Credstep – opinie klientów i recenzja oferty finansowania faktur

Kwota 5 000 - 300 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka 5 000 - 300 000 zł
Promocje NIE
Faktoring odwrotny NIE
Czas wypłaty 1 godzina
Limit finansowania do 1 mln zł
Opłaty i prowizje 0,04%
Wiek firmy 6 miesięcy
Cichy faktoring NIE
Okres spłaty 1 miesiąc
Prowizja 0,04%
Wartość faktury 100 %

Usługi finansowania działalności przedsiębiorstw cieszą się systematycznie rosnącą popularnością, bardzo sprawnie odpowiadając na potrzeby rynku.

Klasyczne pożyczki pozabankowe oraz kredyty w bankach to jednak nie wszystko, co rynek finansowy jest gotowy zaoferować przedsiębiorcom – rosnące powodzenie zdobywa także faktoring, w którym specjalizuje się choćby gdyńska firma Credstep.

Credstep, czyli finansowanie faktur

Oferuje ona tzw. finansowanie faktur, którego kluczowym celem jest przede wszystkim zapewnienie płynności finansowej i optymalnych relacji firmy z jej poszczególnymi kontrahentami.

Wnioskując o limit, przedsiębiorca może liczyć na regularne źródło pilnej gotówki w dowolnym, wybranym przez niego okresie, a wszystko to odbywa się sprawnie i bez zbędnego nadmiaru formalności.

Od strony formalnej, gdyńskie Credstep należy do zarejestrowanej w rodzimym mieście spółki Credstep Poland Sp. z o.o., która podlega z kolei szwedzkiemu Savelend Credit Group AB. Na przestrzeni niespełna 3 lat działalności, którą rozpoczęto pod koniec 2017 roku, Credstep stał się jednym z wiodących i zdobywających rzesze klientów przedsiębiorstw faktoringowych.

Godny zaufania faktoring. Credstep – opinie.

Przedsiębiorcy, którzy rozglądają się za sprawdzonymi i godnymi zaufania usługami faktoringowymi, często poświęcają sporo czasu na zapoznanie się z opiniami dotychczasowych klientów określonej firmy faktoringowej. W przypadku Credstep, firma ta zbiera w dużej mierze pozytywne recenzje za sprawny proces weryfikacji złożonego wniosku, a także przejrzyście przedstawione warunki przyznania finansowania oraz atrakcyjne kwoty limitu faktoringowego, które pozwalają zachować płynność finansową we wzorowej kondycji.

credstep opinie

Niezbędne warunki jakie należy spełnić, aby skorzystać z usług Credstep.

Aby móc z powodzeniem skorzystać z usług oferowanych przez Credstep, należy pamiętać o konieczności spełnienia kilku niezbędnych warunków wskazanych w regulaminie na stronie internetowej faktora.

 • Należy być osobą co najmniej pełnoletnią.
 • Niezbędne jest też bycie polskim obywatelem, który posiada ważny dowód osobisty.
 • Spośród przedsiębiorców, Credstep najchętniej obsługuje osoby znajdujące się na tzw. jednoosobowej działalności gospodarczej, działając aktualnie na podstawie umowy B2B.
 • Konieczne jest też przedstawienie pełnych informacji na temat naszego kontrahenta, wskazując niezbędne informacje wskazane w wystawionej fakturze, która ma zostać objęta finansowaniem.
 • Usługi faktoringu nie są przeznaczone dla osób fizycznych.

Limit faktoringowy – oferta

W przypadku Credstep, mówimy rzecz jasna nie o klasycznej pożyczce, lecz o limicie faktoringowym. Przedsiębiorca otrzymuje w ten sposób określony zakres środków, z których w każdym miesiącu trwania umowy może swobodnie korzystać na potrzebę realizacji swoich zobowiązań firmowych. Raz mogą być one wyższe, a niekiedy znacznie niższe – jak to zwykle bywa.

