Aasa Polska – opinie klientów i recenzja

Kwota 1 000 - 25 000 zł
Treść promocji Pieniądze wprost na konto *** Minimum formalności *** Prosty wniosek
Okres spłaty 36 miesięcy
Nasza ocena 5
Wymagane konto bankowe Tak
Sposób weryfikacji Kontomatik/Bluemedia
RRSO 88,30 %
Oprocentowanie 20,50 %
Wiek pożyczkobiorcy 20 - 80 lat
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 25 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 25000 zł
Status osoby fizycznej Tak
Telefon komórkowy Tak
Konto w banku Tak
Adres e-mail Tak
Czas wypłaty 15 minut
Metoda wypłaty Przelew

Aasa Standard Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł Stan na dzień 08.09.2022r. Aasa z Pakietem Korzyści Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.

Zalety i wady firmy Aasa

Zalety
 • Wysoka kwota maksymalna pożyczki.
 • Możliwość rozłożenia zobowiązania nawet na 3 lata.
 • Możliwość wypłaty pożyczki przelewem ekspresowym za 0 złotych przy wyborze Pakietu Korzyści.
 • Przejrzysty projekt strony internetowej.
 • Wszystkie koszty podane są w sposób jawny i czytelny.
Wady
 • Nie można przedłużyć terminu spłaty.
 • Firma sprawdza wszystkie najpopularniejsze rejestry finansowe.
 • Wysokie koszty pożyczek.
 • Dużo wymaganych danych osobistych, jak na przykład stan cywilny i wykształcenie.

Dziś przyjrzymy się bliżej firmie Aasa Polska i odpowiemy na pytanie, czy warto zaciągać tam pożyczkę. Firma ta jest obecnie jedną z popularniejszych instytucji finansowych, świadczących usługi pożyczkowe online. Oferuje je zarówno osobom indywidualnym, jak i prowadzącym działalność gospodarczą.

AASA jest częścią Aasa Global, pochodzącej ze Skandynawii, która działa na naszym rodzimym rynku od 2012, zbierając coraz szersze grono klientów zainteresowanych pożyczkami ratalnymi.

Co znajdziemy w ofercie Aasa Polska?

Jak wygląda oferta pożyczki w tej firmie i czy faktycznie oferuje ona „lekkie raty”, tak jak obiecuje w sloganie? Firma proponuje obecnie dwa rozwiązania pożyczkowe. Aasa pożyczki to „Aasa Standard” i „Aasa z pakietem korzyści”. Przyjrzyjmy się lepiej obydwu rodzajom finansowania i dowiedzmy się, jakie koszty poniesiemy w przypadku każdego z nich.

Aasa Standard

Weźmy pod lupę opcję pożyczkową „Aasa Standard”. Jaki byłby koszt całkowity według reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4400 zł?
Podajemy tu stan orientacyjny na dzień 19.07.2022.

 • Okres spłaty pożyczki: 36 miesięcy
 • RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania): 87,30%
 • Rata miesięczna już od 292,35 zł
 • Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna): 20%
 • Całkowity koszt pożyczki: 5910,90 zł (na koszt pożyczki składają się odsetki od kwoty pożyczki – 1521,90 zł i prowizja – 4389 zł)
 • Całkowita kwota kredytu (do spłaty): 10 310,90 zł

Aasa z pakietem korzyści

Sprawdźmy teraz, jak wyglądałyby koszty pożyczki, gdybyśmy zdecydowali się na opcję „Aasa z pakietem korzyści”, według reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4400 zł (uwaga – „na rękę” to tylko 3300 zł). Ten rodzaj pożyczki wiąże się z zawieranym dobrowolnym pakietem usług medycznych.

 • Okres spłaty pożyczki: 36 miesięcy
 • RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania): 76,50%
 • Rata miesięczna od 272,55 zł
 • Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna): 20%
 • Całkowity koszt pożyczki: 5217,90 zł (na koszt pożyczki składają się odsetki od kwoty pożyczki – 1521,90 zł, prowizja – 3696 zł)
 • wliczony w kredyt pakiet usług medycznych – 1100 zł
 • całkowita kwota kredytu (do spłaty): 9617,90 zł

Wybierając wariant Aasa z pakietem korzyści, zwróć uwagę, że do kwoty pożyczki doliczana jest również składka dobrowolnego ubezpieczenia, której wysokość zależy od kwoty udzielonego finansowania.

Aasa Polska – opinie klientów i recenzja

Warunki otrzymania pożyczki w Aasa

Aby otrzymać pożyczkę w Aasa, upewnijmy się, że spełniamy wymagane kryteria. Najważniejszym warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. To od tego zależeć będzie, jaka decyzja zostanie podjęta przez firmę pożyczkową.

Jednak to nie wszystko. Pożyczki ratalne w firmie Aasa Polska dostępne są tylko dla osób z polskim obywatelstwem, pomiędzy 20 a 80 rokiem życia. Ponadto niezbędny jest stały dochód i rachunek bankowy.

Przedstawmy w skrócie, jakie warunki musimy spełnić, aby uzyskać pożyczkę w Aasa Polska.

 • Pozytywna ocena zdolności kredytowej,
 • Wiek 20 – 80 lat,
 • Obywatelstwo polskie oraz stałe zamieszkanie na terytorium Polski,
 • Stały dochód,
 • Rachunek bankowy,
 • Zdolność spłaty zaciągniętej pożyczki,
 • brak wpisu w bazach dłużników.

Jak widzimy, warunki uzyskania pożyczki nie są mocno skomplikowane.

Jak wziąć pożyczkę w firmie Aasa?

Na stronie pożyczkodawcy Aasa Polska znajdziemy nieskomplikowany i szybki formularz wniosku o pożyczkę. Cały proces wnioskowania można przedstawić w 3 prostych punktach:

 1. Ustalmy, jaka kwota do wypłaty nas interesuje. Następnie wybierzmy ją na suwaku pożyczkowym, znajdującym się na stronie internetowej pożyczkodawcy. Okres spłaty jest stały i wynosi on 36 miesięcy. Na tym etapie możemy przyjrzeć się wstępnym kosztom pożyczki.
 2. Etap drugi to wypełnienie wniosku pożyczkowego. Potrzebny będzie nam dowód osobisty, gdyż większość niezbędnych danych, odczytamy z tego dokumentu. Kolejnym punktem do uzupełnienia, niezbędnym do zawarcia umowy o pożyczkę, jest numer konta bankowego. Na jego podstawie zostaną zweryfikowane nasze dane osobowe. Tam też zostaną wypłacone pieniądze w przypadku podpisania umowy.
 3. Po przekazaniu naszych danych firmie Aasa Polska następuje weryfikacja w bazach dłużników i oceniana zostanie zdolność kredytowa klienta. Jeśli firma pozytywnie rozpatrzy nasz wniosek, będziemy mogli podpisać umowę pożyczki.

Jak przebiega weryfikacja klienta w Aasa Polska?

Weryfikacja klienta w Aasa Polska dzieli się na 2 typy:

 • weryfikacja tożsamości oraz
 • weryfikacja w bazach dłużników.

Weryfikacja tożsamości to sprawdzenie, czy dane podane w formularzu wniosku są zgodne z danymi naszego konta bankowego. Aasa dokonuje tej weryfikacji za pomocą usługi BlueMedia.

W tym celu zostaniemy poproszeni o dokonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 zł z konta bankowego podanego w czynnościach aplikacyjnych. Sam proces weryfikacji jest prosty i nie powinien sprawić nam żadnych problemów.

Weryfikacja w bazach dłużników polega na sprawdzeniu naszej historii kredytowej. Aasa współpracuje z takimi bazami dłużników, jak:

 • BIK (Biuro Informacji Kredytowej S.A.)
 • BIG (Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.)
 • KBIG (Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A.)
 • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • CRIF sp. z.o.o.

Wysokość pożyczki, termin spłaty i koszty

Maksymalna wysokość pożyczki w Aasa dla stałych klientów to 15 000 zł. Dla nowych klientów kwota ta jest zmniejszona do 10 000 zł. Niezależnie od tego, czy jesteśmy nowymi klientami, czy już znamy się z firmą Aasa Polska, termin spłaty pożyczki to niezmiennie 36 miesięcy.

Koszty pożyczki w Aasa Polska

Koszty pożyczki są obliczane już na samym początku wnioskowania o finansowanie. Na całkowity koszt pożyczki składają się:

 • prowizja oraz
 • odsetki od kwoty pożyczki.

Czy w Aasa można mieć dwie pożyczki?

