Iwoca – opinie klientów i recenzja

iwoca opinie

Iwoca powstała na fali dużej popularności usług finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstw różnego szczebla, chcąc zaoferować swoje usługi w innowacyjnej i bardzo atrakcyjnej formie wizualnej. Założona w 2012 roku w Londynie, odniosła duży sukces w Europie Zachodniej, decydując się rok później na wkroczenie także na perspektywiczny rynek polski.

Podobnie jak na pierwszych rynkach działalności, Iwoca oferuje internetowe pożyczki dla firm, których uzyskanie łącznie ze wszelkimi niezbędnymi procedurami zajmuje maksymalnie 48 godzin.

Po tym czasie środki trafiają prosto na konto firmy. Poza tym pozabankowy kredyt od Iwoca to formalności ograniczone do minimum, co szczególnie spodoba się klientom zmęczonym uciążliwą współpracą z bankami.

Pożyczki oferowane przez pożyczkodawcę Iwoca

Pożyczki pozabankowe oferowane przez firmę Iwoca są oparte na bardzo prostych i przejrzystych warunkach, w których uwzględniono zarówno minimalną i maksymalną wartość dostępnego wsparcia, jak i widełki dotyczące terminu spłaty.

Minimalna wartość dostępnej pożyczki to już 5000 złotych, za to maksymalna wysokość zobowiązania może wynieść w górnym wymiarze nawet 150 000 złotych. Jeżeli mowa o terminie spłaty, to Iwoca dopuszcza minimalnie 1 miesiąc, a maksymalnie można go powiększyć 12-krotnie do wymiaru 12 miesięcy, czyli 1 roku.

Co ciekawe finansowanie oferowane przez Iwoca to nie standardowe pożyczki dla firm. Ten dostawca proponuje pożyczki odnawialne, czyli swego rodzaju limit kredytowy. Gdy skorzystamy z limitu finansowania i zwrócimy środki, możemy odnowić pożyczkę. Jest to ciekawe rozwiązanie, które może być przydatne dla wielu firm z branży fintech, które poszukują stałego finansowania.

Ile kosztuje zaciągnięcie pożyczki w Iwoca?

Jeśli chcemy poznać koszt pożyczki, to na stronie internetowej pożyczkodawcy znajdziemy klarowną rozpiskę opłat. Najlepszym sposobem na przedstawienie rodzaju i wielkości kosztów, na jaki trzeba się przygotować, jest kalkulacja przykładowego, reprezentatywnego kosztu pożyczki.

 • Wartość pożyczki: 50 000 złotych.
 • Termin spłaty pożyczki: 12 miesięcy.
 • Wysokość opłat za udzielenie pożyczki w pełnym okresie: 21 870,36 zł.
 • Odsetki do pożyczki: 2 905,11 zł.
 • Pełna kwota do spłaty: 74 875,44 zł.

Warunki otrzymania pożyczki w Iwoca

Podobnie jak inne firmy pożyczkowe oferujące wsparcie finansowe online, Iwoca przedstawia wszystkie niezbędne do spełnienia warunki na swojej stronie internetowej w zakładce „pytania i odpowiedzi”. W ten sposób, możemy pozyskać następujące informacje.

 • Wnioskujący o pożyczkę musi być przedsiębiorcą, czyli nie osobą fizyczną, lecz prowadzącym działalność gospodarczą.
 • Z wyżej przedstawionym warunkiem wiąże się rzecz jasna konieczność bycia osobą pełnoletnią, czyli w wieku co najmniej 18 lat.
 • Chcący uzyskać pożyczkę klient musi posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, którą jest m.in. podpisanie umowy pożyczki.
 • Przedsiębiorstwo musi być koniecznie zarejestrowane na terenie Polski.
 • Składając wniosek o pożyczkę, niezbędne jest wykazanie 3-miesięcznej historii obrotów w przedsiębiorstwie.
 • Co więcej, średni miesięczny obrót w przedsiębiorstwie nie może wynosić mniej niż wartość 5000 złotych brutto.

Warto pamiętać, że do otrzymania pożyczki nie jest wymagane przejście weryfikacji historii kredytowej w takich bazach jak BIK. Iwoca zamiast tego dokonuje weryfikacji obszernej sytuacji firmy, sprawdzając branżę, w jakiej działa, jakie znajdują się przed nią perspektywy, jakie uzyskuje się marże zysku i jak same usługi oceniają klienci.


Porównaj oferty innych pożyczkodawców z opiniami o Iwoca!


Jak wziąć pożyczkę w Iwoca?

Wzięcie pożyczki w tej firmie nie należy do zbyt trudnych operacji, rozpiszmy jednak poszczególne kroki w formie podpunktów.

 1. Na samym początku musimy założyć konto na stronie Iwoca. W tym celu niezbędne będzie podanie wszystkich danych na temat naszej firmy.
 2. Gdy wgramy także informacje na temat sytuacji finansowej naszego przedsiębiorstwa, Iwoca ustali limit kredytowy, z którego będziemy mogli skorzystać. Jeśli w ostatnim czasie nasze firmowe finanse nie wyglądały najlepiej, nie mamy co liczyć na zbyt wysoką kwotę. Pożyczkodawcy musi przecież odpowiednio zarządzać ryzykiem.
 3. Jeśli dysponujemy przyznanym limitem kredytowym, możemy złożyć wniosek i otrzymać środki. Pamiętajmy, że pożyczka od Iwoca może zostać wydana tylko na cele związane z przedsiębiorstwem.
 4. Gdy spłacimy zobowiązanie, możemy znów skorzystać z limitu kredytowego przyznanego przez Iwoca.

Iwoca – zalety oraz wady pożyczkodawcy

Zalety:

 • Bardzo obszerna kwota dostępnego finansowania, wynosząca od 5000 do 150 000 złotych.
 • Przejrzysta i intuicyjnie rozplanowana strona internetowa.
 • Młody, ale bardzo dynamicznie rozwijający się finansowy startup zdobywający coraz większą popularność.
 • Iwoca stawia na weryfikację wniosku kredytowego w oparciu nie o informacje przedstawione w biurach informacji kredytowej, lecz na podstawie bieżących wyników finansowych przedsiębiorstwa.
 • Drobny akcent, a cieszy – opinie przedsiębiorców zawarte na stronie internetowej, którzy skorzystali z usług Iwoca, są faktycznymi recenzjami, a nie sztucznie wygenerowanymi treściami przez boty. Doceniamy!

Wady:

 • Długi czas oczekiwania na środki pożyczkowe, zajmujący nawet 48 godzin.
 • Relatywnie wysokie koszty pożyczki.

Dane kontaktowe

 • Telefon:
  22 397 01 24
 • E-mail:
  pomoc@iwoca.pl

Iwoca – dane rejestrowe firmy

iwoca.pl - Kredyt dla firm - szybki i elastyczny

iwoca Poland Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma faktoringowa
Numer REGON: 147043188
Numer NIP: 1070028599
Numer KRS: 0000491269
Kapitał zakładowy: 200 000 zł
Adres Firmy: ul. Chmielna 2/31, 00-020 Warszawa
4.7/5 - (3 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz