Finbo – opinie klientów i recenzja

Okres spłaty1 miesiąc
Nasza ocena5
RRSO513,89 %
Oprocentowanie7,20 %
Maks. kolejna pożyczka15000 zł
Wiek pożyczkobiorcy20 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratisNIE
Telefon komórkowyNIE
Konto w bankuNIE
Maks. pierwsza pożyczka500 - 5 000 zł
Status osoby fizycznejNIE
Zaświadczenie o zarobkachNIE
Adres e-mailNIE
Czas wypłaty15 minut
ZameldowanieNIE

Zalety i wady firmy finbo

Zalety
  • Nowoczesny i przejrzysty projekt strony.
  • Długie godziny pracy i czynne także w weekendy
  • Spora ilość rachunków bankowych – osiem.
Wady
  • Utrudnione odnalezienie informacji na temat sprawdzanych rejestrów finansowych i KRS firmy
  • Stosunkowo wysokie koszty kolejnych pożyczek

Finbo – nasza opinia

Poszukując dogodnej oferty pożyczkowej, często chętnie poszukujemy opinii jej dotychczasowych klientów na temat odczuć co do uzyskanych usług. I to między innymi dlatego popularnością cieszy się fraza „Finbo opinie”, za pomocą której możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią tę firmę m.in. za możliwość ubiegania się o pożyczkę przez 7 dni w tygodniu. Istotna jest też szansa na uzyskanie wydłużenia terminu spłaty w razie kłopotów ze spłatą na czas.

Czym jest Finbo?

Opisywana firma pożyczkowa to kolejny gracz w gronie zobowiązań krótkoterminowych. Finbo oferuje zróżnicowane pod względem parametrów chwilówki, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tych konsumentów, którzy poszukują dużej gotówki na krótki czas. Choć oferta ma wyjątkowo elastyczne warunki, to warto pamiętać, że maksymalnie miesięczny termin spłaty wyjątkowo dyscyplinuje i zmusza do szybkiego zebrania potrzebnej do zwrotu gotówki.

Samo Finbo to firma pożyczkowa o polskim rodowodzie. Istnieje ona od grudnia 2016 roku, należąc do spółki Fincapital, która posiada swoją siedzibę w Warszawie. Do Fincapital należy jeszcze inna, popularna firma pożyczkowa oferująca pożyczki krótkoterminowe – Kuki. Sprawdźmy jak szczegółowo przedstawia się oferta opisywanego pożyczkodawcy.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Dla nowych klientów, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z usług Finbo, firma przewidziała możliwość zaciągnięcia pierwszej darmowej pożyczki. Spłacając w terminie kwotę wynoszącą minimalnie 200 złotych, a maksymalnie 3000 złotych, konsument nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów w postaci prowizji i odsetek.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Za pierwszym razem w Finbo można pożyczyć już 200 złotych, a kolejne kwoty pożyczki zmieniają się co 50 złotych. Maksymalna wartość zobowiązania to 3000 złotych i w stosunku do pożyczek dla stałych klientów jest to wartość ograniczona. Rekompensuje to jednak wspomniana wyżej darmowość tego zobowiązania, bowiem nowi klienci nie ponoszą kosztów prowizji i odsetek.

Termin spłaty można dobrać w dolnym zakresie już na 1 dzień, a w górnej granicy wynosi on 30 dni, czyli miesiąc.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Za drugim i każdym kolejnym razem drobnym, ale istotnym zmianom ulegają już parametry każdej pożyczki. Minimalnie wciąż można pożyczyć od 200 złotych poprzez kolejne wartości zmieniające się co 50 złotych. Maksymalna kwota pożyczki jest jednak o wiele większa, zamiast 3000 złotych wynosząc aż 12 000 złotych. Termin spłaty można bezzmiennie ustalić już na 1 dzień, a maksymalnie wynosi on 30 dni, czyli miesiąc.

Warto pamiętać, że każda druga i kolejna pożyczka w Finbo zawiera w sobie dodatkowe koszty z tytułu prowizji oraz odsetek. Są one naliczane automatycznie do każdego zobowiązania, a ich wysokość jest w pełni jawna – wystarczy sprawdzić tabelę opłat pod suwakami do wyboru parametrów pożyczki. Zakres kosztów pożyczki w Finbo przedstawiamy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie.

  • Pożyczając 8000 złotych na 30 dni (miesiąc), konsument ponosi koszt prowizji w wysokości 1934,85 złotych, a także odsetek – 65,75 złotych. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi przy tym 1411,43%.
    W dniu spłaty, klient musi zwrócić łączną kwotę o, zupełnie przypadkowo, okrągłej sumie 10 000 złotych i 6 groszy.

