eXtraKIESZEŃ – opinie klientów i recenzja

extrakieszen logo

Zarówno w przypadku poszukiwania optymalnej oferty pożyczki pozabankowej bezpośrednio u firmy pożyczkowej, jak i u pośrednika pożyczkowego, klienci jako priorytet przyjmują podobne informacje.

Znaczenie mają przede wszystkim dostępne kwoty pożyczki, nieskomplikowane warunki oraz niewygórowane koszty całkowite, a dobrym zwieńczeniem spraw jest sprawdzenie, czy dotychczasowi klienci rekomendują prezentowane usługi. Do tego celu prowadzi zazwyczaj fraza „eXtraKIESZEŃ opinie” wpisywana w okno wyszukiwarki.

eXtraKIESZEŃ opinie specjalistów

Do poprawy z kolei niektórzy wymieniają rozmieszczenie informacji na stronie, które „rozjeżdżają się” na ekranach niektórych laptopów, a także sprawność komunikacji z biurem obsługi klienta w sprawie decyzji co do pożyczki.

EXtraKIESZEŃ co to za firma pożyczkowa?

Pod nazwą eXtraKIESZEŃ kryje się polska platforma pośrednictwa pożyczkowego, która zajmuje się oferowaniem możliwości złożenia wniosku o udzielenie wsparcia finansowego, następnie przekazując go do jednego z kilkudziesięciu partnerów.

Twórcą tej witryny oraz samej marki jest polska spółka akcyjna Sfera Finansów z Wrocławia, która działa niemal od dekady w polskiej branży usług pozabankowych. Wyróżnia się tak samo dużym doświadczeniem w tej dynamicznie rozwijającej się i niezwykle konkurencyjnej branży, wykorzystując to tym razem w sferze usług pośrednictwa pożyczkowego.

Celem, jaki przyświecał wprowadzeniu marki eXtraKIESZEŃ na rynek, było ułatwienie polskim konsumentom pozyskiwania pożyczek maksymalnie zoptymalizowanych pod ich potrzeby finansowe. Zamiast składać nawet kilka wniosków w różnych firmach, których procesowanie wcale nie musi się ograniczać do godzin, ale i nawet dni (!) – wystarczy wypełnić formularz na stronie opisywanej platformy pożyczkowej, a ta wyręcza konsumenta w dalszych czynnościach. Teoretycznie brzmi to świetnie. W dzisiejszej recenzji sprawdzamy, jak to jednak działa w praktyce.

extra kieszen opinie

Jak wygląda oferta pożyczki w eXtraKIESZEŃ?

Jak wspominaliśmy już wyżej, eXtraKIESZEŃ oferuje swoim konsumentom kompleksowe usługi z zakresu pośrednictwa pożyczkowego. Składając tutaj wniosek o uzyskanie wsparcia finansowego, otrzymujemy obszerną i kompletną pomoc w znalezieniu możliwie najlepiej dopasowanej oferty do naszych oczekiwań.

Przyjrzyjmy się najważniejszym detalom wyróżniającym działanie eXtraKIESZEŃ.

 • Składając wniosek 100% online za pośrednictwem strony internetowej, jest on wysyłany jednocześnie do kilkudziesięciu partnerów eXtraKIESZEŃ.
 • Sprawdzają oni wskazane przez konsumenta oczekiwane parametry pożyczki z zakresu kwoty oraz terminu spłaty, po czym wybrani wysyłają odpowiedź i propozycję własnej oferty.
 • eXtraKIESZEŃ pomaga przeprowadzić proces weryfikacji, a także podpisania umowy oraz przyznania kwoty pożyczki za pomocą przelewu lub gotówki.

Dla kogo usługi firmy to dobra propozycja?

Usługi pośrednika pożyczkowego to szczególnie dobre rozwiązanie w niniejszych przypadkach.

