Alfakredyt – opinie klientów i recenzja

RRSO 319,32 %
Kwota 500 - 6 000 zł
Prowizja 15,49%
Oprocentowanie 20,50 %
Metoda wypłaty przelew na konto
Wymagane konto bankowe Tak
Sposób weryfikacji Kontomatik
Okres spłaty 1 miesiąc
Nasza ocena 5
Maks. pierwsza pożyczka 500 - 3 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 6000 zł
Godziny pracy w sobotę 09:00-16:00
Wiek pożyczkobiorcy 21 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratis Tak
Status osoby fizycznej Nie
Zaświadczenie o zarobkach Tak
Czas wypłaty 15 minut
Konto w banku Tak
Godziny pracy w niedziele 09:00-16:00

Reprezentatywny przykład dla pierwszej Pożyczki: całkowita kwota pożyczki: 1000 zł, opłata rejestracyjna: 0,01 zł, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 108,20 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 20,50%, całkowity koszt pożyczki: 125,05 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 1125,05 zł (spłata jednorazowa), Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 319,32%. Stan na dzień 18.12.2022 r. Reprezentatywny przykład dla kolejnej Pożyczki: całkowita kwota pożyczki: 2000 zł, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 216,40 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 20,50%, całkowity koszt pożyczki: 250,09 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 2250,09 zł (spłata jednorazowa), Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 319,34% Stan na dzień 18.12.2022 r.

Zalety i wady firmy Alfa Kredyt

Zalety
 • Możliwość przedłużenia spłaty
 • Dość wysoka kwota pierwszej pożyczki
 • Dostępność 7 dni w tygodniu
Wady
 • Sprawdzanie klienta w bazach
 • Wysoki minimalny wiek pożyczkobiorcy

Alfakredyt ma w swojej ofercie krótkoterminowe pożyczki.Pieniądze z pożyczki można otrzymać już w ciągu 15 minut od złożenia aplikacji. Jakie bazy sprawdza Alfakredyt? Jak przedstawia się przedłużenie terminu spłaty pożyczki? Co trzeba zrobić, by dostać chwilówkę? Sprawdź!

Jak wygląda oferta pożyczek w Alfakredyt?

Oferta pożyczek w Alfakredyt różni się w zależności od tego, czy jest to nasza pierwsza, czy kolejna pożyczka. Przy pierwszej pożyczce możemy otrzymać maksymalnie 3000 złotych na 30 dni.

Maksymalna kwota pożyczki przy kolejnej pożyczce wynosi 6000 złotych. Warunkiem aplikowania o kolejne zobowiązanie jest terminowa spłata pożyczki nr 1 (tej wcześniejszej). Okres spłaty pożyczki również wynosi 30 dni.

Pożyczkodawca nie wymaga zabezpieczenia spłaty pożyczki. Nie są także konieczne żadne poręczenia. Przedłużenie terminu spłaty pożyczki jest możliwe po wcześniejszym kontakcie z Biurem Obsługi Klienta.

Na uwagę zasługuje fakt, że przy terminowej spłacie pierwszą pożyczkę do 3000 złotych w Alfa Kredyt możemy otrzymać za darmo. Jest to oferta jedynie dla nowych klientów. Jeśli korzystaliśmy już z usług tego pożyczkodawcy, to pierwsza pożyczka bez odsetek nie będzie dla nas dostępna.

W danym momencie w Alfakredyt można mieć tylko jedną pożyczkę. O kolejną pożyczkę można wnioskować dopiero po spłacie wcześniejszej. Jeśli jednak masz zobowiązania kredytowe w innych instytucjach finansowych, to wciąż możesz wnioskować o pożyczkę.

Warunkiem jest jednak to, że pilnujesz terminu spłaty i nie masz żadnych opóźnień (i nie masz negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej).

Chociaż Alfakredyt ma niezłe opinie, to warto wziąć pod uwagę fakt, że nie są to pożyczki udzielane w systemie ratalnym czyli rozkładane na długi okres spłaty. Pożyczki w Alfakredyt sprawdzą się natomiast wówczas, gdy potrzebujemy niewielkiej kwoty i gdy nie przeszkadza nam krótki termin spłaty.

Alfa kredyt opinie

Jak wnioskować o pożyczkę w Alfakredyt?

Kroki, które musimy wykonać różnią się nieco w zależności od tego, czy jest to nasza pierwsza pożyczka, czy kolejna. Cały proces jest jednak bardzo prosty. Do złożenia wniosku wystarczy nam dowód osobisty i dostęp do Internetu.

Chcąc ubiegać się o pożyczkę w Alfakredyt jako nowi klienci musimy:

 1. Wejść na stronę pożyczkodawcy – możesz zrobić to z dowolnego urządzenia, wtedy, gdy jest Ci wygodnie. Wniosek o pożyczkę możesz złożyć przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Pamiętaj jednak, że jeśli zrobisz to w dzień wolny od pracy czy w święto, to dopełnienie wszystkich formalności, może potrwać nieco dłużej. Godziny pracy Alfakredyt sprawdzisz na stronie internetowej pożyczkodawcy.
 2. Wybrać kwotę pożyczki – do wyboru mamy kwoty w przedziale od 500 złotych do 3000 złotych. O większą pulę środków mogą wnioskować po zalogowaniu się jedynie stali klienci. Maksymalny okres spłaty pożyczki wynosi 30 dni. W przypadku pierwszej pożyczki, koszty pożyczki wynoszą 0 złotych.
 3. Założyć konto w serwisie – rejestracja jest jednorazowa i zajmuje jedynie kilka minut. Do założenia konta w Profilu Klienta konieczne będzie podanie takich danych jak aktualny numer telefonu komórkowego, adres e-mail i numer konta bankowego, którego jesteśmy właścicielami.
 4. Potwierdzić wpisane dane i numer rachunku – aby mieć pewność, że nikt nie wnioskuje o pożyczkę w naszym imieniu, pożyczkodawca wymaga zrobienia przelewu weryfikacyjnego. Jest to dla niego znak, że jesteśmy wiarygodnym klientem. Przelew identyfikacyjny na kwotę 1 grosza służy wyłącznie potwierdzeniu naszej tożsamości. Jego kwota trafi z powrotem na nasze konto bankowe natychmiast po dokonaniu tej operacji. Pamiętajmy, że dane z wniosku o pożyczkę, muszą zgadzać się z tymi, które widnieją w naszym banku. W przypadku braku takiej zgodności nasz wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony. Robiąc przelew weryfikacyjny należy wpisać w tytule operacji: Przeczytałem/łam i zgadzam się z warunkami Regulaminu i Umowy Pożyczki od firmy Alfakredyt Sp. z o.o.
 5. Poczekać na decyzję kredytową – otrzymamy ją niemal natychmiast po dopełnieniu wszystkich formalności. Pamiętaj, że ostateczna oferta pożyczkowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej i może różnić się od tego, co widnieje na stronie. O przyznaniu pożyczki zostaniesz poinformowany smsem. Tego, czy pożyczka została Ci przyznana dowiesz się również logując się do swojego Profilu Klienta.
 6. Poczekać na przelew – środki z pożyczki zostaną przelane na Twoje konto bankowe (te, które podałeś we wniosku) w ciągu 15 minut od momentu wydania pozytywnej decyzji kredytowej. Natomiast to, kiedy przelew do Ciebie dotrze, zależy od godzin sesji bankowych.
 7. Pamiętać o terminowej spłacie – gdy pożyczka trafi już na Twoje konto, nie zapomnij o tym, by spłacić ją w terminie. Myślisz o przedłużeniu terminu spłaty? Podejmij stosowne kroki, zanim powstanie zaległość.

Jest to Twoja kolejna pożyczka w Alfakredyt? Wówczas złożenie wniosku będzie jeszcze prostsze. O pożyczkę możesz aplikować:

 • Przez internet – wystarczy, że zalogujesz się do swojego Profilu Klienta, wybierzesz kwotę pożyczki i wykonasz kolejne, opisane na stronie kroki,
 • Telefonicznie – jeśli masz już konto na stronie Alfakredyt, a nie chcesz składać wniosku online, możesz zrobić to telefonicznie, korzystając z pomocy konsultanta. Wystarczy, że skontaktujesz się z Alfakredyt pod numerem telefonu 876181062 i poinformujesz pracownika infolinii o tym, jaką kwotę chcesz pożyczyć,
 • Smsem – wystarczy, że na numer telefonu 799599803 wyślesz wiadomość w formacie Kwota Okres Alfakredyt np. 1000 30 Alfakredyt.

Pamiętaj, że w obu przypadkach czeka Cię weryfikacja w bazach dłużników i wykonanie przelewu z konta bankowego lub potwierdzenie swojej tożsamości za pomocą bankowości internetowej.

Wymagania stawiane klientom w Alfakredyt

Aby móc otrzymać pożyczkę w Alfakredyt należy:

 • Mieć dowód osobisty,
 • Być konsumentem w rozumieniu at. 5 ust. 1 Ustawy o kredycie konsumenckim i mieć pełną zdolność do czynności prawnych,
 • Posiadać polskie obywatelstwo,
 • Mieszkać na terenie kraju w momencie składania wniosku,
 • Być w wieku od 21 lat do 75 lat,
 • Mieć dobrą historię kredytową,
 • Posiadać konto bankowe, numer telefonu i adres e-mail,
 • Posiadać zdolność do spłaty pożyczki,
 • Mieć stały dochód,
 • Złożyć wniosek,
 • Nie figurować w bazach dłużników.

Konieczne będzie także założenie konta na stronie Alfakredyt, podanie wymaganych informacji i wykonanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 0,01 gr. Aby móc wnioskować o pożyczkę nie można również posiadać zaległości pieniężnych wymagalnych i niewymagalnych wobec pożyczkodawcy.

Nie zapominajmy także o zaakceptowaniu umowy pożyczki i regulaminu (po zapoznaniu się z nimi) oraz wymaganych zgód.

Przed dopełnieniem formalności warto także sprawdzić opinie klientów. Dobrze jest także zweryfikować to, ile czeka się na pieniądze po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.

Jak przebiega weryfikacja klienta i jakie bazy obejmuje?

Potencjalny pożyczkobiorca, który chce wziąć pożyczkę w Alfakredyt może zweryfikować swoją tożsamość na dwa sposoby:

 • Robiąc przelew – opłata weryfikacyjna na kwotę 0,01 gr jest konieczna, by pożyczkodawca mógł upewnić się, że podane konto bankowe jest prawidłowe i że należy wyłącznie do nas. W przypadku niepoprawnej weryfikacji danych osobowych, nasz wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony. Ten krok jest konieczny do otrzymania pożyczki.
 • Korzystając z takiej usługi jak Kontomatik – jest to najszybsza i w 100% bezpieczna metoda potwierdzenia swojej tożsamości. Wówczas przelew weryfikacyjny nie jest konieczny. Nie musimy także posiadać środków na koncie, by zweryfikować się w ten sposób.

Przyszły klient Alfakredyt musi liczyć się z weryfikacją w bazach dłużników. Jeśli chcesz zaciągnąć pożyczkę musisz liczyć się z tym, że zapytanie na Twój temat zostanie przesłane m.in. do Biura Informacji Kredytowej. Sprawdzone zostaną także Biura Informacji Gospodarczej.

Jeśli w momencie składania wniosku masz zaległości finansowe, to nie otrzymasz pożyczki. Alfakredyt nie udziela pożyczek osobom nadmiernie zadłużonym, ani z zajęciami komorniczymi na koncie.

Możesz jednak aplikować o pożyczkę na stronie pożyczkodawcy wówczas, gdy Twoja sytuacja finansowa ulegnie poprawie.

Co do zasady, pożyczki w Alfakredyt są dostępne dla każdego, kto jest w wymaganym wieku, ma stały dochód, dowód osobisty i polskie obywatelstwo.

Wysokość pożyczki, termin spłaty i koszty

Jeśli jest to nasza pierwsza pożyczka, to możemy pożyczyć maksymalnie 3000 złotych. Minimalna kwota pożyczki wynosi 500 złotych. Okres spłaty jest stały i niezależnie od wybranej kwoty wynosi 30 dni. Jest to zatem klasyczna chwilówka tj. pożyczka na stosunkowo niewielką kwotę z krótkim okresem spłaty.

Pierwsza pożyczka do 3000 złotych udzielana jest za darmo. W sytuacji, w której spóźnimy się ze spłatą pożyczki, to udzielona pożyczka przestanie być darmowa. Jeśli jednak oddamy pożyczone środki w przewidzianym na to w umowie pożyczki terminie, to za korzystanie ze środków pożyczkodawcy nie zapłacimy ani grosza.

Wszystkie koszty tj. prowizja i oprocentowanie pożyczki wyniosą 0 złotych. RRSO tj. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wyniesie 0%. Oznacza to, że pożyczając np. 1000 złotych przy pierwszej pożyczce, dokładnie tyle będziemy musieli przelać na konto bankowe pożyczkodawcy.

Najlepiej obrazuje to przytoczony (ze strony pożyczkodawcy) przykład reprezentatywny:

„Reprezentatywny przykład dla pierwszej Pożyczki Promocyjnej w przypadku terminowej spłaty: całkowita kwota pożyczki: 1000 zł, opłata rejestracyjna: 0,01 zł oprocentowanie: 0%, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 0,00 zł, całkowity koszt pożyczki: 0,01 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 1000,01 zł (spłata jednorazowa), Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 0%. Stan na 03.06.2022 r.”

Jak już wspomnieliśmy, jeśli nie zwrócimy pożyczki w terminie to wówczas z naszą pożyczką będą wiązały się określone koszty. Obrazuje je poniższy przykład reprezentatywny:

„Reprezentatywny przykład dla pierwszej Pożyczki Promocyjnej w przypadku spłaty po terminie: całkowita kwota pożyczki: 1000 zł, oprocentowanie: 0%, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 225,00 zł, całkowity koszt pożyczki: 225,01 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 1225,01 zł (spłata jednorazowa), Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 1081,20%. Stan na 03.06.2022 r.”

Kolejna pożyczka dotyczy kwoty powyżej 3000 złotych. Maksymalna kwota pożyczki wynosi 6000 złotych. Okres spłaty pożyczki (podobnie jak przy pierwszej pożyczce) wynosi 30 dni.

Klient, który chce wnioskować o kwotę wyższą niż 3000 złotych musi być już klientem Alfakredyt. Konieczne będzie także zalogowanie się. Przykładowy koszt pożyczki, gdy jest to nasza kolejna pożyczka, przedstawia się następująco:

„Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki (warunki standardowe): całkowita kwota pożyczki: 2000 zł, oprocentowanie: 0%, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 450,00 zł, całkowity koszt pożyczki: 450,00 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 2450,00 zł (spłata jednorazowa), Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 1081,20% Stan na 03.06.2022 r.”

Jak szybko pieniądze trafią na konto po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji?

To kiedy pieniądze z pożyczki trafią na Twój rachunek zależy przede wszystkim od sesji bankowych i od tego, czy bank klienta obsługuje przelewy natychmiastowe. Pieniądze z pożyczki możesz mieć nawet w ciągu 15 minut od momentu wydania pozytywnej decyzji kredytowej.

Alfakredyt korzysta z przelewów Express Elixir, które są obsługiwane przez większość banków. Dzięki temu pieniądze otrzymasz tak szybko, jak to możliwe (pojawią się one na Twoim koncie niemal natychmiast).

