Actum Finanse – opinie klientów i recenzja

Cel dowolny
Forma prawna firmy wszystkie formy
Metoda wypłaty przelew na konto
Wiek firmy 12 miesięcy
Zabezpieczenie Tak
Prowizja 1,4
Oprocentowanie 0,60 %
RRSO 24 %
Kwota 20 000 - 250 000 zł
Okres spłaty 1 - 12 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka 20 000 - 250 000 zł
Promocja Nie
Czas wypłaty do 3 dni

Pod nazwą Actum Finanse kryje się polska firma pożyczkowa, która powstała w 2004 roku w stolicy Zachodniego Pomorza, Szczecinie. W 2010 roku dokonano rejestracji w KRS jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i to w tej formie przedsiębiorstwo to działa od strony formalnej w wyjątkowo dynamicznie rozwijającej się branży, jaką są usługi pożyczkowe.

Na przestrzeni ponad 15 lat działalności, Actum Finanse z sukcesem obrało za cel oferowanie produktów finansowych skierowanych do przedsiębiorców, flagowym produktem jest pożyczka pozabankowa dla firm.

Firma pożyczkowa działająca na rynku pożyczek dla firm

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych platform, Actum Finanse nie jest firmą pośredniczącą w udzielaniu pożyczki, lecz udziela finansowania we własnym imieniu. Co za tym idzie, klienci poszukujący pożyczki, mają przed sobą mniejszą liczbę skomplikowanych i zbędnych formalności do wypełnienia.

Warto też dodać, że instytucja finansowa to firma o zasięgu ogólnopolskim. Wniosek o otrzymanie środków można złożyć gdziekolwiek się znajdujemy za pośrednictwem urządzenia z internetem.

Actum Finanse opiera swój wizerunek na zaufaniu, które umacniać ma szereg zezwoleń, jakie firma ta posiada na prowadzenie swojej działalności. Wśród nich warto wymienić m.in. wpis do Rejestru Instytucji Pożyczkowych, a także członkostwo w Północnej Izbie Gospodarczej i certyfikat „Firma Wiarygodna Finansowo”.

Kwota pożyczki wynosi od 30 tysięcy do nawet miliona złotych.

Opinie klientów o Actum Finanse

Firma Actum Finanse wzbudza duże zainteresowanie wśród przedsiębiorców szukających godnego zaufania źródła finansowania na potrzeby związane zarówno z rozpoczęciem działalności gospodarczej, jak i jej dalszego rozwoju lub choćby np. realizacji zaległych faktur.

Poszukując opinii na temat świadczonych usług, Actum Finanse cieszy się uznaniem za m.in. przejrzyście rozplanowane dokumenty niezbędne do wypełnienia podczas składania wniosku o otrzymanie środków. Ma to szczególne znaczenie dla uproszczenia całej procedury uzyskania pożyczki, która według deklaracji instytucji może zająć mniej niż jeden dzień.

actum finanse opinie

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę?

Ubiegając się o otrzymanie pożyczki w Actum Finanse, warto zapoznać się z listą warunków niezbędnych do wypełnienia. Z racji specyficznej odmiany oferowanych usług, także i warunki są wyjątkowo nietypowe:

 • Wnioskujący musi być co najmniej osobą pełnoletnią, która potwierdzi to okazanym dowodem osobistym.
 • Formularz pożyczkowy musi zawierać podpis składającego go przedsiębiorcy.
 • Wniosek może złożyć przedsiębiorca będący w posiadaniu nieruchomości, który potwierdzi to stosownym dokumentem własnościowym w formie aktu notarialnego.
 • Ponadto, posiadaną nieruchomość, która będzie stanowić zabezpieczenie pożyczki, należy przedstawić na kilku czytelnych fotografiach.

Bazy dłużników sprawdzane w firmie?

Actum Finanse nie podejmuje się oceny ryzyka kredytowego na podstawie wpisów w bazach finansowych jak np. BIK (Biurze Informacji Kredytowej) czy BIG.

Zamiast tego, pożyczkodawca zabezpiecza swoje interesy za pomocą zastawienia nieruchomości – która nie bez powodu jest motywem przewodnim we większości akapitów niniejszej recenzji. To na niej bowiem spoczywa cała transakcja.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę?

Proces składania wniosku o uzyskanie pożyczki w Actum Finanse jest wyjątkowo prosty i przejrzysty, czemu dowodzi schemat czytelnie rozrysowany na stronie głównej pożyczkodawcy.

Zawarto w nim wszystkie potrzebne informacje, na jakie należy się przygotować, chcąc z powodzeniem uzyskać środki na działalność swojego biznesu.

 1. Skontaktuj się z Actum Finanse na trzy różne sposoby. Do wyboru jest wypełnienie formularza pożyczkowego na stronie internetowej, a także napisanie wiadomości e-mail na wskazany adres lub skontaktowanie się telefonicznie z biurem obsługi klienta.
 2. W kolejnym etapie klient będzie musiał wypełnić wniosek pożyczkowy, uzupełniając w nim pola m.in. wskazujące kwotę pożyczki, termin spłaty, zabezpieczenia czy dane osobowe przedsiębiorcy jak i informacje na temat jego firmy.
 3. Teraz należy poczekać na informację zwrotną pożyczkodawcy, który w razie braku wątpliwości – dokona akceptacji wniosku i przejdzie do przygotowania umowy pożyczkowej.
 4. Gotowa umowa musi zostać wypełniona i zaakceptowana przez obie strony, dokumentując kluczowe informacje zarówno na temat kwoty i terminu spłaty pożyczki, jak i zabezpieczeń.
 5. Actum Finanse deklaruje, że wypłata środków finansowych odbywa się w ciągu 24 godzin od zawarcia umowy pożyczki. Środki znajdą się na koncie bankowym klienta, które wskazał on podczas zawierania umowy.

Ile kosztuje pożyczka w Actum Finanse?

Na stronie Actum Finanse możemy znaleźć informację o tym, że co miesiąc płaci się 2% od niespłaconej jeszcze części pożyczki. Jeśli spłata zobowiązania nie powiedzie się w ciągu 12 miesięcy, firma przedłuży umowę na kolejny rok.

Żeby jednak sprawdzić, jak dokładnie prezentują się koszty pożyczki, musimy skorzystać z udostępnionego kalkulatora. Według jego wyliczeń koszty prezentują się następująco:

Wysokość pożyczkiLiczba ratCałkowita suma do spłaty
50 000 zł1263 200 zł
100 000 zł12126 400 zł
200 000 zł12252 800 zł
200 000 zł6245 600 zł

Actum Finanse – zalety i wady

Zalety:

 • Doświadczona i sprawdzona firma.
 • Elastyczna forma złożenia wniosku umożliwiająca zarówno kontakt poprzez formularz, jak i e-mail czy telefon.
 • Przejrzysta i czytelna strona internetowa.
 • Możliwość otrzymania pożyczki na koncie już w ciągu 24 godzin.
 • Oferta o zasięgu ogólnopolskim.
 • Brak prowizji naliczanej z góry.
 • Umowa przewiduje możliwość odnowienia umowy pozycji w ciągu 12 miesięcy.

Wady:

 • Oferta skierowana tylko do przedsiębiorców.
 • Zabezpieczenie pożyczki w formie hipoteki może być przez niektórych uznane za ryzykowne. Pożyczka hipoteczna to produkt, na który nie powinniśmy zbyt pochopnie się decydować.

Dane kontaktowe

 • Telefon:
  +48 91 820 11 11
  +48 91 820 11 12
 • E-mail:
  info@actum-finanse.pl

Dane firmy Actum Finanse

Actum Finanse Szczecin

ACTUM Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa dla firm
Numer REGON: 320873619
Numer NIP: 8522576080

Numer KRS:

0000360723
Kapitał zakładowy: 4 000 000 zł
Adres Firmy: ul. Jagiellońska 39b, 70-382 Szczecin

Numer RIP (Rejestr Instytucji Pożyczkowych prowadzony przez KNF) Actum Finanse to 000346.

5/5 - (2 votes)
Opinie klientów o ACTUM Sp. z o.o. (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę ACTUM Sp. z o.o.