DuoCash – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena 4
Okres spłaty 12 - 60 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka 2 000 - 25 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 25000 zł
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Status osoby fizycznej Tak
Konto w banku Tak
Zaświadczenie o zarobkach Tak

Zalety i wady firmy Duocash

Zalety
 • Pieniądze mogą otrzymać nawet osoby zadłużone wpisane do rejestrów, takich jak BIG, BIK czy KRD
 • Wysoka kwota pożyczki
 • Długi okres spłaty
Wady
 • Pożyczka udzielana tylko z poświadczeniem gwaranta
 • Czas wypłaty może się przedłużyć nawet do 48 godzin

Marka pożyczkowa DuoCash to jeden z najmłodszych graczy w branży usług pozabankowych, który wkroczył do Polski w 2015 roku. Po sukcesach w rodzimej Wielkiej Brytanii i 230 tys. obsłużonych klientów, do koordynacji firmy oddelegowano nad Wisłą spółkę Money Beat Sp. z o.o. zarejestrowaną w Warszawie. W jej ofercie znajdziemy pożyczkę ratalną z okresem spłaty do 60 miesięcy.

DuoCash to specjalista w pożyczkach z poręczycielem

DuoCash specjalizuje się w dość specyficznej odmianie pożyczek, które udzielane są klientom nawet z nie najlepszą zdolnością kredytową. W tym celu przy zawieraniu finansowania wymaga obecności poręczyciela. Dlatego, choć kwoty do uzyskania są duże, to aby mieć realne szanse na otrzymanie gotówki na dowolne konsumenckie potrzeby, musimy pozyskać zaufaną osobę trzecią do wystąpienia w umowie w tzw. roli gwaranta.

Co jest niezwykle istotne, udzielenie pożyczki w DuoCash możliwe jest przy minimum formalności, bez konieczności poświęcania czasu na dojazdy i spotkania twarzą w twarz. Oszczędzamy tym samym czas, w efekcie czego środki szybciej wylądują na naszym koncie.

DuoCash oferuje pożyczki do 25 tys. zł (minimalna kwota pożyczki wynosi 2 tys. zł). Co do terminu spłaty wynosi od 12 miesięcy do 60 miesięcy. Zgodnie z zasadą pożyczek z poręczycielem, pieniądze trafią na konto gwaranta.

duocash opinie

Jakie wymagania trzeba spełnić by otrzymać pożyczkę w Duocash?

Wnioskując o otrzymanie pożyczki z gwarantem w DuoCash, musimy przygotować się na konieczność spełnienia kilku prostych i treściwych warunków. Wymagania wobec pożyczkobiorcy, jak i gwaranta są takie same.

 • Pożyczkobiorca, jak i gwarant muszą być w wieku od 18 lat do maksymalnie 75 lat.
 • Udokumentowane źródło dochodu.
 • Legitymowanie się polskim dowodem osobistym, co potwierdzi naszą tożsamość i wymagane tutejsze obywatelstwo (w tym stały adres zamieszkania).
 • Posiadanie zdolności kredytowej, która pozwoli uregulować comiesięczne raty.
 • Brak zaległości w spłacie dotychczasowych zobowiązań, nieznajdowanie się w statusie upadłości konsumenckiej.

Jaki jest koszt pożyczki udzielonej za pośrednictwem DuoCash?

Niestety, DuoCash nie przedstawia w obszerny sposób informacji na temat opłat wiążących się z zaciągnięciem pożyczki. Nie prezentuje też reprezentatywnego wyliczenia z tym związanego.

Co za tym idzie, pozyskanie informacji o tym, jakie są koszty pożyczki, uzyskamy podczas bezpośredniego kontaktu z konsultantem firmy, gdy będziemy składać wniosek pożyczkowy.

Jakie bazy dłużników sprawdza DuoCash?

W przypadku pożyczek z gwarantem, sama osoba wnioskująca o otrzymanie pożyczki nie jest oczywiście stroną poddawaną rozbudowanej weryfikacji. To na gwarancie spoczywa obowiązek wyrażenia zgody na weryfikację jego sytuacji finansowej, historii spłaty dotychczasowych zobowiązań i przedstawienie swojej płynności. Dlatego firma na pewno zajrzy do baz BIK i BIG.

Jak długo trzeba czekać na wypłatę pieniędzy?

DuoCash podkreśla, że wypłatę pożyczki realizuje w ciągu 48 godzin. Jeśli proces wnioskowania, jak i weryfikacja tożsamości przebiegnie bez problemów, firma może przelać gotówkę nawet do 24 godzin.

DuoCash stara się przykładać dużą wagę do swoich usług finansowych. Dlatego przed przelewem pożyczki dojdzie jeszcze do rozmowy telefonicznej z pożyczkobiorcą, jak i gwarantem, by mieć 100 proc. pewność, że obie strony rozumieją warunki umowy.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę w Duocash?

Aby z powodzeniem skorzystać z pożyczek ratalnych w DuoCash, musimy przygotować się na kilka etapów wnioskowania. Przyjrzyjmy się wszystkim z nich w chronologicznej kolejności.

 1. Wejdź na stronę internetową duocash.pl i przy pomocy dwóch poręcznych suwaków ustal zarówno kwotę, jak i okres spłaty.
 2. Następnie przejdź do złożenia wniosku, w którym podaj swoje dane osobowe i kontaktowe oraz wskaż informacje dotyczące wyznaczonego poręczyciela.
 3. Tak wypełnioną aplikację zatwierdź i wyślij. Jeżeli DuoCash odniesie się do niej przychylnie, zarówno Ty, jak i gwarant otrzymacie link do brakującej części wniosku.
 4. Przedostatnim etapem jest kontakt telefoniczny z biurem obsługi oraz zapoznanie się z warunkami świadczenia usług, jakie wykaże nam pracownik firmy. Później wystarczy potwierdzić koszt pożyczki, kliknij „potwierdź” i oczekuj na przelew środków.
 5. Pieniądze trafią na rachunek do 48 godzin do żyranta. Ten powinien już we własnym zakresie przekazać je do pożyczkobiorcy.

Co w przypadku opóźnień w spłacie pożyczki?

Jeśli nie dotrzymasz jako pożyczkobiorca terminu spłaty pożyczki, to obowiązek uregulowania zaległej kwoty będzie w gestii poręczyciela. Warto jednak unikać takich sytuacji, które stawiają w niezręcznej sytuacji obie strony umowy.

Dlatego w przypadku kłopotów finansowych zawsze warto skontaktować się z biurem obsługi klienta DuoCash i dojść do porozumienia.

W jakim czasie gwarant zostanie powiadomiony o nieuregulowanej płatności?

Firma podkreśla, że na początku stara się rozwiązać problem z samym pożyczkobiorcą. Z kolei, gdy nie przyniesie to żadnych oczekiwanych rezultatów, skontaktuje się z osobą poręczającą z upomnieniem o uregulowanie zapłaty.

Czy warto skorzystać z oferty DuoCash?

Na pewno warto, gdy potrzebujesz zastrzyku gotówki, a znajdujesz się w sytuacji, w której konieczna będzie dodatkowa pomoc poręczyciela. Pożyczkodawca oferuje długi okres kredytowania, jak i dość wysokie kwoty pożyczek.

Wady firmy Duocash to przede wszystkim brak symulacji kosztów pożyczki na stronie internetowej, które otrzymamy dopiero po kontakcie telefonicznym z doradcą. Za minus uznajemy także konieczność posiadania gwaranta – w przeciwnym razie, nie otrzymamy finansowania.

Dane firmy DuoCash

Duocash – opinie klientów i recenzja Sprawdź, czy warto!

Money Beat Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 364737833
Numer NIP: 7010588866
Numer KRS: 0000577778 
Kapitał zakładowy: 6 000 zł
Adres Firmy: ul. Aleje Jerozolimskie 123A, 02-017 Warszawa
4.6/5 - (5 votes)
Opinie klientów o Duocash (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Duocash