Sprawdzane bazy dłużników

Finbo nie zapomina o etapie weryfikacji danych swoich klientów w bazach dłużników i rejestrach finansowych. Celem jest ocena zdolności kredytowej, a także sprawdzenie historii dotychczasowej regulacji wszelkich finansowych zobowiązań. W przypadku opisywanej firmy pożyczkowej, sprawdzane jest Biuro Informacji Kredytowej (BIK), a także Biura Informacji Gospodarczej (BIG), czyli BIG Infomonitor, ERiF oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD).

Firma zaznacza, że fakt pojawienia się negatywnych wpisów w którymś z rejestrów, nie dyskwalifikuje konsumenta z możliwości dalszego ubiegania się o pożyczkę.

Granice wiekowe

By kwalifikować się na klienta Finbo, nie wystarczy tylko być osobą pełnoletnią. Firma zaznacza, że trzeba jeszcze ukończyć 20. rok życia. Jednocześnie, nie można przekroczyć górnej granicy wieku w postaci 75 lat. Ponadto, Finbo wymaga jeszcze od swoich klientów pełnej zdolności do czynności prawnych, posiadania polskiego dowodu osobistego, numeru telefonu komórkowego i konta bankowego z dostępem do bankowości online.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Finbo nie wymaga od swoich klientów okazywania jakichkolwiek dodatkowych dokumentów lub zaświadczeń. Mowa tutaj zarówno o dokumentach potwierdzających fakt bycia zatrudnionym na dowolnej umowie, jak i zaświadczeniach przedstawiających wysokość regularnie uzyskiwanych dochodów z tytułu stosunku pracy.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Opisywana firma pożyczkowa posiada swoje rachunki bankowe w imponująco dużej ilości placówek bankowych, bo 8. Kolejno, są to PKO Bank Polski, mBank, ING Bank, Millenium Bank, Pekao Bank, Santander Bank, Getin Bank i Alior Bank. Klienci tych banków mają szansę na błyskawiczne uzyskanie przelewu z przyznaną pożyczką.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Jak już wspomniano w powyższej sekcji artykułu, Finbo ma swoje rachunki aż w ośmiu bankach (PKO Bank Polski, mBank, ING Bank, Millenium Bank, Pekao Bank, Santander Bank, Getin Bank i Alior Bank). Ci, którzy mają konta w jakimkolwiek z wymienionych banków, najczęściej mogą cieszyć się przelewem z przyznaną kwotą pożyczki w czasie do kilkunastu minut. Osoby z rachunkami w innych bankach, będą musiały poczekać na porę najbliższej sesji przychodzącej – najczęściej trwa to do 24 godzin.

Godziny rozpatrywania wniosków

Pracownicy Finbo pozostają do dyspozycji swoich klientów aż przez 7 dni w tygodniu. W robocze dni powszednie, od poniedziałku do piątku, wnioski pożyczkowe są rozpatrywane od 8:00 rano do 22:00 w nocy. W weekendy z kolei, od soboty do niedzieli, wnioski można składać do rozpatrzenia od 9:00 rano do 17:00 po południu. Te, które złoży się w innych godzinach, rozpatrywać się będzie o najbliższej porze pracy firmy.

Możliwość przedłużenia pożyczki

W przypadku problemów z terminową spłatą zobowiązania, Finbo przewiduje możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Z tej płatnej usługi można skorzystać jednorazowo po uprzednim skontaktowaniu się z firmą. Możliwości wyboru czasu przedłużenia są dość szerokie – wynoszą 7 dni (tydzień), 14 dni (2 tygodnie) lub 30 dni (miesiąc).

Sposób weryfikacji

Ostatnim etapem przed wydaniem decyzji o przyznaniu pożyczki online jest weryfikacja rachunku bankowego. Odbywa się ona w formie przelewu weryfikacyjnego 1 grosza, który przekazywany jest na wskazany numer rachunku pożyczkodawcy.

Wcześniej jednak, podczas wypełniania formularza pożyczkowego, trzeba jeszcze potwierdzić swój numer telefonu komórkowego.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Opisywana firma pożyczkowa wyróżnia się niewątpliwie wyjątkowo uproszczonym formularzem pożyczkowym. Widać, że twórcom tej firmy przyświecało zaoferowanie możliwie najprostszej pożyczki bez zbędnych formalności. Ponadto, warto jeszcze docenić wysoką kwotę maksymalną zobowiązania. Wynosi ona nawet 10 000 złotych.

Finbo – Dane firmy

Finbo

Fincapital Sp.z o.o.

Rodzaj:Firma pożyczkowa
Numer REGON:366100525
Numer NIP:7010642695
Numer KRS:0000653383
Kapitał zakładowy:5 000 zł
Adres Firmy:Postępu 18B 02-676 Warszawa

Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Weź pożyczkę w finbo