Funeda pożyczki – opinie klientów i recenzja chwilówki

Funeda – specjalistyczna opinia

funeda

Konsumenci potrzebujący wsparcia finansowego, zanim skorzystają z usług danej firmy, chętnie szukają zdania na temat jej usług od dotychczasowych użytkowników.

Na tej zasadzie, dużą popularnością cieszy Funeda i jej opinie. Klienci tej firmy doceniają m.in. możliwość uzyskania pożyczki 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Niebagatelne znaczenie ma też możliwość otrzymania przelewu ze środkami po złożeniu wniosku, co można zrobić bez wychodzenia z domu.

Funeda – polska firma na rynku pożyczek

Swoją działalność opiera na ofertach pożyczek długoterminowych, w dość dużych kwotach. Oferta jest w ten sposób celowana do osób poszukujących większej ilości gotówki na dłużej. Dolne parametry pożyczek, jednakże, mogą jednak zadowolić także klientów szukających mniejszych kwot.

Czy pierwsza pożyczka w Funeda jest darmowa?

Niestety, w ofercie Funeda próżno szukać pierwszej lub jakiejkolwiek innej darmowej pożyczki. To, co przygotowano dla klientów, ma jednolitą formę i nie posiada rozróżnienia na pierwszych czy stałych. Parametry są zawsze takie same, wraz ze stałymi dodatkowymi kosztami wszystkich pożyczek.

Pierwsza pożyczka – wymagania pożyczkodawcy

Nowi klienci Funeda, już za pierwszym razem mają możliwość wzięcia pożyczki na pełnych, przewidzianych dla reszty klientów, warunkach. W ten sposób, minimalnie można zaciągnąć 2000 złotych, a w górnej granicy nawet 12 000 złotych. Termin spłaty zawsze wyrażany jest w miesiącach i minimalnie wynosi 12 miesięcy (rok), a maksymalnie 48 miesięcy (4 lata).

Już pierwsza pożyczka w Funeda jest płatna.

Funeda opinie

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Oferta Funeda jest jednolita, jak już wspomniano wyżej, dlatego klienci firmy za drugim i kolejnym razem, mają do dyspozycji takie same warunki i parametry pożyczek, co za pierwszym razem. Minimalnie można zatem pożyczyć 2000 złotych, a poprzez kolejne kwoty rosnące co 500 złotych, maksymalna wartość pożyczki może wynieść 12 000 złotych.

Termin spłaty pożyczki na raty, podobnie jest taki sam. Minimalnie wynosi 12 miesięcy, a poprzez kolejne terminy rosnące co 6 miesięcy (pół roku), może wynieść maksymalnie 48 miesięcy (4 lata). Każda pożyczka jest spłacana w comiesięcznych ratach o stałej kwocie.

Należy pamiętać, że każda pożyczka w Funeda jest płatna i zawiera w sobie koszt prowizji i odsetek. Ich przykładową wysokość, przedstawimy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie pożyczki.

  • Pożyczając kwotę 4000 złotych na 18 miesięcy (półtora roku), konsument spłaca ją w comiesięcznych ratach w wysokości 394 złote. Koszt prowizji to 2757,60 złotych, a odsetek  323,24 złote.
    W ten sposób, po łącznie klient zwraca kwotę 7080,84 złote.

Bazy dłużników sprawdzane przez Funeda

Podczas składania wniosku pożyczkowego, każdy klient firmy Funeda zostanie skontrolowany w rejestrach finansowych i bazach dłużników. Celem jest sprawdzenie zdolności kredytowej i zweryfikowanie historii spłat zobowiązań. W przypadku opisywanej firmy pożyczkowej, kontrolowane jest Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) oraz ERiF.

Wiek pożyczkobiorców

Aby stać się pożyczkodawcą w Funeda, nie wystarczy tylko być osobą pełnoletnią. Ponadto, firma wymaga jeszcze ukończenia 20. roku życia, a także niebycia starszym, niż 70 lat. W efekcie, z usług tego pożyczkodawcy potencjalnie może skorzystać większość studentów i część emerytów.

Jakie dokumenty są wymagane w Funeda?

W rozmowie z konsultantem firmy zdradzono nam, że firma zastrzega czasami sobie prawo do prośby o przedstawienie zaświadczenia dokumentującego wysokość i fakt otrzymywania comiesięcznego zarobku. Ponadto, może się także pojawić prośba o przedstawienie dokumentu zatrudnienia. Czynność ta pojawia się jednak w określonych przypadkach, ale nie w każdym.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Konsultant zdradził nam, że nie posiada informacji na temat rachunku bankowego firmy, jednak nie ma ta informacja znaczenia. Dlaczego? Funeda korzysta z systemu BlueMedia. Powoduje on, że niezależnie od konta bankowego klienta, przyznane środki pożyczkowe zawsze trafiają na konto nie później, niż w kilkanaście minut.

Kiedy pieniądze trafią na konto klienta?

Jak już wspomniano wyżej, Funeda korzysta z systemu szybkich przelewów BlueMedia. Dzięki niemu, przyznane środki pożyczki zawsze są wysyłane błyskawicznie na rachunek bankowy klienta. Nie ma znaczenia bank oraz godzina sesji zawsze trafia on w ciągu nie później niż co najwyżej kilkunastu minut w godzinach pracy firmy.

Godziny rozpatrywania wniosków pożyczkowych w Funeda

Pracownicy Funeda pozostają do dyspozycji klientów w sprawie np. wniosków pożyczkowych w każdy dzień powszedni, od poniedziałku do piątku. Godziny pracy zaczynają się o 9:00 rano, a kończą 0 18:00 po południu. Klienci składający wnioski w weekendy i poza godzinami firmy, muszą poczekać na rozpatrzenie wniosku do najbliższego dnia pracy firmy.

Czy istnieje możliwość przedłużenia pożyczki w Funeda ?

Niestety, Funeda nie oferuje możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki pozabankowej. W ten sposób, klienci mający problem z terminową spłatą rat, muszą liczyć się z podjęciem przez firmę czynności windykacyjnych w przypadku opóźnienia. W konsekwencji, mogą one prowadzić do trafienia sprawy do sądu, a potem egzekucji komorniczej i wpisania danych konsumenta do któregoś z rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji klientów firmy

Weryfikacja danych klienta w Funeda odbywa się za pomocą wygodnej i bezpiecznej aplikacji Instantor. W szybkim tempie sprawdza ona historię transakcji na koncie bankowym klienta i przekazuje decyzję pożyczkodawcy. Jest to ostatni krok przez wydaniem decyzji o przydzieleniu pożyczki.

Czym wyróżnia się Funeda?

Funeda wyróżnia się wyjątkowo zróżnicowaną ofertą, w ramach której można zaciągnąć pożyczki o bardzo zróżnicowanych kwotach. Warto docenić stosowanie bezpiecznej aplikacji BlueMedia, która zapewnia szybki przelew środków, a także Instantor, która pozwala szybko zweryfikować dane klienta.

Funeda – Dane firmy

Funeda

Funeda sp z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer NIP: 9512448406
Numer KRS: 0000701262
Adres Firmy: Henryka Sienkiewicza 85/87 90-057 Łódź

Sprawdź także oferty podobnych firm pożyczkowych oraz ich recenzje!

4.5/5 - (26 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz