Biznes Ratka – opinie klientów i recenzja

Oprocentowanie 7,20 %
Forma prawna firmy JDG
Kwota 1 000 - 20 000 zł
Okres spłaty 1 - 36 miesięcy
Nasza ocena 4
RRSO 34,97 %
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 20 000 zł
Sposób weryfikacji online lub kurier
Metoda wypłaty przelew lub czek GIRO
Maks. kolejna pożyczka 20000 zł
Czas wypłaty 24 godziny
Cel dowolny
Zabezpieczenie Nie

Reprezentatywny przykład pożyczkiPożyczana kwota 10000 zł. Okres pożyczki 12 msc. Oprocentowanie 7.2%. Odsetki od kwoty pożyczki 1720 zł. RRSO 34.97%. Całkowita kwota do spłaty 11720 zł. Wysokość raty 976,67 zł.

Biznes Ratka to marka pożyczkowa, która została powołana do życia przez dobrze znaną markę pożyczkową Aasa Polska z fińskim rodowodem. Produkt ten został skrojony na miarę przedsiębiorców, odpowiadając na realia i potrzeby finansowe Polaków prowadzących różnej wielkości firmy.

Jak przystało na firmę oferującą pożyczki dla przedsiębiorców, co sugeruje zresztą i sama nazwa, Biznes Ratka proponuje zobowiązania spłacane w ratach. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że tak atrakcyjne oferty pożyczek dla firm mogą stanowić alternatywę dla kredytów firmowych oferowanych dla mikroprzedsiębiorstw przez klasyczne banki.

Opinie klientów o firmie Biznes Ratka

Zapoznając się z tym, jak dotychczasowi klienci oceniają usługi oferowane przez markę Biznes Ratka, napotkać możemy w głównej mierze pozytywne opinie. Przedsiębiorcy, którzy otrzymali już środki, doceniają fakt możliwości uzyskania pożyczki zarówno w postaci środków na koncie bankowym, jak i gotówki odbieranej na poczcie poprzez czek GIRO. Nie bez znaczenia są też stosunkowo wysokie kwoty pożyczek do uzyskania i przejrzyście przedstawione wymagania.

biznes ratka opinie

Warunki udzielenia pożyczki w Biznes Ratka?

Pora pochylić się nad warunkami, które Biznes Ratka wyznaczyła do spełnienia każdej osobie zainteresowanej uzyskaniem pożyczki na działalność gospodarczą. Łatwo je namierzyć – znalazły się one na stronie internetowej w czytelnym miejscu.

 • Należy być co najmniej osobą pełnoletnią.
 • Działalność gospodarcza, na którą udzielana jest pożyczka, musi być zarejestrowana w Polsce.
 • Konieczne jest też posiadanie stałego adresu zamieszkania.
 • Ważne jest też posiadanie numeru telefonu komórkowego.
 • Brak negatywnych wpisów na temat historii kredytowej w dowolnej z baz Biur Informacji Gospodarczej (BIG).

Dostępna wysokość pożyczki w Biznes Ratka

Przyglądając się kalkulatorowi znajdującemu się na stronie głównej pożyczkodawcy, widzimy, że minimalna wartość zobowiązania do uzyskania może wynieść 1000 złotych, z kolei w maksymalnym wymiarze wartość zaciąganej pożyczki może osiągnąć nawet 200 000 złotych.

Termin spłaty w dolnej granicy to do tego 1 miesiąc, z kolei w górnej granicy może on wynieść maksymalnie 36 miesięcy, czyli 3 lata.

Jaki jest koszt pożyczki?

W przypadku kosztu pożyczki udzielanej przez firmę Ratka, firma określa tutaj bardzo precyzyjny wykaz kosztów tworzących RRSO – co warto docenić, bo wciąż nie jest to oczywiste w przypadku wielu konkurencyjnych platform. Sprawdźmy, jakie opłaty powiększają każdą z rat spłacanej pożyczki.

 • Opłata przygotowawcza.
 • Odsetki od kwoty pożyczki.
 • Oprocentowanie.

Jakie bazy sprawdza Biznes Ratka?

Już na samym początku Biznes Ratka informuje swoich klientów, że jednym z kluczowych warunków skorzystania z usług pożyczkowych niezbędny jest brak jakichkolwiek zaległości widocznych w którymś z rejestrów Biur Informacji Gospodarczej.

Mowa tutaj zatem o wszystkich popularnych bazach podlegających tej instytucji.

 • BIG InfoMonitor.
 • KRD (Krajowy Rejestr Długów).
 • ERIF.
 • KBIG (Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej).

Jak złożyć wniosek o pożyczkę w Biznes Ratka?

Jak chwali się Biznes Ratka na swojej stronie internetowej, aby z powodzeniem skorzystać z usług tej platformy, niezbędne będzie przejście jedynie czterech prostych kroków prowadzących do otrzymania upragnionego wsparcia finansowego dla przedsiębiorstwa. Sprawdźmy, na jakie konkretne procedury należy się przygotować.

 1. Wchodząc na stronę internetową pożyczkodawcy, należy wybrać kwotę pożyczki oraz termin spłaty. Obie te informacje należy wskazać za pomocą czytelnego suwaka po lewej stronie witryny.
 2. Następnie należy wypełnić wniosek internetowy o otrzymanie pożyczki, w którym należy wskazać m.in. swoje dane osobowe, informacje kontaktowe, a także dane o firmie oraz sytuacji finansowej.
 3. Teraz pozostaje już tylko zweryfikować swoje dane osobowe poprzez internet, a jeżeli preferujemy podpisanie umowy w formie fizycznej – należy poczekać na otrzymanie umowy w pisemnej formie, którą dostarczy kurier na wskazany adres i poprosi pożyczkobiorcę o podpis.
 4. Przelew z przyznaną pożyczką zostanie przekazany na konto bankowe przedsiębiorcy lub gotowy będzie do odbioru w formie gotówki na poczcie za pomocą czeku GIRO.
 5. Spłata uzyskanej pożyczki odbywa się w kolejnych ratach.

Podsumowanie najważniejszych aspektów oferty

Zalety:

 • Prosty proces wnioskowania o wsparcie finansowe.
 • Biznes Ratka nie pobiera raportu na temat sytuacji finansowej w Biurze Informacji Kredytowej. W ten sposób, osoby, które mają dowolne negatywne wpisy w BIK nie muszą obawiać się, że wpłyną one na wynik weryfikacji oraz decyzję w sprawie pożyczki w opisywanej firmie.
 • Elastyczne kwoty pożyczek, sięgające nawet 200 000 złotych i duży maksymalny termin spłaty do 36 miesięcy.
 • Bardzo przejrzyście i transparentnie przedstawione koszty.
 • Klarownie wykazane warunki do spełnienia.
 • Możliwość złożenia wniosku w 100% online.
 • Możliwość odebrania pożyczki w formie gotówki na poczcie dzięki czekowi GIRO.

Wady:

 • Weryfikacja we wszystkich bazach BIG.
 • Bardzo wysokie opłaty za pożyczkę.

Dane kontaktowe

 • Telefon:
  611 100 417 
 • E-mail:
  biznes@ratka.pl

Biznes Ratka – dane firmy

ratka.pl

Aasa Polska S.A.

Rodzaj: Firma pożyczkowa dla firm
Numer REGON: 146017266
Numer NIP: 5252528111
Numer KRS: 0000411939
Kapitał zakładowy: 42 000 000 zł
Adres Firmy: ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa
5/5 - (1 vote)
Opinie klientów o Biznes Ratka (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Biznes Ratka