Ekassa – opinie klientów i recenzja pożyczki

Ekassa – opinia naszych ekspertów

ekassa

Warto zapoznać się z odczuciami dotychczasowych klientów danej firmy pożyczkowej – z takiego założenia wychodzą także osoby, które chcą uzyskać pożyczkę w Ekassa.

W tym celu, popularna okazują się zestawienia np. Ekassa opinie. Dzięki niej możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią tę firmę za duże dostępne kwoty pożyczek.  Ponadto, liczy się też możliwość uzyskania pożyczki w weekend, a dokładniej – w sobotę.

Skąd pochodzi pożyczkodawca Ekassa?

Pożyczkodawca ten jest obecny w Polsce od 2016 roku. W swojej ofercie firma koncentruje się na pożyczkach długoterminowych, choć warte uwagi parametry pożyczek znajdą tutaj także osoby szukające chwilówek i pożyczek krótkoterminowych.

Czy w Ekassa pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety, Ekassa nie przewiduje oferty pierwszej ani żadnej innej darmowej pożyczki. Wynika to bowiem z praktyki, spotykanej u konkurencji, prowadzenia jednolitej oferty. W ten sposób, każdy klient może wybrać pożyczkę w takich samych parametrach i terminach spłaty. Są one uzależnione od siebie nawzajem, co przedstawimy w kolejnej sekcji.

Ekassa ma jednolitą ofertę. W ten sposób warunki dla każdego klienta, niezależnie czy korzysta z usług po raz pierwszy czy też kolejny, są takie same. Za pierwszym razem pożyczyć można w czasie do 1 miesiąca od 400 złotych do 3000 złotych. W czasie od 1 do 3 miesięcy, jest to od 400 złotych do 4000 złotych. Z kolei w czasie na 12 miesięcy od 2000 złotych do 16 000 złotych.

Należy pamiętać dodatkowo, że już pierwsza pożyczka w Ekassa jest płatna, czyli zawiera w sobie dodatkową prowizję wliczoną w kwotę.

Kwota oraz maksymalny okres spłaty

Oferta w Ekassa jest jednolita, dlatego zarówno pierwszy, jak i każdy kolejny klient może pożyczyć tyle samo. Podzielone jest to na trzy taryfy, które przedziały kwotowe uzależniają od terminu spłaty. Jeśli klient pożyczy pieniądze na 1 miesiąc, to może być to minimalnie 400 złotych oraz maksymalnie 3000 złotych. Jeśli zaciągnie zobowiązanie na czas od 1 do 3 miesięcy, będzie dostępne od 400 do 4000 złotych. Z kolei na czas 12 miesięcy, czyli roku, pożyczyć można od 2000 złotych do nawet 16 000 złotych.

Każda pożyczka w Ekassa jest płatna i zawiera w sobie kosz prowizji. Przedstawimy to na poniższym, reprezentatywnym przykładzie.

  • Pożyczając 2500 złotych na 28 dni (prawie miesiąc), klient obciążony jest jeszcze 539 złotych prowizji.
    W ten sposób, w dniu spłaty pożyczki, klient musi zwrócić łączną kwotę w wysokości 3039 złotych.
ekassa opinie

Jakie bazy sprawdza Ekassa?

Składając wniosek pożyczkowy w Ekassa należy pamiętać o weryfikowaniu przez tę firmę baz dłużników. Celem jest ocenienie zdolności kredytowej i sprawdzenie historię dotychczasowych zobowiązań. W przypadku opisywanego pożyczkodawcy, są to jednak jedynie dwa rejestry Biuro Informacji Kredytowej (BIK) oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD). Nie jest sprawdzane, na przykład, Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) lub ERiF.

Wiek pożyczkobiorcy

W tej materii firma ma bardzo swobodne warunki. Bowiem aby zostać klientem Ekassa, wystarczy być jedynie osobą pełnoletnią. Poza dolną granicą wiekową 18 lat nie przewidziano górnej. W ten sposób, z usług tej firmy może skorzystać każda pełnoletnia osoba studenci, pracujący, renciści i emeryci.

Ponadto, wymagane jest jeszcze posiadanie obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej i ważnego, polskiego dowodu osobistego.

Czy wymagane są dodatkowe zaświadczenia i dokumenty?

Ekassa, inaczej od wielu konkurencyjnych firm pożyczkowych, wymaga od swoich klientów przedstawienia zaświadczeń o charakterze i wysokości comiesięcznych dochodów. Ponadto, firma zwraca się także z prośbą o przedstawienie potwierdzenia posiadanego zatrudnienia np. od pracodawcy. Są to elementy obowiązkowe.

Rachunek bankowy pożyczkodawcy

Omawiany pożyczkodawca posiada swój rachunek bankowy tylko w jednej placówce Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). Klienci tego banku, w ten sposób, mają największe szanse na szybki przelew przyznanej pożyczki na swoje konto osobiste w czasie od 15 do kilkudziesięciu minut.

Jak szybko pieniądze trafią na konto klienta Ekassa ?

Jak już wspomniano wyżej, najszybciej, czyli w czasie do 15 minut, przyznana pożyczka trafia na konto użytkowników mających konto w Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). Inni konsumenci muszą się liczyć z tym, że przelew dotrze do nich w czasie zróżnicowanym od sesji przychodzących w danym banku. Może to być kilkanaście minut, a może nawet do 24 godzin.

Dni i godziny rozpatrywania wniosków o pożyczkę

Opisywana firma pozostaje do dyspozycji swoich klientów aż 6 dni w tygodniu. W dni powszednie, od poniedziałku do piątku, jest to od godziny 8:00 rano do godziny 19:00 wieczorem. W soboty z kolei, Ekassa przyjmuje wnioski pożyczkowe od 10:00 rano do 15:00 po południu. Składający wnioski poza tymi godzinami, zostaną obsłużeni kolejnego dnia roboczego firmy.

Możliwość przedłużenia pożyczki w Ekassa

Niestety, konsultant firmy przekazał nam, że Ekassa nie oferuje możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki. W ten sposób, klient mający problem z terminową spłatą zobowiązania, muszą liczyć się z podjęciem przez pożyczkodawcę czynności windykacyjnych. Oprócz naliczania odsetek karnych, sprawa może trafić do sądu. Efektem będzie egzekucja komornicza bądź wpisanie danych klienta do któregoś z rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji pożyczkobiorcy

Weryfikacja w Ekassa odbywa się za pomocą wygodnej i sprawdzonej metody przelewu weryfikacyjnego w postaci symbolicznego, 1 grosza. Kwota ta jest przekazywana na konto pożyczkodawcy. Jest to jednocześnie ostatnia weryfikacja przed przydzieleniem pożyczki.

Czym wyróżnia się Ekassa?

Opisywana firma wyróżnia się generalnie dość zróżnicowaną ofertą, dostosowaną do indywidualnych parametrów klienta. Kwoty pożyczek, inaczej niż u konkurencji, zależne są od wybranego terminu spłaty. Ponadto, Ekassa jako jedna z niewielu nie sprawdza rejestru Biura Informacji Gospodarczej (BIG), a także np. ERiF.

Ekassa – Dane firmy

Colorfull Managment Ltd
Quijano Chambers P.O. Box 3159
Road Town, Tortola, VG1110, British Virgin Islands
 
4.4/5 - (51 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz