AXI Card – opinie klientów i recenzja

Wymagane konto bankowe NIE
Kwota 500 - 3 500 zł
Okres spłaty 12 - 120 miesięcy
Nasza ocena 4,50
Okres bezodsetkowy 30 dni
Bezpłatna karta NIE
Promocja NIE
RRSO 83,54 %
Oprocentowanie 6,94 %
Maks. pierwsza pożyczka 500 - 3 500 zł
Maks. kolejna pożyczka 6000 zł
Zaświadczenie o zarobkach NIE
Wiek pożyczkobiorcy 21 - 99 lat
Czas wypłaty do 48 godzin
Pierwsza pożyczka gratis NIE
Metoda wypłaty limit na karcie
Sposób weryfikacji Instantor

Przykład reprezentatywny dla karty kredytowej Axi: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) 83,54% przy założeniu: całkowita kwota wykorzystanego limitu 1.700,00 zł pierwszego dnia miesiąca (bez kredytowanych kosztów), oprocentowanie stałe 6,94 %, całkowita kwota do spłaty do 5 dnia kolejnego miesiąca wyniesie 1.798,94 zł (w tym: kapitał 1.700,00 zł, odsetki 9,69 zł, prowizja za korzystanie z karty 89,25 zł).

AXI Card – jaką ma opinie?

Za pośrednictwem internetu można dziś wygodnie i bez potrzeby gospodarowania zbyt dużych nakładów czasu zapoznać się z dowolnymi informacjami na temat produktów pozabankowych. Poznać można zarówno pełen zakres dostępnych kwot w przypadku choćby omawianych kart kredytowych, jak i warunków, sposobu wnioskowania i całokształtu niezbędnych informacji – co dostarcza zresztą niniejszy tekst.

Ważnym dopełnieniem wspomnianego zakresu danych coraz częściej staje się dzisiaj jednak i zapoznanie się z tym, jak inni oceniają już uzyskane usługi danego pożyczkodawcy. Dzięki frazie „AXI Card opinie” możemy się przez to dowiedzieć, że usługa ta jest na ogół ceniona głównie za liczne akcje promocyjne umożliwiające uzyskanie dodatkowych bonusów, jak choćby bezkosztowy okres korzystania z karty. Nie bez znaczenia jest też prosty proces wnioskowania 100% online – co szczególne znaczenie ma w naszych czasach, gdy jesteśmy przyzwyczajeni do wygody.

AXI Card – firma oferująca pożyczki pozabankowe

AXI Card to powstała w 2018 roku marka specjalizująca się w oferowaniu pozabankowego produktu finansowego – karty kredytowej. Na nasz rynek rynek wdrożyła ją bułgarska firma Easy Payment Services LTD, funkcjonująca w europejskiej branży finansów konsumenckich od 2016 roku. Biuro firmy znajduje się w Warszawie, za to z usług AXI możemy korzystać na obszarze całego kraju.

To nie koniec – AXI Card funkcjonuje pod skrzydłami dużego holdingu Management Financial Group, który to z kolei poza Polską ma też dobrze rozwinięte usługi w innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Wracając do samego AXI – oferowana przez tę markę karta kredytowa to produkt konkurencyjny wobec usług bankowych, nieustępujący nim jednak w żadnym stopniu pod kątem bezpieczeństwa. Świadczy o tym choćby oznaczenie logo MasterCard, co równoznaczne jest z zezwoleniem na swobodne wykonywanie transakcji kartą za pomocą dowolnych urządzeń oznaczonych wspomnianym oznaczeniem. Dodatkowo AXI Card to członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Kart.

AXI Card opinie

Jak działa AXI Card?

Oferta AXI została skonstruowana z myślą o jednym konkretnym produkcie, który stanowi jej filar. Mowa oczywiście o karcie kredytowej, która poza zupełnie innym charakterem wystawiającego kartę nie odbiega w żadnym stopniu od funkcjonalności standardowo oferowanych przez takie produkty.

Co za tym idzie, AXI Card może być stosowana zarówno do wykonywania transakcji podczas dowolnych zakupów (dziś najpopularniejsza metoda to płatności zbliżeniowe), jak i przy transakcjach internetowych. Wystarczy tylko wpisać stosowne dane do karty, by szybko pokryć pilne wydatki za pośrednictwem udzielonego na karcie limitu.

