Biuro Maklerskie BNP Paribas – opinie i recenzja

konto maklerskie BNP Paribas

Coraz więcej Polaków inwestuje swoje pieniądze. Instytucje finansowe wychodzą im naprzeciw, dodając do swoich ofert konta maklerskie. Dają one potencjalną szansę na uzyskanie rocznej stopy zwrotu na satysfakcjonującym poziomie. Konto maklerskie ma także BNP Paribas Bank Polska, jakie jednak są jego warunki i zasady działania?

Polacy coraz chętniej inwestują swoje pieniądze, zamiast „chomikować” je w bezpiecznym miejscu. Trend ten zauważają również banki, odpowiadając na niego ofertami, w których konto osobiste dla klientów indywidualnych połączyć można z kontem maklerskim lub otworzyć je niezależnie. Taką opcję przygotował też bank BNP Paribas.

Podstawowe informacje o rachunku brokerskim BNP Paribas

Często zarówno początkujący, jak i zaawansowani inwestorzy, wolą niezależne biuro maklerskie zamienić na rachunek maklerski oferowany przez dużą inwestycję bankową. Wpływ ma na to przede wszystkim wygoda. Zwykle możemy je obsługiwać w pełni zdalnie, a samo prowadzenie rachunku nie jest obarczone wysokimi opłatami.

Często dla klientów banków dostępne są nawet zniżki, oferty specjalne oraz szereg ofert dodatkowych. Dzięki temu wizja inwestowania jawi się jako o wiele atrakcyjniejsza niż np. trzymanie pieniędzy na słabo oprocentowanej lokacie.

Z zasady konto maklerskie służy m.in.

 • do przechowywania oraz handlowania papierami wartościowymi,
 • kupowania i sprzedaży akcji,
 • grania na wzrostach i spadkach,
 • czy inwestowania długoterminowego.

Za jego pośrednictwem możemy mieć dostęp do różnego typu instrumentów finansowych, zależnych od oferty konkretnych biur maklerskich czy banków. A jak to wygląda w BNP Paribas?

Zasady działania konta maklerskiego BNP Paribas

Jak w praktyce działa prowadzenie rachunku maklerskiego w banku BNP Paribas? Samo jego otwarcie jest darmowe, podobnie jak przelewy na rachunki osobiste, o ile mamy je również w tym banku. Ponadto zyskujemy szereg dodatkowych możliwości, takich jak:

 • dostęp do ofert publicznych;
 • odroczone płatności;
 • opiekę maklera, jeśli wartość naszych aktywów przekroczy 200 tys. zł;
 • stały dostęp zdalny do rekomendacji i analiz, które mogą nam pomóc w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.
konto maklerskie BNP Paribas

Mobilny rachunek maklerski

Dla wielu inwestorów dobrą wiadomością jest to, że prowadzenie konta maklerskiego w BNP Paribas możliwe jest całkowicie zdalnie. Co więcej, pozwalają na to aż dwa rozwiązania systemowe:

 • aplikacja mobilna GObroker;
 • system maklerski Sidoma.

Pierwsza z wymienionych opcji umożliwia wygodne inwestowanie na giełdzie przy pomocy różnego typu urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. To doskonałe rozwiązanie dla osób pozostających w ciągłym ruchu, które możliwość zawierania kontraktów terminowych czy wykonywania zleceń nabycia akcji muszą mieć cały czas, niezależnie od miejsca, w którym się akurat znajdują.

Sidoma jest natomiast rozwiązaniem stworzonym z myślą o osobach, które zawsze mają laptopa lub komputer blisko siebie. Co istotne, system ten został stworzony w dwóch wersjach:

 • dla osób początkujących — zawierający podstawowe funkcje, prezentowane w przejrzysty, czytelny sposób;
 • dla doświadczonych klientów posiadających aktywa, umiejących doskonale się z nimi obchodzić i potrzebujących bardziej zaawansowanych danych i narzędzi.

Możliwości dostępne, dzięki bankowości internetowej BNP Paribas

BNP Paribas oferuje nam cztery rozwiązania, dzięki którym inwestowanie może stać się jeszcze łatwiejsze. Są to:

 • inwestycje na rynkach zagranicznych — dzięki temu możemy inwestować pieniądze w wiele sektorów, które w Polsce są niedostępne. Musimy jednak pamiętać, że tego typu zlecenia realizowane są wyłącznie przez telefon;
 • doradztwo inwestycyjne — działanie to obejmuje akcje oraz obligacje dostępne na polskiej giełdzie;
 • zlecenia do dyspozycji maklera — po osiągnięciu środków inwestycyjnych na poziomie wymaganym przez bank, możemy skorzystać z usług doświadczonego maklera. Jego zadaniem jest wspieranie nas w zakresie realizacji zleceń;
 • odroczona płatność — tzw. OTP, dzięki któremu możemy kupić instrumenty finansowe nawet wtedy, gdy nie posiadamy w danej chwili środków na pełne pokrycie części ich wartości, którą jesteśmy zainteresowani. Warunkiem skorzystania z tego rozwiązania jest konieczność uregulowania zobowiązania w terminie do 2 dni roboczych od chwili złożenia zlecenia.

Nie jesteś pewien czy konto maklerskie BNP Paribas jest dla Ciebie odpowiednie? W takie sytuacji warto sprawdzić nasz ranking rachunków maklerskich, by poznać więcej ciekawych ofert i porównać je ze sobą pod względem opłat i funkcjonalności.

Dostępne instrumenty finansowe w ramach konta

Dla większości inwestorów jednym z najważniejszych elementów jest to, jak wiele ma instrumentów finansowych do wyboru w danym biurze maklerskim czy na koncie brokerskim. Im jest ich więcej, tym oczywiście lepiej.

Nie brak jednak użytkowników, których interesuje tylko jeden typ inwestycji i szukają instytucji, które oferują go na najlepszych warunkach. Co do zaproponowania ma więc konto maklerskie BNP Paribas?

 • akcje spółek — jeden z najpopularniejszych instrumentów finansowych na giełdzie. Polegają na handlu udziałami w spółkach (również zagranicznych). Polecane zwykle inwestorom średnio- i długoterminowym.
 • ADR — papier wartościowy wydawany przez amerykańskie banki;
 • ETF — fundusze inwestycyjne, których celem jest obrazowanie konkretnego indeksu. W Polsce ETF funkcjonuje od 2010 roku, a naśladuje indeks WIG20.
 • kontrakty terminowe — instrumenty inwestycyjne, które powszechnie uważane są za jedne z bardziej ryzykownych. Inwestowanie w nie polega na tzw. grze na spadki oraz wzrosty cen konkretnych indeksów lub akcji.

Opłaty za korzystanie z biura maklerskiego BNP Paribas

Niezależnie od tego, czy wybierzemy się do oddziału banku, czy też założymy konto przez internet, otwarcie rachunku jest darmowe. Niestety nawet bankowość internetowa i posiadanie konta osobistego w BNP Paribas nie uchroni nas od regularnych płatności za prowadzenie rachunku maklerskiego.

Wynoszą one 30 zł za miesiąc. Inne najważniejsze prowizje prezentuje poniższa tabela. Ich wysokość zależna jest od metody realizacji: telefonicznie, osobiście lub przez bankowość internetową.

Metoda realizacjiProwizja od zleceń dotyczących akcjiProwija pobierana od sprzedaży w daytradinguProwizja od zleceń dot. obligacjiProwizja od transakcji pakietowych
Telefonicznie/osobiście
(min. 8 zł)
0,80%0,19%0,40%0,80% lub negocjowana
Bankowość internetowa
(min. 5 zł)
0,35%0,19%0,15%

Podkreślmy w tym miejscu, że powyższy cennik dotyczy działań na rynku krajowym. Jeśli interesują nas papiery wartościowe lub inne instrumenty związane z rynkami zagranicznymi, możliwa jest wyłącznie obsługa telefoniczna. W jej przypadku prowizje wynoszą od 0,95% do 1,29%, a wartość zlecenia nie może wynosić mniej niż 20-30 EUR, USD lub GBP.

Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę również koszt przelewów bankowych, czyli wypłatę gotówki, którą — być może — uda nam się zarobić na inwestycjach. Jeśli nasz osobisty rachunek prowadzony jest w ramach BNP Paribas, transfer jest całkowicie darmowy. Przelew na konto innego polskiego banku kosztował nas już będzie 5 zł.

Jak założyć konto maklerskie w BNP Paribas?

Aby założyć konto maklerskie w BNP Paribas, gdy jesteśmy klientami tego banku, musimy jedynie:

 1. Zalogować się w bankowości internetowej GOonline;
 2. Przejść do zakładki „Oferta”;
 3. Nacisnąć przycisk „Inwestycje”;
 4. Kliknąć „Otwórz Rachunek Maklerski”;
 5. Wypełnić wniosek.

