Allegro Pay – opinie i recenzja

Promocja Nie
Prowadzenie konta Nie
Konto w banku Tak
Wymagana weryfikacja telefoniczna Nie
Sposób weryfikacji Kontomatik
Opłaty i prowizje 0zł
Oprocentowanie 19 %
RRSO 0 %

Dla opcji spłaty w ciągu 30 dni: RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania): 0%, całkowita kwota kredytu: 150 zł, całkowita kwota do zapłaty: 150 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu: 0 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0 zł), umowa na 30 dni. Kalkulacja na dzień 10.03.2022 r. dokonana na reprezentatywnym przykładzie. Dla opcji spłaty w ciągu 3 miesięcy: RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania): 0%, całkowita kwota kredytu: 750,00 zł, całkowita kwota do zapłaty: 750,00 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu: 0 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0 zł), 3 równe miesięczne raty w wysokości po: 250,00 zł. Kalkulacja na dzień 10.03.2022 r. dokonana na reprezentatywnym przykładzie. Dla opcji spłaty w ciągu 5-20 miesięcy: RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania): 20,75%, całkowita kwota kredytu: 850,00 zł, całkowita kwota do zapłaty: 925,76 zł, oprocentowanie stałe 19,00%, całkowity koszt kredytu: 75,76 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 75,76 zł), 9 równych miesięcznych rat w wysokości po: 92,58 zł + ostatnia rata wyrównująca: 92,54 zł. Kalkulacja na dzień 10.06.2022 r. dokonana na reprezentatywnym przykładzie.

Allegro Pay to forma płatności stworzona przez Allegro. Do skorzystania z usługi potrzebne będzie Ci jedynie konto założone w tym serwisie. Jak krok po kroku przebiega aktywacja Allegro Pay? Dla kogo przeznaczone jest to rozwiązanie? Kiedy nie skorzystamy z usługi Allegro? Sprawdź!

Co to jest Allegro Pay?

Allegro Pay to usługa własna Allegro i to właśnie ta firma finansuje Twoje zakupy. W tej „transakcji” nie pośredniczy żaden bank, nie zawierasz również umowy z żadną firmą pożyczkową. Co za tym idzie do aktywacji Allegro Pay nie potrzebujesz żadnych zaświadczeń ani zabezpieczeń.

Jak możemy przeczytać na stronie Allegro Pay „Allegro sp. z o.o. współpracuje z Allegro Pay sp. z o.o., wpisaną do prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego rejestru pożyczkodawców i pośredniczy w czynnościach faktycznych dotyczących zawierania Umów Allegro Pay”.

Warto również wiedzieć, że samo przyznanie środków w ramach Allegro Pay nie ma wpływu na Twoją zdolność kredytową. Środki, które masz w Allegro Pay nie są kredytem (w rozumieniu Ustawy o kredycie konsumenckim) i informacja o nich nie trafi np. do BIK.

Miej jednak na uwadze fakt, że sytuacja zmieni się wówczas, gdy już podpiszesz umowę. Ma to miejsce w momencie zakupu z wykorzystaniem usługi Allegro Pay. Zawarta przez Ciebie umowa będzie już umową o kredyt konsumencki. Wprawdzie Allegro zapłaci za Twoje zakupy, ale informacja o posiadanym przez Ciebie zadłużeniu, trafi już do baz zewnętrznych.

Usługi Allegro Pay to nic innego jak system odroczonej płatności. Sam proces płatności jest bardzo prosty i wymaga jedynie wybrania odpowiedniej opcji przy finalizacji transakcji.

Jak przebiega aktywacja Allegro Pay?

Jak już wspominaliśmy – Allegro Pay to metoda płatności za zakupy, która została stworzona przez samo Allegro. Dlatego, aby aktywować Allegro Pay, potrzebujesz jedynie konta założonego w tym popularnym serwisie.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie prostego wniosku. Tutaj przyda Ci się numer dowodu osobistego. Pamiętaj, że Twoje dane z tego dokumentu muszą być zgodne z tymi podanymi na koncie Allegro.

Zostaniesz poproszony o podanie imienia i nazwiska, serii i numeru dowodu osobistego, numeru telefonu oraz numeru PESEL. Zwróć uwagę na to, by poprawnie uzupełnić wymagane pola. Dotyczy to chociażby numeru PESEL. Jego podanie jest konieczne do tego, by usługodawca miał pewność, że usługę Allegro Pay aktywuje właśnie Tobie.

