Jak skorzystać z faktoringu cichego w Ferratum Business?

faktoring cichy w Ferratum

W czasie kryzysu niezapłacona faktura może być istotnym problemem. Prowadzenie firmy bywa trudne, zwłaszcza gdy kontrahenci zwlekają z płatnością. Jednym z najbezpieczniejszych, a do tego najskuteczniejszym instrumentem dla ochrony płynności finansowej jest faktoring. Przedsiębiorca otrzymuje pieniądze natychmiast, mimo że kontrahent się spóźnia. Nie zawsze kontrahent musi być o tym informowany.

Na czym polega tzw. faktoring cichy i w jakiej sytuacji warto z niego skorzystać? Poznaj to finansowanie, jeśli prowadzisz firmę. Przedstawiamy teoretyczne i praktyczne informacje o ofercie faktoringu w Ferratum Business. 

Na czym polega faktoring cichy w Ferratum?

W czasie pandemii aż 34,4% przedsiębiorstw wystawia mniej faktur niż wcześniej, a jednym z powodów są problemy finansowe kontrahentów.1 Tymczasem wystawiona faktura stanowi zabezpieczenie, bo w przypadku niewystawienia przedsiębiorca traci szansę na finansowanie.  Do ochrony płynności finansowej może posłużyć tzw. faktoring cichy.   Najważniejszym aspektem faktoringu określanego jako cichy lub ukryty jest to, że kontrahent nie ma świadomości o włączeniu osoby trzeciej do transakcji. Mamy do czynienia z cichą cesją wierzytelności, co oznacza, że faktoring ma niejako charakter pożyczki. Jako że ryzyko spoczywa na faktorze, decyzja o przyznaniu finansowania jest wynikiem oceny wypłacalności przedsiębiorstwa. Nie może on sprawdzić czy wierzytelność naprawdę istnieje. 

W jaki sposób działa faktoring cichy online? – Oferta faktoringu Ferratum

Firma, której zależy na otrzymaniu pieniędzy z faktur w kilka minut, może skorzystać z usług świadczonych za pośrednictwem internetu. Internetowa oferta faktoringu w Ferratum polega na usłudze finansowania faktur w przedziale od 4000 zł do 450 tys. zł. Jest skierowana dla firmy, która:

  • istnieje na rynku ponad rok,
  • ma przychód roczny w kwocie co najmniej 300 tys. zł,
  • jest zarejestrowana i działa w Polsce,
  • ma właścicieli również zamieszkujących Polskę.

Żeby skorzystać z oferty na faktoring w Ferratum Business, niezbędne są wyciągi z firmowego konta bankowego. Wypłata finansowania dokonywana jest na podstawie faktur sprzedażowych. Co ważne dla firm działających w czasie kryzysu, istnieje możliwość spłaty w ratach, a w razie konieczności przedłużenia finansowania do 90 dni.

O faktoring cichy online można ubiegać się poprzez złożenie wniosku online i wysłanie pierwszej faktury, by uzyskać limit faktoringowy. Następne konieczne jest sprawdzenie limitu faktoringowego, do którego można finansować faktury. Przesyłając i spłacając faktury, przedsiębiorca otrzyma wyższy limit oraz uzyska lepszą cenę.  


Podobne oferty cichego faktoringu oferują!

Ostatnia aktualizacja: 24 Lutego 2021
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
0 miesięcy
wiek firmy
500 tys zł
limit faktoringowy
od 0,08%
? za każdy dzień finansowania
opłaty i prowizje
100 %
wartość faktury
» SPRAWDŹ «
0 miesięcy
wiek firmy
1 mln zł
limit faktoringowy
od 0,029%
? za każdy 1 dzień finansowania
opłaty i prowizje
100 %
? do 100%, zależnie od wybranego produktu
wartość faktury
» SPRAWDŹ «
6 miesięcy
wiek firmy
100 tys zł
limit faktoringowy
od 2%
? za 30 dni finansowania
opłaty i prowizje
100 %
wartość faktury
» SPRAWDŹ «

Kiedy faktoring cichy jest dobrym rozwiązaniem?

Popularny szczególnie w sektorze handlowym ukryty faktoring daje wiele korzyści. Staje się niezwykle przydatny w obawie przed pogorszeniem relacji biznesowych. Może być ratunkiem, gdy firma potrzebuje natychmiastowego finansowania. Co ważne, korzystanie z opisywanej formy faktoringu pozwala przedsiębiorcy wydatki związane z prowizjami, odsetkami odliczyć od podatku. 

1 Badanie „Płynność finansowa MŚP w pandemii”, przeprowadzone na zlecenie KRD i firmy faktoringowej NFG: https://krd.pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/2021/Nawet-100-faktur-mniej-wystawiaja-miesiecznie-firmy-z-sektora-MSP

Komentarze (0)
Zostaw komentarz