eToro – opinie klientów i recenzja

Prowizja od kontraktów na indeksy Indywidualnie
Prowizja od obrotu akcjami Indywidualnie
Prowadzenie konta Zmienne
Disclaimer informatin 79% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Nasza ocena 5

Banki i instytucje pozabankowe oferują konta maklerskie, zachęcając do otwierania rachunków inwestorów detalicznych. Sprawdźmy, jak wygląda inwestowanie na platformie eToro i co ten broker ma nam do zaoferowania.

Czym jest eToro?

eToro jest serwisem brokerskim online. Umożliwia nam inwestowanie pieniędzy na rozmaitych rynkach finansowych, w nadziei na pomnożenie majątku. Historia jego działania sięga 2007 roku, a szczególną uwagę użytkowników przykuł wpleceniem w swoją platformę pierwiastka społecznościowego.

Inwestorzy korzystający z eToro mogą się bowiem wymieniać doświadczeniami, doradzać sobie i tworzyć wzajemnie wspomagające się w inwestowaniu grupy. Sprzyjało to nie tylko dokonywaniu inwestycji, ale także tworzeniu rozumiejącej się społeczności.

Korzystając z usług brokera eToro, możemy liczyć na różnorodność ofertową. Dostępne są tam zarówno tradycyjne instrumenty finansowe, jak i wiele najnowszych rozwiązań. Ponadto czeka na nas usługa zarządzania portfelem, świadczona całkowicie online. Dzięki niej wszystkie inwestowane środki znajdziemy w jednym miejscu.

W podjęciu decyzji inwestycyjnej pomagają nam także głosy specjalistów oraz porady serwisu, do których mamy swobodny dostęp.

etoro - oferta
eToro to wiodąca platforma na rynku inwestowania, która z roku na rok powiększa grono swoich wiernych użytkowników, etoro.com

Czy platforma eToro jest bezpieczna?

eToro od lat zajmuje się obsługą rachunków inwestorów detalicznych. Nigdy nie miał większych kłopotów i działa zgodnie z prawem, co stanowi dowód jego wiarygodności. Oprócz tego na jego korzyść przemawia to, że dysponuje:

 • CySEC — zezwoleniem wydanym przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych;
 • ASIC — zezwoleniem Australijskiej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Inwestycji;
 • FCA — zezwoleniem brytyjskiego Financial Conduct Authority.

W przypadku kłopotów brokera eToro z płynnością finansową, jesteśmy chronieni przez Europejski Fundusz Gwarancyjny.

Jak wygląda oferta eToro? W co można inwestować?

Broker eToro stworzony został z myślą o użytkownikach bardzo zróżnicowanych. Jego celem jest umożliwienie inwestowania niemalże każdemu, jedynie z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji. Aby to zrealizować, serwis udostępnia wiele instrumentów finansowych:

 • akcje (globalne rynki finansowe);
 • kryptowaluty;
 • surowce;
 • waluty;
 • indeksy giełdowe;
 • fundusze ETF;

eToro umożliwia w ramach swojej oferty inwestowanie w kontrakty CFD. Możemy zdecydować się na nie w przypadku każdego z dostępnych w ofercie instrumentów finansowych.

Jak działają kontrakty CFD w praktyce? Są to tzw. kontrakty różnic kursowych, w których zyskać (lub niestety stracić) możemy na różnicy między ceną otwarcia a zamknięcia pozycji, w którą włożyliśmy swoje pieniądze.

eToro – opinie klientów i recenzja

W ofercie eToro dostępny jest także bardzo wygodny portfel, na którym możemy trzymać wszystkie swoje aktywa. Jest on odpowiednio zabezpieczony, dzięki czemu nie musimy martwić się o nasze środki. Możemy z jego poziomu błyskawicznie wymieniać, kupować i sprzedawać kryptowaluty.

Konto eToro gwarantuje nam dostęp do wszystkich najważniejszych wirtualnych monet, takich jak:

 • Bitcoin;
 • Ethereum;
 • Polkadot;
 • Solana;
 • Cardano.

Oprócz pozycji wymienionych powyżej, handlować tam możemy także szeregiem tańszych i mniej znanych altcoinów. Łącznie jest tam kilkadziesiąt różnych monet elektronicznych.

Funkcjonalności dostępne w eToro

eToro przygotował wiele różnorodnych funkcjonalności. Co istotne, są one dostosowane zarówno do potrzeb zaawansowanych, jak i początkujących inwestorów. Wymienić tu można m.in.:

 • eToro demo — narzędzie umożliwiające rozwijanie zdolności inwestycyjnych. Do naszej dyspozycji jest wirtualne konto, na którym mamy 100 tysięcy dolarów do wykorzystania. Z jego pomocą możemy ćwiczyć, rozwijać swoje strategie i przekonać się, czy usługa brokera jest dla nas odpowiednia.
 • Śledzenie doświadczonych traderów (tzw. copy trading) – działanie to uznać można za rodzaj doradztwa inwestycyjnego. Dzięki niemu obserwujemy i automatycznie kopiujemy działania doświadczonych inwestorów.
 • eToro opinie — serwis umożliwia dzielenie się swoimi doświadczeniami z innymi użytkownikami.
 • Narzędzie dźwigni finansowej — jako klienci eToro możemy skorzystać z dźwigni pomnażającej nasze środki nawet 5-krotnie. Wszystkie pozycje w tym przypadku mają formę kontraktów CFD. Działanie takie daje szansę na potencjalne zdobycie większych pieniędzy, jednocześnie jednak zwiększa ryzyko inwestycyjne.
 • Wiadomości i analizy inwestycyjne — eToro udostępnia portal z newsami związanymi ze światem giełd, rynków finansowych i kryptowalut. Daje to dostęp do najważniejszych informacji w jednym miejscu. Może być to podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej, która potencjalnie przyniesie nam zysk.
 • Klub eToro — członkowie klubu mogą liczyć na dodatkowe usługi oraz oferty specjalne. Tworzą społeczność osób aktywnie inwestujących, które korzystać mogą z 5 różnych pakietów: Silver, Gold, Platinum, Platinum+ i Diamond. Każda z nich wiąże się z pakietem korzyści dodatkowych.

Opłaty, koszty transakcyjne i prowizje w eToro

Broker eToro pozwala na darmowe otwarcie rachunku inwestycyjnego i nie pobiera opłat za jego zarządzanie. Za darmo możemy też tam inwestować w akcje, a marżą nie są objęte w tym przypadku zarówno zlecenia, jak i opłaty skarbowe. Wypłata środków obarczona jest opłatą w wysokości 5 USD.

Sprzedaż oraz kupno kryptowalut związane jest z uiszczeniem opłaty w wysokości 1%. Prowizja ta doliczana jest od razu do ceny rynkowej. Oznacza to, że podczas otwierania i zamykania pozycji jest już wliczona w cenę, którą widzimy.

Wiemy już, jak działają kontrakty CFD, czas więc przeanalizować, jak naliczane są od nich opłaty.

W tym przypadku eToro posługuje się punktami, procentami oraz tzw. pipsami. Ta jednostka jest miarą zmiany ceny jednego instrumentu w stosunku do drugiego. Wysokość opłaty w pipsach zależy od konkretnego zlecenia oraz instrumentu finansowego. Minimalne stawki przedstawia poniższa tabela.

Instrumenty finansoweWysokość prowizji
Walutymin. 1 pips
Surowcemin. 2 pipsy
Indeksymin. 0,75 punkta
Akcje i fundusze ETFmin. 0,09%

eToro oferuje darmowe wpłaty, musimy jednak pamiętać, że rachunek serwisu prowadzony jest w dolarach amerykańskich. W przypadku wykonania przelewu w innej walucie możemy zostać obarczeni kosztami przewalutowania.

Poza tym za brak aktywności przez rok, broker może obarczyć nas miesięczną opłatą wynoszącą 10 USD.

Broker eToro a podatek

eToro podlega:

 • FATCA — ustawie o zgodności podatkowej rachunków zagranicznych;
 • CRS — Wspólnemu Standardowi Sprawozdawczości.

Oznacza to, że każdy użytkownik zobowiązany jest do samodzielnego opłacenia podatku od przeprowadzanych inwestycji. Jego wysokość zależy od prawa obowiązującego w państwie naszej rezydencji podatkowej. W Polsce wszelkie wpływy z handlu kontraktami CFD, akcjami, kryptowalutami oraz innymi instrumentami finansowymi są opodatkowane. Związane jest to z zapłatą podatku od zysków kapitałowych wynoszącego 19%.

Dodatkowo – w przypadku wyższych zysków – dotyczyć nas może podatek solidarnościowy. Jest on równy 4%, a obowiązuje on osoby fizyczne, które osiągną dochód przekraczający milion złotych.

