Idea Money – opinie klientów i recenzja oferty Faktoringu

Nasza ocena 4
Wiek firmy 0 miesięcy
Czas wypłaty 24 godziny
Wartość faktury 100 %
Promocje NIE
Limit finansowania indywidualnie
Opłaty i prowizje 0,04%

Idea Money – oferta faktoringu dla firm

Stan firmowych finansów to dobry miernik ogólnej kondycji przedsiębiorstwa, a niekiedy wymagają one drobnego wsparcia, aby zachować wzorową płynność rozliczeniową. Wiedzą o tym firmy faktoringowe, które pojawiają się w ostatnich latach jak grzyby po deszczu. Usługi, w jakich specjalizują się takie przedsiębiorstwa, opierają się w gruncie rzeczy o zapewnienie źródła stabilnego finansowania dla firmy w kilkumiesięcznym okresie wyznaczonym przez przedsiębiorstwo.

Takie firmy jak Idea Money pozwalają bez obaw nie tylko regulować faktury, ale i finansować inne zobowiązania niezależnie od aktualnej sytuacji. W czasie poważnych wyzwań dla wielu przedsiębiorstw w Polsce, taka deska ratunkowa może okazać się niekiedy na wagę złota.

Samo Idea Money specjalizuje się w faktoringu zarówno dla małych i średnich firm, jak i startupów oraz freelancerów. Swoje usługi oferuje w wygodny sposób, bo w pełni online, a za jej fasadą znajduje się dobrze znany Idea Bank, o którym na początku 2021 roku było głośno dzięki przymusowej restrukturyzacji i przejęciu go przez Bank Pekao. Samo Idea Money faktoring dryfuje tutaj jako autonomiczny byt, nieprzerwanie świadczący usługi od 2012 roku.

FAKTORING DLA FIRM W IDEA MONEY - WNIOSEK

Idea Money – opinie o firmie faktoringowej

Idea Money to firma faktoringowa o stosunkowo dużym doświadczeniu, dzięki czemu zdążyła ona zdobyć dużą popularność wśród wielu polskich przedsiębiorców różnego szczebla. Wśród tych, którzy zdążyli już skorzystać z usług Idea Money, największe uznanie zdobywa stosunkowo elastyczna oferta, która pozwala dopasować warunki i czas finansowania do zróżnicowanych warunków panujących w danym przedsiębiorstwie. Nie bez znaczenia jest też czas, w którym limit faktoringowy zostaje uruchomiony – a dzieje się to bardzo sprawnie.

idea money opinie

Jakie są warunki korzystania z usług firmy faktoringowej IdeaMoney?

Warunki korzystania z usług firm faktoringowych zazwyczaj oparte są na powtarzalnym schemacie, w którym pojawia się kilka niżej przedstawionych informacji, o jakich należy pamiętać.

 • Należy występować o wsparcie jako przedsiębiorca, a nie osoba fizyczna.
 • Wnioskujący musi być osobą co najmniej pełnoletnią.
 • W przypadku Idea Money, wnioskujący o limit może być zarówno prowadzącym działalność gospodarczą, jak i freelancerem czy przedstawicielem startupu.

Parametry i koszty oferty faktoringu w abonamencie

Przyjrzyjmy się parametrom faktoringu w abonamencie, gdyż to on został opracowany według schematu i ustalonego zakresu parametrów. W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się maksymalnej kwocie limitu – może ona wynieść maksymalnie 300 tysięcy złotych. Umożliwia to finansowanie dowolnej liczby faktur, a przez pierwsze 30 dni trwania umowy klient nie ponosi żadnych opłat.

Jeżeli zdecydujemy się w Idea Money na faktoring w ramach abonamentu, to ta firma faktoringowa oferuje swoim klientom stabilne i pozbawione niespodzianej opłaty. W zależności od kwoty limitu, obarczony jest on stałą prowizją naliczaną w perspektywie comiesięcznej. Co więcej, 30 dni po terminie płatności do dyspozycji klienta jest dodatkowe, darmowe 30 dni na dokonanie płatności.

FAKTORING DLA FIRM W IDEA MONEY - WNIOSEK

Czy Idea Money sprawdza bazy dłużników?

Idea Money jako firma faktoringowa koncentruje się podczas weryfikacji złożonego wniosku przede wszystkim o dane, które zawarto w rubryce nt. aktualnej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, jej przychodów, czasu funkcjonowania i tak dalej. Nie należy jednak zapominać, że niezbędne może być też dokonanie oceny historii spłaty dotychczasowych zobowiązań, do czego niezbędny będzie np. raport z któregoś z biur informacji gospodarczej. Szkoda, że informacje te nie zostały klarownie doprecyzowane.

Jak złożyć wniosek?

Aby otrzymać limit faktoringowy w Idea Money, niezbędne będzie przejście kilku bardzo prostych kroków. Przedstawiamy niżej pełen schemat towarzyszący korzystaniu z usług tej popularnej platformy wsparcia finansowego dla firm.

 1. Wejdź na stronę internetową Idea Money, a następnie skieruj swój wzrok na górny pasek przedstawiający listę opisaną jako „oferta”. W ten sposób należy wybrać rodzaj faktoringu, jaki zdobył nasze zainteresowanie.
 2. Do wyboru klient może mieć abonament limitu faktoringowego, a także coś skrojonego na miarę – czyli ofertę spersonalizowaną pod indywidualne oczekiwania przedsiębiorcy. W ten sposób, konieczne będzie zamówienie indywidualnej konsultacji z doradcą Idea Money.
 3. W obu przypadkach skorzystania z odmiany faktoringu dostępnego w Idea Money, niezbędne będzie przeprowadzenie weryfikacji tożsamości i sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, a także wypełnienie stosownej umowy.
 4. Po dopełnieniu wszelkich formalności, pozostaje już tylko czekać na uruchomienie limitu faktoringowego na wskazanych w umowie warunkach.

Zalety i wady współpracy z Idea Money

Zalety:

 • Bardzo przejrzysta i czytelna strona internetowa pozwalająca łatwo odnaleźć wszelkie niezbędne informacje na temat oferty.
 • Oferta jest elastycznie dopasowana do oczekiwań – możliwe jest zarówno wybranie abonamentu, jak i całkowite spersonalizowanej oferty na życzenie.
 • Usługi Idea Money są skierowane zarówno do przedsiębiorców, jak i freelancerów, prowadzących startupy i osób na jednoosobowej działalności gospodarczej.
 • Pomimo zawirowań wokół samego Idea Banku, Idea Money to stabilna i godna zaufania instytucja finansowa, która działa na rynku finansów firmowych już prawie dekadę.

Wady:

 • Dość mało przejrzyście przedstawione koszty i opłaty.
 • Przydałoby się jasne opisanie czasu, na jaki można otrzymać limit faktoringowy.

Idea Money – dane firmy

Kontakt

 • Telefon:
  801 700 802
  +48 22 276 26 18
 • E-mail:
  kontakt@ideamoney.pl
Idea Money • Logowanie • Zaloguj się • Faktoring • Opinie

Idea Bank SA

Rodzaj: Firma faktoringowa
Numer REGON: 011063638
Numer NIP: 5260307560
Numer KRS: 0000026052
Kapitał zakładowy: 156 803 962 zł
Adres Firmy: ul. Przyokopowa 33, 01-208 Warszawa
Brak ocen tego wpisu - bądź pierwszy!
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę Idea Money.