Aventus Group – opinie klientów i recenzja

Aventus Group – co to za spółka?

aventus group

Podobnie jak w innych branżach, także i w sektorze pożyczkowym mamy do czynienia ze zjawiskiem łączenia się dużych graczy w koncerny.

Z punktu widzenia firm pożyczkowych, daje to szanse na łatwiejszy dostęp do bazy klientów, szybsze perspektywy wzrostu oraz znacznie większe szanse na przebicie się przez szklany mur. Do tego jak wiadomo potrzebny jest przede wszystkim kapitał, który dla młodych przedsiębiorstw jest potrzebny jak woda.

Aventus Group od momentu powstania w 2012 roku w stolicy Podlasia, Białymstoku, zbudowało imponującą pozycję w branży usług pozabankowych.

Do swoich szeregów włączono aż 6 różnych marek pożyczkowych, w gruncie rzeczy oferujących prawie takie same usługi. Dziwne? W żadnym razie – kto, choć powierzchownie zna rynek motoryzacyjny czy handlowy, ten wie, że im więcej konkurencyjnych marek, tym lepiej dla obu stron transakcji.

Pozycję Aventus Group niewątpliwie ułatwiła ambitna i rozważań polityka międzynarodowej ekspansji. Po wnikliwej analizie sytuacji w ościennych krajach, w kolejnych latach zdecydowano się rozpocząć działalność także u naszych wschodnich sąsiadów: na Litwie, Łotwie i Ukrainie, w Gruzji i Kazachstanie, a ponadto na południu – w Czechach. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że marka Aventus Group choć garstce osób będzie coś mówić nie tylko w Polsce, ale i daleko poza jej granicami.

Aventus Group – portfolio firm pożyczkowych

Aventus Group to firma, która w ciągu ostatniej dekady funkcjonowania doczekała się bardzo silnej pozycji. W portfolio podległych pożyczkodawców znalazło się aż sześć różnych firm, które w gruncie rzeczy opierają się na podobnych założeniach – umożliwiają uzyskanie łatwo dostępnych pożyczek w sieci, które pozwalają sfinansować pilne wydatki związane z codziennymi sprawami.

Oto, jakie marki stoją aktualnie za Aventus Group.

aventus group opinie

Czym wyróżnia się Aventus Group?

Największe osiągnięcia, którymi szczyci się Aventus Group, dotyczą rzecz jasna operacji na terenie Polski. Na stronie internetowej tego przedsiębiorstwa możemy znaleźć wyraźnie wyeksponowane czerwone pole, w którym wyodrębniono najważniejsze informacje na temat sukcesów, które mają dowieść, jak silny biznesowo jest Aventus Group.

 • Ponad 256 tysięcy zadowolonych klientów.
 • Obecność w rynku pożyczkowym, którego wartość szacowana jest na 6 miliardów złotych.
 • Średnia kwota pożyczki wynosi 2056 złotych.
 • Wzrost przeciętnego portfela pożyczkowego o 132%.
 • Aż niecałe 3 pożyczki przypadają średnio na jednego klienta Aventus Group.
 • Kadrę pracowników Aventus Group zasila na razie 43 pracowników w siedzibie przedsiębiorstwa w Białymstoku.

Ponadto, firma zdobiła także szereg wyróżnień:

 • Instytucja pożyczkowa 2016 roku.
 • Członek Rejestru Firm Pożyczkowych.
 • Członkostwo w Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.
 • Tytuł rzetelnej firmy.
 • Medal polskiej przedsiębiorczości w 2016 roku.

O jakich wartościach mówi Aventus Group?

Na swojej stronie internetowej Aventus Group wspomina z dumą o czterech wartościach, którymi się kieruje:

 1. Pożyczanie czynimy prostszym.
 2. U nas liczy się klient.
 3. Etyczne i uczciwe podejście.
 4. Bezpiecznie i zgodnie z prawem.

Aventus Group w 2020 roku

Nie da się ukryć, że rok 2020 poważnie nadszarpnął kondycję branży pozabankowej. W marcu 2020 roku równocześnie pojawiły się dwa kłopoty – ograniczenia związane z pandemią COVID-19, a także wejście w życie ustawy zmniejszającej maksymalny wymiar kosztów pożyczkowych. Zdziesiątkowało to branżę, najmniejsze i najsłabsze firmy wypadły z rynku.

Firmy pożyczkowe należące do Aventus Group miały szczęście, że w ciągu ostatnich lat zbudowały silną i zwartą pozycję, która pozwoliła im przetrwać trudne miesiące. Na tej podstawie można stwierdzić, że uda się to i w kolejnych miesiącach, które nie oszukujmy się – wcale nie oznaczają, że najgorsze już było. Klienci mogą zatem ze spokojem dalej wnioskować o pożyczki w każdej z marek pod skrzydłami białostockiego, nie bójmy się tego powiedzieć, giganta.

Aventus Group – kontakt

 • Telefon:
  +48 85 871 00 49
 • E-mail:
  inwestycje@aventusgroup.pl

Aventus Group – dane firmy

Mała Pożyczka zmienia się w AVENTUS GROUP

Aventus Group Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma zarządzająca markami pożyczkowymi
Numer REGON: 200358089
Numer NIP: 9662029390
Numer KRS: 0000355948
Kapitał zakładowy: 1 500 000 zł
Adres Firmy: ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B, 15-888 Białystok
5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz