Feniko – opinie klientów i recenzja

Kwota 300 - 3 000 zł
Promocja Nie
Zaświadczenie o zarobkach Nie
Okres spłaty 7 - 61 dni
Wiek pożyczkobiorcy 20 - 75 lat
Czas wypłaty 15 min
Metoda wypłaty przelew, czek GIRO
Wymagane konto bankowe Tak
Sposób weryfikacji szybki przelew
Nasza ocena 4,50
Pierwsza pożyczka gratis Tak
Oprocentowanie 20 %
RRSO 0 %
Maks. kolejna pożyczka 3000 zł
Maks. pierwsza pożyczka 300 - 3 000 zł

Reprezentatywny przykład dla kolejnej Pożyczki udzielonej za pośrednictwem Feniko.pl: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 284,53 % Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 1 000,00 złotych, oprocentowanie zmienne: 20,0 %, całkowity koszt pożyczki: 459,80 złotych (w tym prowizja: 400,26 zł, odsetki: 59,54 zł), całkowita kwota do zapłaty: 1 459,80 złotych, płatna w 6 miesięcznych ratach (pierwsze pięć rat w kwocie 243,23 zł, ostatnia rata w kwocie 243,65 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 08.07.2022 r.

Widniejąca w KRS pod pełną nazwą Feniko Finanse sp z o.o, na dobre zadomowiła się jako godna uwagi alternatywa dla dużych graczy, działających na rynku pożyczkowym. Bez konieczności wychodzenia z domu, klienci Feniko mogą liczyć nie tylko na konkurencyjne warunki, ale i liczne promocje skierowane szczególnie do nowych klientów. Co konkretnie ma do zaoferowania opisywany pożyczkodawca i co warto wiedzieć o jego usługach?

Dostępna oferta pożyczek w Feniko

Oferta Feniko skierowana jest do klienta, który poszukuje łatwo i szybko dostępną pożyczkę online. Usługi tej firmy będą odpowiednie zarówno dla klientów poszukujących mniejszych kwot do szybkiej spłaty, jak i tych nieco wyższych, regulowanych w miesięcznych ratach.

Choć wiele konkurencyjnych platform decyduje się oprzeć swoją ofertę na jednym typie pożyczki. W Feniko ubiegać się można o dwa najpopularniejsze rodzaje pożyczek.

Jak wziąć pożyczkę w Feniko?

Jak przystało na firmę oferującą pożyczki online, wnioskowanie w Feniko oparte jest na prostym schemacie, który nie jest przesadnie angażujący czasowo. Przedstawiamy wszystkie etapy, jakie należy przejść do momentu otrzymania pieniędzy prosto na konto bankowe.

 1. Wejdź na stronę internetową Feniko.pl i określ za pomocą suwaka dwa podstawowe parametry. Pierwszy pozwala ustalić kwotę pożyczki, z kolei znajdujący się niżej dobiera optymalny czas spłaty zobowiązania.
 2. Sprawdź koszty pożyczki na dobranych przez siebie warunkach. Jeżeli jesteś nowym klientem, Feniko obejmie Cię promocją polegającą na finansowaniu z 0% RRSO!
 3. Pora wybrać przycisk „weź pożyczkę”. Feniko przekieruje Cię na tym etapie do formularza pożyczkowego, który wypełnić należy najważniejszymi danymi. Podaj informacje osobowe, numer PESEL, serię dowodu osobistego czy e-mail oraz numer telefonu.
 4. Wykazać trzeba też posiadanie stałego, udokumentowanego dochodu.
 5. Teraz klient uiścić musi przy pomocy usługi Blue Media tzw. opłatę weryfikacyjną, aby potwierdzić swoją tożsamość i rozpocząć etap weryfikacji. Jej kolejnym elementem będzie sprawdzenie m.in. zdolności kredytowej oraz sytuacji dochodowej klienta.
 6. Złożony wniosek poczekać musi na weryfikację, o której rezultacie Feniko informuje za pomocą wiadomości SMS oraz e-maila. Firma deklaruje, że stara się jak najszybciej przeprowadzić ten etap, aby klient nie musiał zbyt długo czekać.
 7. W przypadku pozytywnej decyzji, Feniko przechodzi do zawarcia z klientem umowy pożyczki. Przyznana kwota pożyczki może trafić na konto nawet w 15 minut od pozytywnej decyzji firmy.
Feniko opinie

