Idea Money – opinie klientów i recenzja

Prowizja 1%
Kwota 10 000 - 3 500 000 zł
Nasza ocena 4
Wiek firmy 0 miesięcy
Czas wypłaty 24 godziny
Wartość faktury 100 %
Limit finansowania indywidualnie
Opłaty i prowizje 0,04%

Idea Money to firma faktoringowa działająca na polskim rynku finansowym od 2012 roku. Początkowo związana z Idea Bank (o którym na początku 2021 roku było głośno, w wyniku przymusowej restrukturyzacji i przejęciu go przez Bank Pekao) – aktualnie świadczy usługi jako odrębny, autonomiczny podmiot.

Co ważne, od wielu lat niezmiennie znajduje się w czołówce sektora usług faktoringowych. Potwierdzają to liczne nagrody, takie jak Laur Eksperta czy Finansowa Marka Roku.

Ten faktor doceniany jest również za wysoką jakość obsługi, za którą zdobył tytuł Firma Przyjazna Klientowi. Dzięki innowacyjnej ofercie procedura uruchomienia finansowania i odzyskania płynności finansowej może być skrócona do minimum. A to wszystko w pełni online, bez żmudnych procedur i bez podpisywania tradycyjnych, papierowych umów.

idea money - finansowanie faktur
Idea Money to laureat wielu prestiżowych nagród z dziedziny faktoringu, ideamoney.pl

Co znajduje się w ofercie Idea Money?

Zaletą usług Idea Money są wielowariantowe oferty, które dają możliwość indywidualnego podejścia do potrzeb konkretnej firmy i charakteru działalności.

Odnajdziemy tutaj 4 podstawowe usługi faktoringowe. Jakie? O tym poniżej.

Idea płynności, czyli faktoring z regresem (niepełny)

Oferta kierowana jest do osób prowadzących firmę, które ukończyły 21 lat. Wyróżnia się uproszczonymi procedurami i maksymalnym ograniczeniem formalności. Cała procedura finansowania zostaje uruchomiona wyłącznie na podstawie skanu dowodu osobistego.

W standardowym wariancie oferty nie ma dodatkowych opłat za finansowanie ani opłat administracyjnych. Przedsiębiorca płaci stały, miesięczny abonament, w ramach którego otrzymuje finansowanie aż do wykorzystania określonego limitu. Wysokość opłaty abonamentowej nie jest uwarunkowana liczbą faktur, tylko wysokością przyznanego limitu faktoringowego.

Maksymalny limit fakturowania w wariancie Idea Płynności wynosi 300 000 PLN, natomiast minimalny to 10 000 PLN. Maksymalny termin płatności to 90 dni.

Faktoring niepełny w Idea Money (z regresem)

Ten pakiet umożliwia kontrahentom dłuższe terminy płatności. Składa się z dwóch opcji:

 • Faktoringu Globalnego finansującego wybrane wierzytelności do wysokości przyznanego limitu oraz
 • Faktoringu Pojedynczego opartego na konkretnej wierzytelności, która jest każdorazowo analizowana i wyceniana.

W ramach usługi możesz wybrać dwa dodatkowe okresy finansowania: 30-dniowy okres tolerancji lub 15/30-dniowy okres monitoringu.

Maksymalny limit fakturowania w wariancie faktoring niepełny wynosi 3,5 mln PLN, natomiast minimalny 10 000 PLN. Firma nie może funkcjonować krócej niż 6 miesięcy. Maksymalny termin płatności to 120 dni. Pieniądze za fakturę wpływają na Twoje konto w ciągu 24 godzin.

Idea Płynności Quick, czyli faktoring cichy

W ramach tej oferty klient przekazuje cesję wierzytelności na rzecz Idea Money bez konieczności informowania o tym fakcie swojego kontrahenta. W przypadku, jeśli zdecydujemy się na powiadomienie kontrahenta, koszt finansowania zostanie obniżony.

Co więcej, przekazane Idea Money faktury zyskują dodatkowy okres finansowania, który wydłuża czas na zapłatę ponad termin podany na fakturze.

