Billecta (dawniej Credstep) – opinie klientów i recenzja

Kwota 5 000 - 300 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka 5 000 - 300 000 zł
Faktoring odwrotny Tak
Czas wypłaty 1 godzina
Limit finansowania do 1 mln zł
Opłaty i prowizje 0,04%
Wiek firmy 6 miesięcy
Cichy faktoring Nie
Okres spłaty 1 miesiąc
Prowizja 0,04%
Wartość faktury 100 %

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, dobrze wiesz, że jedną z ważniejszych rzeczy w firmie jest płynność finansowa. Faktury z odroczonym terminem płatności to często zmora dla właścicieli firm. Rozwiązaniem na dłużący się czas oczekiwania na zapłatę są usługi faktoringu. Spółka Billecta należy do grona profesjonalnych firm faktoringowych, dzięki którym zapomnisz, co to wyczekiwanie na zapłatę za fakturę.

Billecta Poland sp z o.o oferuje usługi finansowania przedsiębiorstw poprzez upłynnianie należności handlowych. W przeciwieństwie do kredytów, czy pożyczek, faktoring nie polega na zaciąganiu kolejnego zobowiązania i powiększania pasywów firmy. Usługi faktoringu mają za zadanie usprawnić naszą płynność finansową, aby jak najszybciej otrzymać pieniądze za wystawioną fakturę.

Billecta Poland – co to za firma?

Faktor Billecta Poland sp z.o.o. jest częścią szwedzkiej grupy kapitałowej — Savelend. Billecta to nowoczesna firma, która oferuje rozwiązania dopasowane do każdego przedsiębiorcy.

Faktoring to rodzaj finansowania faktur przez daną firmę faktoringową. Przedsiębiorca sprzedaje faktorowi swoje faktury, które zostały wystawione z odroczonym terminem płatności. Sprzedawane faktury nie mogą być przeterminowane.

Dlaczego faktoring się opłaca? Zazwyczaj wystawiając fakturę z odroczonym terminem płatności, musimy uzbroić się w cierpliwość. Zwykle też oczekiwanie na płatność trwa do 90 dni. Niestety opłacanie podatków i innych firmowych rachunków jest wymagane, nawet jeśli nie otrzymaliśmy realnej zapłaty za fakturę.

Stąd też sprzedaż faktury firmie faktoringowej pozwala usprawnić naszą sytuację finansową. Część płatności możemy otrzymać tego samego dnia od podpisania umowy faktoringowej, co na pewno stanowi dużą wygodę.

billecta - strona faktora
W Billecta możemy wybrać rodzaj faktoringu, który nas interesuje: z regresem lub bez regresu – także w wariancie z cesją cichą, billecta.pl

Jak wygląda oferta firmy Billecta (dawniej Credstep)?

W zależności od naszych preferencji, w Billecta Poland sp z.o.o możemy wybrać interesujący nas sposób finansowania:

 • faktoring z regresem lub bez regresu lub
 • faktoring jawny/cichy.

W ofercie tego faktora, mamy do wyboru aż 3 różne warianty usług faktoringowych:

 • Faktoring Classic
  Najtańsza i najczęściej wybierana opcja przez faktoranta (wystawcę faktury, czyli zbywcę należności). Jest to typ faktoringu niepełnego — z regresem. Przedsiębiorca bierze w nim pełną odpowiedzialność za wypłacalność kontrahenta. W przypadku braku uzyskania zapłaty od dłużnika to właśnie wystawca faktury zobowiązany jest do zwrotu finansowanej należności.
  Ten rodzaj faktoringu jest polecany przedsiębiorcom, którzy dobrze znają swoich kontrahentów, mają z nimi pozytywne doświadczenia i wiedzą, że należność z faktury zostanie opłacona na czas. Umowy finansowania faktur tego typu wymagają od nas cesji wierzytelności.
 • Faktoring bez zobowiązań
  Finansowanie faktur może także przyjąć formę faktoringu pełnego (bez regresu). W tym wypadku przedsiębiorca jest chroniony przed brakiem zapłaty za sprzedane towary, czy wykonane usługi. Tak, jak w przypadku faktoringu niepełnego, następuje tutaj cesja wierzytelności. Wszelkie ewentualne dochodzenie należności od dłużnika stoi tu po stronie faktora.
 • Faktoring cichy
  W tym przypadku kontrahent nie ma pojęcia o przeniesieniu należności. Dłużnik dokonuje płatności na konto wskazane na fakturze, nie zaś na konto faktora. Na nas spoczywa obowiązek uiszczenia zapłaty sfinansowanej faktury w określonym terminie — i to niezależnie od faktu uzyskania płatności od dłużnika. Faktoring cichy ma zastosowanie tylko i wyłącznie w przypadku faktoringu niepełnego (z regresem).

Brzmi interesująco? Z pewnością, ale to nie wszystko. W ofercie Billecta Poland znajdziemy także faktoring odwrotny, zwany również faktoringiem odwróconym lub faktoringiem zakupowym. Taki rodzaj finansowania polega na tym, że jako przedsiębiorcy kupujemy towar od naszego dostawcy, a fakturę za ich zakup opłaca Billecta Poland. Dzięki temu jesteśmy rozliczeni z naszym kontrahentem, od którego zakupiliśmy towar, a kwotę z faktury spłacamy w wygodnych ratach bezpośrednio do faktora.

