AutoKapital – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena 4
Prowizja indywidualna
Oprocentowanie 7,20 %
RRSO 54,57 %
Kwota 10 000 - 30 000 zł
Forma prawna firmy JDG
Pierwsza pożyczka gratis NIE
Sposób weryfikacji spotkanie z przedstawicielem
Metoda wypłaty przelew na konto
Okres spłaty 12 - 48 miesięcy
Rodzaj pożyczka
Dla kogo firmy i JDG
Finansowanie samochody osobowe
Wkład własny od 0%
Wiek pożyczkobiorcy 25 - 70 lat
Status osoby fizycznej NIE
Czas wypłaty 24 godziny
Zaświadczenie o zarobkach NIE
Maks. pierwsza pożyczka 10 000 - 30 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 30000 zł
wartości auta do 65%
Cel zakup lub pod zastaw auta

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 35,43 %, całkowita kwota pożyczki 20.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 12 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 7,2% w skali roku; całkowity koszt pożyczki 5.477,10 zł (w tym prowizja za obsługę pożyczki 350,00 zł miesięcznie - łącznie 4.200,00 zł, odsetki 1.277,10 zł), całkowita kwota do zapłaty 25.477,10 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 22-06-2020 r.

Zalety i wady firmy AutoKapital

Zalety
 • Brak zaświadczenia o wymogach
 • Negatywne wpisy w BIK, BIG, KRD nie mają dużego znaczenia
 • Pożyczki dla przedsiębiorców nawet od 1 dnia działalności
 • Pożyczka na dowolny cel
 • Elastyczny wybór okresu spłaty
Wady
 • Stosunkowo wysokie koszty zobowiązania
 • Dodatkowe koszty administracyjne oraz opłata za obsługę umowy

AutoKapital to polska marka pożyczkowa, która należy do warszawskiej spółki PSF Loans. W ramach ścisłej współpracy z funduszem PSF LEASE FIZ AN, opisywany dziś pożyczkodawca koncentruje się na oferowaniu specyficznej odmiany pozabankowego wsparcia finansowego dostępnego pod zastawienie samochodu wnioskującego.

W ten sposób, AutoKapital przedstawia siebie jako alternatywę wobec klasycznych pożyczek, nie wymagając od swoich klientów rozbudowanej i restrykcyjnej weryfikacji sytuacji finansowej, a w zamian – jedynie dokonanie rzetelnej wyceny wartościowego mienia, jakim jest samochód.

Co konkretnie oferuje AutoKapital?

AutoKapital oferuje pożyczki, których kwota jest bezpośrednio uzależniona od wartości samochodu obliczonej przez rzeczoznawcę. To zatem od tego uzależniona będzie wartość wsparcia finansowego, jakie będziemy mogli otrzymać od tej firmy. Warto dodać, że istnieją na tym polu oczywiście tzw. „widełki” co do dostępnej wartości pożyczki.

Minimalna wartość wsparcia finansowego może wynieść 10 000 złotych, z kolei w maksymalnym zakresie nie może to być więcej niż 30 000 złotych. Co więcej, kwota pożyczki nie może stanowić więcej niż 65% wartości samochodu będącego przedmiotem zastawienia pod udzielenie pożyczki. Termin zaciągnięcia pożyczki może wynieść 12 lub 48 miesięcy.

autokapital opinie

Jakie warunki należy spełnić aby otrzymać pożyczkę?

Wnioskując o otrzymanie pożyczki w AutoKapital należy pamiętać o konieczności spełnienia kilku niezbędnych warunków znajdujących się w regulaminie usług. Aby się z nimi zapoznać, wystarczy zajrzeć do zakładki FAQ, gdzie przedstawione są wszystkie wymagania do otrzymania pożyczki.

 • Jeżeli wnioskujemy o pożyczkę jako osoba prywatna, czyli konsument, to nasz wiek nie może wynosić mniej niż 25 lat i więcej niż 70 lat.
 • Jako przedsiębiorca, działalność gospodarcza musi być prowadzona co najmniej od 1 dnia.

Jako że do czynienia mamy z pożyczką pod zastaw samochodu, to nie należy też zapominać o wymaganiach skierowanych wobec pojazdu mającego stanowić zabezpieczenie transakcji udzielenia pożyczki.

 • Samochód musi posiadać jednego właściciela.
 • Na pojeździe nie mogą znajdować się żadne zabezpieczenia.
 • Wiek samochodu nie może być wyższy niż 10 lat w przypadku pojazdu osobowego. Samochody dostawcze nie mogą być starsze niż 6 lat.
 • Samochód dostawczy musi posiadać w dowodzie tzw. DMC do 3,5 tony.
 • Pojazd musi posiadać ubezpieczenie OC.
ZŁÓŻ WNIOSEK W AUTOKAPITAL

Koszty pożyczek pozabankowych w AutoKapital

Prowizja za udzielenie pożyczki przez AutoKapital naliczana jest w wymiarze miesięcznym na podstawie dość przejrzyście rozplanowanego systemu uzależnionego od dwóch parametrów: kwoty pożyczki oraz terminu wyznaczonej spłaty.

 • Jeżeli pożyczka została zaciągnięta na 12 miesięcy (rok), to prowizja od kwoty pożyczki naliczana jest według stawki 1,75% od kwoty pożyczki.
 • Obecnie obowiązuje taka sama stawka naliczania prowizji od kwoty pożyczki także w przypadku zobowiązań zaciągniętych na 48 miesięcy, czyli 2 lata.

Jakie bazy są sprawdzane?

AutoKapital oferuje specyficzne pożyczki dostępne pod zastawienie samochodu, co oznacza, że nie są konieczne inne popularne sposoby na przeprowadzenie weryfikacji ryzyka związanego z udzieleniem pożyczki. Przedstawiona firma zabezpiecza swoje interesy na wypadek braku spłaty rat lub opóźnienia w ich uregulowaniu poprzez zastaw samochodu pożyczkodawcy, dlatego nie weryfikuje historii kredytowej w BIK, KRD, ERIF czy BIG InfoMonitor. W przypadku posiadania negatywnych wpisów w historii – klient nie musi się obawiać, że AutoKapital będzie brało je pod uwagę podczas udzielania pożyczki.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę w AutoKapital?

Proces wnioskowania o pożyczkę w AutoKapital jest bardzo prosty, a aby go rozłożyć na czynniki pierwsze, wystarczy zajrzeć na stronę internetową tej instytucji.

 1. Znajdując się na stronie internetowej pożyczkodawcy, należy wypełnić wniosek poprzez wprowadzenie informacji na temat pojazdu, który chcemy zastawić. Niezbędna będzie do tego marka, model, typ, przebieg oraz data pierwszej rejestracji. Konieczne będzie również określenie tego, czy występujemy o pożyczkę jako osoba prywatna czy konsument.
 2. Po zatwierdzeniu wniosku, należy podać także inne informacje, jak choćby dane osobowe, parametry pożyczkowe czy termin jej spłaty.
 3. Po wysłaniu wniosku, AutoKapital informuje konsumenta o dostępnej kwocie pożyczki do uzyskania, a w przypadku wydania ostatecznej decyzji powiązanej z wyceną wartości samochodu przez rzeczoznawcę – środki są wypłacane w ciągu 24 godzin.
ZŁÓŻ WNIOSEK W AUTOKAPITAL

AutoKapital – kontakt

 • Telefon:
  + 48 22 777 49 87
 • E-mail:
  biuro@autokapital.pl

Dane firmy AutoKapital

Pożyczka pod zastaw lub na zakup samochodu | Autokapital.pl

PSF Loans Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 365709589
Numer NIP: 5223074239
Numer KRS: 0000643924
Kapitał zakładowy: 200 000 zł
Adres Firmy: Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa

Jeżeli oferta AutoKapital nie przekonała Cię ostatecznie to sprawdź i porównaj podobne oferty w rankingu kredytów na samochód.

5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę AutoKapital