Actum Finanse – opinie klientów i recenzja

Cel dowolny
Forma prawna firmy wszystkie formy
Metoda wypłaty przelew na konto
Wiek firmy 0 miesięcy
Zabezpieczenie NIE
Prowizja 1,4
Oprocentowanie 0,60 %
RRSO 24 %
Kwota 20 000 - 250 000 zł
Okres spłaty 1 - 12 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka 20 000 - 250 000 zł
Promocja NIE
Czas wypłaty do 3 dni

Actum Finanse – polska firma pożyczkowa działająca na rynku pożyczek dla firm

Pod nazwą Actum Finanse kryje się polska firma pożyczkowa, która powstała w 2004 roku w stolicy Zachodniego Pomorza, Szczecinie. W 2010 roku dokonano rejestracji w KRS jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i to w tej formie przedsiębiorstwo to działa od strony formalnej w wyjątkowo dynamicznie rozwijającej się branży, jaką są usługi pożyczkowe. Na przestrzeni ponad 15 lat działalności, Actum Finanse z sukcesem obrało za cel oferowanie konkurencyjnych pożyczek dla firm i przedsiębiorstw.

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych platform, Actum Finanse nie jest firmą pośredniczącą w udzielaniu pożyczki, lecz udziela finansowania we własnym imieniu. Co za tym idzie, klient ma przed sobą mniejszą liczbę skomplikowanych formalności do wypełnienia w razie chęci uzyskania pożyczki. Warto też dodać, że Actum Finanse to firma o zasięgu ogólnopolskim – wniosek o otrzymanie środków można złożyć gdziekolwiek się znajdujemy za pośrednictwem urządzenia z internetem.

Actum Finanse opiera swój wizerunek na zaufaniu, które umacniać ma szereg zezwoleń, jakie firma ta posiada na prowadzenie swojej działalności. Wśród nich warto wymienić m.in. wpis do Rejestru Instytucji Pożyczkowych, a także członkostwo w Północnej Izbie Gospodarczej i certyfikat „Firma Wiarygodna Finansowo”.

WNIOSEK O POŻYCZKĘ HIPOTECZNĄ W ACTUM FINANSE

Jakie opinie ma Actum Finanse.

Actum Finanse wzbudza duże zainteresowanie wśród przedsiębiorców szukających godnego zaufania źródła finansowania na potrzeby związane zarówno z rozpoczęciem działalności gospodarczej, jak i jej dalszego rozwoju lub choćby np. realizacji zaległych faktur. Poszukując opinii na temat świadczonych usług, Actum Finanse cieszy się uznaniem za m.in. przejrzyście rozplanowane dokumenty niezbędne do wypełnienia podczas składania wniosku o otrzymanie środków. Ma to szczególne znaczenie dla uproszczenia całej procedury uzyskania pożyczki, która według deklaracji instytucji może zająć mniej niż jeden dzień.

actum finanse opinie

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę hipoteczną dla firm w Actum Finanse?

Ubiegając się o otrzymanie pożyczki dla firmy w Actum Finanse, warto zapoznać się z listą warunków niezbędnych do wypełnienia. Z racji specyficznej odmiany oferowanych usług, także i warunki są wyjątkowo nietypowe – a aby do nich dotrzeć, wystarczy zerknąć na treść w zakładce „pożyczka hipoteczna dla firm”.

 • Wnioskujący musi być co najmniej osobą pełnoletnią, która potwierdzi to okazanym dowodem osobistym.
 • Formularz pożyczkowy musi zawierać podpis składającego go przedsiębiorcy.
 • Wniosek może złożyć przedsiębiorca będący w posiadaniu nieruchomości, który potwierdzi to stosownym dokumentem własnościowym w formie aktu notarialnego.
 • Ponadto, posiadaną nieruchomość, która będzie stanowić zabezpieczenie pożyczki, należy przedstawić na kilku czytelnych fotografiach.

Warunki pożyczki podlegają negocjacji!

W tej kwestii trudno podać konkretne wartości liczbowe, które zazwyczaj przedstawiamy w tej sekcji. Actum Finanse uzależnia bowiem kwotę dostępnej pożyczki od silnie spersonalizowanych parametrów, wśród których kluczowy to wartość zastawianej nieruchomości. Z tego względu, firma nie wskazuje dokładnego zakresu minimalnej i maksymalnej wartości pożyczki, podobnie jak terminu spłaty. Przygotować się należy zatem na negocjacje!

Koszty pożyczek pozabankowych w Actum Finanse

Kolejną kwestią, pod której względem Actum Finanse się niewątpliwie wyróżnia, to aspekt kosztów pożyczki. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych platform, środki nie są obarczane prowizją z góry – podlega ona negocjacji, która uzależniona jest od stopnia wartości zastawianej nieruchomości.

Bazy dłużników sprawdzane w firmie?

Actum Finanse nie podejmuje się oceny ryzyka kredytowego na podstawie wpisów w bazach finansowych jak np. BIK czy BIG. Zamiast tego, pożyczkodawca zabezpiecza swoje interesy za pomocą zastawienia nieruchomości – która nie bez powodu jest motywem przewodnim we większości akapitów niniejszej recenzji. To na niej bowiem spoczywa cała transakcja.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę?

Proces składania wniosku o uzyskanie pożyczki w Actum Finanse jest wyjątkowo prosty i przejrzysty, czemu dowodzi schemat czytelnie rozrysowany na stronie głównej pożyczkodawcy. Zawarto w nim wszystkie potrzebne informacje, na jakie należy się przygotować, chcąc z powodzeniem uzyskać środki na działalność swojego biznesu.

 1. Skontaktuj się z Actum Finanse na trzy różne sposoby – do wyboru jest wypełnienie formularza pożyczkowego na stronie internetowej, a także napisanie wiadomości e-mail na wskazany adres lub skontaktowanie się telefonicznie z biurem obsługi klienta.
 2. W kolejnym etapie klient będzie musiał wypełnić wniosek pożyczkowy, uzupełniając w nim pola m.in. wskazujące kwotę pożyczki, termin spłaty, zabezpieczenia czy dane osobowe przedsiębiorcy jak i informacje na temat jego firmy.
 3. Teraz należy poczekać na informację zwrotną pożyczkodawcy, który w razie braku wątpliwości – dokona akceptacji wniosku i przejdzie do przygotowania umowy pożyczkowej.
 4. Gotowa umowa musi zostać wypełniona i zaakceptowana przez obie strony, dokumentując kluczowe informacje zarówno na temat kwoty i terminu spłaty pożyczki, jak i zabezpieczeń.
 5. Actum Finanse deklaruje, że wypłata środków finansowych odbywa się w ciągu 24 godzin od zawarcia umowy pożyczki. Środki znajdą się na koncie bankowym klienta, które wskazał on podczas zawierania umowy.
WNIOSEK O POŻYCZKĘ HIPOTECZNĄ W ACTUM FINANSE

Actum Finanse – Zalety i Wady pożyczek

Zalety:

 • Doświadczona i sprawdzona firma.
 • Elastyczna forma złożenia wniosku umożliwiająca zarówno kontakt poprzez formularz, jak i e-mail czy telefon.
 • Przejrzysta i czytelna strona internetowa.
 • Możliwość otrzymania pożyczki na koncie już w ciągu 24 godzin.
 • Oferta o zasięgu ogólnopolskim.
 • Brak prowizji naliczanej z góry.
 • Umowa przewiduje możliwość odnowienia umowy pozycji w ciągu 12 miesięcy.

Wady:

 • Brak precyzyjnie przedstawionych informacji na temat dostępnego zakresu terminu i kwoty dostępnych pożyczek.
 • Oferta skierowana tylko do przedsiębiorców.
 • Zabezpieczenie pożyczki w formie hipoteki może być dla niektórych uznane za ryzykowne.

Actum Finanse – kontakt

 • Telefon:
  +48 91 820 11 11
  +48 91 820 11 12
 • E-mail:
  info@actum-finanse.pl

Actum Finanse – dane firmy

Actum Finanse Szczecin

ACTUM Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa dla firm
Numer REGON: 320873619
Numer NIP: 8522576080
Numer KRS: 0000360723
Kapitał zakładowy: 4 000 000 zł
Adres Firmy: ul. Jagiellońska 39b, 70-382 Szczecin
Brak ocen tego wpisu - bądź pierwszy!
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę ACTUM Sp. z o.o.