Biuro Maklerskie Mbanku – opinie i recenzja

Nasza ocena 4,50
Prowadzenie konta 0 zł lub 50 zł
Prowizja od obrotu akcjami 0,39%
Prowizja od obrotu obligacjami 0,19%
Prowizja od kontraktów na indeksy 9

Rachunek maklerski może przynieść nam czasem o wiele większe oszczędności niż standardowa lokata. Nie jest to oczywiście reguła, na taki efekt liczy jednak coraz więcej Polaków. Sprawdźmy, jaką ofertę dla klientów przygotowało biuro maklerskie mBanku.

Dane KDPW wskazują, że zainteresowanie Polaków inwestowaniem na giełdzie w ostatnich latach zdecydowanie rośnie 1. Jednocześnie jednak wielu z nas nie zna się na giełdzie.

Naprzeciw temu problemowi wychodzi m.in. biuro maklerskie mBankum, które łączy w sobie usługę inwestycyjną z szeregiem funkcji dodatkowych, które mają ułatwić klientom podejmowanie decyzji.

eMakler w Domu Maklerskim mBanku — podstawowe informacje

Rachunek inwestycyjny w mBanku dostępny jest wyłącznie dla klientów tej instytucji. Jeśli nie mamy tam konta osobistego, nie możemy rozpocząć inwestowania.

Biuro maklerskie mBank przygotowało także dla nas coś wyjątkowego — usługę eMaklera. Jej zaletą jest zarówno wysoka funkcjonalność i mnogość świadczonych usług, jak i bardzo atrakcyjne warunki cenowe.

Rachunek klienta połączony jest w tym banku ściśle z usługą maklerską. Możliwe jest za jej pośrednictwem inwestowanie na polskiej oraz zagranicznej giełdzie. Co więcej, w tym serwisie transakcyjnym zyskujemy swobodę wyboru, w co zamierzamy inwestować swoje środki.

Dostępne instrumenty finansowe są bardzo zróżnicowane, a do naszej dyspozycji jest szereg usług i opcji dodatkowych. Ich obecność ma nam m.in. ułatwić inwestowanie, ale i obsługę konta maklerskiego.

eMakler jest jednym z wielu kont maklerskich dostępnych na rynku. Jeśli nie zainteresowała Cię oferta mBanku to zachęcamy do sprawdzenia innych naszych propozycji. Konkretne oferty innych brokerów można znaleźć poprzez ranking kont maklerskich.

konto maklerskie w mBank

Funkcjonalność konta maklerskiego eMakler

Fundusze inwestycyjne dostępne na rynku często nie cieszą się popularnością, bo ich funkcjonalność i obsługa pozostawiają wiele do życzenia. Często np. tworzone są w taki sposób, że śledzenie akcji i kontraktów terminowych jest zbyt skomplikowane dla początkujących inwestorów.

Biuro maklerskie mBanku rozwiązuje w znacznej mierze ten problem, oferując funkcjonalny system, który jest łatwy w obsłudze. Mamy dzięki niemu stały podgląd swoich inwestycji, niezależnie od miejsca, w którym przebywamy.

Możemy do tego używać nawet aplikacji mobilnej, a do naszej dyspozycji są giełdy w:

 • Warszawie;
 • Londynie;
 • Nowym Jorku;
 • Frankfurcie.

W biurze maklerskim mBanku otrzymujemy też możliwość wzięcia udziału w najważniejszych ofertach publicznych.

Dom maklerski mBanku daje nam do wypełnienia już na początku ankietę MiFID, przygotowaną na podstawie regulacji Unii Europejskiej. Na jej podstawie zorientujemy się, czy inwestowanie jest dla nas odpowiednim rozwiązaniem. Pomoże nam ona w odpowiedzialnym podejmowaniu decyzji i dostrzeżeniu, które produkty będą dla nas najlepsze.

Dodatkowe funkcjonalności i narzędzia

Jak wspominaliśmy, rachunek maklerski eMakler oferuje dodatkowe narzędzia oraz funkcjonalności. Przydadzą się one zarówno doświadczonym inwestorom, jak i osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z giełdą.

Otrzymując dostęp do serwisu transakcyjnego, możemy cieszyć się również:

 • bezpłatnymi szkoleniami online;
 • analizami, komentarzami i rekomendacjami doświadczonych analityków;
 • ETF-ami pogrupowanymi w Tematy inwestycyjne;
 • aplikacją mobilną wyposażoną w notowania i wykresy;
 • IKZE eMakler;
 • IKE eMakler.

Mobilne konto maklerskie mBank — eMakler mobilny

Będąc klientem mBanku, możemy korzystać z wygodnej, mobilnej obsługi naszego konta. Pomogą nam w tym dwie aplikacje:

 • mBank Giełda;
 • mStatica PC.

Pierwsze biuro maklerskie mBanku oferowane jest na smartfony z systemem Android, jak i iOS. Dzięki niej możemy wygodnie obserwować nasz rachunek indywidualny z dowolnego miejsca na świecie.

Za jej pośrednictwem możemy zlecać transakcje, obserwować bilans zysków i strat, a także śledzić poszczególne inwestycje. To doskonała opcja dla osób mobilnych, które swoje kontrakty terminowe, akcje i całą usługę maklerską chcą mieć zawsze pod ręką.

mStatica jest bardzo pomocna w obrocie instrumentami finansowymi. Co prawda funkcjonuje tylko na komputerach z systemem Windows. Jednak w przejrzysty sposób prezentuje notowania i wykresy giełdowe online.

Doskonale nadaje się zarówno dla początkujących inwestorów, jak i zaawansowanych użytkowników. Za jej pośrednictwem możemy tworzyć rozmaite, funkcjonalne tabele, zawierające np.:

 • instrumenty notowane na giełdzie;
 • kursy konkretnych instrumentów;
 • wielkości obrotu;
 • kursy maksymalne i minimalne;
 • oferty kupna i sprzedaży.

Ponadto z poziomu mStatica możliwe jest składanie zleceń oraz korzystanie ze wskaźników analizy technicznej. Jeśli mamy taką potrzebę, to notowania w czasie rzeczywistym eksportujemy błyskawicznie nawet do bazy plików tekstowych. Wszystko to wskazuje, jak wielofunkcyjne i wygodne jest to rozwiązanie.

Rachunek maklerski oparty na analizach i rekomendacjach

Konto inwestycyjne w mBanku udostępnia nam szereg analiz i rekomendacji, dzięki którym możemy bardziej świadomie zarządzać naszym budżetem. Do naszej dyspozycji są, np. filmy wyjaśniające podstawowe kwestie z zakresu inwestowania na giełdzie.

Tworzone są przez osoby z doświadczeniem, a dostęp online do nich jest praktycznie nieograniczony. Najpopularniejsze filmy poruszają takie tematy, jak m.in.:

 • plan inwestycyjny;
 • czym są fundusze ETF;
 • jakie dane rynkowe warto obserwować;
 • strategie zarządzania kapitałem.

Ponadto z poziomu eMaklera skorzystamy z analiz i rekomendacji przygotowywanych przez specjalistów mBanku. Analitycy przedstawiają i tłumaczą w nich najciekawsze wydarzenia związane z giełdami oraz prezentują najciekawsze spółki.

Dzięki temu mamy możliwość zdobyć aktualną wiedzę, niezbędną do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Korzystanie z tego rozwiązania nie jest obarczone żadnymi dodatkowymi opłatami. Analizy i rekomendacje mają formy:

 • wideo;
 • krótkich notatek.

Tworzone są w taki sposób, by żaden inwestor nie miał najmniejszych problemów z ich zrozumieniem.

IKE eMakler

IKE, czyli Indywidualne Konto Emerytalne, to sposób na gromadzenie dodatkowych środków na naszą przyszłą emeryturę. Z IKE eMakler możemy stworzyć własny wachlarz oszczędności, które przydadzą nam się po zakończeniu kariery zawodowej.

W ramach IKE eMakler możemy korzystać ze wszystkich funkcjonalności konta maklerskiego i inwestować swoje środki w te instrumenty, na które mamy ochotę.

Najważniejsze cechy tego rachunku to:

 • brak opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku;
 • maksymalna wpłata na IKE w 2022 roku to 17766 zł;
 • przy wypłacie po 60. roku życia nie ma podatku od zysków kapitałowych;
 • możemy wskazać osoby uposażone, a środki zgromadzone na IKE podlegają dziedziczeniu;
 • dywidendy od polskich spółek oraz odsetki od obligacji są zwolnione z opodatkowania.

IKZE eMakler

IKZE, czyli Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego, również służy do gromadzenia dodatkowych pieniędzy na emeryturę. W tym przypadku jednak dodatkowo skorzystać możemy z odliczenia podatkowego od dochodu.

Dzięki temu nasz podatek dochodowy za 2022 rok może być zdecydowanie niższy. Podobnie jak w przypadku IKE, w IKZE eMakler możemy inwestować w te instrumenty finansowe, na których szczególnie nam zależy.

Aby jednak skorzystać z odliczenia podatkowego, środki musimy przelać do 31 grudnia. Inne, najważniejsze cechy prezentowanego rozwiązania, to:

 • darmowe założenie i prowadzenie konta;
 • 10% zryczałtowanego podatku przy wypłacie po 65. roku życia (brak podatku od zysków kapitałowych, znanego również pod nazwą: podatek belki);
 • możliwość wskazania osoby uposażonej, a środki z IKZE podlegają dziedziczeniu;
 • podatek dochodowy za 2022 rok może być mniejszy maksymalnie o 2274,04 zł (przy wpłacie 7106,40 zł i stawce podatku 32%);
 • maksymalna wysokość wpłaty na IKZE w 2022 roku wynosi 7106,40 zł.

Prowizje i opłaty za prowadzenie rachunku maklerskiego eMakler w mBanku

Jeśli wyrazimy zgodę na komunikację drogą elektroniczną, to za darmo możemy:

 • założyć konto maklerskie mBank;
 • prowadzić rachunek inwestycyjny w mBanku.

Pozostałe prowizje związane z realizacją zleceń składanych online na rynku polskim prezentuje poniższa tabela.

Rodzaj prowizjiWysokość prowizji
Prowizja przy obrocie instrumentami finansowymi
(prócz kontraktów terminowych, obligacji, i opcji). Tyczy się ofert publicznych
0,39%
(nie mniej niż 5 zł)
Prowizja przy obrocie obligacjami0,19%
(nie mniej niż 5 zł)
Prowizja przy obrocie kontraktami terminowymi9 zł za zawarcie każdego kontraktu terminowego

W przypadku kupowania akcji lub ETF na rynkach zagranicznych, wysokość prowizji wynosi 0,29%. Istotne jest, że minimalna kwota takiego zlecenia musi wynosić przynajmniej 19 zł.

Warto tu zaznaczyć, że na koncie maklerskim eMakler nie znajdują się pieniądze, a jedynie instrumenty finansowe. Wszelkie należności po zawarciu transakcji automatycznie księgowane są na eKoncie. Stamtąd natomiast wykonywać możemy przelewy internetowe na dowolne konta, zgodnie z tabelą opłat konta.

Jak inwestować w eMakler?

Inwestowanie za pośrednictwem usługi eMakler nie należy do skomplikowanych. Wystarczy jedynie, że aktywujemy konto, które następnie obsługujemy za pośrednictwem aplikacji mobilnej mBank Giełda. Tam w intuicyjny sposób możemy zlecać transakcje, a następnie obserwować wzrosty/spadki naszych inwestycji.

W co można inwestować w biurze maklerskim mBanku?

W biurze maklerskim mBanku jest dość różnorodna paleta instrumentów finansowych, w które możemy inwestować. Znajdziemy tam:

 • akcje;
 • fundusze ETF;
 • obligacje;
 • kontrakty terminowe.

Jak otworzyć konto maklerskie eMakler w mBanku?

Aby otworzyć rachunek inwestycyjny eMakler w mBanku, musimy mieć tam dostęp do własnego rachunku osobistego. To na nie będą przesyłane nasze ewentualne, zarobione pieniądze. Jeśli go nie mamy, to wystarczy tylko, że:

 • wejdziemy na stronę mBanku;
 • wybierzemy opcję zakładania konta, np. „Otwórz eKonto”;
 • wypełnimy formularz. Potrzebny będzie do tego nasz dowód osobisty;
 • podpiszemy dokumenty zdalnie lub w placówce banku.
Otwórz konto osobiste w mBanku

Gdy bank otrzyma odpowiednie dokumenty, nasze konto w mBanku zostanie aktywowane. Teraz możemy przejść do zakładania konta maklerskiego:

 • eMakler;
 • IKE eMakler;
 • IKZE eMakler.

Aby je otworzyć, aktywujmy usługę w serwisie transakcyjnym lub aplikacji bankowej. Już po chwili giełda będzie do naszej dyspozycji. Wystarczy, że wejdziemy kolejno w zakładki: Produkty, następnie Inwestycje i Giełda.

Konto maklerskie mBank nie wymaga odwiedzin w placówce czy uwierzytelniania tożsamości za pośrednictwem kuriera. Wszystko odbywa się online. Przed otrzymaniem dostępu do eMaklera musimy jedynie wypełnić ankietę MiFID, o której wspominaliśmy już wcześniej. Po jej wysłaniu konto jest do naszej dyspozycji.

Biuro maklerskie mBanku — dane kontaktowe

Jak skontaktować się z biurem maklerskim mBanku? Możesz to zrobić:

 1. osobiście:
  • biuro maklerskie mBanku: ul. Prosta 18, 00-850 Warszawa;
  • Punkt Usług Maklerskich: ul. Prosta 20, 00-850 Warszawa;
 2. telefonicznie dla usługi eMakler:
  • tel. kom: 783300800;
  • tel. stacjonarny: +48426300800;
 3. bezpośrednio z Biurem maklerskim mBanku:
  • tel.: +48226974949;
  • tel.: +48223294949
  • e-mail: mbm@mbank.pl.

Źródła:

1. https://alebank.pl/inflacja-zacheca-polakow-do-inwestowania-na-gpw/?id=409700&catid=18917&cat2id=40501

3.5/5 - (17 votes)
Opinie klientów o mBank - konto maklerskie (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Mbanku