Warto pamiętać, że uzyskując limit na AXI Card, możemy, ale nie musimy go wykorzystywać w całości – to od konsumenta zależy, jak często i jaki procent pożyczonej kwoty będzie wykorzystywać.

Pożyczki pozabankowe w AXI Card – limit i opłaty

AXI Card należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych i bynajmniej nie jest to przypadek – usługi, jakie oferowane są w ramach tej marki to bowiem specyficzna odmiana pożyczki pozabankowej. Co za tym idzie, przed skorzystaniem z takich usług warto poznać zakres dostępnych kwot do uzyskania i opłaty, które naliczane są jako koszt uzyskanej usługi.

Zacznijmy od maksymalnej kwoty na karcie, jaka może zostać oddana do dyspozycji klienta – AXI mówi o wartości nie większej niż 6000 złotych. Nie jest to może suma rekordowa, jak na warunki kart kredytowych, jednak bez problemu powinna ona sprostać licznym konsumenckim potrzebom.

Jeśli mowa o wymiarze kosztów, to na swojej stronie internetowej AXI Card przedstawia następujący, reprezentatywny zakres parametrów. W przypadku stopy procentowej wskazano wartość 0,57%, opłatę miesięczną za korzystanie z karty kredytowej określono na 5,25%, z kolei minimalna kwota spłaty wynosi 15% limitu. AXI nie zapomina też o Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania (RRSO), wskazując tu wartość 83,54%.

Jakie warunki trzeba spełnić przy korzystaniu z karty?

Jak każdy dostawca usług z zakresu pożyczania pieniędzy, także i AXI Card uczula swoich potencjalnych klientów na konieczność spełnienia warunków dających niemal pewne szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji w związku ze złożonym wnioskiem o finansowanie.

Przyjrzyjmy się zatem warunkom, jakie opisywany pożyczkodawca określa do spełnienia na wstępie.

 • Każdy klient musi posiadać status osoby fizycznej.
 • Należy mieć ukończone 18 lat – środki pożyczane są tylko pełnoletnim.
 • Trzeba posiadać pełną zdolność do czynności prawnych.
 • Niezbędne jest też założenie konta użytkownika na portalu.
 • Konieczne będzie przygotowanie swoich danych teleadresowych.
 • Ostateczna decyzja w sprawie przyznania lub odmowy udzielenia limitu na karcie AXI Card uzależniona będzie od weryfikacji zdolności kredytowej.

Przedstawione wyżej warunki nie są wygórowane – przyglądając się zapisom polityki prywatności AXI zamieszczonej w zakładce z dokumentami na stronie internetowej, można raczej odnieść wrażenie, że mamy do czynienia ze standardowym zakresem warunków. Mało tego, są one nawet zwięźlejsze i bardziej przejrzyste w porównaniu do np. pożyczek pozabankowych, nie wspominając nawet o bankach, które wymagają od konsumentów znacznie bardziej restrykcyjnych zapisów.

Jakie bazy dłużników weryfikuje AXI?

Jak wspomniano już wyżej, AXI Card nakłada na swoich klientów obowiązek przejścia weryfikacji historii kredytowej. Wskaźnik ten pozwala pożyczkodawcy ocenić tzw. ryzyko kredytowe związane z pożyczeniem środków, co z kolei uzależnione jest od wpisów na temat historii spłaty różnorodnych zobowiązań zawartej w bazach finansowych.

W tym celu, możemy się dowiedzieć, że do uzyskania karty kredytowej AXI Card niezbędne będzie pobranie raportu na temat historii kredytowej z szeregu najpopularniejszych baz współpracujących powszechnie nie tylko z sektorem bankowym, ale i coraz częściej – pożyczkowym.

 • BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej.
  Gromadzi ono głównie o historii spłaty produktów bankowych takich jak np. karty kredytowe, kredyty gotówkowe czy limity odnawialne. Odnotowywane są tam także informacje o ewentualnych zadłużeniach wynikających z tego tytułu.
 • BIG – Biura Informacji Gospodarczej.
  Rejestry te, zgodnie z nazwą, zajmują się rejestrowaniem, udostępnianiem i przetwarzaniem informacji o spłacie zobowiązań o charakterze, najczęściej, gospodarczym. Pobierając stąd raport, potencjalny pożyczkodawca sprawdzi np. czy terminowo opłacaliśmy faktury, mandaty czy choćby raty leasingowe. W ramach BIG zrzeszone jest kilka dużych baz – AXI współpracuje z ERIF, Krajowym Biurem Informacji Gospodarczej (KBIG) oraz Krajowym Rejestrem Długów (KRD).
 • CRIF.
  Ten stosunkowo niszowy i znacznie mniej popularny, od wyżej wspomnianych, rejestr zajmuje się gromadzeniem danych głównie o spłacie pozabankowych pożyczek. Mowa tutaj zarówno o tzw. chwilówkach, jak i pożyczkach długoterminowych.

Wnioskowanie o AXI Card – etapy

` WNIOSEK O UZYSKANIE KARTY KREDYTOWEJ AXI CARD `

W celu złożenia wniosku o uzyskanie karty kredytowej marki AXI Card należy przygotować się na 5 głównych etapów, które nie powinny ani przysporzyć trudności, ani też zabrać zbyt wiele z naszego cennego czasu.

 1. Cały proces odbywa się w 100% online, dlatego w pierwszej kolejności należy wejść na stronę internetową axi-card.pl i wybrać znajdujący się na jej samej górze przycisk „złóż wniosek”. Za jego pomocą zostaniemy przekierowani do formularza, który należy wypełnić swoimi danymi osobowymi oraz informacjami o oczekiwanym limicie na karcie. Nie należy też zapominać o wskazaniu adresu do wysyłki karty. Gotowy wniosek należy zatwierdzić.
 2. AXI po otrzymaniu naszego wniosku przystąpi do jego weryfikacji, sprawdzając m.in. zgodność danych i zdolność kredytową. Cały proces odbędzie się za pośrednictwem połączenia telefonicznego, które nawiąże konsultant pożyczkodawcy.
 3. Po sfinalizowaniu procesu weryfikacji, AXI zajmuje się podjęciem ostatecznej decyzji co do przyznania nam finansowania.
 4. Jeżeli nic w złożonym wniosku nie wzbudza wątpliwości i nie stoi na przeszkodzie ku przyznaniu limitu – pozostaje już tylko nadać paczkę z kartą, którą otrzymamy na wskazany adres prosto pod drzwi.
 5. Po otrzymaniu paczki z kartą należy ją aktywować i… gotowe!

Konto użytkownika – wygodne centrum dowodzenia!

Warto dodać, że dużym ułatwieniem podczas użytkowania karty jest możliwość koordynowania na bieżąco historii wszelkich transakcji i bieżącego salda za pośrednictwem konta użytkownika.

 • Raporty związane z transakcjami za dany miesiąc.
 • Zarządzanie płatnościami zagranicznymi.

Przedstawione są tam wszelkie informacje pozwalające korzystać z karty nie tylko bezpiecznie, ale i mając rękę na pulsie w sprawie wszelkich niezbędnych informacji. Określenie „ręka na pulsie” nie jest tutaj przypadkowe – z poziomu konta użytkownika w razie czego możemy też szybko dezaktywować kartę w razie potrzeby.

Czym wyróżnia się AXI Card?

Przedstawiona dziś oferta pozabankowej karty kredytowej to produkt wciąż niszowy i dopiero zyskujący popularność, ale stanowiący wartościową i godną uwagi alternatywę dla klasycznych kart w bankach. Przyglądając się z bliska opisywanej ofercie, widać nie tylko nowatorskie podejście, oferując wnioskowanie w 100% online i dostawę do domu do drzwi. Widać tu także sformułowanie usług na miarę dzisiejszych czasów, dbając o prosty i czytelny przekaz, brak zbędnych i komplikujących wymagań oraz miły dla oka projekt samej strony internetowej.

Warto wspomnieć też o przykładowych funkcjonalnościach, czyniących AXI Card jeszcze bardziej atrakcyjnym i przez to konkurencyjnym produktem finansowym.

 • W razie pytań lub kłopotów, biuro obsługi klienta dostępne jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu za pośrednictwem poczty e-mail, infolinii lub Messengera.
 • Chcąc pobrać gotówkę z bankomatu, nie ponosimy żadnych opłat.

AXI Card – dane spółki

AxiCard

Easy Payment Services OOD Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 369578776
Numer NIP: 1070040459
Numer KRS: 0000720382
Adres Firmy: ul. Żurawia 22/502 00-515 Warszawa
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę AXI Card