Bancovo – opinie klientów i recenzja

Czas wypłaty od 60 minut
Maks. kolejna pożyczka 200000 zł
Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 200 000 zł
Okres spłaty 3 - 120 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 80 lat

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Zalety i wady firmy Bancovo

Zalety
 • Choć jest to młody podmiot, to stoi za nim bank o ugruntowanej pozycji
 • Jasno podane warunki uzyskania pożyczki
 • Przejrzysta, bardzo dobrze rozplanowana witryna internetowa
 • Czytelnie przedstawione informacje co do dostępnych pożyczek
 • Możliwość uzyskania różnych produktów finansowych - także kredytów bankowych
Wady
 • Niezbędna jest dobra zdolność kredytowa
 • Bancovo to jedynie pośrednik finansowy
 • Mało przejrzyście rozpisane koszty pożyczki
 • Bardzo wysokie koszty zobowiązań

Trudno znaleźć markę z rynku usług pozabankowych, która zdobyła popularność w tak krótkim tempie, jak Bancovo. Zasługą jest tutaj oczywiście pokaźne zaplecze, jakie wykorzystano w powołanie tej platformy pośrednictwa pożyczkowego – z końcem 2017 roku utworzył ją bowiem Alior Bank w celu walki z gigantami rynku pozabankowego.

Wyrazista kampania reklamowa, a także systematyczne poszerzanie zakresu swoich usług o kolejnych partnerów, pozwoliły szybko zdobyć duże grono klientów i zbudować pozycję w niespełna pierwsze 2 lata działalności.

Podstawowe informacje o firmie Bancovo

Teraz, Bancovo bezpośrednio należy do warszawskiej spółki NewCommerce Services sp. z o. o., a w zakresie swoich usług stawia na wyróżnienie się w nietypowy sposób.

Poza pożyczkami pozabankowymi, klient przedstawionej platformy może bowiem złożyć również wniosek o otrzymanie środków w firmie pożyczkowej, jak i w banku w postaci kredytu gotówkowego. Co więcej, nie jest to tylko macierzysty Alior Bank, ale i np. Credit Agricole czy TF Bank.

Zainteresowany lub zainteresowana skorzystaniem z usług Bancovo, otrzymuje zatem do dyspozycji wyjątkowo szeroki zakres usług, z jakich potencjalnie można skorzystać. Teraz pozostaje już tylko w odpowiedni sposób dopasować swoje oczekiwania do tego, co Bancovo jest w stanie zaoferować na realizację naszych zróżnicowanych finansowych potrzeb.

Warunki wnioskowania o pożyczkę w Bancovo

Ubiegając się o kredyt lub pożyczkę w Bancovo, klient musi pamiętać o konieczności spełnienia określonych wymagań, jakie zawarto w regulaminie korzystania z usług. Przedstawiamy najważniejsze z nich, wyciągając esencje z wyjątkowo rozbudowanej (chyba aż za bardzo) sekcji pytań odpowiedzi, czyli FAQ.

 • Klient musi być osobą co najmniej pełnoletnią. Ponadto, istnieje też górna granica wieku wynosząca 80 lat.
 • Nie można posiadać nieuregulowanych zobowiązań w Bancovo, a także złej zdolności kredytowej widniejącej w którymś z rejestrów monitorujących te informacje.
 • Klientem Bancovo może zostać tylko osoba, która posiada polskie obywatelstwo, a także stałe miejsce zamieszkania na terenie kraju.
 • Na pozytywną odpowiedź na wniosek kredytowy będą mogli też liczyć tylko ci, którzy złożyli go posiadając pełną czynność do podejmowania zdolności prawnych.

Ile kosztuje pożyczanie za pośrednictwem Bancovo?

Koszt pożyczki udzielanej za pośrednictwem platformy Bancovo jest rzecz jasna silnie uzależniony od indywidualnego profilu kredytowego klienta, a także konkretnego usługodawcy, z którego usług skorzystał z pomocą Bancovo.

Warto jednak być przygotowanym na dwa konkretne rodzaje opłat:

 • Prowizja.
 • Odsetki.

Bazy dłużników sprawdzane przez Bancovo

Bancovo nie jest rzecz jasna pożyczkodawcą, jednak swoich klientów informuje już na etapie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w FAQ, że złożony wniosek zostanie zweryfikowany także pod kątem raportu z Biura Informacji Kredytowej.

W ten sposób, należy być przygotowanym na przejście weryfikacji historii spłaty dotychczasowych produktów bankowych, a także wybranych pożyczek pozabankowych.

Jak wygląda proces wnioskowania w Bancovo?

Proces wnioskowania w Bancovo oparty jest na stosunkowo prostym schemacie – jak przystało zresztą na platformę oferującą usługi dostępne online. Przyjrzyjmy się wszystkim niezbędnym krokom do dokonania tej transakcji.

 1. Trafiając na stronę internetową pożyczkodawcy, należy wskazać kwotę, a także termin spłaty zobowiązania za pomocą wygodnych suwaków lub pola do określenia dokładnej wartości pożyczki.
 2. Gdy zapoznamy się z aktualnie wyliczonym RRSO do wskazanych przez nas parametrów poszukiwanej pożyczki, pozostaje już tylko złożyć darmowy wniosek za pomocą zielonego przycisku.
 3. Wyżej przedstawiony krok kieruje klienta do obszernego formularza pożyczkowego, którego należy wypełnić niezbędnymi danymi na temat wnioskującego, jak m.in. jego dane osobowe czy kontaktowe.
 4. Kolejnym etapem powinny być już poszukiwania dogodnej oferty pożyczkowej, które zostaną zaproponowane klientowi.
 5. Bancovo umożliwia szybko potwierdzić tożsamość wnioskującego za pośrednictwem nowoczesnego i bezpiecznego systemu weryfikacji rachunku bankowego Kontomatik.
 6. Ostatnim etapem jest już tylko sporządzenie umowy z wybranym bankiem lub pożyczkodawcom oraz oczekiwanie na przelew środków z przyznaną pożyczką.

Dane kontaktowe

 • Telefon: 22 100 43 44

Dane firmy Bancovo

BANCOVO

NewCommerce Services sp. z o. o.

Rodzaj: Pośrednik pożyczkowy
Numer REGON: 362235866
Numer NIP: 5223035475
Numer KRS: 0000570731
Kapitał zakładowy: 3 100 000 zł
Adres Firmy: ul. Łopuszańska 38D
02-232 Warszawa

Jeżeli oferta Bancovo nie przekonała Cię do końca to porównaj inne podobne oferty pożyczek np. :

5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę Bancovo