Finansowy Ekspres – opinie klientów i recenzja

RRSO 77,34 %
Nasza ocena 4
Okres spłaty 12 - 48 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka 100 - 15 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis Tak
Czas wypłaty 15 minut
Metoda wypłaty przelew/czek GIRO
Sposób weryfikacji wiele możliwości

Maksymalna rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 77.34 % . Podana wartość odnosi się do przykładowej pożyczki 2000,00 zł udzielonej na okres 4 miesięcy. PROWIZJA ZA UDZIELENIE POZYCZKI: 0,00 zł, PROWIZJA OPERACYJNA: 333,71 zł, ODSETKI: 61,47 zł, CAŁKOWITA KWOTA DO ZAPŁATY: 2395,18 zł, RRSO: 77.34 %, pierwsza RATA 196,14 zł, Ilość rat 4. (stan na dzień 01.04.2020r.)

Finansowy Ekspres to marka, która została powołana do życia przez spółkę Spark DigitUp z Krakowa. Koncentruje się ona na sektorze usług pozabankowych, działając od jesieni 2015 roku. Tym samym mamy do czynienia z kolejnym reprezentantem prężnie rozwijających się firm, które za pomocą marki pożyczkowej o chwytliwej nazwie starają się uzyskać jak najwięcej z wielkiego, pożyczkowego tortu.

Co znajdziemy w ofercie pożyczkodawcy Finansowy Ekspres?

Filarem, na którym został zbudowany Finansowy Ekspres, są pożyczki pozabankowe długoterminowe, czyli innymi słowy – pożyczki udzielane w formie ratalnej. Klient może uzyskać wsparcie finansowe oparte na konkurencyjnych parametrach, do czego wystarczy jedynie złożenie prostego wniosku internetowego.

Wszystko to dostępne w wyjątkowo atrakcyjnym opakowaniu, czyli nowoczesnej i przejrzystej stronie internetowej, która pozwala nam szybko pozyskać wszelkie wartościowe informacje na temat oferty w ciągu ledwie kilku minut.

Finansowy Ekspres opinia

Do kogo skierowana jest oferta firmy Finansowy Ekspres?

Pożyczki ratalne pozabankowe to rozwiązanie skierowane do wyjątkowo obszernego grona klientów, którzy szukają kompromisu między stosunkowo dużą kwotą środków do uzyskania, a mniej restrykcyjnymi wymaganiami i mniejszą ilością formalności niż w przypadku banków.

Będąc osobą prywatną, bez konieczności gromadzenia stosu dokumentów i przede wszystkim bez potrzeby wychodzenia z domu, można szybko zawnioskować o środki na realizację np. remontu, wyczekiwany wyjazd wakacyjny czy choćby sfinansowanie wyprawki szkolnej.

Dzięki dużym kwotom sięgającym nawet kilkunastu tysięcy złotych i czasie spłaty możliwym do rozłożenia nawet na 4 lata, Finansowy Ekspres może nie tylko pomóc uzupełnić budżet, ale i spłacić pożyczkę bez niepożądanych trudności, rozbijając zobowiązanie na rozsądne, niewielkie raty.

Szczegóły oferty – wysokość pożyczki i okres spłaty

Przyglądając się kalkulatorowi pożyczkowemu, Finansowy Ekspres przedstawia dość nietypowe zróżnicowanie tych informacji. Do wyboru zaznaczyć można dwie opcje – „dobra historia kredytowa” oraz „słaba historia kredytowa”.

Nie mają one jednak wpływu na parametry pożyczki, a koszty – o czym w kolejnym akapicie. Teraz sprawdźmy, jakiej wysokości pożyczki i na jak długo można oczekiwać wnioskując o wsparcie finansowe.

Minimalna wartość dostępnej pożyczki wynosi w takiej konfiguracji już 100 złotych. Kolejne wartości zobowiązania można powiększyć co kolejne 100 złotych, za to maksymalna kwota pożyczki to nawet 15 000 złotych.

W przypadku terminu spłaty, minimalny czas to 12 miesięcy (rok), za to kolejne dostępne wartości to 24 miesiące (2 lata), 36 miesięcy (3 lata) lub maksymalnie 48 miesięcy (4 lata).

Koszty pożyczki w Finansowy Ekspres

Jak wspomnieliśmy już wcześniej – koszty pożyczki w Finansowym Ekspresie zdeterminowane są przez dwa czynniki. W przypadku osób ze zdolnością kredytową, którą pożyczkodawca określa jako „dobrą”, liczyć można na korzystniejsze, niższe koszty i przez to atrakcyjniejszą ratę.

Osoby, których zdolność jest „słaba”, nie mają jednak zamkniętych drzwi przez Finansowy Ekspres. Rekompensatą są wówczas po prostu wyższe koszty pożyczki, przekładające się na nieco wyższą ratę.

Oto, jak wygląda to na reprezentatywnych przykładach.

 • „Dobra zdolność kredytowa”.
  – Kwota pożyczki: 5000 złotych
  – Termin spłaty: 24 miesiące.
  – Całkowity koszt pożyczki: 1364 złote.
  – Całkowita kwota do spłaty: 6364 złote.
  – Miesięczna rata: 265 złotych.
 • „Słaba zdolność kredytowa”.
  – Kwota pożyczki: 5000 złotych
  – Termin spłaty: 24 miesiące.
  – Całkowity koszt pożyczki: 2000 złotych
  – Całkowita kwota do spłaty: 7000 złotych
  – Miesięczna rata: 292 złote.

Jak widać, różnice w perspektywie miesięcznej to kwestia kilkudziesięciu złotych, a najbardziej widoczne są one dopiero w ostatecznym bilansie całkowitej kwoty, jaką należy zwrócić pożyczkodawcy.

Warunki pożyczki w Finansowy Ekspres

Pora opisać wszystkie warunki, jakim klient wnioskujący o pożyczkę musi sprostać, aby mieć jak największe szanse na korzystną decyzję pożyczkową. Aby się z nimi zapoznać, należy przemieścić się na niższe partie strony głównej, gdzie oczom ukazuje się sekcja „pytania i odpowiedzi”.

 • Klient musi być nie młodszy niż 18 lat, a także nie być starszy niż 80 lat.
 • Konieczne jest posiadanie stałego miejsca zamieszkania w Polsce.
 • Należy uzyskiwać udokumentowany, a także stały dochód w Polsce.
 • Nie można też widnieć w żadnym z rejestrów finansowych jako dłużnik.

Jakie bazy weryfikuje pożyczkodawca?

Z wyżej wspomnianymi wymaganiami dotyczącymi zdolności kredytowej wiąże się konieczność przejścia weryfikacji klienta w określonych bazach. Zostanie z nich pobrany stosowny raport, w którym Finansowy Ekspres upewni się, jak prezentuje się nasza historia kredytowa oraz czy nie mieliśmy w przeszłości kłopotów ze spłatą kredytów bankowych lub pożyczek pozabankowych.

W zakładce FAQ pożyczkodawca wymienia następujące bazy.

 • BIK (Biuro Informacji Kredytowej).
 • BIG InfoMonitor.
 • ERIF.
 • KRD (Krajowy Rejestr Długów).
 • ZBP (Związek Banków Polskich).

Warto zaznaczyć, że widnienie w jakimkolwiek z rejestrów z grona Biur Informacji Gospodarczej (BIG) równoznaczne jest z wydaniem negatywnej, czyli odmownej decyzji w sprawie wniosku o uzyskanie pożyczki.

Wnioskowanie o pożyczkę krok po kroku

Cały proces towarzyszący wnioskowaniu o pożyczkę w Finansowym Ekspresie trudno uznać za skomplikowany. Przedstawiamy go w kilku prostych krokach.

 1. Wejdź na stronę internetową finansowyekspres.pl i określ za pomocą kalkulatora pożyczkowego wysokość zobowiązania, jakiej oczekujesz, a także termin spłaty.
 2. Wskaż, czy Twoja zdolność kredytowa jest dobra lub gorsza – pozwoli to kalkulatorowi pożyczkowemu oszacować koszty pożyczki oraz wysokość miesięcznej raty, z którymi warto zapoznać się przed złożeniem wniosku.
 3. Następnie należy skierować się do przeciwnej, prawej strony witryny głównej, gdzie należy podać krótkie informacje kontaktowe do telefonicznego połączenia. Podajemy tylko imię, nazwisko, numer telefonu i klikamy niebieski przycisk „proszę o kontakt”.
 4. Niezwłocznie skontaktuje się z nami konsultant pożyczkowy, który dopełnia weryfikacji klienta i przekazuje ostateczny wniosek do rozpatrzenia.
 5. W ciągu 15 minut otrzymujemy informację o ostatecznej decyzji kredytowej. Środki pożyczkowe zostają przelane przelewem bankowym na wskazany numer konta bankowego lub możemy je też odebrać gotówką na poczcie.
 6. Gotowe!

Czym się wyróżnia pożyczka w Finansowy Ekspres?

Finansowy Ekspres podjął się trudnego zadania konkurowania w wyjątkowo licznie obsadzonej branży pożyczek pozabankowych, które uzyskać można na okres długoterminowy. Marka krakowskiego Spark DigitUp przygotowała jednak całą gamę atutów, aby przyciągnąć uwagę jak najszerszego grona zainteresowanych.

Nie zabrakło wspomnianego przez nas już na wstępnie atrakcyjnego i czytelnego projektu strony, ani przejrzystego rozmieszczenia wszelkich niezbędnych informacji. To, co wyróżnia Finansowy Ekspres, to bez wątpienia krótki czas potrzebny do uzyskania pożyczki.

Wystarczy deklarowane przez firmę 15 minut, aby otrzymać jasną i czytelną decyzję dotyczącą pożyczki. Co więcej, wszystko to odbywa się bez konieczności wychodzenia z domu, a formularz wnioskowania o wsparcie finansowe jest mało skomplikowany.

Warto docenić też otwarcie na klientów z gorszą zdolnością kredytową, dla których zresztą branża usług pozabankowych zazwyczaj jest otwarta. Choć nie jest możliwe uzyskanie środków z negatywnymi wpisami w BIG, to jednak np. także i z niższymi dochodami i nieliczną historią spłacanych zobowiązań otwiera drzwi do pożyczki.

Pamiętać należy jedynie o nieco wyższym koszcie, który rekompensuje wyższe ryzyko udzielenia takiej pożyczki.

Podsumowując – usługi firmy Finansowy Ekspres możemy polecić tym, którzy szukają większej ilości łatwo i szybko dostępnej gotówki na niewygórowanych warunkach.

Finansowy Ekspres – dane firmy

Finansowy Ekspres

Spark DigitUP Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 363042916
Numer NIP: 6762496391
Numer KRS: 0000587711
Kapitał zakładowy: 205 000 zł
Adres Firmy: Pl. Wolnica 13/10, 31-060 Kraków, Polska
3.7/5 - (3 votes)
Opinie klientów o Finansowy Ekspres (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Finansowy Ekspres