Czym wyróżnia się konto w Alior Bank?

alior bank konto

Wiele ofert kont osobistych zawiera warunkowe zwolnienie z opłat, jednak warunki nie zawsze są możliwe do spełnienia. Nieco inną propozycję konta ma Alior Bank, który proponuje samodzielne dopasowanie korzyści, pozwalających na uniknięcie opłat za poszczególne funkcjonalności w ramach rachunku. Sprawdzamy ofertę bliżej.

Konto osobiste w Alior Banku – oferta

Dla klientów indywidualnych Alior Bank przygotował następujące konta osobiste:

 • Konto Jakże Osobiste,
 • Konto dla graczy,
 • Konto dla Młodych,
 • Konto Internetowe,
 • Konto walutowe w 4 walutach do wyboru: EUR, USD, GBP, CHF.

W Alior Bank konto można założyć nawet w 15 minut. 

Tabela kosztów i opłat za prowadzenie konta

W Alior Bank za konto osobiste opłaty są różne w zależności od wybranego konta: 

Konto Jakże OsobisteKonto Internetowe Konto dla młodych
Prowadzenie konta0 zł0 zł0 zł do ukończenia 26 lat
Karta do konta0 zł pod warunkiem miesięcznych transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł (inaczej 6 zł)0 zł pod warunkiem miesięcznych transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł (inaczej 6 zł)Brak opłaty do ukończenia 18 lat.
Wypłaty z bankomatów0 zł (w zależności od wyboru korzyści, może wynieść 2,50 zł)0 zł (w zależności od wyboru korzyści, może wynieść 2,50 zł)0 zł (w zależności od wyboru korzyści, może wynieść 2,50 zł)
Przelewy internetowe0 zł0 zł 0 zł
Wypłata gotówki w placówce0 zł8 zł8 zł
WNIOSEK O KONTO JAKŻE OSOBISTE
WNIOSEK O KONTO INTERNETOWE

Przed wyborem danego produktu najlepiej porównać koszty z propozycjami innych banków. Przyda się do tego ranking kont osobistych. Trzeba pamiętać, że tabela kosztów może ulegać zmianom w trakcie korzystania z konta.

Rabaty i promocje w ramach programu punktowego

Zakładając w Alior Bank Konto Jakże Osobiste, warto sprawdzić, czy aktualnie obowiązuje promocja z bonusem za założenie konta i aktywne korzystanie z niego. Cykliczna promocja skierowana jest do nowych klientów.

Dla posiadaczy kart płatniczych Mastercard Alior Bank przygotował promocje w ramach programu punktowego Mastercard® Bezcenne® Chwile. Korzystanie z promocji wymaga włączenia programu w bankowości internetowej w zakładce „Szczegóły karty”. Każda płatność kartą jest premiowana punktami. Można uzyskać od 2 do 8 punktów za każde 5 zł wydane u partnerów programu i 1 punkt za każde wydane 50 zł stacjonarnie lub online. Uzbierane punkty wymienia się na nagrody. 

Jak założyć konto w Alior Bank?

Do założenia konta w Alior Bank wystarczy dokument tożsamości. W przypadku wniosku internetowego chodzi o dowód osobisty. Można go złożyć online lub w aplikacji Alior Mobile. Wnioskodawca powinien:

 • wypełnić wniosek, podając dane z dowodu oraz dane kontaktowe,
 • potwierdzić tożsamość poprzez VideoSelfie (w aplikacji), przelew weryfikacyjny z innego banku lub za pośrednictwem kuriera;
 • aktywować dostęp do bankowości internetowej. 

Korzystając z aplikacji i potwierdzając tożsamość przez VideoSelfie, nagrywając głos i twarz oraz dodając zdjęcie dowodu, można aktywować rachunek w ciągu 15 minut. Taki sposób założenia konta wiąże się z ustawieniem przez bank tymczasowego limitu transakcji wychodzących na 20 tys. zł miesięcznie. Żeby znieść limit, należy udać się do placówki Alior Bank. 

Opisane procedury dotyczą zakładania rachunku w Alior Bank Konto Internetowe i Konto Jakże Osobiste. 

Do kogo skierowane jest konto dla młodych w Alior Bank i czym się wyróżnia?

Dla osób w wieku od 13 do 17 lat Alior Bank przygotował tzw. Konto dla Młodych, wyróżniające się:

 • brakiem opłat za prowadzenie konta i za kartę,
 • darmowymi przelewami na telefon i wypłatami BLIK,
 • pakietem 2 darmowych korzyści do wyboru (każda kolejna 3,50 zł), np. pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych, darmowe wypłaty z bankomatów, wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

Posiadacze Konta dla Młodych mogą skorzystać ze specjalnej oferty konta oszczędnościowego z oprocentowaniem na rachunku 1,5% do 2000 zł przez 4 miesiąca. Po promocji i dla środków powyżej 2000 zł obowiązuje standardowe oprocentowanie 0,01%. 

Rezygnacja z usług Alior Bank. Jak zamknąć konto?

Posiadający w Alior Bank konto osobiste, mogą z niego zrezygnować, wypowiadając ją na piśmie z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia. Można w tym celu skorzystać z druku banku lub sformułować pismo indywidualnie. Alternatywne metody na zamknięcie konta w Alior Bank to wizyta w oddziale, telefon na infolinię pod numer 19 502 lub dyspozycja zamknięcia konta w bankowości internetowej. Najłatwiej zrobić to poprzez zdalne wypowiedzenie umowy, wchodząc kolejno w następujące odnośniki w bankowości online:

 • Wiadomości,
 • Napisz nową wiadomość,
 • Typ wiadomości: Dyspozycja,
 • Dotyczy produktu: Rachunki bankowe,
 • Temat zapytania: Zamknięcie konta osobistego.

W zgłoszeniu należy podać numer ROR, który ma zostać zamknięty. 

Brak ocen tego wpisu - bądź pierwszy!
Komentarze (0)
Zostaw komentarz