Finzmo – opinie klientów i recenzja pośrednika

Nasza ocena 4,50
Kwota 2 000 - 25 000 zł
Metoda wypłaty przelew na konto
Oprocentowanie 7,20 %
RRSO 78,07 %
Okres spłaty 3 - 48 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 99 lat
Maks. kolejna pożyczka 25000 zł
Maks. pierwsza pożyczka 2 000 - 60 000 zł
Telefon komórkowy NIE
Konto w banku NIE
Czas wypłaty 24 godziny
Sposób weryfikacji wiele możliwości
Godziny pracy w sobotę 24/7
Pierwsza pożyczka gratis NIE
Godziny pracy w niedziele 24/7

Przykład reprezentatywny: RRSO dla reprezentatywnego przykładu wynosi 78,07%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 4 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 7 718,63 zł, oprocentowanie zmienne 7,2% rocznie, całkowity koszt kredytu 3 718,63 zł (w tym: prowizja 3 182,61 zł, odsetki 536,02 zł), 30 miesięczne raty, spłata w 30 ratach miesięcznych po 258,62 zł każda rata. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r

Zalety i wady firmy Finzmo

Zalety
 • Atrakcyjne oferty różnych pożyczkodawców i banków dostępne w jednym miejscu
 • Zdolność kredytowa klienta nie wpływa na ostateczną decyzją o przyznaniu środków
 • Weryfikacja klientów również za pomocą telefonu stacjonarnego
 • Pożyczka od 18. roku życia
 • Szybka decyzja kredytowa z przelewem środków na konto bankowe
Wady
 • Pożyczka skierowana do klienta indywidualnego (brak pożyczek dla firm)
 • Brak możliwości obliczenia oprocentowania i innych kosztów przed złożeniem wniosku
 • Brak dokładnych danych o sposobie weryfikacji klientów

Finzmo – nasza opinia o pożyczkodawcy

Pod nazwą Finzmo kryje się popularna platforma pośrednicząca w wyborze kredytów i pożyczek długoterminowych, udzielanych na korzystnych warunkach. Marka współpracuje z siecią instytucji kredytowych, banków oraz firm oferujących pożyczki pozabankowe, które dopasowują swoje oferty do preferencji i możliwości finansowych klientów.

Opinie klientów na temat tej platformy są w większości pozytywne. Część z nich można odnaleźć na stronie pośrednika. Warto przy tym pamiętać, że mogą to być komentarze moderowane – wykupione bądź wyselekcjonowane po to, by przedstawić firmę w pozytywnym świetle. Finzmo pomaga w udzieleniu finansowania w 20 krajach, obsłużyła już 500 000 użytkowników (ponad 1 000 000 przyznanych pożyczek na łączną kwotę miliarda dolarów). Oznacza to, że klienci bardzo chętnie korzystają z usług pośrednika i wracają do niego po ponowne dofinansowanie.

W porównywarce Money24.pl odnajdziesz w pełni obiektywne i wiarygodne opinie na temat różnych instytucji finansowych. Dzięki czemu dowiesz się, czy warto skorzystać z ich pomocy finansowej.

Co to za firma pożyczkowa – Finzmo?

Finzmo to pośrednik kredytowy mający swoje korzenie z Estonii. Główna siedziba firmy znajduje się w stolicy Estonii – w Tallinie. Z istotnych informacji widocznych na stronie platformy możemy wyczytać, że usługi Finzmo są całkowicie darmowe. Wnioskujący nie ponosi żadnych kosztów w momencie składania zapytania o pożyczkę czy kredyt. Taka opłata jest pobierana, ale od pożyczkodawcy – i tylko wtedy, gdy klient skorzysta z konkretnej oferty. Finzmo to także doradca kredytowy dla osób, które poszukują atrakcyjnej pożyczki przez internet oraz pewnych i uczciwych warunków z nią związanych. Wszystkie porady są bezpłatne i mają pomóc użytkownikowi w doborze idealnej, dopasowanej do potrzeb propozycji.

