Bocian Pożyczki – opinie klientów i recenzja pożyczki

Prowizja15,49%
Wymagane konto bankoweNIE
Oprocentowanie7,20 %
Kwota500 - 6 000 zł
RRSO81,39 %
Maks. kolejna pożyczka6000 zł
Sposób weryfikacjitelefonicznie
Okres spłaty25 tygodni
Nasza ocena4
Maks. pierwsza pożyczka500 - 1 000 zł
Wiek pożyczkobiorcy18 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratisNIE
Zaświadczenie o zarobkachNIE
Status osoby fizycznejNIE
Konto w bankuNIE
ZameldowanieNIE
Telefon komórkowyNIE
Adres e-mailNIE
Czas wypłaty24 godziny
Metoda wypłatyKarta przedpłacona/gotówka

Przykład reprezentatywny dla pożyczki Pakiet Gotówka z Pakietem Medyczna Pomoc, z usługą terenowej obsługi, bez poręczycieli: 1000 zł na 35 tygodni. Całkowita kwota pożyczki 1 963,6 zł, RRSO 548,38 %. Pierwsza rata tygodniowa 58,05 zł, pozostałe raty tygodniowe 58,06 zł, Łączne zobowiązanie do spłaty 2 032,09 zł.

Zalety i wady firmy bocian pożyczki

Zalety
 • Możliwość otrzymania pożyczki mimo negatywnej historii kredytowej, nawet ze złym wpisem w BIK i BIG
 • Możliwość spłaty zdalnej (karta płatnicza/BLIK/Google Pay/przelew)
 • Środki wypłacane są natychmiast po zawarciu umowy
 • Możliwość wnioskowania o kolejne pożyczki online
Wady
 • Spłata pożyczki odbywa się w kontakcie z Doradcą
 • Dłuższy proces wnioskowania o pierwszą pożyczkę
 • Pierwsza rata spłacana po 7 dniach od zawarcia umowy

Bocian – opinia o firmie pożyczkowej

Opisywana tym razem firma pożyczkowa należy do grona jednych z najpopularniejszych na rynku, co przekłada się na fakt, że wielu konsumentów poszukuje informacji o wrażeniach dotychczasowych klientów. W tym celu, poszukują fraz np. „Bocian opinia”. Z recenzji użytkowników możemy się dowiedzieć, że wielu z nich ceni firmę Bocian pożyczki za możliwość otrzymania pożyczki od ręki, łącząc się telefonicznie. Zwracają na to uwagę osoby, które nie są zainteresowane korzystaniem z pożyczek online.

Bocian pożyczki, znana firma pożyczkowa w Polsce

Bocian to firma, której – generalnie mówiąc – nie trzeba przedstawiać. Szczyci się ona bowiem wyjątkowo dobrą rozpoznawalnością marki, którą wypracowała chwytliwymi hasłami (np. „nie masz siana – zadzwoń do bociana”) i skutecznym, długofalowym marketingiem w mediach i przestrzeni publicznej. Bocian jest polską firmą pożyczkową, działającą na polskim rynku finansowym od 2000 roku, co czyni ją prawdziwym weteranem rynku finansowego. Pożyczki w firmie Bocian są długoterminowe i są udzielane na zupełnie niestandardowych warunkach.

Czy pierwsza pożyczka w Bocianie jest darmowa?

Niestety nie, Bocian nie przewiduje oferty pierwszej ani żadnej innej darmowej pożyczki. Oferta dostosowana jest dla każdego klienta jednakowo, na takich samych warunkach i z takimi samymi kosztami.

bocian pozyczki opinie

Niestandardowy proces ubiegania się o pożyczkę

Bocian to firma pod każdym względem nietypowa. Nie udziela ona bowiem pożyczek online, czym wyróżnia się poważnie na tle konkurencyjnych pożyczkodawców. Aby ubiegać się o zobowiązanie, należy:

 1. Zadzwonić na numer 600 100 100 lub wysłać SMS o treści KONTAKT na numer 7057.
 2. Poczekać na telefon konsultantki.
 3. Przekazać wszystkie wymagane dane osobowe i informacje o zatrudnieniu.
 4. Poczekać na decyzję kierownika, który decyduje czy pożyczka jest przyznana.
 5. Na końcu należy umówić się na spotkanie z konsultantem.
 6. Ten sprawdza potrzebne informacje do udzielenia pożyczki.
 7. Przekazuje zobowiązanie w formie gotówkowej.
WNIOSEK O POŻYCZKĘ W BOCIAN POŻYCZKI

Pierwsza pożyczka w Bocian pożyczki- warunki udzielanej oferty

Już za pierwszym razem pożyczkobiorca może ubiegać się o kwoty standardowo przewidziane w ofercie. Minimalnie może to być 600 złotych, a maksymalnie nawet 5000 złotych. Bocian oferuje pożyczki ratalne, dlatego termin spłaty minimalnie wynosi 35 tygodni (w przybliżeniu pół roku), a maksymalnie nawet 52 tygodnie (rok). Każda pożyczka, udzielana w gotówce, jest płatna.

Maksymalna kwota oraz okres spłaty

Jak już wspomniano wyżej, każdy klient firmy Bocian może zaciągnąć pożyczkę o takich samych parametrach, niezależnie czy po raz pierwszy, czy też drugi i kolejny. Minimalnie można zatem uzyskać 600 złotych, a maksymalnie nawet 5000 złotych. Termin spłaty można dobrać na minimalnie 35 tygodni (ok. pół roku), a maksymalnie na czas 52 tygodni (rok).

Każda pożyczka w Bocianie jest udzielana gotówkowo i zawiera w sobie koszty prowizji i odsetek, o których informuje konsultant podczas rozmowy.

Jakie bazy dłużników sprawdza Bocian pożyczki ?

Bocian w tej materii jest najbardziej ekscentrycznym przedstawicielem rynku pożyczkowego. Firma ta nie weryfikuje bowiem żadnego rejestru finansowego ani Biura Informacji Kredytowej (BIK), ani Biura Informacji Gospodarczej (BIG), ani Krajowego Rejestru Dłużników (KRD) ani np. ERiF. Nie dowierzając, spytaliśmy się dwóch różnych pracowników firmy o potwierdzenie tej niecodziennej informacji. Wszyscy odparli zgodnie rejestry zewnętrzne nie są sprawdzane, wystarczą tylko zaświadczenia o zarobkach.

Pożyczki u bociana – wiek pożyczkobiorców

Klientem firmy Bocian może zostać każda osoba, która jest co najmniej pełnoletnia. Jednak poza ukończeniem 18 roku życia, określona jest jeszcze górna granica wiekowa 75 lat. W ten sposób, klientem firmy Bocian może zostać każda osoba w tym przedziale, jeśli tylko ma stałe zatrudnienie.

Wymagane dokumenty, aby starać się pożyczkę

Bocian sprawdza zaświadczenia na temat zarobków i wymaga udokumentowania faktu ich otrzymywania, a także wysokości. Wymagane jest także zaświadczenie potwierdzające fakt bycia osobą zatrudnioną. Z racji nieweryfikowania baz dłużników i rejestrów finansowych, jest to jedyny wyznacznik weryfikujący dane osoby składającej wniosek pożyczkowy.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Opisywany pożyczkodawca, jak już wspomniano wyżej, udziela pożyczek jedynie podczas spotkania z konsultantem w formie gotówkowej. Z tego względu, informacja o koncie bankowym nie ma w takim wypadku, żadnego znaczenia.

Jak szybko pieniądze trafiają na konto klienta?

Jak wspomnieliśmy wyżej, Bocian udziela pożyczek jedynie w formie gotówkowej i podczas spotkania na żywo z konsultantem firmy po uprzednim ustaleniu terminu i okoliczności spotkania. Firma nie udziela zobowiązań online i nie świadczy przelewów pieniądze można dostać zatem tylko „do ręki:,

Rozpatrywanie wniosków – godziny i dni

Pracownicy firmy Bocian, jak powiedziała nam konsultantka, „nie mają stałego wymiaru pracy”. Wiadomo tylko, że wnioski pożyczkowe można składać w każdy roboczy dzień, od poniedziałku do piątku. „Czasami” pracownicy rozpatrują je też w weekendy, jednak nie ma reguły, dlatego naszym zdaniem najbezpieczniej będzie kontaktować się z firmą w dni powszednie między godzinami, powiedzmy, 10:00 rano a 17:00 po południu.

Czy Bocian pożyczki daje możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki ?

Bocian oferuje możliwość przedłużenia pożyczki o kilka kolejnych tygodni, po uprzednim skontaktowaniu się z firmą. Usługa ta nie jest płatna w tradycyjny sposób, bowiem zwiększa się wtedy po prostu prowizja pożyczki.

Sposób weryfikacji klientów

Bocian udziela pożyczki gotówkowe podczas spotkań z konsultantami, dlatego jest to kolejny punkt, który nie dotyczy firmy nie ma bowiem standardowej weryfikacji, która dotyczy każdego pożyczkodawcy świadczącego usługi pożyczek online.

Czym wyróżnia się Bocian na tle konkurencji?

Bocian jest tak bardzo niestandardową firmą w swoich warunkach działania, że trudno wymienić, czym się wyróżnia łatwiej, czym nie wyróżnia. Firma bowiem nie udziela pożyczek online, nie sprawdza baz danych, nie udziela przelewów, a do tego przekazuje pieniądze tylko podczas spotkań z konsultantem.

Bocian Pożyczki – Dane firmy

Bocian pożyczki

Everest Finanse S.A.

Rodzaj:Firma pożyczkowa
Numer REGON:360730596
Numer NIP:7831722320
Numer KRS:0000541824
Adres Firmy:ul. Stary Rynek 88 61-772 Poznań
Komentarze (4)
Zostaw komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od ktosiek
  Napisany
  22.04.2020, 09:30
  ktosiek

  Doradczyni klienta w Poznaniu, Monika Sz. na umowie w tableciku zapisuje co innego niż robi, jak się jej coś powie to straszy sądem.Nie pakujcie się w to bagno, za drogo pożyczone pieniądze (rrso 315%). Zakładają śmieszne pakiety i ubezpieczenia!

 • Komentarz od Lola
  Napisany
  28.02.2020, 23:17
  Lola

  Omijacie szerokim lukiem, zwłaszcza w Mielcu, a kierownictwo godne pożałowania i niedoświadczone. Chyba tylko podstawowke konczyli. Prowident to solidna firma przeuprzejmi doradcy, a kierowniczka inteligetna.

 • Komentarz od midrasz
  Napisany
  05.08.2019, 13:11
  midrasz

  Jest sprawdzany ERFiF i KRD. Wiem, bo składałem wniosek i w raporcie widnieją zapytania. Bazy miałem czyste. Nie wie, jak jest kiedy bazy maja negatywne wpisy

  • Komentarz od Edek
   Napisany
   10.09.2019, 18:29
   Edek

   I jak to dziady kłamią

Sprawdź ofertę bocian pożyczki