Bocian Pożyczki – opinie klientów i recenzja pożyczki

Prowizja 15,49%
Wymagane konto bankowe NIE
Oprocentowanie 7,20 %
Kwota 500 - 6 000 zł
RRSO 120 %
Maks. kolejna pożyczka 6000 zł
Sposób weryfikacji telefonicznie
Okres spłaty 25 tygodni
Nasza ocena 5
Maks. pierwsza pożyczka 500 - 1 500 zł
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratis NIE
Zaświadczenie o zarobkach NIE
Status osoby fizycznej NIE
Konto w banku NIE
Zameldowanie NIE
Telefon komórkowy NIE
Adres e-mail NIE
Czas wypłaty 24 godziny
Metoda wypłaty Karta przedpłacona/gotówka

Przykład reprezentatywny dla pożyczki Pakiet Gotówka z Pakietem Medyczna Pomoc, z usługą terenowej obsługi, bez poręczycieli: 1000 zł na 35 tygodni. Całkowita kwota pożyczki 1 963,6 zł, RRSO 548,38 %. Pierwsza rata tygodniowa 58,05 zł, pozostałe raty tygodniowe 58,06 zł, Łączne zobowiązanie do spłaty 2 032,09 zł.

Zalety i wady firmy bocian pożyczki

Zalety
 • Możliwość otrzymania pożyczki mimo negatywnej historii kredytowej, nawet ze złym wpisem w BIK i BIG
 • Możliwość spłaty zdalnej (karta płatnicza/BLIK/Google Pay/przelew)
 • Środki wypłacane są natychmiast po zawarciu umowy
 • Możliwość wnioskowania o kolejne pożyczki online
Wady
 • Spłata pożyczki odbywa się w kontakcie z Doradcą
 • Dłuższy proces wnioskowania o pierwszą pożyczkę
 • Pierwsza rata spłacana po 7 dniach od zawarcia umowy

Bocian Pożyczki to jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawanych firm pożyczkowych na polskim rynku. Pożyczkodawca szczyci się 20-letnim doświadczeniem w branży pozabankowej. Czym wyróżnia się ich oferta? Sprawdź!

Bocian – opinia o firmie pożyczkowej

Misją Bocian Pożyczki jest udzielanie pożyczek w najdogodniejszym dla klienta miejscu…w jego domu. Założenie to wpływa na sposób działalności firmy. Jak? Pożyczkodawca ogranicza swoją działalność on-line na rzecz bliższych, osobistych relacji i spotkań. Jej celem jest bowiem osiągnięcie zadowolenia i świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pozyskaną w taki sposób pożyczkę można przeznaczyć na dowolny cel.

Dlatego nie bez przyczyny Bocian Pożyczki należy do grona najpopularniejszych na rynku. Opinią wielu klientów ceniony jest za możliwość otrzymania pożyczki od ręki. Zwracają na to uwagę przede wszystkim osoby, które nie są zainteresowane korzystaniem z pożyczek przez internet.

Znana firma pożyczkowa w Polsce

Bocian to polska firma pożyczkowa, której – generalnie mówiąc – nie trzeba przedstawiać. Szczyci się ona wyjątkowo dobrą rozpoznawalnością, którą wypracowała chwytliwymi hasłami (np. „Nie masz siana – zadzwoń do bociana”) i skutecznym, długofalowym marketingiem w mediach oraz przestrzeni publicznej.

Pożyczkodawca działa na rynku finansowym od 2000 roku, co czyni go prawdziwym weteranem w branży. Oferowane przez niego finansowanie jest długoterminowe i udzielane jest na zupełnie niestandardowych warunkach.

bocianpozyczki.

Czym się wyróżnia?

Jednym z niewątpliwych plusów oferty jest możliwość otrzymania pożyczki pomimo negatywnej historii kredytowej – czyli nawet z negatywnym wpisem w Biurze Informacji Kredytowej czy biurach informacji gospodarczej.


Ważne jest też to, że istnieje opcja spłaty zdalnej z wykorzystaniem BLIK, karty płatniczej czy przelewu. Pieniądze wypłacane są natychmiast po zawarciu umowy, a o kolejne finansowanie można aplikować on-line. Utrudnieniem może być fakt, że spłata odbywa się w kontakcie z doradcą. Proces wnioskowania o pierwszą pożyczkę jest dłuższy, pierwsza rata musi zostać spłacona w ciągu 7 dni od zawarcia umowy.

Czy pierwsza pożyczka w Bocianie jest darmowa?

Niestety nie, Bocian Pożyczki nie przewiduje pierwszej ani żadnej innej darmowej pożyczki. Oferta udzielana jest na takich samych warunkach, i z takimi samymi kosztami dla każdego klienta …

bocian pozyczki opinie

Kto może zostać klientem Bocian Pożyczki?

 • Osoby w wieku 18-74 lat, posiadające numer PESEL.
 • Osoby mające pełną zdolność do czynności prawnych i dowód osobisty.
 • Osoby pracujące – wymagane jest zaświadczenie o zarobkach.

Bocian Pożyczki oferuje pożyczki również rolnikom, wymagając dokumentów:

 • potwierdzenie z gminy o osiąganych dochodach,
 • do wglądu akt własności ziemi,
 • trzy ostatnie odcinki z KRUS-u,
 • dokumenty do wglądu: dowód osobisty/prawo jazdy, rachunek wystawiony na nazwisko klienta.

W Bocian Pożyczki nie trzeba nawet posiadać konta w banku, bo pożyczki udzielane są w formie gotówkowej.

Jak wnioskować o pożyczkę? Krok po kroku

Jak już wspomnieliśmy, pożyczkodawca nie udziela pożyczek online. Aby ubiegać się o zobowiązanie, należy:

 1. Zadzwonić na numer: 600 100 100 lub wysłać SMS o treści KONTAKT na numer 7057.
 2. Poczekać na telefon konsultanta.
 3. Przekazać wskazane dane osobowe i informacje o zatrudnieniu.
 4. Poczekać na decyzję o przyznaniu pożyczki.
 5. Na końcu należy umówić się na spotkanie z konsultantem, który przekaże zobowiązanie w formie gotówkowej.
bocianpozyczki.pl
WNIOSEK O POŻYCZKĘ W BOCIAN POŻYCZKI

Platforma Klienta Bocian Pożyczki

Klient, podpisując umowę, otrzymuje dostęp do Platformy, na której zostaje założony, tzw. Profil Klienta. Dzięki czemu ma wgląd również do promocyjnych ofert, możliwość ich zaakceptowania oraz zawierania kolejnych pożyczek. Na Profilu zawarte są też informacje na temat aktualnego zobowiązania.

Pierwsza pożyczka w Bocian Pożyczki

Za pierwszym razem klient może ubiegać się o kwoty w przedziale od 500 zł do 1 500 zł. Bocian oferuje pożyczki ratalne – termin ich spłaty wynosi maksymalnie 25 tygodni. Każda pożyczka udzielana w gotówce, jest płatna.

Maksymalna kwota oraz okres spłaty

Niezależnie od tego, czy wnioskujesz o pożyczkę drugi i kolejny raz – istnieją identyczne parametry. Minimalna kwota, o jaką można się ubiegać, wynosi 500 zł a maksymalna 6 tys. zł. Termin spłaty pozostaje bez zmian i wynosi 25 tygodni.

Każda pożyczka w Bocianie jest udzielana w gotówce i zawiera w sobie koszty prowizji oraz odsetek, o których dokładnie informuje konsultant podczas rozmowy.

Każdy wniosek w Bocian Pożyczki rozpatrywany jest indywidualnie, każdy przypadek traktowany jest w oddzielny sposób.  Podczas spotkania z doradcą klienta ustala się termin oraz godzinę cotygodniowych wpłat.

Jakie bazy dłużników sprawdza Bocian Pożyczki ?

Bocian w tej materii jest najbardziej ekscentrycznym przedstawicielem rynku pożyczkowego. Firma ta nie weryfikuje żadnego rejestru finansowego — ani Biura Informacji Kredytowej (BIK), ani Biura Informacji Gospodarczej (BIG), ani Krajowego Rejestru Dłużników (KRD) ani, np. ERiF.

Zapytaliśmy się dwóch różnych pracowników firmy o potwierdzenie tej niecodziennej informacji. Wszyscy odparli zgodnie rejestry zewnętrzne nie są sprawdzane, wystarczy tylko zaświadczenie o zarobkach.

Jak szybko pieniądze trafiają na konto klienta?

Jak wspomnieliśmy, Bocian udziela pożyczek jedynie w formie gotówkowej – podczas spotkania na żywo z konsultantem. Firma nie udziela zobowiązań online i nie świadczy przelewów pieniądze można dostać zatem tylko „do ręki”.

Rozpatrywanie wniosków – godziny i dni

Jak powiedziała nam konsultantka, „pracownicy nie mają stałego wymiaru pracy”. Wiadomo tylko, że wnioski pożyczkowe można składać w każdy roboczy dzień, od poniedziałku do piątku. „Czasami” pracownicy rozpatrują je także w weekendy, jednak nie ma na to reguły.

Naszym zdaniem najbezpieczniej będzie kontaktować się z firmą w dni powszednie, między godzinami 7.30 a 20.

Czy możliwe jest przedłużenie terminu spłaty pożyczki ?

Bocian oferuje możliwość przedłużenia pożyczki o kilka kolejnych tygodni. Usługa ta nie jest płatna w tradycyjny sposób, bo doliczana jest do prowizji zobowiązania.