Firma ta umożliwia opcję posiadania więcej niż jednej pożyczki, jednakże każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie. Aby móc starać się o kolejną pożyczkę, nie możemy mieć żadnych zaległości w spłacie poprzedniej oraz nasze raty powinny być regularnie spłacane.

Kolejnym warunkiem jest spłata minimum 4 rat wcześniej zaciągniętej pożyczki.

Czy jest możliwość wydłużenia terminu spłaty?

Nieraz w życiu napotykamy na nieprzewidywane wydatki. Takie sytuacje zaburzają rytm naszego budżetu domowego. Na szczęście firma Aasa Polska rozumie, że jej klientom również mogą się przydarzyć tymczasowe problemy w spłacie pożyczki.

Właśnie dlatego w umowie pożyczki przewidziane jest wydłużenie terminu spłaty kredytu. Z takich darmowych wakacji od spłaty rat, możemy skorzystać jednorazowo w trakcie trwania umowy.

Aczkolwiek, jeśli wybraliśmy pożyczkę „Aasa z pakietem korzyści” z takich wakacji możemy skorzystać aż dwukrotnie w trakcie okresu spłaty pożyczki.

Co w przypadku niespłacenia pożyczki w wyznaczonym terminie?

Czasem wakacje kredytowe to za mało, zwłaszcza gdy nadarzą się nam większe kłopoty finansowe. Jeśli zdarzy się nam zaległość w spłacie raty, Aasa Polska w pierwszej kolejności wysyła monit, który przypomina nam o niespłaconym zobowiązaniu. Firma może również nałożyć na nas odsetki karne za zwłokę.

Jeśli nadal nie uregulujemy zadłużenia, otrzymamy kolejne wezwanie do zapłaty, a następnie ostateczne wezwanie do zapłaty. W przypadku dłuższego okresu bez dokonywania wymaganych płatności firma wypowie nam umowę i przekaże dług do firmy windykacyjnej.

Ważne! Jeśli masz problem z dotrzymaniem terminu spłaty pożyczki, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta. Ignorowanie problemu, może przysporzyć jeszcze więcej kłopotów. Twój niespłacany dług może zostać sprzedany firmie windykacyjnej. A w przypadku dalszego braku spłaty może dojść do wejścia na ścieżkę sądową, a stamtąd już bliska droga do egzekucji komorniczej. Podchodź rozsądnie do zaciąganych pożyczek!

Podsumowanie — ocena firmy Aasa Polska

Aasa Polska oferuje jasne i przejrzyste zasady udzielania pożyczki. Każdy Polak, zamieszkujący w kraju, będący w wieku 20-80 lat oraz posiadający stały dochód i aktywne konto bankowe, może starać się o przyznanie finansowania. Wszystko jednak pod warunkiem pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.

Pomimo swoich nielicznych wad, firma ta wypada całkiem nieźle na tle pozostałych pożyczkodawców. Mamy tu bardzo przejrzyste zasady pożyczkowe, niskie wymagania personalne oraz minimum formalności.

Dane kontaktowe

Adres email: info@aasapolska.pl
Numer telefonu: 801-40-40-40, (22) 460-03-00

Aasa Polska – Dane firmy

Aasa Polska

Aasa Polska S.A.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 146017266
Numer NIP: 5252528111
Numer KRS: 0000411939
Adres Firmy: ul. Hrubieszowska 2 01-209 Warszawa
3.8/5 - (74 votes)
Opinie klientów o Aasa (1)
Dodaj opinię

Sortuj wg
 • Komentarz od Gringo
  Gringo
  02.12.2019, 21:06

  Jeżeli naprawdę potrzebujesz kasy, dają i to sporo. Ale jak to w kraju nad Wisłą wałki i przekręty. Na przelew środków z nadpłat salda czekałam już cztery tygodnie. Rozumiem że mamy przepisy których nie kwestionuję, a na przelew szanowni bankierzy mają 30 dni. I tak też właśnie jest. PISałem, dzwoniłem i jak kamień w wodę. Numeru wew. do działu finansów nie ma, trzeba liczyć się z uprzejmością urzędasów. Tak poza tym, jak będzie Ciebie stać oddać 33% więcej od pożyczki to OK. 2 gwiazdki na Gwiazdkę). Zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia i szampańskiej imprezy w Nowy Rock.

Sprawdź ofertę Aasa