Następnie czeka Cię potwierdzenie Twoich danych. Aby to zrobić, musisz zalogować się do swojej bankowości elektronicznej. Pamiętaj, że nie musisz się tego obawiać! Zarówno Twoje dane, jak i środki, które masz na koncie bankowym, są zupełnie bezpieczne.

Usługodawca nie zyska dostępu do Twojego rachunku ani nie będzie mógł wykonywać na nim żadnych operacji. Ten krok służy wyłącznie potwierdzeniu Twojej tożsamości. Jest to odpowiednik przelewu weryfikacyjnego, z którym możesz spotkać się w bankach lub w firmach pożyczkowych, gdy wnioskujesz o finansowanie.

Skorzystanie z takiej usługi jak Kontomatik pozwoli potwierdzić Twoją tożsamość i wpisane przez Ciebie dane osobowe. Wybierz ten rachunek, z którego korzystasz, i który należy wyłącznie do Ciebie, i na który wpływa Twój dochód.

Aktywacja Allegro Pay jest w 100% darmowa, a wypełnienie wszystkich formalności zajmie Ci około 2 minut. Gdy już uda Ci się aktywować odroczenie płatności, od razu dowiesz się, jakie środki zostały Ci przyznane. Możesz korzystać z nich od razu, zarówno w trakcie codziennych zakupów jak i nieplanowanych wydatków.

Jak działa Allegro Pay w praktyce? – dostępne sposoby płatności

Jeśli aktywowałeś już Allegro Pay, to niebawem przekonasz się, że do wyboru masz kilka opcji spłaty. Do każdej z nich konieczne jest konto Allegro. Ponadto, niektóre formy płatności są korzystniejsze dla użytkowników Allegro Smart. Jeśli często robisz zakupy, to rozważ skorzystanie również z tej usługi.

Do wyboru masz następujące sposoby płatności Allegro Pay:

 • Płatność jednorazowa w ciągu 30 dni licząc od daty dokonania zakupu – ta opcja nic Cię nie kosztuje i jest dostępna w przypadku zakupów od 30 złotych do 4200 złotych,
 • Podzielenie płatności na 3 części – opcja darmowa dla posiadaczy Allegro Smart. Jeśli wartość Twoich zakupów na Allegro wynosi od 300 złotych do 4200 złotych, to możesz skorzystać z tej opcji,
 • Płatność w ratach – jeśli się na to zdecydujesz, to za zakupy będziesz mógł zapłacić w ciągu 5, 10 lub 20 miesięcy; opcja ta najbardziej przypomina pożyczkę ratalną i jest możliwa dla zakupów o wartości od 300 złotych do 4200 złotych.

Analizując opcje spłaty, warto jednak pamiętać o tym, że przedstawione na stronie Allegro dane mają wyłącznie informacyjny charakter. Ostateczne przyznanie środków i warunki finansowania zależą od naszej zdolności kredytowej.

Przykład reprezentatywny dla poszczególnych form płatności Allegro przedstawia się następująco (informacja pochodzi ze strony Usługodawcy):

„Dla opcji spłaty w ciągu 30 dni: RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania): 0%, całkowita kwota kredytu: 150 zł, całkowita kwota do zapłaty: 150 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu: 0 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0 zł), umowa na 30 dni. Kalkulacja na dzień 20.06.2022 r. dokonana na reprezentatywnym przykładzie.  

Dla opcji spłaty w ciągu 3 miesięcy: RRSO: 0%, całkowita kwota kredytu: 750,00 zł, całkowita kwota do zapłaty: 750,00 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu: 0 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0 zł), 3 równe miesięczne raty w wysokości po: 250,00 zł. Kalkulacja na dzień 20.06.2022 r. dokonana na reprezentatywnym przykładzie.  

Dla opcji spłaty w ciągu 5-20 miesięcy: RRSO: 20,75%, całkowita kwota kredytu: 850,00 zł, całkowita kwota do zapłaty: 925,76 zł, oprocentowanie stałe 19,00%, całkowity koszt kredytu: 75,76 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 75,76 zł), 9 równych miesięcznych rat w wysokości po: 92,58 zł + ostatnia rata wyrównująca: 92,54 zł. Kalkulacja na dzień 10.06.2022 r. dokonana na reprezentatywnym przykładzie”.

Czy zwrot lub anulowanie zakupu przedmiotu jest możliwy?

Zarówno anulowanie zakupu przedmiotu, jak i jego zwrot są jak najbardziej możliwe. Ich zasady są zgodne z ogólnymi zasadami obowiązującymi na Allegro.

Z jakimi opłatami wiąże się korzystanie z Allegro Pay?