Wśród banków, które obsługują przelewy Express Elixir znajdują się:

 • PKO Bank Polski,
 • Santander Bank Polska SA,
 • ING Bank Śląski,
 • Alior Bank,
 • Bank Millennium,
 • mBank,
 • Bank Ochrony Środowiska,
 • Bank Pekao S.A.,
 • Bank Pocztowy,
 • BNP Paribas Bank Polska S.A.
 • Citi Handlowy,
 • Credit Agricole,
 • Bank Spółdzielczy w Brodnicy.

Jeśli Twój bank nie obsługuje przelewów natychmiastowych, to pieniądze możesz otrzymać nieco później. O wypłacie pożyczki zostaniesz poinformowany smsem. To, ile będziesz czekał na wypłacenie środków, warto sprawdzić jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki.

Pamiętaj, że możesz samodzielnie przyspieszyć formalności związane z otrzymaniem pożyczki:

 1. Uważnie wypełnij wniosek – uzupełnij wszystkie pola, nie podawaj informacji niezgodnych z prawdą.
 2. Podaj numer telefonu, pod którym można się z Tobą skontaktować – jeśli aplikujesz o pożyczkę, pamiętaj, że firma pożyczkowa może chcieć się z Tobą skontaktować i np. o coś dopytać. Odbieraj telefon i szczerze odpowiadaj na ewentualne pytania.
 3. Skorzystaj z takiej opcji jak natychmiastowa weryfikacja rachunku bankowego – pod tą długą nazwą kryje się Kontomatik. Jest to bezpieczna metoda potwierdzenia tych danych osobowych, które zawarłeś we wniosku o pożyczkę. Kontomatik cały proces weryfikacji tożsamości pozwala skrócić do minimum.

Jak wygląda sytuacja w przypadku opóźnień w spłacie?

W przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki, pożyczkodawca ma prawo obciążyć nas dodatkowymi opłatami. Jedną z konsekwencji nieterminowej płatności jest naliczenie odsetek za opóźnienie w wysokości przewidzianej w art. 481 § 21 Kodeksu cywilnego, tj. w wysokości stanowiącej dwukrotność sumy stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych.

Pożyczkodawca ma prawo dochodzić zwrotu należności sięgając po takie działania jak:

 • Wezwania do zapłaty,
 • Kontakt mailowy i telefoniczny z przypomnieniem o płatności,
 • Skierowanie sprawy do sądu,
 • Sprzedaż długu firmie windykacyjnej,
 • Wyższy całkowity koszt pożyczki,
 • Egzekucja komornicza.

Wszelkie podejmowane przez pożyczkodawcę kroki muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Podstawę prawną stanowi tu Kodeks postępowania cywilnego, Ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych oraz Ustawa o komornikach sądowych i egzekucji.

Jeszcze przed wzięciem pożyczki warto sprawdzić, jak wygląda możliwość przedłużenia terminu spłaty. Warto także zapytać o to, czy możliwe jest refinansowanie pożyczki.

Pożyczkę w Alfakredyt można spłacić korzystając ze swojej bankowości elektronicznej lub wykonać przelew na wskazane konto w oddziale banku, bądź placówce pocztowej.

W Alfakredyt istnieje możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Należy w tym celu zalogować się do Profilu Klienta i właśnie taką opcję wybrać.


Dane kontaktowe

 • Alfakredyt Sp. z o.o.
 • Pańska 96 lok. 38
 • 00-837 Warszawa
 • Telefon: 876 181 062
 • E-mail: info@alfakredyt.pl
 • Godziny pracy: poniedziałek-piątek: 8:00-20:00
 • Sobota – niedziela: 9:00-16:00 

Dane firmy Alfakredyt

Alfa Kredyt

Alfakredyt sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 200776208
Numer NIP: 8442351597
Numer KRS: 0000458132
Kapitał zakładowy: 1 005 000 zł
Adres Firmy: ul. Pańska 96 lok. 38
00-837 Warszawa
3.8/5 - (45 votes)
Opinie klientów o Alfa Kredyt (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Alfa Kredyt