 • Gdy obawiamy się, że nasz wniosek pożyczkowy może zostać odrzucony, co dodatkowo negatywnie wpłynie na dalszą zdolność kredytową.
 • Zdajemy sobie sprawę z nie najlepszej zdolności kredytowej, która może utrudnić uzyskanie pożyczki w danej firmie, a nie chcemy ryzykować czasochłonnej czynności składania wniosków w różnych firmach z rzędu.
 • Nie mamy czasu na poszukiwanie optymalnej oferty pożyczkowej i wolimy zaoszczędzić go, korzystając z pomocy eXtraKIESZEŃ.
 • Jesteśmy otwarci na różne formy zabezpieczenia, zarówno w formie weryfikacji zdolności kredytowej, jak i np. poręczenia lub zabezpieczenia majątkowego.

Jakie pożyczki można uzyskać w eXtraKIESZEŃ?

Istotnym atutem przedstawionej platformy pożyczkowej jest możliwość skorzystania z usług różnego typu firm pożyczkowych. Pożyczki mogą w końcu różnić się terminem spłaty czy zabezpieczeniem.

Minimalne i maksymalne kwoty pożyczki

Opisywany pośrednik pożyczkowy pozwala w krótkim czasie zapoznać się z wszystkimi niezbędnymi informacjami na temat kwoty i czasu spłaty pożyczki, jakie można uzyskać za jego pomocą. W tym celu wystarczy przyjrzeć się kalkulatorowi z dołączonymi dwoma suwakami, które szybko rozwiewają wszelkie wątpliwości.

W przypadku kwoty pożyczki, minimalna dopuszczona wartość to już 500 złotych, z możliwością powiększania jej o kolejne 100 złotych aż do maksymalnej sumy. Wynosi ona aż 150 000 złotych.

Jeśli z kolei mowa o terminie spłaty, to mowa tutaj o wartościach co najmniej 2-miesięcznych. Dalej można je powiększać o kolejny 1 miesiąc, z maksymalnym przewidzianym terminem spłaty równym 48 miesiącom, czyli aż 4 latom.

Koszty pożyczki w platformie eXtraKIESZEŃ

Platforma eXtraKIESZEŃ udostępnia też na swojej stronie internetowej obszerne informacje dotyczące kosztów związanych z potencjalną pożyczką do uzyskania za ich pośrednictwem. Przedstawiamy obszerne opłaty tworzące całkowity koszt na podstawie reprezentatywnego przykładu.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 131% dla następujących założeń: całkowita kwota kredytu: 1500 PLN; okres kredytowania: 4 miesiące; oprocentowanie stałe kredytu: 7.2% w skali roku. Łączna liczba rat: 4-miesięczne, każda równa i płatna po 444,14 PLN. Całkowita kwota do spłaty przez konsumenta: 1776,57 PLN. Całkowity koszt kredytu 1776,58 PLN, w tym: suma odsetek w całym okresie kredytowania: 22,57 PLN, prowizja za udzielenie kredytu: 254 PLN, opłata przygotowawcza zwracana konsumentowi: 0,01 PLN. Oprocentowanie kredytu jest stałe w całym okresie obowiązywania umowy.

Warto dodać, że powyższe wyliczenie oparte jest na najbardziej aktualnej kalkulacji pochodzącej z końca maja 2020 roku. Co więcej, eXtraKIESZEŃ zastrzega, że RRSO ma swój maksymalny dopuszczony wymiar i nie może on być wyższe niż 131%.

Warunki udzielania pożyczek w eXtraKIESZEŃ

Określone warunki np. pod kątem dopuszczalnego wieku pożyczkobiorcy, oczekiwanych zabezpieczeń czy innych parametrów wskazujących profil pożądanego klienta, jak wiadomo, mogą się znacznie różnić w zależności od określonej firmy pożyczkowej.

Platforma eXtraKIESZEŃ robi na tym polu spory ukłon w stronę konsumenta, gdyż już na swojej stronie internetowej przedstawia obszerne informacje dotyczące wstępnych wymagań, które musi spełnić każdy przed złożeniem wniosku.

 • Należy być wieku minimalnie 20 lat lub maksymalnie 80 lat.
 • Potrzebne będzie przygotowanie numeru telefonu komórkowego, a także adresu poczty e-mail.
 • Wykazać należy posiadanie stałego i regularnego źródła dochodu, które trafia np. na nasze konto bankowe.
 • Konieczny jest poza tym status osoby fizycznej i pełna zdolność do podejmowania czynności prawnych.

