konieczne jest sprawdzenie limitu faktoringowego, do którego można finansować faktury. Przesyłając i spłacając faktury, przedsiębiorca otrzyma wyższy limit oraz uzyska lepszą cenę.  


Podobne oferty cichego faktoringu oferują!

Ostatnia aktualizacja: 12 Października 2021
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
Tak
Cichy faktoring
od 0,053%
? za każdy 1 dzień finansowania, nawet do 3 miesięcy bez opłat za dostęp do limitu faktoringowego.
Opłaty i prowizje
100 %
? 100% faktury netto lub częściowe finansowanie
Wartość faktury
250 tys zł
Limit finansowania
» SPRAWDŹ «
Tak
Cichy faktoring
od 0,066%
? za 1 dzień finansowania
Opłaty i prowizje
100 %
Wartość faktury
100 tys zł
Limit finansowania
» SPRAWDŹ «
Nie
Cichy faktoring
od 0,09%
? za każdy dzień finansowania
Opłaty i prowizje
100 %
Wartość faktury
1 000 000 zł
Limit finansowania
» SPRAWDŹ «

Kiedy faktoring cichy jest dobrym rozwiązaniem?

Popularny szczególnie w sektorze handlowym ukryty faktoring daje wiele korzyści. Staje się niezwykle przydatny w obawie przed pogorszeniem relacji biznesowych. Może być ratunkiem, gdy firma potrzebuje natychmiastowego finansowania. Co ważne, korzystanie z opisywanej formy faktoringu pozwala przedsiębiorcy wydatki związane z prowizjami, odsetkami odliczyć od podatku. 

1 Badanie „Płynność finansowa MŚP w pandemii”, przeprowadzone na zlecenie KRD i firmy faktoringowej NFG: https://krd.pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/2021/Nawet-100-faktur-mniej-wystawiaja-miesiecznie-firmy-z-sektora-MSP

Brak ocen tego wpisu - bądź pierwszy!
Komentarze (1)
Zostaw komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Bibby Financial Services
  Napisany
  23.03.2021, 13:35
  Bibby Financial Services

  Jako firma z ponad 35-letnim doświadczeniem zalecamy, by zanim zdecydujesz się skorzystać z faktoringu cichego, zwrócić uwagę na to, czy umowa handlowa z kontrahentem zwiera zakaz prawa do cesji. Taki zapis oznacza brak zgody na swobodne dysponowanie wierzytelnością i tym samym brak możliwości skorzystania z dogodnego finansowania np. w postaci faktoringu. A to natomiast ogranicza swobodę konkurencji, utrwala asymetrię między podmiotami i działa na niekorzyść mniejszych dostawców, zwiększa ryzyko zatorów płatniczych.