Bancovo – opinie klientów i recenzja

Kwota 1 000 - 200 000 zł
Czas wypłaty od 60 minut
Maks. kolejna pożyczka 200000 zł
Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 200 000 zł
Okres spłaty 3 - 120 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 80 lat

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Zalety i wady firmy Bancovo

Zalety
 • Choć jest to młody podmiot, to stoi za nim bank o ugruntowanej pozycji
 • Jasno podane warunki uzyskania pożyczki
 • Przejrzysta, bardzo dobrze rozplanowana witryna internetowa
 • Czytelnie przedstawione informacje co do dostępnych pożyczek
 • Możliwość uzyskania różnych produktów finansowych - także kredytów bankowych
Wady
 • Niezbędna jest dobra zdolność kredytowa
 • Bancovo to jedynie pośrednik finansowy
 • Mało przejrzyście rozpisane koszty pożyczki
 • Bardzo wysokie koszty zobowiązań

Trudno znaleźć markę z rynku usług pozabankowych, która zdobyła popularność w tak krótkim tempie, jak Bancovo. Zasługą jest tutaj oczywiście pokaźne zaplecze. Bancovo pełni rolę pośrednika kredytów konsumenckich od 2017 roku. Utworzył go sam Alior Bank, który w ten sposób podjął walkę z gigantami rynku pozabankowego.

Wyrazista kampania reklamowa tego pośrednika, a także systematyczne poszerzanie zakresu swoich usług o kolejnych partnerów, pozwoliły szybko zdobyć duże grono klientów i zbudować pozycję w niespełna pierwsze 2 lata działalności.

Dowiedzmy się nieco więcej o Bancovo.

Podstawowe informacje o firmie Bancovo

Platforma Bancovo bezpośrednio należy do AL Finance sp. z o.o. Działa ona jako pośrednik kredytowy banków: Alior Bank oraz TF Bank, w tym firm pożyczkowych – Aiqlabs sp. z o.o., IPF, Smartney, TAKTO Finanse i Wonga.

Co wyróżnia tę platformę? Przede wszystkim to, że nie jest typową porównywarką ofert. Możemy z jej pomocą wnioskować zarówno o kredyty bankowe, jak i pożyczki ratalne. Niestety z tego grona wykluczamy krótkoterminowe pożyczki-chwilówki, które musimy zwrócić zazwyczaj w ciągu 1 miesiąca.

Otrzymujemy zatem do dyspozycji wyjątkowo szeroki zakres usług. W serwisach pozabankowych firm pożyczkowych odnajdziemy głównie same pożyczki, a tutaj mamy też możliwość wnioskowania o kredyt internetowy – i jak dowiemy się z kolejnego akapitu – nie tylko.

Jakie pożyczki i kredyty są dostępne w Bancovo?

W Bancovo możemy wnioskować o:

 • kredyty gotówkowe i pożyczki udzielane przez banki,
 • pozabankowe pożyczki ratalne udzielane przez firmy pożyczkowe oraz
 • kredyty konsolidacyjne.

Wśród innych dostępnych u pośrednika ofert odnajdziemy leasing (w Alior Banku) oraz propozycje faktoringu dla firm (oferty Smeo oraz Monevia).

Wysokość pożyczki i maksymalny okres spłaty

Platforma oferuje nam wysokie sumy finansowania.

 • Minimalna kwota kredytu wynosi 1 tys. zł, a maksymalna – nawet 200 tys. zł.

Z kolei sam okres kredytowania wynosi od 3 miesięcy do maksymalnie 120 miesięcy (12 lat).

Warunki wnioskowania o pożyczkę w Bancovo

Jeśli zechcemy skorzystać z usług Bancovo, musimy pamiętać o konieczności spełnienia określonych wymagań, widocznych w regulaminie tego pośrednika.

Najważniejsze z nich, prezentujemy poniżej:

 • Pełna zdolność do czynności prawnych.
 • Ważny dowód osobisty (Bancovo nie uznaje paszportu, prawa jazdy!).
 • Polskie obywatelstwo, a także stałe miejsce zamieszkania na terenie kraju.
 • Konto bankowe, polski numer oraz adres e-mail.
 • Regularne dochody.
 • Brak zadłużeń w rejestrach dłużników.
 • Dobra zdolność kredytowa.

Aczkolwiek, Bankovo podkreśla, że nawet osoby, które borykają się z negatywnymi wpisami w bazach lub z komornikiem, mogą złożyć u nich wniosek. Wśród dostępnych u pośrednika kredytów odnajdziemy w końcu takie, które udzielane są przez różne instytucje finansowe.

Czy oferta dla nowych i stałych klientów jest taka sama?

Nie do końca. Pośrednik dla nowych klientów przygotował oddzielną propozycję. Tzw. „Oferta dla nowych klientów”, to przede wszystkim atrakcyjne RRSO. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi tutaj 9,59%. W pozostałych przypadkach, czyli dla stałych klientów RRSO równe jest 60,54%.

Ile kosztuje pożyczanie za pośrednictwem Bancovo?

Całkowity koszt kredytu uzależniony jest oczywiście od wysokości wybranej kwoty i okresu spłaty. Duże znaczenie ma również nasz indywidualny profil kredytowy oraz banku/firmy, z którego usług finansowych zdecydujemy się skorzystać.

Na pewno musimy być przygotowani na dodatkowe dwa rodzaje opłat:

 • prowizję i
 • odsetki.

Bazy dłużników sprawdzane przez Bancovo

Bancovo, choć nie jest pożyczkodawcą, to informuje nas, że jeśli zawnioskujemy o kredyt konsumencki, wybrany przez nas usługodawca zajrzy do Biura Informacji Kredytowej (BIK).

Musimy więc być przygotowani na przejście weryfikacji historii spłaty dotychczasowych produktów bankowych, a także wybranych pożyczek pozabankowych.

Jak wygląda proces wnioskowania w Bancovo?

Proces wnioskowania w Bancovo oparty jest na bardzo prostym schemacie – jak przystało zresztą na platformę oferującą usługi dostępne online. Przyjrzyjmy się wszystkim niezbędnym krokom do dokonania tej transakcji.

 1. Wchodząc na stronę bancovo.pl, wybierz na widocznym kalkulatorze kwotę oraz termin spłaty zobowiązania. Przy okazji możesz zapoznać się z wysokością miesięcznej raty i RRSO.
 2. Kliknij przycisk „złóż wniosek”, w którym musisz podać podstawowe dane na swój temat. Są to informacje personalne, kontaktowe, dot. osiąganych dochodów i zobowiązań, które posiadasz do spłaty.
 3. Dokonaj weryfikacji swojej tożsamości. Możesz wybrać metodę ekspresową za pomocą aplikacji Kontomatik lub zrealizować przelew weryfikacyjny w wysokości 1 zł z Twojego konta bankowego.
 4. W kolejnym kroku otrzymasz pełną ofertę pożyczek pozabankowych i kredytów, które dopasowane będą do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.
 5. Ostatnim etapem jest już tylko sporządzenie umowy z wybranym bankiem lub pożyczkodawcą oraz oczekiwanie na przelew środków z przyznaną pożyczką.

Na Twój numer telefonu zostanie przesłany specjalny kod, który musisz wpisać na stronie i potwierdzić przyciskiem „Podpisz”. W ten sposób zawarłeś umowę z wybranym usługodawcą!

W razie jakichkolwiek wątpliwości możemy również skontaktować się z doradcami Bancovo. Są oni dyspozycyjni telefonicznie oraz na czacie.

Bancovo – opinie

Na pewno tego typu platforma to gratka dla klientów, szukających szybkiego finansowania bez wychodzenia z domu. Jakie są zalety i wady firmy? To, co nas cieszy to fakt, że do wyboru mamy dużą paletę rozwiązań. Pożyczki długoterminowe, kredyty bankowe, konsolidacyjne, a nawet leasing czy faktoring.

Dodatkowo Bancovo współpracuje z wieloma partnerami. Wśród nich są: Skok Stefczyka, Nest Bank, Hapi Pożyczki, Super Grosz, Axi Card czy Finiata, Skok Chmielewskiego. Z kolei wadą, mogą być wysokie koszty pożyczek dla stałych klientów oraz konieczność weryfikacji naszej zdolności w biurze BIK.

Dane kontaktowe

 • Telefon: 22 100 43 44

Dane firmy Bancovo

BANCOVO

AL Finance sp. z o.o.

Rodzaj: Pośrednik pożyczkowy
Numer REGON:
Numer NIP: 6751565906
Numer KRS: 0000646878
Kapitał zakładowy: 8 750,00 zł
Adres Firmy: ul. Tarasa Szewczenki 8
40 – 855 Katowice

Jeżeli oferta Bancovo nie przekonała Cię do końca to porównaj inne podobne oferty pożyczek np. :

5/5 - (2 votes)
Opinie klientów o Bancovo (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Bancovo