Alternatywnie rachunek maklerski otworzyć też możemy podczas osobistej wizyty w dowolnym oddziale tego banku. Ta opcja może być szczególnie pomocna w przypadku klientów, którzy jeszcze nie do końca znają się na obrocie instrumentami finansowymi.

Podczas wizyty pracownik banku wyjaśni nam wszystkie szczegóły, a dodatkowo pomoże w wypełnieniu tzw. ankiety MiFID. To dokument, dzięki któremu można ustalić, na jakich instrumentach powinniśmy się skupić, by zbytnio nie ryzykować.

Do uruchomienia konta maklerskiego w BNP nie jest niezbędny rachunek osobisty w tym samym banku. Może on jednak wiele kwestii ułatwić. Dzięki niemu np. skorzystamy z darmowych przelewów na konto.

Czym wyróżnia się konto maklerskie BNP Paribas?

Na rynku dostępnych jest wiele kont maklerskich oferowanych przez największe polskie banki, ale również niezwiązane z nimi biura maklerskie. Nie każde jednak ma tak różnorodną ofertę, jak BNP Paribas. Warto tu zwrócić uwagę przede wszystkim na dostosowanie opcji do potrzeb zarówno początkujących, jak i zaawansowanych inwestorów.

Kolejną zaletą jest wysoka mobilność tego rachunku maklerskiego. Można go obsługiwać zdalnie przy użyciu różnego rodzaju urządzeń, od laptopów, aż po tablety czy smartfony. Ułatwiają to aż dwie platformy — dostosowane do niewielkich oraz większych ekranów. Dodatkowo Sidoma posiada dwie wersje, zależne od potrzeb i oczekiwań konkretnego użytkownika.

Ostatnim aspektem zasługującym na wyróżnienie jest szeroki wybór dodatkowych opcji. Mowa tu zarówno o możliwości odroczenia płatności, jak również licznych rekomendacjach i analizach. W ten sposób usługodawca rzeczywiście umożliwia klientom świadome inwestowanie pieniędzy oraz poznanie świata akcji i obligacji, prezentowanego przez doświadczonych ekspertów.

Zalety i wady rachunku maklerskiego w BNP Paribas

Zalety:

 • łatwy proces otwierania rachunku;
 • konto maklerskie dostępne nie tylko dla klientów BNP Paribas;
 • darmowe przelewy dla osób posiadających konto osobiste w BNP Paribas;
 • rynek krajowy i rynki zagraniczne;
 • bogaty wybór oferty dodatkowych, takich jak rekomendacje, doradztwo inwestycyjne, odroczona płatność itp.;
 • aplikacja mobilna i platforma zdalna;
 • platforma zdalna dostępna w dwóch wersjach;
 • darmowe otwarcie rachunku.

Wady:

 • miesięczna opłata za prowadzenie konta;
 • wysoka wartość aktywów potrzebnych do uzyskania opieki maklera;
 • płatne przelewy na konta w innych bankach.

Kontakt z biurem maklerskim BNP Paribas

Jeśli zależy nam na jak najszybszym kontakcie z biurem maklerskim BNP Paribas, powinniśmy wejść w zakładkę „Biuro Maklerskie” na oficjalnej stronie banku, a następnie nacisnąć przycisk 'Kontakt”. Znajdziemy tam kilka możliwości skontaktowania się z pracownikami jednostki:

 • osobiście: ul. Grzybowska 78, Warszawa;
 • telefonicznie w sprawie zleceń i dyspozycji maklerskich: (22) 56 69 700 lub 801 880 880;
 • mailowo w sprawie zleceń i dyspozycji maklerskich: maklerzy@bnpparibas.pl;
 • w sprawie funduszy inwestycyjnych: tel. (22) 134 00 99;
 • kontakt mailowy z Zespołem Doradztwa Inwestycyjnego: doradcy.inwestycyjni@bnpparibas.pl;

Kontakt telefoniczny z pracownikami BNP Paribas możliwy jest od poniedziałku do piątku od 8:30 do 17:30. Skontaktować się z nimi możemy również dzięki narzędziom GOonline i Goonline Biznes (dla klientów). Ponadto dostępny jest formularz kontaktowy pod adresem Bnpparibas.pl/kontakt/formularz-kontaktowy.

5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz