Aforti Finance – opinie klientów i recenzja

aforti-finance-logo

Aforti Finance to firma pożyczkowa, która koncentruje się na zupełnie innym gronie klientów. Są nimi bowiem nie klienci prywatni, lecz firmy, przedsiębiorstwa i spółki.

W odpowiedzi na rosnące zagęszczenie osób działających w sektorze prywatnym, Aforti Finance oferuje całkiem przejrzyście rozplanowaną ofertę pożyczkową. Mając na względzie zróżnicowanie już samych przedsiębiorstw, oferta została posortowana na taryfy z odmiennymi parametrami.

Sama firma działa od 2009 roku i ma siedzibę w Warszawie. Należy do Aforti Holding, które zarejestrowane jest w KRS jako spółka akcyjna. Firma chwali się na swojej stronie, że jest w 100% polską firmą.

Oferta pożyczek w Aforti Finance

Oferta Aforti Finance jest skonstruowana w sposób jednolity zarówno dla nowych, jak i kolejnych oraz wielokrotnych klientów. Każda chwilówka może zostać udzielona w ramach jednej z sześciu taryf, z których każde zobowiązanie jest płatne i zawiera w sobie koszty np. opłaty przygotowawczej, prowizji i odsetek.

Już za pierwszym razem klient Aforti Finance może skorzystać z pełnej oferty pożyczkowej. Do wyboru ma aż sześć taryf, z których jednak nie każda jest łatwo dostępna – niektóre mają dość restrykcyjne warunki co do np. długości funkcjonowania spółki i nie są kierowane do przedsiębiorców.

Jeśli jednak spełnia się wybrane warunki, klient Aforti Finance może pożyczyć w zależności od taryfy od 5000 złotych do nawet 150 000 złotych. Termin spłaty wynosi od 6 miesięcy (pół roku) do nawet 36 miesięcy (3 lata) w niektórych taryfach.

aforti finance opinie

Przedstawiamy kluczowe informacje o dostępnych taryfach:

Gold

 • Minimalnie można pożyczyć 50 000 złotych, a maksymalnie 150 000 złotych.
 • Termin spłaty pożyczki ratalnej można ustalić na minimalnie 18 miesięcy (półtora roku), a maksymalnie – 36 miesięcy (3 lata).
 • Wymagane jest prowadzenie działalności gospodarczej od co najmniej 12 miesięcy (rok).

Mikropożyczka A+F

 • Można pożyczyć równo 50 000 złotych.
 • Termin spłaty można ustalić na minimalnie 6 miesięcy (pół roku), a maksymalnie 12 miesięcy (rok)
 • Wymaga się prowadzenia działalności od co najmniej 6 miesięcy (pół roku).

Flash

 • Można pożyczyć minimalnie 5000 złotych, a maksymalnie 12 000 złotych.
 • Termin spłaty jest jeden i wynosi zawsze 12 miesięcy (rok).

Flash+

 • Można pożyczyć równo 12 000 złotych.
 • Termin spłaty jest jeden i wynosi zawsze 12 miesięcy (rok).

Premium

 • Można pożyczyć minimalnie 50 000 złotych, a maksymalnie do 150 000 złotych (najwyższa dostępna kwota).
 • Termin spłaty można ustalić na minimalnie 18 miesięcy (półtora roku), a maksymalnie 36 miesięcy (3 lata).
 • Pożyczkę może uzyskać spółka cywilna, która działa od co najmniej 24 miesięcy (2 lat).

Premium+

 • Można pożyczyć minimalne 50 000 złotych, a maksymalnie 75 000 złotych.
 • Okres spłaty można ustalić na minimalnie 6 miesięcy (rok), a maksymalnie 12 miesięcy (2 lata).

Które rejestry dłużników sprawdza Aforti Finance?

W swoich wymaganiach Aforti Finance zaznacza, że przy udzieleniu pożyczki kluczowym czynnikiem jest dobra historia kredytowa. Z tego względu, choć nie jest to podane na stronie, pewne jest, że opisywany pożyczkodawca w celu oceny tego parametru zagląda do Biura Informacji Gospodarczej (BIK).

Ponadto, mogą też być sprawdzane Biura Informacji Gospodarczej (BIG), czyli BIG Infomonitor, Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) czy ERiF.

Warunki otrzymania pożyczki w Aforti Finance

Ograniczenia wiekowe, jakie Aforti Finance przewiduje dla swoich klientów, są zaskakująco swobodne. Bowiem aby zostać klientem tego pożyczkodawcy, konieczne jest jedynie bycie osobą pełnoletnią, czyli ukończenie 18 roku życia.

Nie określono górnej granicy wiekowej. Bardziej istotnym wymogiem jest bycie przedsiębiorcą lub prowadzenie/działanie w spółce. W zależności od taryfy, firma wymaga określonego stażu działania tych podmiotów.

Na swojej stronie internetowej Aforti Finance zaznacza, że nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów. Nie trzeba zatem okazywać oświadczeń, które potwierdzają fakt posiadania zatrudnienia regulowanego określonym typem umowy (umowa o pracę, umowa-zlecenie, umowa o dzieło). Konieczne jest jedynie przedstawianie wyciągów z konta z określonego okresu w przypadku niektórych taryf.

Jak szybko pieniądze trafiają na konto klienta?

Firma zastrzega sobie prawo do oddzwonienia na podany przez konsumenta numer telefonu w ciągu godziny od złożenia przez niego wniosku na stronie internetowej. Konsultant przeprowadza rozmowę, przedstawiając szczegóły oferty, dostosowując ją do wymagań klienta i pytając się go o decyzję. W przypadku decyzji pozytywnej, umowa jest dostarczana pod adres klienta.

Może on też umówić się na spotkanie w stacjonarnej placówce, jeśli mu to wygodne (obecnie jest ich siedem: Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Warszawa, Wrocław, Rybnik i Kraków). Po podpisaniu umowy, natychmiastowo wysyła się jest przelew z pieniędzmi. Trafiają one na konto w czasie do godziny od udzielenia pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Godziny rozpatrywania wniosków w Aforti Finance

Aforti Finance pracuje w każdy roboczy dzień w powszedni. Pracownicy firmy pozostają do dyspozycji klientów w godzinach od 8:00 rano do 18:00 po południu. W weekendy firma jest nieczynna. Wnioski składane poza godzinami pracy będą zatem rozpatrywane najbliższego dnia roboczego.

Czy Aforti Finance umożliwia przedłużenie pożyczki?

Opisywany pożyczkodawca nie oferuje możliwości klasycznego przedłużenia pożyczki w formie odroczenia terminu spłaty. Jednakże, po uprzednim zgłoszeniu się do biura obsługi klienta i odpowiednich negocjacjach, firma oferuje tzw. wakacje pożyczkowe.

Jest to np. miesiąc zwalniający z uiszczenia danej raty. Usługa ta jest zwykle płatna, ale jej szczegóły są ustalane indywidualnie.

Czym wyróżnia się Aforti Finance?

Aforti Finance wyróżnia się niewątpliwie swoim profilem działalności – oferuje pożyczki pozabankowe dla firm. Oryginalna jest też sama oferta, która składa się z sześciu taryf silnie zróżnicowanych między sobą pod względem warunków. Maksymalna kwota pożyczki jest wyjątkowo duża – wynosi nawet 150 000 złotych.

Aforti Finance – Dane firmy

Aforti Finance

Aforti Finance S.A.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 146346308
Numer NIP: 525-254-08-91
Numer KRS: 0000436229
Kapitał zakładowy: 15 189 375 zł
Adres Firmy: ul. Chałubińskiego 8, p. 27 00-613 Warszawa
4.3/5 - (37 votes)
Opinie klientów o Aforti Finanse (1)
Dodaj opinię

Sortuj wg
 • Komentarz od Jimi
  Jimi
  03.01.2023, 11:19

  Witam moja opinia jest negatywna przestrzegam wszystkich od trzech miesięcy nie mogę otrzymać pieniędzy które im pożyczyłem cały czas mnie okłamują bandycka firma