Jakie bazy dłużników weryfikuje firma?

Jako że platforma eXtraKIESZEŃ nie jest pożyczkodawcą, to osobiście nie zajmuje się ona weryfikacją zdolności kredytowej w bazach finansowych. Co więcej, w zależności tego, z jakiej oferty pożyczki będziemy chcieli skorzystać, mowa o bardzo zróżnicowanych metodach zabezpieczenia – nie zawsze musi to być pobranie np. raportu z bazy, ale zamiast tego wspomniane wcześniej poręczenie gwaranta lub zastawienie mienia.

Jeżeli jednak zaproponowana zostanie nam oferta firmy pożyczkowej, która sprawdza bazy, to należy przygotować się na weryfikację w dowolnej z poniższych. Niektóre mogą sprawdzać tylko wybrane z wymienionych, inne – każdą z nich.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowe.
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • ERIF.
 • BIG InfoMonitor.
 • CRIF.
 • ZBP – Związek Banków Polskich.

Jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę?

Proces ubiegania się o pożyczkę za pomocą platformy eXtraKIESZEŃ jest wyjątkowo prosty i przejrzysty. Posiłkując się informacjami przedstawionymi na stronie głównej można stwierdzić, że mamy do czynienia z rozwiązaniami, które nie powinny sprawiać trudności nawet tym, którzy korzystają z usług pożyczkowych po raz pierwszy.

 1. Wszystko odbywa się w 100% online, dlatego w pierwszym kroku należy wejść na stronę główną extrakieszen.pl i za pomocą dwóch dostępnych suwaków wybrać interesującą nas kwotę pożyczki, a następnie – dogodny termin spłaty.
 2. Po wybraniu dogodnych wartości, należy kliknąć w znajdujący się nad suwakami zielony przycisk „złóż wniosek”, po czym zostaniemy przekierowani do internetowego formularza.
 3. Po wypełnieniu formularza niezbędnymi informacjami o m.in. naszych danych osobowych, należy go zatwierdzić i przekazać do pośrednika.
 4. Po wglądzie do formularza, eXtraKIESZEŃ przekazuje nam propozycję określonych pożyczek, które możemy uzyskać za jej pośrednictwem.
 5. W przypadku przystania przez klienta na wskazane warunki, pozostaje już tylko czekać na kuriera z umową pożyczki.
 6. Podpisanie umowy pożyczki należy dopełnić w obecności kuriera, po czym pozostaje już tylko czekać na otrzymanie środków pożyczkowych. Może to się odbyć zarówno poprzez przelew bankowy, jak i przekaz pocztowy w formie klasycznej gotówki.

Czym się wyróżnia eXtraKIESZEŃ?

Przedstawiona dziś firma pozabankowa, specjalizująca się w szeroko pojętych usługach pośrednictwa pożyczkowego to jeden z najciekawszych usługodawców tego typu. Za jego pomocą można nie tylko zaoszczędzić cenny czas, otrzymując jednocześnie nawet kilkanaście różnych ofert wsparcia finansowego, ale także sporym ułatwieniem jest domknięcie całego procesu w 100% online.

Warto docenić też stosunkowo przejrzyste i mało zagmatwane warunki do spełnienia, podobnie jak sam proces wnioskowania o wsparcie finansowe. Bez potrzeby przelewania 1 grosza, można skorzystać z różnych form pożyczki – zarówno krótkoterminowej, jak i długoterminowej. Jeżeli cenimy sobie czas i wzorową kondycję swojej zdolności kredytowej – warto przyjrzeć się bliżej pośrednikowi marki eXtraKIESZEŃ!

eXtraKIESZEŃ – dane firmy

ExtraKieszeń

Sfera Finansów SA

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 146309425
Numer NIP: 5222999573
Numer KRS: 0000434033
Kapitał zakładowy: 388 000 zł
Adres Firmy: ul. Buraczana 6B 52-311 Wrocław
Komentarze (0)
Zostaw komentarz