Usługa wyróżnia się wysoką przyznawalnością dla wnioskujących (aż 96%). Dodatkowo tuż po wypełnieniu formularza, do klienta spływają przygotowane oferty, których nie ma obowiązku przyjąć (nie ponosi z tego tytułu żadnych konsekwencji).

finzmo opinie

Czy pierwsza pożyczka w Finzmo jest darmowa?

Oferta stworzona przez firmę Finzmo skomponowana jest z produktów pożyczkowych i kredytowych, które proponują instytucje współpracujące z pośrednikiem. W tym momencie nie jest oferowana promocyjna pożyczka z RRSO 0%, czyli tak zwaną darmową pożyczką.

Oprocentowanie zobowiązania ustalane jest indywidualnie przez wybranego pożyczkodawcę. Dlatego jest ono zróżnicowane i zależy od informacji podanych przez wnioskującego.

WNIOSEK O SZYBKĄ POŻYCZKĘ W FINZMO

Pierwsza pożyczka w Finzmo – kwota oraz okres spłaty

Nowi klienci, którzy za pośrednictwem Finzmo chcą ubiegać się o dodatkowe środki, mogą wnioskować o pierwszą pożyczkę na identycznych zasadach, co powracający klienci. Dlatego już po raz pierwszy możesz ubiegać się o pożyczkę w granicach od 2 000 zł do 25 000 zł, z okresem spłaty od 3 do maksymalnie 48 miesięcy (4 lata).

Warto również wspomnieć, że platforma oferuje wyłącznie pożyczki na raty, które przeznaczysz na dowolny cel. Ich całkowity koszt zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej wnioskującego.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Gdy po raz kolejny użytkownik zechce skorzystać z pomocy pośrednika, to do dyspozycji ma identyczne warunki, jak za pierwszym razem. Minimalna kwota, jaką pożyczy, wynosi 2 000 zł, a maksymalna 25 000 zł.

Okres kredytowania również pozostaje niezmienny. Minimalnie wynosi 3 miesiące, a maksymalnie 48 miesięcy (4 lata).

Jak podkreśla pośrednik, najważniejsze informacje związane z zaciągnięciem zobowiązania, wnioskujący otrzyma tuż po wybraniu oferty. Na stronie, na próżno szukać opłat i kosztów, jakie wiążą się z pożyczeniem środków. Jedynie tuż pod kalkulatorem pożyczkowym widoczny jest przykład reprezentatywny. Jego kalkulacja została dokonana na 01.04.2020 r.

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu wynosi: 9,81%,
 • całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 4 600 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty: 5 063,68 zł,
 • oprocentowanie stałe: 0,00%,
 • całkowity koszt kredytu: 463,68 zł (w tym: prowizja: 347,76 zł, odsetki: 0,00 zł, opłata przygotowawcza: 115,92 zł), 24 miesięczne raty: 23 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 210,99 zł., ostatnia 24 miesięczna rata w wysokości 210,91 zł.

Jakie bazy dłużników sprawdza Finzmo?

Na stronie Finzmo widnieje dość ciekawa informacja dotycząca weryfikacji potencjalnych klientów. Jak podkreśla pośrednik, o dodatkowe środki mogą ubiegać się nawet osoby o nie najlepszej historii kredytowej. Wynika to z faktu, że niektórzy pożyczkodawcy mogą przeprowadzać kontrole kredytowe w BIK, KRD, BIK, ERIF czy KBIG. Natomiast pozostali pożyczą gotówkę niezależnie od oceny kredytowej wnioskującego i jego niewielkich opóźnień w spłacie zobowiązań.

Instytucje finansowe współpracujące z Finzmo przeprowadzają tzw. miękką weryfikację. Oznacza to, że do rejestrów nie trafiają zapytania o osobę, która stara się o pożyczkę. Kluczowym warunkiem decydującym o akceptacji wniosku jest za to dochód, który ma też wpływ na ostateczną kwotę pożyczki oraz jej określone warunki.

Granice wiekowe udzielanych pożyczek

Dofinansowanie za pomocą Finzmo dostępne jest już dla osób od 18. roku życia. Jednocześnie, pośrednik nie ustala górnej granicy wieku, do jakiej przyjmuje wnioski. W efekcie czego, z jego usług skorzysta potencjalnie każdy konsument, co nie jest często spotykanym rozwiązaniem na rynku.

Jakich dokumentów wymaga Finzmo?

Serwis Finzmo przeszukuje online oferty banków i pożyczkodawców, by odnaleźć propozycje idealnie skrojone pod potrzeby klientów. Dlatego sam czas trwania procesu wnioskowego zajmuje od kilku do kilkunastu minut i nie wymaga dostarczenia żadnych dodatkowych dokumentów. Dopiero na dalszym etapie, ta instytucja przekazująca nam środki wymaga od użytkownika udowodnienia posiadania dochodów (albo w formie potwierdzenia zatrudnienia, albo aktu własności posiadanej nieruchomości).

Jakie dodatkowe wymagania stawia przed klientami Finzmo?

 • Ważny dowód osobisty,
 • Stałe źródło dochodów, które umożliwia spłatę zobowiązania w terminie,
 • Konto bankowe, na które przelana zostanie pożyczka,
 • Aktywny numer telefonu. Co istotne, Finzmo akceptuje nie tylko numery telefonów komórkowych. Alternatywnym rozwiązaniem jest podanie numeru telefonu stacjonarnego!
 • Aktualny adres e-mail.

Rachunki bankowe pośrednika

Ta informacja nie została ściśle ustalona. Wszystko zależy od konkretnej oferty, na jaką zdecyduje się pożyczkobiorca. Jak zaznacza Finzmo większość partnerów, z którymi współpracuje, wysyła pieniądze jeszcze w tym samym dniu, co złożony wniosek. Wnioskujemy więc, że korzystają oni z szybkich przelewów weryfikacyjnych i sprawdzonych aplikacji.

Jak szybko pieniądze trafią na konto pożyczkobiorcy?

Finzmo jako platforma pośrednicząca oferuje szybkie pożyczki przez internet. Dodatkowa gotówka na koncie klienta może znaleźć się nawet w kilkanaście minut od złożenia wniosku.

Godziny rozpatrywania wniosków w Finzmo

Użytkownicy platformy mogą złożyć wniosek w dowolnym momencie. Finzmo dostępne jest 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, uwzględniając w to niedziele i święta.

Jednak warto przy tym pamiętać, że czas, w jakim otrzymasz odpowiedź kredytową, zależy od godzin pracy konkretnego pożyczkodawcy, z którego oferty skorzystasz.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Jeśli pożyczkobiorca potrzebuje przedłużenia terminu spłaty, to w tym celu powinien skontaktować się z firmą, u której zaciągnął zobowiązanie. Warto przy tym pamiętać, że przedłużenie pożyczki może wiązać się z dodatkowymi opłatami i odsetkami.

Sposoby weryfikacji klientów w Finzmo

Wstępna weryfikacja klientów odbywa się za pomocą krótkiej rozmowy z konsultantem firmy. Finzmo jako jeden z niewielu pośredników proponuje pożyczkę bez konieczności posiadania telefonu komórkowego (alternatywą jest telefon stacjonarny). Jednak jak podkreśla, posiadanie telefonu komórkowego zwiększa szansę klienta na uzyskanie pożyczki (większość kredytodawców wymaga telefonu komórkowego, aby potwierdzić dane osobowe).

Finzmo – czym się wyróżnia?

Finzmo to innowacyjna platforma oferująca pożyczki i kredyty udzielane przez szerokie grono banków, firm pożyczkowych oraz instytucji kredytowych. Dzięki czemu oferta jest zróżnicowana i dopasowana do różnego segmentu klientów.

Na uwagę zasługuje również fakt, że o dodatkowe środki zawnioskujesz 24/7, także w niedziele i święta. Marka nie pobiera też od swoich klientów żadnych opłat. Całkowity koszt zobowiązania zależy wyłącznie od indywidualnej sytuacji finansowej konkretnego pożyczkobiorcy.

Finzmo – dane firmy

Finzmo

Fiizy Poland SP. Z.O.O

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 384451140
Numer NIP: 5272907053
Numer KRS: 0000804600
Adres Firmy: ul. Ogrodowa 58 00-876 Warszawa
5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę Finzmo