Warunki otrzymania pożyczki w Feniko

Podobnie jak w innych serwisach pozabankowych firm pożyczkowych, Feniko w jasny i czytelny sposób informuje swoich klientów o warunkach udzielenia pożyczki. Wystarczy zajrzeć do zakładki „pytania i odpowiedzi”, gdzie poznamy modelowego klienta Feniko.

 • Do zawarcia umowy pożyczki niezbędne jest wykazanie stałego źródła dochodu, który pozwoli na bezproblemową spłatę zobowiązania. Feniko honoruje różne formy uzyskiwania dochodu: umowa o pracę, umowa-zlecenie czy umowa o dzieło, a także emeryturę, rentę czy świadczenie przedemerytalne.

Ponadto, tradycyjnie dla firm udzielających pożyczki online pamiętać należy o konieczności posiadania polskiego obywatelstwa i dowodu osobistego. Do weryfikacji tożsamości oraz wypłaty pożyczki niezbędne jest także m.in. konto bankowe oraz telefon komórkowy. Feniko u każdego klienta przeprowadza też wnikliwą weryfikację historii kredytowej w bazach BIK i BIG.

Dokumenty wymagane do uzyskania pożyczki

Firmy pożyczkowe zakładają uproszczoną i mniej czasochłonną weryfikację, niż ma to miejsce w przypadku np. tradycyjnych kredytów gotówkowych w bankach. Jak wspomnieliśmy już wcześniej, tożsamość potwierdza się dzięki wirtualnej usłudze Blue Media, która stanowi wstęp do sprawdzenia historii kredytowej klienta.

Co więcej, Feniko nie wymaga do wniosku pożyczkowego żadnych fizycznych dokumentów. Wystarczy zadeklarować posiadaną wysokość dochodów oraz źródło, z którego je pozyskujemy w stałej i regularnej perspektywie.

Jak przebiega weryfikacja klienta w Feniko

Aby zapoznać się z zasadami dotyczącymi weryfikacji historii finansowej klienta, zajrzeć wystarczy do regulaminu dostępnego na stronie internetowej. Tam możemy się dowiedzieć, że weryfikacja w bazach dłużników odbywa się we wszystkich największych i najpopularniejszych rejestrach.

Informacje tam dostępne będą kluczowe do podjęcia ostatecznej decyzji przez pożyczkodawcę. Gdzie Feniko sprawdzi nasze dane o historii płatności kredytów i pożyczek?

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej
 • BIG InfoMonitor
 • ERIF
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej
 • CRIF

Wysokość pożyczki w Feniko, termin spłaty i ostateczne koszty

Pora sprawdzić, jakie parametry oferty pożyczkowej przewidziane są w Feniko dla potencjalnych klientów, z czym zapoznać można się szybko już chwilę po wejściu na stronę główną. Najpierw podajmy szczegóły dotyczące pożyczki, później jej koszty.

 • Kwota pożyczki.
  Minimalna wartość pożyczki w Feniko wynosi już 300 złotych i może być powiększana co 50 złotych, aż osiągnięta zostanie maksymalna kwota pożyczki. Ta wynosi nawet 3000 złotych, zarówno dla nowych, jak i stałych klientów.
 • Termin spłaty.
  Jak wspomnieliśmy już na wstępie, okres obowiązywania umowy pożyczki w Feniko przyjąć może postać typową dla pożyczek krótkoterminowych, jak i ratalnych. W pierwszym przypadku jest to od 7 do 30 dni, z kolei w drugim – 2, 3, 4, 5 lub maksymalnie 6 miesięcy na uregulowanie zobowiązania.

Teraz pora poznać reprezentatywny przykład wysokości kredytowanych kosztów w Feniko na przykładzie kalkulacji przedstawionej przez pożyczkodawcę.

 • Kwota pożyczki: 3000 zł.
 • Termin spłaty: 6 miesięcy.
 • Prowizja: 1200,90 zł.
 • Odsetki: 155,83 zł.
 • Wysokość raty: 725,98 zł.
 • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 278,17 %.
 • Całkowity koszt pożyczki: 1356,73 zł.
 • Całkowita kwota pożyczki: 4356,73 zł.

Jakie są warunki pierwszej pożyczki w Feniko?

Pierwsza pożyczka w Feniko, co warto docenić, nie różni się szczególnie w swoich podstawowych założeniach w porównaniu do oferty dla stałych klientów. To, co stanowi o jej wyjątkowości, to promocja dotycząca 0% RRSO, jeżeli pożyczamy po raz pierwszy.

 • Nowi klienci nie ponoszą kosztu zaciągnięcia pożyczki.
 • Spłacając pożyczkę w terminie, zwraca się dokładnie tyle samo, ile się pożyczyło.
 • Oferta stosowana jest tylko przy pierwszej pożyczce.
 • Promocja darmowej pierwszej pożyczki dotyczy tylko pożyczki krótkoterminowej na kwotę od 300 do 3000 złotych, pożyczanej na okres od 7 do maksymalnie 30 dni.

Czy istnieje promocyjna oferta dla stałych klientów?

Także i w przypadku kolejnej pożyczki udzielonej w Feniko klienci mogą liczyć na atrakcyjne promocje. W momencie pisania tej recenzji, firma oferowała bonus „Masz aż tyle na spłatę…”.

 • Klient otrzymuje wydłużony termin spłaty pożyczki krótkoterminowej, który w porównaniu do standardowej oferty jest dwukrotnie większy.
 • Pożyczyć można od 300 do 3000 złotych, lecz nie na maksymalnie 30, a na 61 dni.

Ile trzeba czekać na decyzję i przelew?

Feniko deklaruje, że przy każdym otrzymanym wniosku pożyczkowym stara się jak najszybciej przeprowadzić potrzebne działania weryfikacyjne. Warto pamiętać, jakie działania skrócą do minimum czas oczekiwania na decyzję.

 • Szybko wykonany przelew weryfikacyjny za pomocą usługi Blue Media.
 • Sprawne odczytanie wiadomości SMS lub e-mail o decyzji pożyczkowej, po czym pozostanie po naszej stronie jedynie zaakceptowanie oferty i dopełnienie formalności.

W przypadku pozytywnej decyzji pożyczkowej Feniko deklaruje, że przelew środków odbywa się już w ciągu 15 minut od jego zlecenia.

Co w przypadku opóźnienia spłaty pożyczki?

Feniko nie przewiduje dla swoich klientów żadnych taryf specjalnych w przypadku pojawienia się kłopotów z terminową spłatą pożyczki. Co za tym idzie, już po pierwszym dniu opóźnienia, zgodnie z zapisami regulaminu, naliczone mogą zostać odsetki za każdy dzień nieuregulowania zobowiązania.

Rosną one zatem proporcjonalnie, z czasem mogąc doprowadzić do podjęcia się przez firmę działań windykacyjnych. Warto podejmować się na takim etapie kontaktu z firmą. Najgorsze, co można zrobić, to w przypadku braku spłaty pożyczki pozostawać biernym.

Poza samą pożyczką szybko pojawi się wówczas nowy koszt (karne odsetki za opóźnienie), który już w kilka dni może osiągnąć alarmującą wysokość.


Dane kontaktowe

Telefon kontaktowy: 604 95 00 95

Monitorowanie należności: 32 661 43 03

Poczta e-mail: kontakt@feniko.pl

Godziny pracy biura obsługi klienta: poniedziałek-piątek; 8:00-18:00

Dane firmy Feniko

 

Feniko Finanse Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 381629139
Numer NIP: 6462973881
Numer KRS: 0000752082
Kapitał zakładowy: 4 300 000 zł
Adres Firmy: ul. Towarowa 23 43-100 Tychy
5/5 - (5 votes)
Opinie klientów o Feniko (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Feniko