Czy LendOn wysyła umowę do domu?

Czy LendOn wysyła umowę do domu

Poszukując najkorzystniejszej oferty pożyczkowej, ludzie są często skłonni poświęcić na to wiele godzin. Nietrudno to zrozumieć – potencjalny pożyczkobiorca nie chce, aby jakiekolwiek informacje zostały przeoczone. Załóżmy, że jesteśmy zainteresowani pożyczką w LendOn. Czy LendOn wysyła umowę do domu?

Coraz większe namnożenie firm pożyczkowych ma swoje wady, ale i liczne zalety. Z jednej strony, pojawia się przesycona ilość ofert o podobnych parametrach, co utrudnia szybkie wyłonienie interesującej konsumenta oferty. Z drugiej jednak strony, silnie rozrastająca się branża i szerokie pasmo klientów zachęca firmy pożyczkowe do tworzenia coraz bardziej przejrzystych ofert.

Przejrzyście rozplanowane oferty generują sporo korzyści. Najważniejsze elementy oferty powtarzające się w kilku firmach pożyczkowych można ze sobą zestawić. W ten sposób, oszacowanie atrakcyjności danego zobowiązania to już formalność. Nie trzeba tego robić ręcznie, poświęcając kilkadziesiąt minut na otwieranie po kolei każdej witryny internetowej i wyszukiwanie interesujących konsumenta parametrów. Na rynku istnieje bowiem obecnie dużo porównywarek pożyczek, które w jednym miejscu przedstawiają najważniejsze informacje i pomagają niekiedy rozstrzygnąć rodzące się dniami dylematy.

Jakie informacje o pożyczkach są najczęściej podawane?

Jakie informacje zawierają w sobie porównywarki pożyczek? Najczęściej, są to dane o maksymalnej kwocie pożyczki, braku dodatkowych opłat doi pierwszego zobowiązania czy sprawdzanych rejestrach. Ponadto, przy okazji można też się dowiedzieć, jak można zaciągnąć pożyczkę (online lub stacjonarnie) i jakie dokumenty są wymagane.

Jednakże, istnieją informacje, jakich nie da się zawrzeć w tabeli porównującej pożyczki. Są też kwestie nietypowe, które mogą być charakterystyczne tylko dla nielicznych firm pożyczkowych. Dobrym przykładem jest kwestia wysyłania umowy pożyczki do domu. To aspekt, który z pewnością nie interesuje masowo każdego konsumenta. Jednakże, dla wielu może być to aspekt istotny.

Przyjrzyjmy się w tym kontekście firmie LendOn, która należy do grona jednego z najpopularniejszych pożyczkodawców na polskim rynku. Spośród wielu aspektów dotyczących tej firmy, wielu nurtuje ważna kwestia. Czy LendOn wysyła umowę do domu?

Pożyczki w sieci – wygoda, ale co ze wglądem do dokumentów?

LendOn to firma pożyczkowa, która w swojej działalności stawia na zagospodarowanie coraz większego rynku usług pożyczkowych online. Ten nowoczesny sposób na pożyczanie pieniędzy święci coraz większe triumfy dzięki coraz większej powszechności posiadania komputerów i laptopów, a także szybkich łączy zapewniających stały dostęp dobrej jakości internetu. Dla wygody i ograniczenia podróży do rozsianych po często odległych częściach miasta punktów usługowych, ludzie coraz częściej załatwiają wszystko właśnie za pośrednictwem sieci.

LendOn, tak jak dziesiątki konkurencyjnych i mniejszych firm pożyczkowych, jest tak silne właśnie dzięki panującym obecnie trendom w internetowych finansach. Od momentu rejestracji, aż po weryfikację w rejestrach finansowych i udzielenie pożyczki, wszystko odbywa się za pomocą kilku klików myszką. Dla osób ceniących czas to dogodna usługa, ale rodzi to też wiele pytań – co z dostępem do ważnych dokumentów?

Czy LendOn wysyła umowę do domu?

Fakt zawarcia pożyczki na ustalonych warunkach dokumentuje, jak wiadomo, umowa pożyczki. Jest ona nie tylko wiążąca i poświadczająca, ale i w ogóle potwierdza, że do samego zawarcia pożyczki doszło. Nic dziwnego, że internauci chcący skorzystać z usług tej firmy chcą wiedzieć, jak wygląda istotny aspekt możliwości wglądu do umowy pożyczki.

Niestety, LendOn nie przewiduje możliwości wysłania umowy w formie fizycznej na adres pocztowy konsumenta. Wynika to z polityki tej firmy, która zakłada, że cały proces pożyczkowy wraz z podpisywanymi podczas niego dokumentami, odbywa się w formie elektronicznej. Umowa jest sporządzana i zawierana bez potrzeby duplikowania jej w formie fizycznej. Jak czytamy na stronie internetowej LendOn, Umowa Ramowa i Indywidualne Warunki Umowy Pożyczki zawierane są przez Internet. Klient nie otrzymuje dodatkowo wersji papierowej umowy.

Czy to oznacza, że umowa nie zachowuje się do wglądu konsumenta? Wręcz przeciwnie. Jej kopię LendOm wysyła w formie elektronicznej na podany przez pożyczkobiorcę adres mailowy. Tam, w formie elektronicznej, może wszystko sprawdzić. W razie potrzeby, dokumenty można po prostu wydrukować we własnym zakresie.

Komentarze (0)
Zostaw komentarz