Maksymalny limit fakturowania to 100 000 PLN, natomiast minimalny 10 000 PLN. Firma musi istnieć co najmniej pół roku, a przedsiębiorca nie może mieć poniżej 24 lat. Maksymalny termin spłaty wynosi 60 dni. Z kolei czas wypłaty środków finansowych na konto to 24 godziny.

Idea Money faktoring międzynarodowy: eksportowy i importowy

Ta oferta występuje wyłącznie z opcją faktoringu krajowego i obejmuje maksymalnie 1/3 zgłoszonych faktur. Dzięki cesji globalnej przedsiębiorca ma możliwość objęcia faktoringiem kontrahentów zagranicznych, działających na terenie Unii Europejskiej.

Ponadto Idea Money umożliwia wydłużenie czasu na spłatę wierzytelności o:

 • 30-dniowy okres tolerancji lub
 • 30-dniowy okres monitoringu z prowizją naliczaną dziennie, aż do całkowitej spłaty wierzytelności.

Maksymalny limit faktoringowy w ofercie faktoringu eksportowego wynosi 3,5 mln PLN, minimalny to 10 000 PLN w danym miesiącu. Firma nie może istnieć krócej niż 6 miesięcy, a maksymalny termin płatności wynosi do 120 dni.

Przedsiębiorca ubiegający się o faktoring eksportowy musi mieć co najmniej 21 lat. Czas wypłaty środków na konto to 24 godziny.

idea money opinie

Faktoring odwrotny w ofercie Idea Money

Oprócz wyżej wymienionych opcji, jako klient Idea Money możesz również skorzystać z faktoringu odwrotnego. Jakie korzyści wnosi to rozwiązanie?

 • Faktoring odwrotny (dłużny) umożliwia przedsiębiorcy stabilność i płynność działania poprzez opłacenie zobowiązań wobec dostawców lub innych kontrahentów. Np. w przypadku konieczności zamówienia towaru umożliwiającego wykonanie danej usługi. Idea Money pokrywa Twoje koszty, dzięki czemu firma nie ma przestoju.
 • Warto przy tym podkreślić, że faktoring dłużny nie obniża Twojej zdolności kredytowej, a dodatkowa weryfikacja Twojego klienta zwiększa bezpieczeństwo transakcji.

W Idea Money istnieje możliwość łączenia usług. Jeśli się nad tym zastanawiasz, skontaktuj się z wykwalifikowanym doradcą tego faktora. Pomoże Ci on dobrać wariant przynoszący najbardziej wymierne korzyści. Co więcej, indywidualna oferta zawiera często większe limity, niż te dostępne w wariantach podstawowych.

Do kogo skierowana jest oferta w Idea Money?

Usługi Idea Money skierowane są do przedsiębiorców różnego szczebla:

 • małych i średnich przedsiębiorstw,
 • startupów,
 • freelancerów, a także
 • osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Wśród branż obsługiwanych przez Idea Money znajdują się, m.in. firmy z branży budowlanej, transportowej, HoReCa, usługowej i produkcyjnej, rozliczające się ze swoimi kontrahentami na podstawie faktur z odroczonym terminem płatności.

Dla kogo polecana jest oferta Idea Money?

Propozycja Idea Money to świetne rozwiązanie dla firm:

 • wystawiających faktury z długim terminem płatności,
 • niemających środków na finansowanie bieżącej działalności,
 • chcących utrzymać płynność finansową i zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną poprzez zaoferowanie kontrahentom wydłużonych terminów płatności,
 • mających dość mrożenia swoich pieniędzy w wystawionych i niezapłaconych w terminie fakturach.

Jak działa faktoring Idea Money?

 1. Wystawiasz fakturę za wykonaną usługę swojemu klientowi.
 2. Przekazujesz fakturę firmie Idea Money, która wypłaca Ci należną kwotę, dzięki czemu masz gotówkę na dalszą działalność,
 3. Regulacja wierzytelności od Twojego klienta wpływa na konto Idea Money.

I to wszystko. Idea Money faktoring zdejmuje z Twoich barków problem opóźnionych wpływów, dzięki czemu nie martwisz się o przyszłość swojego biznesu.

Czym jest Faktoring w abonamencie?

Faktoring w ramach abonamentu zapewnia stałe bezpieczeństwo za sprawą jednej, miesięcznej opłacie, bez prowizji za finansowanie i opłat administracyjnych.

Dlatego wykupując wariant z abonamentem, Idea Money sfinansuje dowolną liczbę faktur w skali miesiąca. Sam limit faktoringowy sięga nawet 300 tys. złotych.

Co więcej, otrzymujesz extra 30 dni ponad termin płatności wystawiony na fakturze, podczas których nie ponosisz dodatkowych kosztów. Opcja ta jest szczególnie istotna, gdy Twój kontrahent spóźnia się z uregulowaniem należności.

Kolejną korzyścią faktoringu w abonamencie jest możliwość przekazania faktury do finansowania przez telefon oraz bezpłatne korzystanie z IdeaFaktor24 z dowolnego miejsca.

Korzystasz tutaj z aplikacji mobilnej, która przeznaczona jest do samodzielnego zarządzania należnościami, monitorowania aktualnego limitu fakturowania, sprawdzania historii spłat, czy dodawania nowych kontrahentów.

Ile kosztuje faktoring Idea Money?

Opłaty za usługę faktoringu w Idea Money uzależnione są, m.in.:

 • od rodzaju wybranej oferty,
 • liczby faktur do sfinansowania oraz ich wartości, a także
 • od limitu faktoringowego.

Na stronie IdeaMoney.pl znajdziesz opis wszystkich produktów. Po wybraniu konkretnej opcji skontaktuje się z Tobą doradca klienta, który przedstawi szczegóły oferty i tabelę opłat.

W razie potrzeby będzie również możliwość dopytania o konkrety, łącznie z możliwością wyboru niestandardowej, indywidualnej opcji współpracy.

Jak przebiega weryfikacja klienta?

Skorzystanie z oferty Idea Money wymaga weryfikacji, umożliwiającej ocenę ryzyka związanego z udzieleniem finansowania. Do limitu 100 tys. złotych wystarczy weryfikacja, polegająca na podaniu podstawowych danych i dołączeniu skanu dowodu.

W przypadku wyższych kwot Idea Money poprosi o wyciąg z konta firmowego. Może również sprawdzić Twoją firmę za pomocą raportu pobranego z BIK (Biuro Informacji Kredytowej).

Faktoring zyskuje popularność

Faktoring to niewątpliwie duże wsparcie dla przedsiębiorców i małych firm. Według raportu przygotowanego przez Polski Związek Faktorów, w pierwszym kwartale 2022 roku firmy zrzeszone w Polskim Związku Faktorów nabyły wierzytelności o łącznej wartości 105 mld zł, a z usług faktoringowych korzysta prawie 21 tys. przedsiębiorstw.

faktoring firm - raport
Obroty faktorów zrzeszonych w Polskich Związku Faktorów, dane do I kw. 2022 r.

Liczba faktur przekazanych do finansowania to aż 5,5 mln. Jak widać usługa faktoringu to potrzebny koncept. A biorąc pod uwagę dodatkowo obecną sytuację gospodarczą, skutki recesji wywołanej pandemią, galopującą inflację oraz znaczny wzrost cen towarów i usług, można przypuszczać, że popyt na faktoring będzie przybierał na sile1.

Zainteresowała Cię ta oferta, a może chcesz ją porównać z innymi? Sprawdź nasz aktualizowany ranking firm faktoringowych.

Kontakt z Idea Money

 • Telefon:
  801 700 802
  +48 22 276 26 18
 • E-mail:
  kontakt@ideamoney.pl

Idea Money – dane firmy

Idea Money • Logowanie • Zaloguj się • Faktoring • Opinie

Idea Bank SA

Rodzaj: Firma faktoringowa
Numer REGON: 011063638
Numer NIP: 5260307560
Numer KRS: 0000026052
Kapitał zakładowy: 156 803 962 zł
Adres Firmy: ul. Przyokopowa 33, 01-208 Warszawa

Źródło:

1. http://faktoring.pl/2022/04/26/rekordowy-wzrost-obrotow-faktoringu/

5/5 - (1 vote)
Opinie klientów o Idea Money. (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Idea Money.