Jako inwestorzy rozliczamy swoje wpływy z giełdy za pomocą zeznania PIT-38 i formularza PIT-8C. Dotyczy to zarówno osiągniętych zysków, jak i strat. Rozliczenia dokonujemy tylko w momencie zakończenia i zrealizowania inwestycji.

Założenie konta w eToro

Założenie konta w eToro nie jest skomplikowane, można to zrobić w 5 prostych krokach.

 1. Na stronie głównej naciskamy przycisk Dołącz do nas, a następnie wprowadzamy wszystkie dane wymagane od nas w formularzu osobowym.
 2. Czytamy regulamin oraz zasady ochrony prywatności. Akceptujemy je, a następnie przesyłamy swoje dane poprzez naciśnięcie przycisku Rejestracja.
 3. Przechodzimy uwierzytelnianie naszego konta. Jest to niezbędne w ramach procesu KYC, który zapobiega działaniom niezgodnym z prawem. Musimy potwierdzić wprowadzone dane poprzez wysłanie zdjęcia lub skanu dowodu tożsamości (paszport lub dowód osobisty).
 4. Wypełniamy kwestionariusz dotyczący naszych planów związanych z inwestowaniem. Musimy odpowiedzieć też na pytania dotyczące naszej płynności finansowej, statusu zawodowego, wiedzy z zakresu finansów itp.
 5. Możemy cieszyć się w pełni funkcjonalnym kontem i zlecać swoje pierwsze inwestycje.

eToro: Czym jest krajowy numer identyfikacyjny?

W celu ochrony konsumenta i zwiększenia jego bezpieczeństwa eToro zbiera szczegółowe dane o wszystkich użytkownikach. Dzięki temu możliwa jest skuteczna weryfikacja konta, a także zapobieganie realizacji nielegalnych procederów. Z tego powodu podczas zakładania konta musimy podać krajowy numer identyfikacyjny. W przypadku obywatela Polski jest nim PESEL.

Zalety i wady eToro

Zalety eToro:

 • wiele instrumentów finansowych;
 • liczne usługi dodatkowe;
 • wygodny portfel;
 • łatwa w obsłudze strona internetowa i aplikacja mobilna;
 • przejrzyste zasady naliczania opłat i prowizji;
 • darmowe założenie i prowadzenie konta;
 • platforma tworząca społeczność;
 • wiarygodna i bezpieczna platforma.

Wady eToro:

 • rachunek wyłącznie w USD;
 • konieczność przewalutowania środków;
 • dość wysoka opłata przy wypłatach.

Czy warto korzystać z platformy eToro?

eToro kusi kontraktami CFD, kryptowalutami, akcjami na rynkach międzynarodowych i wieloma innymi instrumentami finansowymi, które udostępnia. Zaletą serwisu jest też szereg usług dodatkowych oraz niezbyt wysokie prowizje. Nie oznacza to jednak, że eToro nie ma żadnych wad. Wypłata środków jest obarczona dość wysoką opłatą, a transakcje realizowane są wyłącznie w dolarach.

Mimo to jednak eToro jest brokerem wartym rozważenia. Dostosował swoją bogatą ofertę zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych inwestorów. Umożliwia skuteczną naukę inwestowania, śledzenie doświadczonych traderów, jak i naukę na własnych błędach.

Ponadto konto demo, które nie oferuje kontraktów CFD i żadnych innych w prawdziwej wersji, jest świetną szkołą dla osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją giełdową przygodę i oswoić się z wszystkimi narzędziami jakie oferuje eToro.

Jeśli eToro nie odpowiada Twoim oczekiwaniom to zachęcamy do sprawdzenia innych dostępnych na rynku brokerów wykorzystując do tego nasz ranking kont maklerskich.

Dane firmy

eToro ma swoje biura m.in. na Cyprze, w USA, UK oraz Australii, ale nie w Polsce. Firma podlega regulacjom w:

 • Wielkiej Brytanii (eToro (UK) Ltd.);
 • Europie;
 • Australii (eToro AUC Capital Limited);
 • Stanach Zjednoczonych (eToro USA Llc);
 • na Gibraltarze.

Dane kontaktowe

Jako osoba nieposiadająca konta w eToro, możemy skontaktować się z serwisem za pośrednictwem:

 • Centrum Pomocy;
 • zgłoszenia online na stronie: etoro.com/pl/customer-service/.

Zalogowani użytkownicy dodatkowo skorzystać mogą z:

 • czatu na żywo (dostępny 24 godziny na dobę od poniedziałku do piątku).
4/5 - (2 votes)
Opinie klientów o eToro - konto maklerskie (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę eToro