Aktywacja Allegro Pay jest darmowa. O tym, jakimi środkami możesz dysponować, dowiesz się praktycznie od razu po aktywacji usługi. Jeśli nie korzystasz z przyznanych Ci środków, to za nic nie płacisz.

Co jeśli nie spłacę w terminie przyznanych środków?

Jeśli nie spłacisz w terminie przyznanych środków, to nie będziesz mógł korzystać z Allegro Pay. Twoje środki zostaną „zamrożone”, dopóki nie uregulujesz zaległości. Zawsze masz jednak możliwość spłaty zobowiązania przed terminem.

Poza tym pamiętaj, że po podpisaniu umowy, dane o posiadaniu zobowiązania zostają przekazane do baz dłużników (m.in. BIK). Tym samym brak płatności przekłada się nie tylko na karne odsetki, lecz także na pogorszenie Twojej zdolności kredytowej.

Dlatego zanim zdecydujesz się skorzystać z tej oferty, sprawdź liczbę rat, to, ile wynosi oprocentowanie nominalne, ile w ciągu miesiąca możesz przeznaczyć na spłatę i czy sama płatność nie będzie zbytnim obciążeniem dla Twojego portfela.

Kto może skorzystać z usług Allegro Pay?

Zaloguj się na swoje konto w Allegro. Jeśli po zalogowaniu się widzisz logo Allegro Pay, oznacza to, że możesz skorzystać z tej usługi. Teoretycznie usługa Allegro jest dostępna dla każdego. Praktycznie jednak, trzeba spełnić kilka warunków, by ta nowa metoda płatności mogła i nam służyć.

Z Allegro Pay może skorzystać każdy, kto:

 • Posiada konto w serwisie Allegro,
 • Ma ważny dowód osobisty,
 • Jest konsumentem i posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
 • Towary kupowane na Allegro wykorzystuje na cele indywidualne,
 • Jest obywatelem Polski i posiada adres zameldowania na terenie kraju,
 • Ma aktywny adres e-mail,
 • Posiada numer telefonu (zwróć uwagę na to, by był to poprawny numer, bo to na niego przyjdzie kod SMS),
 • Korzysta z bankowości elektronicznej,
 • Ma konto bankowe w jednym z polskich banków,
 • Zweryfikuje swoją tożsamość, korzystając z takiej usługi jak Kontomatik,
 • Posiada odpowiednią zdolność do spłaty zobowiązania,
 • Nie figuruje w zewnętrznych bazach dłużników.

Allegro Pay a zdolność kredytowa

Podobnie jak wtedy, gdy korzystasz z kredytu lub pożyczki, tak i do tego, by móc cieszyć się Allegro Pay, konieczna jest odpowiednia zdolność kredytowa.

Zanim aktywujesz Allegro Pay, musisz wiedzieć, że na podstawie udzielonego przez Ciebie upoważnienia Allegro może sprawdzić Twoje dane oraz informacje gospodarcze na Twój temat, które znajdują się w bazach zewnętrznych.

Mowa tu o takich bazach jak:

 • BIK (Biuro Informacji Kredytowej),
 • KRD (Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej),
 • KBIG (Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej),
 • ERIF (ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A).

Może się zdarzyć, że nawet jeśli na początku miałeś opcję płatności przez Allegro Pay, to po tym, jak zostanie sprawdzona Twoja zdolność kredytowa, nie będziesz mógł skorzystać z tej usługi.

W przypadku negatywnej decyzji, Allegro poinformuje Cię o tym, co było powodem odmowy. Jedyne, co możesz zrobić w takim przypadku, to zwrócić się do konkretnej instytucji finansowej i zweryfikować to, jakie informacje na Twój temat przechowuje. Weź jednak pod uwagę fakt, że np. z BIK nie da się usunąć negatywnych wpisów.

Dlaczego jeszcze zdolność kredytowa jest tak istotna? Poza samą możliwością skorzytania z takiej opcji płatności, jak Allegro Pay, ma ona również wpływ na wysokość środków, które zostaną Ci przyznane.

Zanim Allegro przydzieli Ci konkretną pulę środków do wykorzystania, sprawdzone zostanie to, jak przebiegały Twoje wcześniejsze zakupy na Allegro. Zostaniesz również zweryfikowany w wymienionych bazach zewnętrznych. Wyliczenia wykonywane są automatycznie, są również na bieżąco aktualizowane. Oznacza to, że wysokość środków, które masz do dyspozycji w Allegro Pay, może się zmienić.

