Finzmo – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena 4,50
Kwota 2 000 - 25 000 zł
Metoda wypłaty przelew na konto
Oprocentowanie 7,20 %
RRSO 78,07 %
Okres spłaty 3 - 48 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 99 lat
Maks. kolejna pożyczka 25000 zł
Maks. pierwsza pożyczka 2 000 - 60 000 zł
Konto w banku Tak
Czas wypłaty 24 godziny
Sposób weryfikacji wiele możliwości
Godziny pracy w sobotę 24/7
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Godziny pracy w niedziele 24/7

Przykład reprezentatywny: RRSO dla reprezentatywnego przykładu wynosi 78,07%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 4 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 7 718,63 zł, oprocentowanie zmienne 7,2% rocznie, całkowity koszt kredytu 3 718,63 zł (w tym: prowizja 3 182,61 zł, odsetki 536,02 zł), 30 miesięczne raty, spłata w 30 ratach miesięcznych po 258,62 zł każda rata. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r

Zalety i wady firmy Finzmo

Zalety
 • Atrakcyjne oferty różnych pożyczkodawców i banków dostępne w jednym miejscu
 • Zdolność kredytowa klienta nie wpływa na ostateczną decyzją o przyznaniu środków
 • Weryfikacja klientów również za pomocą telefonu stacjonarnego
 • Pożyczka od 18. roku życia
 • Szybka decyzja kredytowa z przelewem środków na konto bankowe
Wady
 • Pożyczka skierowana do klienta indywidualnego (brak pożyczek dla firm)
 • Brak możliwości obliczenia oprocentowania i innych kosztów przed złożeniem wniosku
 • Brak dokładnych danych o sposobie weryfikacji klientów

Finzmo to pośrednik kredytowy mający swoje korzenie w Estonii. Główna siedziba firmy znajduje się w stolicy Estonii – w Tallinie. Jako klienci nie ponosimy żadnych kosztów w momencie składania zapytania o pożyczkę czy kredyt. Taka opłata jest pobierana, ale od pożyczkodawcy – i tylko wtedy, gdy skorzystamy z konkretnej oferty. Przedstawiamy recenzję oraz dostępne opinie klientów o tymże pośredniku.

Dostępne rodzaje pożyczek w Finzmo

Jak już wspomnieliśmy, Finzmo nie jest firmą pożyczkową i nie udziela zobowiązań – jest pośrednikiem pożyczkowym, który w wachlarzu swojej oferty proponuje kredyty oraz pożyczki ratalne w kwocie od 2 tys. do aż 60 tys. zł. Okres kredytowania wynosi od 3 do maksymalnie 48 miesięcy. Pierwsza pożyczka za 0 zł (RRSO 0%), czyli tzw. chwilówka nie jest dostępna.

Wysokość pożyczki, okres spłaty i całkowity koszt

Na rynku pożyczek pozabankowych Finzmo współpracuje z większością firm pozabankowych. Składając wniosek pożyczkowy za pośrednictwem serwisu, otrzymamy do wyboru aż 11 różnych ofert.

 • Minimalna kwota pożyczki – 2 000 zł,
 • Maksymalna kwota pożyczki – 60 000 zł,
 • Długi okres spłaty pożyczki – 48 miesięcy (4 lata).
 • Finzmo to tylko pośrednik – koszt zobowiązania zależy od firm pożyczkowej, z którą nawiążemy współpracę.

Finzmo kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych. Nie odnajdziemy tutaj finansowania dla klientów firmowych.

Jakie bazy dłużników sprawdza Finzmo?

Na stronie Finzmo widnieje dość ciekawa informacja dotycząca weryfikacji potencjalnych klientów. Jak podkreśla pośrednik, o dodatkowe środki mogą ubiegać się nawet osoby o nie najlepszej historii kredytowej.

Wynika to z faktu, że niektóre instytucje mogą przeprowadzać kontrole kredytowe w bazach dłużników, jak BIK, KRD, ERIF czy KBIG. Natomiast pozostali udostępniają pożyczkę niezależnie od oceny kredytowej klienta. Czyli, mając niewielkie zaległości w spłatach swoich zobowiązań, nadal możemy liczyć na pozytywną decyzję kredytową.

Firmy pożyczkowe i banki współpracujące z Finzmo przeprowadzają tzw. miękką weryfikację. Oznacza to, że złożenie wniosku o dodatkowe środki, nie wpływa na pojawianie się zapytań w rejestrach. Kluczowym warunkiem decydującym o akceptacji wniosku jest za to dochód, który ma też wpływ na ostateczną kwotę pożyczki oraz jej określone warunki.

finzmo opinie

Jakich dokumentów wymaga Finzmo?

Serwis Finzmo przeszukuje online atrakcyjne oferty banków i pożyczkodawców, by odnaleźć propozycje skrojone pod potrzeby swoich klientów. Dlatego sam czas trwania procesu wnioskowego zajmuje od kilku do kilkunastu minut i nie wymaga dostarczenia żadnych dodatkowych dokumentów.

Dopiero na dalszym etapie, instytucja przekazująca nam środki wymaga od użytkownika udowodnienia posiadania dochodów (albo w formie potwierdzenia zatrudnienia, albo aktu własności posiadanej nieruchomości).

Jakie dodatkowe wymagania stawia przed klientami pośrednik?

 • Ważny dowód osobisty,
 • Stałe źródło dochodów, które umożliwia spłatę zobowiązania w terminie,
 • Konto bankowe, na które przelana zostanie pożyczka,
 • Aktywny numer telefonu. Co istotne, Finzmo akceptuje nie tylko numery telefonów komórkowych. Alternatywnym rozwiązaniem jest podanie numeru telefonu stacjonarnego!
 • Aktualny adres e-mail.

Godziny rozpatrywania wniosków w Finzmo

Użytkownicy platformy mogą złożyć wniosek w dowolnym momencie. Finzmo dostępne jest 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, uwzględniając w to niedziele i święta.

Jednak warto przy tym pamiętać, że czas, w jakim otrzymamy odpowiedź kredytową, zależy od możliwości godziny pracy konkretnego pożyczkodawcy, z którego oferty skorzystamy.

Jak szybko pieniądze trafią na konto pożyczkobiorcy?

Aby wziąć pożyczkę w Finzmo, wystarczy wypełnienie prostego wniosku, który jest weryfikowany w ciągu kilkunastu minut. A jak to wygląda z przelewem środków? Tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

To kiedy otrzymamy pieniądze, zależy głównie od tego, w jakich bankach wybrana przez nas firma pożyczkowa posiada rachunki. Jeśli ma je w takiej samej instytucji, co my – to przelewu możemy spodziewać się nawet w ciągu kwadransa.

Z kolei, gdy mamy je w różnych bankach – to pożyczki możemy spodziewać się najpóźniej na następny dzień roboczy.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Jeśli będziemy mieć problem ze spłatą pożyczki na czas, to w niektórych firmach istnieje możliwość przedłużenia terminu, refinansowania pożyczki lub wakacje w spłacie. Najlepiej, jeśli w trakcie pojawienia się kłopotów, skontaktujemy się z pożyczkodawcą, u którego zaciągnęliśmy zobowiązanie.

Oczywiście skorzystanie z tego typu usług najczęściej jest dodatkowo płatne. Jednak biorąc pod uwagę ryzyko popadnięcia w jeszcze większe długi, na pewno jest to dobre rozwiązanie, bo mamy więcej czasu na uzbieranie całej potrzebnej kwoty do oddania.

Sposoby weryfikacji klientów w Finzmo

Wstępna weryfikacja klientów odbywa się za pomocą krótkiej rozmowy z konsultantem firmy. Finzmo jako jeden z niewielu pośredników proponuje pożyczkę bez konieczności posiadania telefonu komórkowego (alternatywą jest telefon stacjonarny).

Jednak jak podkreśla, sam telefon komórkowy zwiększa nasze szanse na uzyskanie pożyczki (większość kredytodawców wymaga telefonu komórkowego, aby potwierdzić dane osobowe).

Czym na tle konkurencji wyróżnia się Finzmo?

Finzmo to innowacyjna platforma oferująca pożyczki i kredyty udzielane przez szerokie grono banków, firm pożyczkowych oraz instytucji kredytowych. Dzięki czemu oferta jest zróżnicowana i dopasowana do różnego segmentu klientów.

Na uwagę zasługuje również fakt, że o dodatkowe środki zawnioskujesz 24/7, także w niedziele i święta. Marka nie pobiera też od swoich klientów żadnych opłat. Całkowity koszt pożyczki zależy wyłącznie od indywidualnej sytuacji finansowej konkretnego pożyczkobiorcy.

Finzmo – nasza opinia o pożyczkodawcy

Pod nazwą Finzmo kryje się popularna platforma pośrednicząca w wyborze kredytów i pożyczek długoterminowych, udzielanych na korzystnych warunkach. Marka współpracuje z siecią instytucji kredytowych, banków oraz firm oferujących pożyczki pozabankowe, które dopasowują swoje oferty do preferencji i możliwości finansowych klientów.

Opinie klientów na temat tej platformy są w większości pozytywne. Część z nich możemy odnaleźć na stronie pośrednika. Warto przy tym pamiętać, że mogą to być komentarze moderowane – wykupione bądź wyselekcjonowane po to, by przedstawić firmę w pozytywnym świetle.

Finzmo pomaga w udzieleniu finansowania w 20 krajach, obsłużyło już 500 000 użytkowników (ponad 1 000 000 przyznanych pożyczek na łączną kwotę miliarda dolarów). Co w praktyce oznacza, że użytkownicy bardzo chętnie korzystają z ich usług. Jeśli chodzi o koszty pożyczki ratalnej, to są one różne w zależności od oferty, jaką wybierzemy.

W porównywarce Money24.pl odnajdziesz w pełni obiektywne i wiarygodne opinie na temat różnych instytucji finansowych. Dzięki czemu dowiesz się, czy warto skorzystać z ich pomocy finansowej.

Finzmo – dane firmy

Finzmo

Fiizy Poland SP. Z.O.O

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 384451140
Numer NIP: 5272907053
Numer KRS: 0000804600
Adres Firmy: ul. Ogrodowa 58 00-876 Warszawa
5/5 - (3 votes)
Opinie klientów o Finzmo (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Finzmo