Minimalna wartość kwoty limitu nie może wynosić mniej niż 1500 złotych brutto. W maksymalnym wymiarze nie może być to z kolei więcej niż 150 tysięcy złotych, również w formie brutto. Co więcej, finansowanie faktury może odbywać się zarówno w euro, jak i koronach szwedzkich

Koszty faktoringu w Credstep

Skorzystanie z usług Credstep wiąże się z szeregiem relatywnie niewygórowanych i typowych dla firm faktoringowych opłat, o których wysokości decyduje rzecz jasna indigwydualna sytuacja. Na opłatę za uruchomienie limitu czy prowizję wpływa wysokość limitu, a ponadto – warto pamiętać, że płatne są też liczne usługi płatne. Mowa tutaj np. o sprawdzeniu kontrahenta (70 złotych) czy przyśpieszony przelew za nabytą wierzytelność (5 złotych).

Czy Credstep sprawdza bazy dłużników?

Przedsiębiorca chętny skorzystać z usług platformy Credstep powinien pamiętać o konieczności przejścia weryfikacji zdolności kredytowej oraz płynności finansowej w kilku popularnych rejestrach. Wśród nich wyróżnia się takie bazy, jak BIG, CRIF, KRD, KBIG czy BIG InfoMonitor.

Jak złożyć wniosek o limit faktoringowy?

Aby ubiegać się o limit faktoringowy, konieczne będzie przejście kilku prostych kroków prowadzących do uruchomienia środków do finansowania np. naglących faktur. Spójrzmy, co będzie niezbędne.

 1. Wchodząc na stronę internetową Credstep, wskaż w wyeksponowanym formularzu podstawowe informacje takie jak kwota brutto na fakturze, termin płatności na niej wskazany, jawność lub niejawność umowy cesji oraz to, czy faktoring udzielany jest z lub bez regresu.
 2. Kolejnym krokiem jest przejście do wyceny, którą zajmie się konsultant Credstep. Po uformowaniu oferty, zostanie ona przedstawiona przedsiębiorcy. Ten może ją zaakceptować, negocjować lub odrzucić.
 3. W przypadku przystania na warunki Credstep, pozostaje podpisanie umowy. Odbywa się to bezkontaktowo za pośrednictwem platformy Autenti, która umożliwia wygodne zapoznanie się z zapisami umowy, a także dokonanie certyfikowanego oraz bezpiecznego podpisu.
 4. Po zawarciu współpracy, przedsiębiorca otrzymuje dostęp do środków na prowadzenie działalności swojej firmy.

Credstep – podsumowanie wad i zalet

Zalety:

 • Wyjątkowo elastyczne kwoty dostępnego limitu faktoringowego, sięgające nawet 150 tysięcy złotych.
 • Faktoring dostępny zarówno w złotówkach, jak i koronach szwedzkich oraz euro.
 • Credstep oferuje nie tylko faktoring klasyczny, ale i faktoring cichy oraz faktoring odwrotny.
 • Przejrzysta, nowocześnie zaprojektowana strona internetowa.
 • Możliwość wnioskowania o limit faktoringowy w 100% online.

Wady:

 • Rozbudowana weryfikacja zdolności kredytowej w licznych bazach.
 • Przydałyby się obszerniejsze informacje na temat kosztów.

Credstep – kontakt

 • Telefon:
  +48 665 577 500
  +48 605 303 100
 • E-mail:
  info@credstep.pl

Credstep – dane firmy

Uruchomienie serwisu transakcyjnego usług e-faktoringu - Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami

Credstep Poland Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma faktoringowa
Numer REGON: 368932490
Numer NIP: 6793160930
Numer KRS: 0000708198
Kapitał zakładowy: 5 000 zł
Adres Firmy: ul. Świętojańska str. 23/10, 81-372 Gdynia
Brak ocen tego wpisu - bądź pierwszy!
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę Billecta Finance sp. z o.o.