Bliska Pożyczka – opinie klientów i recenzja

Pod chwytliwą i lekko brzmiącą nazwą opisywanej dziś firmy pożyczkowej kryje się marka jednego z gigantów polskiej branży usług pozabankowych – Bocian Pożyczki. Ta doskonale rozpoznawalna firma zbudowała silną pozycję i imponującą rozpoznawalność, co – jak widać – stojąca za nią spółka Everest Finance z Poznania zdecydowała się zręcznie wykorzystać, poszerzając swoje portfolio o jeszcze jeden brand.

Bliska Pożyczka ma za zadanie oferować polskim konsumentom konkurencyjne pożyczki ratalne dostępne w tradycyjnych formach. Oznacza to, że inaczej niż wielu konkurentów, głównym targetem nie są osoby szukające finansowania online, lecz fizycznej gotówki w formie pożyczki do ręki lub prosto do domu.

Opinie o firmie Bliska Pożyczka

Firmy pożyczkowe koncentrujące się na działalności internetowej cieszą się dużą popularnością w Polsce. To, jakich informacji potencjalni klienci szukają na temat określonej firmy, można w łatwy sposób sprawdzić przeglądając sieć – wśród nich dominują informacje o ofercie, a także odczucia dotychczasowych pożyczkobiorców na temat otrzymanych usług. Jakie opinie ma Bliska Pożyczka?

Przedstawiany dziś pożyczkodawca zbiera pozytywne recenzje głównie za możliwość złożenia wniosku o uzyskanie finansowania szybko i wygodnie, a także brak nadmiernych formalności i – co ważne dla wielu osób – sprawnie wydaną decyzję w sprawie przyznania pożyczki na konto bankowe.

bliska pożyczka opinie

Jak dokładnie wygląda oferta w Bliska Pożyczka?

Profil działalności Bliskiej Pożyczki bez wątpienia tłumaczy znaczenie jej nazwy, a także uproszczony do minimum projekt strony internetowej. Zwyczajnie nie potrzebuje ona natłoku informacji, gdyż celem jest przekazanie najważniejszych informacji na temat pożyczki i umożliwienie złożenia wniosku – reszta działań odbywa się już poza sferą internetu.

Oferta w firmie Bliska Pożyczka oparta jest na jednym produkcie, czyli długoterminowej pożyczce ratalnej. Schemat działania jest banalnie prosty, choć warto zaznaczyć, że nie odbywa się on tylko w sferze internetu.

Jako że Bliska Pożyczka to usługi przewidujące udzielanie wsparcia finansowego w formie gotówki, to w sieci zapoznajemy się tylko z informacjami na temat oferty i składamy wniosek za pomocą strony internetowej. Resztę dopełniamy na spotkaniu z konsultantem.

Spłata zaciągniętej pożyczki odbywa się w formie równo rozłożonych, cotygodniowych rat, a wszystko możliwe jest do załatwienia przy stosunkowo mało restrykcyjnych wymaganiach i prostych formalnościach. Bliska Pożyczka nie jest tutaj wyjątkiem – to w końcu podstawowe argumenty świadczące o sile branży pozabankowej w kontrze do klasycznych banków.

Dla kogo jest to korzystna forma pożyczki?

Usługi, jakie oferuje Bliska Pożyczka, to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie wobec osób, które z różnych powodów nie są zainteresowane wnioskowaniem o popularne w ostatnich latach pożyczki online.

Pobudki mogą być różne – ostrożność, brak konta bankowego, potrzeba środków w formie gotówki lub brak wystarczająco niezawodnego i szybkiego łącza, by przechodzić przez niekiedy rozbudowane formularze online.

Niezależnie od tego, Bliska Pożyczka wychodzi naprzeciw szerokiemu gronu konsumentów, którzy składając krótki wniosek np. poprzez ekran smartfona lub laptopa, pozostałe procedury mogą już dopełnić telefonicznie lub w cztery oczy, otrzymując tym samym gotówkę prosto do domu. Wszystko to w sposób stosunkowo prosty i mało zawiły, co niewątpliwie działa na korzyść Bliskiej Pożyczki.

Dostępne kwoty i parametry pożyczki

Obecnie, niestety, Bliska Pożyczka oferuje tylko jeden dostępny wariant pożyczki do uzyskania i tylko jeden termin. Kwota pożyczki to nie mniej i nie więcej niż 1000 złotych, z kolei termin spłaty to stałe 25 tygodni.

Co za tym idzie, środki należy spłacać wraz z dodatkowymi opłatami i oprocentowaniem (o czym piszemy więcej w następnym akapicie) co 7 dni zgodnie z harmonogramem spłat, jaki przedstawia nam pożyczkodawca w momencie zaciągania zobowiązania.

Koszty pożyczki w Bliska Pożyczka

Każda pożyczka, jaką zaciągamy w firmie Bliska Pożyczka, zawiera w sobie dodatkowe opłaty. Niestety, informacje na ten temat pożyczkodawca zawiera w wyjątkowo lakoniczny sposób, informując jedynie o RRSO – Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania.

Parametr ten jest wskaźnikiem ogółu kosztów, jakie stanowią dodatkowe opłaty za pożyczkę i za pożyczenie środków w wysokości 1000 złotych na 25 tygodni równy jest on 137%.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z usług tej firmy?

Wnioskując o wsparcie finansowe w Bliskiej Pożyczce, warto pamiętać o warunkach, jakie należy spełnić. To wskazówki, które pokazują, jakie grono klientów ma szansę na pozytywną, szybką decyzję!

 • Należy być osobą pełnoletnią, która ukończyła nie mniej niż 18 lat i nie więcej niż 74 lata.
 • Niezbędny jest stały adres zamieszkania na obszarze Polski.
 • Każdy musi legitymować się stałym źródłem dochodu, który można potwierdzić poprzez dowód otrzymywania pensji, ale także i emerytury, renty lub innego podobnego świadczenia.
 • Wnioskujący o pożyczkę musi posiadać pełną zdolność do podejmowania się czynności prawnych, czym jest podpisanie umowy pożyczki.
 • Każda osoba wnioskująca o pożyczkę musi też występować o nią jako osoba fizyczna, która legitymuje się ważnym dowodem osobistym.

Jakie bazy weryfikuje Bliska Pożyczka?

Na tym polu do czynienia mamy z nietypową polityką firmy, która polega na braku weryfikacji zdolności kredytowej w takich bazach, jak BIK czy KRD. Choć ta procedura to standard w branży, to Bliska Pożyczka woli inny sposób.

Pierwszym krokiem przy weryfikacji jest sprawdzenie tożsamości na podstawie dowodu osobistego, a także przedstawienie dowodu tytułu własności mieszkania, w którym żyjemy. Może to być np. korespondencja na adres zamieszkania, rachunku lub umowa.

Jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę?

Proces wnioskowania o pożyczkę w opisywanej firmie jest wyjątkowo prosty, dobrze realizujący założenie „uprościć do minimum”. Przedstawiamy wszystkie niezbędne etapy, które towarzyszą procesowi wnioskowania o uzyskanie środków w Bliskiej Pożyczce.

 1. Wejdź na stronę internetową pożyczkodawcy i przejdź do znajdującego się po prawej stronie okna ze wskazanymi parametrami pożyczki – wskazana jest najpierw kwota pożyczki, a następnie termin spłaty.
 2. Wypełnij niezbędne informacje w formularzu, poczynając od imienia i nazwiska, idąc przez numer PESEL i adres e-mail, kończąc na numerze telefonu.
 3. Chcąc zatwierdzić wniosek o uzyskanie pożyczki, należy wyrazić niezbędne zgody oraz zielony przycisk z napisem „złóż wniosek”.
 4. W ten sposób, formularz zostanie przekazany do firmy, po czym oddzwoni do nas konsultant i przedstawi ofertę pożyczki. To klient ocenia, czy jest zainteresowany takimi parametrami zobowiązania i czy chce kontynuować proces udzielania wsparcia.
 5. Na końcu Bliska Pożyczka wydaje decyzję na podstawie m.in. sytuacji finansowej konsumenta i wypłaca gotówkę w formie, jaką wybrał klient.
 6. Gotowe!

Czym się wyróżnia firma Bliska Pożyczka?

Zmiany w polskim prawie dotyczącym kredytów konsumenckich w związku z pandemią koronawirusa zmienił funkcjonowanie branży pożyczkowej, co dobitnie widać po zmianach, jakie zaszły w ofertach wielu firm.

Obecna oferta w Bliskiej Pożyczce nie jest już tak elastyczna i zróżnicowana, jak wcześniej, jednak firma nadal może stanowić i godną uwagi ofertę dla szerokiego grona klientów.

Warto docenić, że Bliska Pożyczka przewiduje możliwość uzyskania pożyczonych środków w formie gotówki do ręki, co stanowi ciekawą alternatywę wobec widocznych na każdym kroku pożyczek online – fakt, że są one popularne, nie oznacza, że nie brakuje osób, które wolałyby uzyskać środki w inny sposób. Dzięki Bliskiej Pożyczce jest to możliwe.

Bliska Pożyczka – dane firmy

Bliska Pożyczka

Everest Finanse S.A.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 360730596
Numer NIP: 7831722320
Numer KRS: 0000541824
Kapitał zakładowy: 5 000 000 zł
Adres Firmy: ul. Stary Rynek 88, 61-772 Poznań, Polska
3.4/5 - (5 votes)
Opinie klientów o Bliska Pożyczka (1)
Dodaj opinię

Sortuj wg
 • Komentarz od Dana
  Dana
  13.08.2021, 22:49

  Nie polecam! Wniosek złożony dzień wcześniej w godzinach dopołudniowych, do tej pory brak kontaktu ze strony firmy. Na infolinię nie sposób się dodzwonić, na maile nie odpisują. To błyskawiczne załatwianie spraw to chyba w snach tej firmy pożyczkowej