Do kogo konkretnie jest skierowana oferta faktoringu w Billecta?

Opisywana firma kieruje swoje usługi faktoringowe do:

 • małych i średnich firm,
 • indywidualnych przedsiębiorców oraz
 • freelancerów, którym zależy na utrzymaniu płynności finansowej.

Potrzebujesz upłynnić swoje aktywa? Sprawdź, jaki rodzaj faktur z powodzeniem możesz sfinansować w ramach współpracy z Billecta Poland:

 • faktury, które posiadają odroczony termin płatności — w zakresie od 7 do 90 dni,
 • termin płatności faktur jeszcze nie minął — muszą to być faktury wyłącznie nieprzeterminowane,
 • finansowanie faktur jest możliwe w przypadku wierzytelności, które są udokumentowane i wolne od wad formalnych,
 • faktury stwierdzają bezsporną i uznaną przez odbiorcę faktury należność.

Ile wynosi limit faktoringowy?

Billecta Poland sp z.o.o pomaga finansować faktury o różnej wartości. Limit faktoringowy to 300 000 zł, zaś najmniejsza kwota finansowania wynosi 1500 zł. W skład oferty wchodzi również zakup faktur w obcych walutach, np. w koronach szwedzkich, euro, funcie brytyjskim, czy dolarze amerykańskim.

Jaki jest koszt usług faktoringowych w Billecta?

Billecta Poland sp z o.o prowadzi przejrzystą i jasną politykę cenową. Nie musimy się martwić o ukryte opłaty, czy złożony cennik współpracy. Pobiera ona wynagrodzenie w postaci prowizji od usługi faktoringowej, a jej wysokość zależy od:

 • zakresu wybranej oferty,
 • wartości faktury,
 • tego, jak długi jest termin płatności za fakturę.

W przypadku firmy faktoringowej zostanie też naliczona prowizja od sfinansowanej faktury. Prowizja Billecta przyjmuje formę dyskonta, o które pomniejszana jest nominalna wartość faktury brutto, podlegająca wypłacie na rzecz właściciela firmy. Poza tym nie napotkamy na żadne dodatkowe opłaty, a sama prowizja może zostać przez nas wliczona do kosztów uzyskania przychodu.

Jak skorzystać z faktoringu w Billecta?

Aby ograniczyć formalności do absolutnego minimum, Billecta Poland przeprowadza większość transakcji w internecie. Dzięki współpracy z tą platformą, umowę oraz regulamin świadczenia usług podpisujemy w 100% zdalnie. Nie musimy się też obawiać o nasze dane osobowe — są one całkowicie bezpieczne, dzięki systemom zabezpieczeń.

Ile będziemy musieli poczekać na rozpatrzenie wniosku o finansowanie faktur? W tej firmie czas oczekiwania wynosi ok. jeden dzień roboczy. Po przekazaniu przedsiębiorcy wszelkich niezbędnych informacji oraz po zatwierdzeniu i podpisaniu umowy, wypłata środków następuje niezwłocznie. A więc szansa, że pieniądze otrzymamy jeszcze tego samego dnia, jest bardzo wysoka.

billecta - jak skorzystać z oferty?
Wyślij fakturę online do Billecta, wybierz rodzaj faktoringu i poczekaj na ofertę zakupu od faktora, billecta.pl

Nie musisz pokrywać kosztów firmowych z własnych oszczędności. Jeśli czekasz na zapłatę za fakturę od kontrahenta, możesz skrócić ten czas, dzięki usługom faktoringowym. Warto wiedzieć o możliwości skorzystania z takiej opcji, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Zalety i wady Billecta Poland

Pomimo wielu zalet, jakie posiada ta firma faktoringowa, możemy doszukać się także negatywnych aspektów. Przyjrzyjmy się więc jej najważniejszym plusom i minusom.

Zalety współpracy z Billecta:

 • przejrzyste warunki umowy,
 • szybka weryfikacja wniosku i wypłata środków,
 • spory limit faktoringowy (aż do 300 000 zł), który z pewnością zadowoli małe i średnie firmy,
 • możliwość pozyskania środków w różnych walutach,
 • dokonywanie formalności w formie zdalnej.

Wady Billecta Poland:

 • warunki współpracy przygotowane tylko pod małe i średnie firmy oraz freelancerów,
 • opłata prowizyjna.

Dane kontaktowe

Billecta Poland sp z o.o

Numer telefonu: 665 577 500

Adres email: info@billecta.pl

Dane firmy

Nazwa firmyBillecta Poland sp z o.o
Adres firmyul. Świętojańska 23/10, 81-372 Gdynia — Polska
KRS0000708198
NIP6793160930
REGON368932490

5/5 - (1 vote)
Opinie klientów o Billecta Finance sp. z o.o. (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Billecta Finance sp. z o.o.