CreamCredit – opinie klientów i recenzja

Kwota 1 000 - 4 000 zł
Nasza ocena 4
Okres spłaty 6 - 36 miesięcy
Maks. kolejna pożyczka 40000 zł
Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 40 000 zł
Wiek pożyczkobiorcy 21 - 72 lat
Pierwsza pożyczka gratis Tak
Status osoby fizycznej Tak
Czas wypłaty 15 minut
Zaświadczenie o zarobkach Tak

Zalety i wady firmy Cream credit

Zalety
  • Pierwsza darmowa pożyczka za 0 zł
  • Długi okres pożyczkowania – od 6 do 36 miesięcy
  • Proces w pełni online
  • Pożyczka dostępna na różne źródła dochodu
  • Dostęp do strefy klienta 24h
Wady
  • Pożyczkodawca sprawdza klientów w bazach BIK, BIG, KRD
  • Pożyczkodawca sprawdza klientów w bazach BIK, BIG, KRD
  • Brak oferty pożyczek dla zadłużonych

CreamCredit to międzynarodowa firma pożyczkowa specjalizująca się w zobowiązaniach ratalnych. Marka ta została utworzona przez łotewską firmę z szeroko pojętej dziedziny finansów Creamfinance, która od lat stawia na oferowanie na arenie europejskich państw konkurencyjnych produktów pozabankowych.

Polski oddział CreamCredit działa pod spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, która została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym w lutym 2013 roku. Firma zdążyła zbudować zatem spore doświadczenie w swojej branży, co stanowi silny atut.

Jak wygląda oferta w CreamCredit?

CreamCredit przewiduje jednolitą ofertę dla wszystkich swoich klientów – niezależnie od tego czy wnioskują o wsparcie finansowe po raz pierwszy czy też robią to po raz kolejny.

Konsument składający wniosek w CreamCredit może liczyć na pełne, przewidziane w ofercie kwoty zobowiązań. Minimalnie może liczyć już na 2000 złotych, a maksymalna wartość pożyczki to nawet 40 000 złotych.

Jak przystało na pożyczkę ratalną, konsument może rozłożyć spłatę zobowiązania w comiesięcznych ratach. Mogą to być raty na najbliższe kilka miesięcy, a maksymalnie – aż 3 lata. Każda pożyczka u opisywanej firmy objęta jest standardowym zakresem dodatkowych kosztów pod postacią opłaty przygotowawczej, prowizji oraz odsetek.

creamcredit opinie

Rejestry dłużników sprawdzane przez CreamCredit?

Składając wniosek o pożyczkę w CreamCredit, wnikliwie sprawdzona zostanie historia kredytowa konsumenta. Jest to robione w celu oszacowania ryzyka związanego z udzieleniem zobowiązania ratalnego, pobrane zostaną raporty z historią spłaty zobowiązań np. bankowych i pozabankowych z Biura Informacji Kredytowej (BIK), a także Biur Informacji Gospodarczej (BIG).

Spośród tego drugiego grona, CreamCredit współpracuje ze wszystkimi dużymi rejestrami: BIG InfoMonitor, Krajowy Rejestr Długów (KRD), ERIF oraz Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej (KBIG).

Warunki uzyskania pożyczki w CreamCredit

Aby wnioskować o pożyczkę ratalną w CreamCredti, konieczne będzie także spełnienie ściśle określonych wymagań, w tym wiekowych. Nie wystarczy tylko ukończenie osiemnastego roku życia. Ponadto, niezbędne jest bycie w wieku co najmniej 21 lat.

Firma określa też górną granicę wiekową – konsumenci ubiegający się o pożyczkę nie mogą być starsi niż 72 lata. CreamCredit otwiera się zatem na dość obszerne grono klientów, przewidując zarazem stosunkowo bardzo wysoką dolną granicę wieku.

Ubiegając się o pożyczkę w CreamCredit nie będą potrzebne żadne dodatkowe formalności. Firma ta nie wymaga zatem okazywania zarówno zaświadczeń o wysokości uzyskiwanych dochodów, jak i dokumentów przedstawiających status aktualnego zatrudnienia.

Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu szczególnie w porównaniu do kredytu – kto kiedykolwiek wnioskował o wsparcie finansowe w banku, ten wie jak czasochłonne jest gromadzenie wszelkich niezbędnych dokumentów.

Jak szybko pieniądze wpłyną na konto pożyczkobiorcy?

CreamCredit ma własny rachunek tylko w jednym banku – Santander. Co za tym idzie, osoby, które posiadają tam własne konto, mogą liczyć na otrzymanie przelewu z przyznaną pożyczką błyskawicznie do ręki. Maksymalna zwłoka powinna wynieść najwyżej kilka minut.

W przypadku grupy konsumentów z kontami w innych bankach, czas oczekiwania na przelew pokrywa się zatem z sesjami przychodzącymi – zazwyczaj środki powinny dotrzeć albo w ciągu kilku godzin lub najpóźniej kolejnego dnia roboczego po wysłanym przelewie.

Jak przebiega weryfikacja danych klienta w CreamCredit?

Jak dowiadujemy się z informacji na stronie internetowej CreamCredit, weryfikacja wskazanych przez konsumenta danych odbywa się za pomocą popularnej i sprawdzonej aplikacji Instantor.

Zamiast przelewu 1 grosza czy innych tradycyjnych metod, inteligentny i bezpieczny algorytm sprawdza automatycznie wskazany rachunek bankowy konsumenta, prześwietlając historię wpływów na konto z ostatnich tygodni. Następnie, generowany jest automatyczny raport przedstawiający ostateczną ocenę weryfikacji metodą Instantor. Wszystko trwa mniej niż kilka minut.

Co wyróżnia CreamCredit na tle konkurencji?

Przedstawiona w niniejszej recenzji firma pożyczkowa bez wątpienia wyróżnia się bardzo dużymi kwotami pieniędzy, jakie można uzyskać pod postacią długoterminowych ratalnych zobowiązań.

Co więcej, na uznanie zasługuje też fakt, że firma pozostaje do dyspozycji konsumentów aż przez 7 dni w tygodniu, a zatem włącznie z weekendami. Niestety, powinno się to wiązać z usługą błyskawicznych przelewów, gdyż wszyscy klienci niemający konta w Santander Banku nawet, jeśli otrzymają decyzję o pożyczce w weekend, to środki otrzymają i tak najwcześniej w poniedziałek.

Dane firmy Cream Credit

Cream Credit

Creamfinance Poland Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 146563260
Numer NIP: 5252548958
Numer KRS: 0000453034
Adres Firmy: Al. Jerozolimskie 134<br>02-305 Warszawa
4.4/5 - (43 votes)
Opinie klientów o Cream credit (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Cream credit