Jeśli zarówno Twoja historia zakupów na portalu, jak i wiarygodność finansowa nie budzą wątpliwości, to pula przyznanych Ci środków może zostać zwiększona. I odwrotnie, jeśli nie masz zbyt dobrej historii kredytowej, a Twoja sytuacja materialna uległa pogorszeniu, to środki mogą zostać zmniejszone do czasu, aż wyjdziesz z finansowego dołka.

Zalety i wady korzystania z Allegro Pay

Zalety Allegro Pay:

 • Bezpieczna i wygodna płatność,
 • Możesz robić zakupy, nawet jeśli aktualnie nie masz na to środków,
 • Brak ukrytych opłat i dogodne raty,
 • Fakt, że taką formę płatności możemy wybrać niezależnie od tego, co kupujemy,
 • Sami decydujemy o rozłożeniu płatności na raty (lub o jednorazowej spłacie),
 • Niskie oprocentowanie Allegro Pay,
 • Niska minimalna kwota zakupu – korzystając z Allegro Pay, zapłacisz za zakupy, których wartość, licząc z kosztem dostawy, wynoszą minimum 30 złotych,
 • Możliwość przetestowania kupionego przedmiotu w domowym zaciszu i zwrócenia go, jeśli nie spełni naszych oczekiwań,
 • Ciekawa alternatywa dla pożyczki ratalnej.
 • Prosty wniosek,
 • Niewiele formalności koniecznych do tego, by aktywować usługę,
 • Darmowa usługa – dopóki nie wydajesz przyznanych środków, to Allegro Pay nic Cię nie kosztuje,
 • Pełna kontrola nad zakupami i tempem spłaty,
 • Przyznanie środków w ciągu maksymalnie kilku minut od aktywacji usługi (w przypadku pozytywnej decyzji kredytowej),
 • Pomijasz banki i firmy pożyczkowe, gdyż usługa dostarczana jest przez samo Allegro,
 • Jesteś doceniany za lojalność – im częściej korzystasz z Allegro Pay, tym więcej możesz na tym zyskać. Spłacając przyznane środki, zwiększasz swój budżet na kolejne zakupy (i budujesz pozytywną historię kredytową),
 • Łatwa spłata – do wyboru masz takie opcje jak BLIK, szybki przelew lub karta płatnicza (ta ostatnia opcja dostępna jest tylko wtedy, gdy płacisz za swoje zakupy w terminie).

Wady Allegro Pay:

 • Konieczność posiadania konta Allegro (potrzebna będzie nazwa użytkownika),
 • Posiadanie konta bankowego (inaczej nie zweryfikujemy swojej tożsamości),
 • Weryfikacja w bazach dłużników,
 • Sprawdzenie zdolności kredytowej,
 • Konieczność zweryfikowania swojej tożsamości (Kontomatik).

Nasza opinia o Allegro Pay

Zupełnie nie dziwi nas to, że Allegro Pay ma w większości przypadków bardzo dobre opinie.

Płatności Allegro to prosty, wygodny i bezpieczny sposób uregulowania należności za zakupy. Rejestracja jest darmowa, a decyzja kredytowa – błyskawiczna. Nie mamy obowiązku korzystać z przyznanych środków. Jeśli się na to nie zdecydujemy, to za Allegro Pay nie zapłacimy nawet złotówki. W każdej chwili możemy też zrezygnować z usługi.

Plusem tej usługi jest prosta aktywacja oraz to, że wszystkie informacje znajdziemy w jednym miejscu. Na bieżąco możemy kontrolować zarówno swoje wydatki, jak i saldo konta. Jeśli okażemy się terminowymi płatnikami – Allegro może zwiększyć pulę środków, które dostaniemy do dyspozycji.

Na korzyść tej usługi przemawia także to, że sami decydujemy o tym, kiedy zapłacimy za zakupy. Dzięki temu możemy od razu cieszyć się zakupionym przedmiotem, a zapłacić za niego wtedy, gdy będzie nam wygodnie.

Allegro Pay sprawdzi się wówczas, gdy dopadły nas pilne wydatki. To korzystne rozwiązanie również wtedy, gdy „mamy na oku” jakiś zakup, z którym nie chcemy czekać. Jeśli nie lubisz zamrażać swoich środków, to Allegro Pay jest dla Ciebie.

Dane kontaktowe

Allegro.pl Sp. z o.o.

Grunwaldzka 182

60-166 Warszawa

Najważniejsze informacje: https://allegro.pl/metody-platnosci/allegro-pay/

3.8/5 - (19 votes)
Opinie klientów o AllegroPay (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę AllegroPay