Karta Bocian Pożyczki

Bardzo ciekawym rozwiązaniem wydaje się być Karta Bocian Pożyczki. Przy zawarciu umowy pożyczki, klient otrzymuje kartę bankomatową VISA mBank, na którą zostaje przelana wnioskowana kwota. “Plastikiem” można płacić za zakupy lub wypłacać gotówkę. Jest to, tzw. karta przedpłacona.

Bocian Pożyczki oferuje szereg innych, dodatkowych korzyści. Klienci mogą skorzystać również z:

 • pakietu Prawnik,
 • ubezpieczenia Bezpieczny Dom,
 • pakietu Doradca informatyczny,
 • ubezpieczenia Opieka po wypadku,
 • ubezpieczenia Bezpieczne zdrowie.

Czy warto skorzystać z usług Bocian Pożyczki?

Bocian jest bardzo niestandardowym pożyczkodawcą w swoich warunkach działania. Trudno wymienić, czym się wyróżnia łatwiej, czym się nie wyróżnia. Firma bowiem nie udziela pożyczek online, nie sprawdza baz danych, nie udziela przelewów, a do tego przekazuje pieniądze tylko podczas spotkań z konsultantem. To szczególny rodzaj oferty pożyczkowej, którą warto rozważyć w przypadku poszukiwania nieszablonowych rozwiązań.

Bocian Pożyczki – Dane firmy

Bocian pożyczki

Everest Finanse S.A.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 360730596
Numer NIP: 7831722320
Numer KRS: 0000541824
Adres Firmy: ul. Stary Rynek 88 61-772 Poznań
4.5/5 - (43 votes)
Komentarze (7)
Zostaw komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Ewa
  Napisany
  31.07.2021, 12:41
  Ewa

  Cholerne bagno wzięta pożyczka w kwocie 2500 zł spłacone 700 zł, a po niereguralnych spłatach przyszło ponad 8000

 • Komentarz od Prokura
  Napisany
  28.03.2021, 03:11
  Prokura

  120%- faktycznie zmienili to w reklamie ale tak podpadają pod art. 304 kk bo RRSO maksymalne wg ustawy wychodzi ok. 44% Dwukrotne przekroczenie tego nominału zagrożone karą do 5 lat. Pożyczka do 30 dni tylko 5 % od kapitału i nic więcej, czyli jak ktoś bierze 1000 zł to oddaje 1050. Jeśli na umowie jest RRSO 120 % to jest to klauzula abuzywna (prawnie niedozwolona) i z mocy prawa nieważna. Można wystąpić do sądu o stwierdzenie jej nieważności i wtedy odda się tyle ile pożyczyło, albo nie występować i płacić odsetki 14 % w skali roku bo 15 % od kapitału czyli 30 % w skali roku potrącił sobie wierzyciel na początku. Pożyczkodawca nie wystąpi do sądu bo sprawę przegra. Jest tu jednak pewne ryzyko bo niektóre firmy podają do sądu nieprawdziwy adres pożyczkobiorcy i w takiej sytuacji nie może się on odwołać bo nic do niego nie przyjdzie. A po podwójnym awizo (28 dni) wyrok staje się prawomocny i zaczyna działać komornik, który dostaje prawdziwy adres, wiadomo od kogo.

 • Komentarz od Prokura
  Napisany
  25.03.2021, 22:41
  Prokura

  Niech mi ktoś wytłumaczy: maksymalne odsetki wg. ustawy anty lichwiarskiej to 8% w skali roku. Pozaodsetkowe koszty to maksymalnie 15% od kwoty pożyczki plus do 6% w skali roku a u Bociana RRSO 178% albo i więcej. W co tu jest grane? Czy ktoś już siedzi? bo art. 304 kk przewiduje za lichwę do 3 lat więzienia a ma być 5. ( W Niemczech 10 w Stanach 20 już jest)

 • Komentarz od ktosiek
  Napisany
  22.04.2020, 09:30
  ktosiek

  Doradczyni klienta w Poznaniu, Monika Sz. na umowie w tableciku zapisuje co innego niż robi, jak się jej coś powie to straszy sądem.Nie pakujcie się w to bagno, za drogo pożyczone pieniądze (rrso 315%). Zakładają śmieszne pakiety i ubezpieczenia!

 • Komentarz od Lola
  Napisany
  28.02.2020, 23:17
  Lola

  Omijacie szerokim lukiem, zwłaszcza w Mielcu, a kierownictwo godne pożałowania i niedoświadczone. Chyba tylko podstawowke konczyli. Prowident to solidna firma przeuprzejmi doradcy, a kierowniczka inteligetna.

 • Komentarz od midrasz
  Napisany
  05.08.2019, 13:11
  midrasz

  Jest sprawdzany ERFiF i KRD. Wiem, bo składałem wniosek i w raporcie widnieją zapytania. Bazy miałem czyste. Nie wie, jak jest kiedy bazy maja negatywne wpisy

  • Komentarz od Edek
   Napisany
   10.09.2019, 18:29
   Edek

   I jak to dziady kłamią

Sprawdź ofertę bocian pożyczki